IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

הסיבה למטוסי קרב בשמים

Tal Razמה פתאום לא דיברנו על רבנים שחוזים, אפילו אני לא מאמין בזה הרב בעצמו נשען על מקורות הוא לא ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 18-11-11, 15:04   #16 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של udic3766

Tal Razמה פתאום לא דיברנו על רבנים שחוזים, אפילו אני לא מאמין בזה
הרב בעצמו נשען על מקורות הוא לא מדבר מעצמו, מה שכן, אתם צריכים להבין אותו
הוא מקיש את המקורות האלו( החדשותיים) עם הנביאים או המדרשים או המשנה שהם עדיין לא התקיימו, כגון הפרק בנביא יחזקאל פרק לח לט(עיינו שם, לא קשה)
עכשיו אחרי שהבנו אחד את השני, לא חייבים להסכים שההיקש נכון, זהו.
הרב הביעה את דעתו (לא את נבואתו, כי אין הוא נביא, כי אז היו קוריאם לו נביא, לא???)
לכן שוב אני חוזר אני לא מטומטם מאמין שבא להוכיח שרבנים יש כוח נבוא, היום אין נבאים נגמר
ואם היית שומע אותו או מכיר אותו היית יודע שהוא מדבר רק מן ידיעות תקשורתיות שלא כולם יודעים, זהו.
זיכרון - KINGSTON 4096MB (1024MB X4) DDR2 800MHZ CL5
כרטיס מסך - LEADTEK PCI-EX 2.0 WINFAST GeForce PX 8800GT ZL 512MB GDDR3
ספק כוח - CORSAIR VX 450W
מארז - RAIDMAX SAGITTA II BLACK/BLUE + 23CM SIDE FAN
udic3766 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-11-11, 16:33   #17 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

מאוד לא מוצא חן בעיניי העסק הזה, כל מה שהוא עושה שם זה בעצם ליצור הפחדה, ולהעלות את הטענה שהפיתרון לדבר המפחיד הוא חזרה בתשובה. החזרה בתשובה ע"י הפחדה זו בדיוק הטקטיקה של כמרים נוצרים מהמאה ה 16, ההבדל היחיד הוא שהם השתמשו בגיהנום כגורם הפחדה, אמנון יצחק משתמש באיראן, ובהררים של דברים שאין לו מושג עליהם.
נתחיל מה "מקורות" שהוא ניזון מהם, לאט לאט במהלך ההרצאה שמתי לב שכבר שמעתי את כל הדברים האלו, איפה?
DEBKAfile, Political Analysis, Espionage, Terrorism, Security
פה.
זה צהובון ותו לא, שיורה ניחושים לכל הכיוונים, ופעם מ 10 או 20 ידיעות גם פוגע.
אז לא הייתי לוקח ברצינות מדי את כל מה שנאמר שם בנוגע להתקדמות של צבא כזה או אחר בתחום כזה או אחר. (לאיראן יש 100 אלף טילים בליסטיים? מדהים, בהתחשב בעובדה שיכולת הייצור שלהם עומדת על כ 70 טילים לשנה, עד 100 על פי ההערכות המוגזמות ביותר. אז או שהנתון הזה סתם הזוי, או שהם עוסקים כבר 1000 שנה בייצור טילים בליסטיים)
הלאה לשיחה עם דוקטור מילשטיין.
מילשטיין... מילשטיין... מאיפה מוכר לי השם הזה?
במקרה יש לי פה את 2 הכרכים הראשונים של "תולדות מלחמת העצמאות" (מומלץ בחום לקרוא לכל מי שמתעניין בימיה הראשונים של המדינה), והסופר- ד"ר אורי מילשטיין.
קפיצה לויקיפדיה חושפת מי הוא אותו אדם- היסטוריון, שעוסק בעיקר בחקר מלחמות ישראל.
אז הכל טוב ויפה, במידה ומישהו צריך הרצאה אמינה ועתירת מידע על אחת ממלחמות ישראל- זה בהחלט האדם לפנות אליו.
בנוגע למה קורה כרגע עם איראן ומה יהיו ההשלכות של פצצת אטום על ישראל? כמו שלא תפנו לחנות בגדים בשאלה על שמן מנועים, אני לא חושב ששאלה שהיא 50% פיזיקה, 25% הנדסה אזרחית ו 25% סטטיסטיקה מתאימה להיסטוריון.
אז עם כל הכבוד (ויש הרבה. הבנאדם חיבר מעל 20 ספרים.) לד"ר מילשטיין, הוא נכנס פה לתחום שבו אין לו יותר ידע או סמכות מהאדם הממוצע ברחוב (אלא אם הוא עשה גם דוקטורט בפיזיקה/הנדסה אזרחית שלא ידוע לנו.)

בהמשך, אותו אדם שמדבר עם ד"ר מילשטיין בטלפון מעלה את שמו של ד"ר סוקול, אני מניח שהוא מתכוון ליהושוע סוקול שהוא פיזיקאי גרעין עם התמחות בתחומי אנרגיה גבוהה.
אז אם הם מודעים לקיומו, למה לא להעלות -אותו- לקו? זה בדיוק הבנאדם לדבר איתו על הנושא.
משום מה יש לי הרגשה שאותה שיחה עם דוקטור סוקול שהבנאדם מדבר עליה לא התקיימה בכלל.
אז בחזרה לנקודה הראשונה שלי- כל מטרת ההרצאה היא ליצור הפחדה, ולהציג את החזרה בתשובה כפתרון היחיד. ולדעתי? זה מגעיל. רוצה להחזיר בתשובה? אין בעיה- תציג בפני הבנאדם דברים שיובילו לעניין אמיתי בנושא.

אני לא מתייחס לכל מה שנוגע לפסוקים מהתנ"ך כי אין לי ממש דעה בנושא, אז אני לא רוצה להיכנס לזה. הפוסט הזה נכנס כדי להכניס קצת דברים לפרופורציות, ולמנוע הטעיה של כמה תמימים שעלולים לצפות בהרצאה הזו ולהאמין בלב שלם למה שנאמר שם.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-11-11, 16:48   #18 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של heretheparty

אני ברוך השם עם כיפה וחוזר בתשובה ואני לא יכול לסבול הפחדה תן לי אמת אני אוהב את הרב אמנון יצחק אבל הדעה של ההפחדה מבחינתי זה הימור אף אחד לא באמת יודע מה יהיה מחר
תסתכל סתם דוגמא כבוד הרב זמיר כהן וכבוד הרב יצחק פנגר הם מסבירים את המצב בפשטות ונוח לשמוע אותם מדברים ולהראות את הדברים שהם מציגים
דרך אגב הספר "המהפך" ספר מצוין שמסדר את כל הכאב ראש של המדע על הזוהר ועל התורה..
תיהיה לכולם שבת שלום
ישן 18-11-11, 16:55   #19 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של udic3766

Pika007 אהבתי את התשובה שלך.
ציטוט שלך: "אז בחזרה לנקודה הראשונה שלי- כל מטרת ההרצאה היא ליצור הפחדה, ולהציג את החזרה בתשובה כפתרון היחיד. ולדעתי? זה מגעיל. רוצה להחזיר בתשובה? אין בעיה- תציג בפני הבנאדם דברים שיובילו לעניין אמיתי בנושא. "

נכון, אז מה?
השאלה עם נכון להיות שומר תורה או לא?
זה שיקול של כל אחד ואחד
הרב בא לעורר הפעם הזאת בצורה מאיימת
אבל במשך ה30 שנה שלו הוא בא לעורר בכל מיני צורות
לאוו דווקא מאיימות.

הנה אפילו יגאל מהאח הגדול היה השבוע אצלו
בהרצאה של חובבי מועדונים ויחצנים ?—?•?œ?•?Ÿ - ?©?•?₪?¨
ושם לא היה פחד, היה שאלות ותשובות מאוד נחמד הרצאה בבית של מישהו בחולון

ול heretheparty
הוא לא אמר בטוח מה יהיה, אלא הסכנות ישנם ויכולים לקרות, זה מה שהוא אומר
ישן 18-11-11, 18:29   #20 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של AgentSmith

אדון Tal Raz הנכבד, כל עוד אנשים לא יבדקו אותי וישמרו על תרבות דיון נאותה, הדיון הזה יישאר פתוח לשם שמירה על חופש הביטוי.
כאמור, מי שלא מתאים לו שלא שיגיב.
מי שלא מתאים לו ושיגיב, לא יהיה איתנו יותר.
רוצים לחזור שנתיים אחורה, שכל משתמש רביעי חטף באן? אהלן וסהלן.
אתם יותר ממוזמנים לנסות אותי.
ישן 18-11-11, 21:48   #21 (קישור ישיר)
IO Pro

לדעתי מסעות הפחדה לא יקרבו איש לדת.הרב אמנון יצחק ודומיו תמיד ינצלו ארועים דרמטיים
כדי לנצל ולעשות מניפולציות הפחדות כדי לקרב אוכלוסיות חלשות (מנטלית וכלכלית) לדת.

עובדה שש"ס עושה את זה שנים ועל זה היא כמה בתואנה של מחאה חברתית על הציבור של המיזרחים.(ויסלח הסוכן סמיט על שימוש בעדה זו או אחרת).

מה אמר הרב אמנון על אסון המסוקים??? על אסון הקולומביה??.

הם פשעו? הם חטאו? הם גנבו?.
או כן בהחלט.צוות הקולומביה הקריב את חייב למען הרחבת ידע האנושות.
צוות אסון המסוקים הקריב את חייב למען בטחון ישראל.

יותר צדיקים אין מהם.יותר גיבורים אין מהם.נשמות טהורות.חיילים שעוד לא ראו חיים.אסטרונאוטים
שעמלו קשה למען האנושות.ומה הרבנים כדוגמת אמנון יצחק אומר עליהם??

"חוטאים - הם שילמו על פשעיהם".כן שמענו על רבנים כמוהו.
אז מה בעצם אתה בא לומר?? שהרב אמנון עושה הרבה רעש על כלום.
ואם נתרגם את זה לעולם החילוני...המממ

תוכנית ריאלטי דתית.צבירת רייטינג.אההה
תפסתי אותך..זה העניין.בעצם יש תחרות של רבנים מי מפטפט יותר מדי וצובר יותר רייטינג בציבור.

הנה קו למחשבה לשבת..
שבת שלום (בעצם בצאת השבת תוכל לקרוא את זה אז שבוע טוב)
Intel I5 2500K | ASrock Z77 Pro 4 | DELL PERC 5 with Raid 5 array | Corsair XMS3 16GB |Intel HD3000 | Seasonic X-750 Modular | Crucial M4 SSD Samsung F3 X8 in RAID 5 | LG DVD-RW GH22NS40 Sata X18 LG DVD-RW GH22NS70 LG DVD-RW H42 | EMU 1212M | YY -W201 Microsoft Windows 7 Professional 32 Bit |Dell 2709 | Microsoft Laser Mouse 3000 | KAMA reader II 30 in one | Microsft ELIT keyboard |

Samsung Galaxy NOTE N7000

נערך לאחרונה על ידי dany_74q, 19-11-11 בשעה 9:24.
avidan33 לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 19-11-11, 1:00   #22 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

הכנסייה הנוצרית זה הדוגמא הכי טובה שיש בימי העבר ופחות בימים מודרנים לאיך כן מקרבים
אנשים לדת בדרך שליטה והפחדה.. ככה שזה לא נכון להגיד שהפחדה לא מקרבת לדת
גם אם זה שלילי וזה בדרך שכזו..

מתי היו מטוסים בשמיים.. ? וואו כנראה שמאז שהלימודים התחילו הפסקתי לראות חדשות.
אבל לא שמעתי משהו חריג בשמיים בשבועות האחרונים..
cocainhore לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-11-11, 12:47   #23 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

ציטוט:
פורסם במקור על ידי AgentSmith צפה בהודעה
אדון Tal Raz הנכבד, כל עוד אנשים לא יבדקו אותי וישמרו על תרבות דיון נאותה, הדיון הזה יישאר פתוח לשם שמירה על חופש הביטוי.
כאמור, מי שלא מתאים לו שלא שיגיב.
מי שלא מתאים לו ושיגיב, לא יהיה איתנו יותר.
רוצים לחזור שנתיים אחורה, שכל משתמש רביעי חטף באן? אהלן וסהלן.
אתם יותר ממוזמנים לנסות אותי.
אדון סוכן יקר, בסך הכל הסברתי לבחור שבד"כ דיונים בנושא הדת הם נושאים שלרוב נתקלים בבעיה בפורום הנ"ל, אני בעצמי כשהייתי בתשובה לפני כמה שנים גם דיברתי על הנושא ונתקלתי באותה בעיה.
אבל אני אגיב לנושא בתור אחד שמכיר את הנושא בעצמו.

לפותח האשכול
אין כל רע בדרשה שתוכנה הוא דתי, להפך! כנראה לא הבנת מה רציתי להגיד
אבל שתדע, רק מי שעוסק בתורה ולא נוגד אותה, רק הוא יכול לקבל את הרעיון בשמחה
מי שאינו פתוח לקבלת דברי חכמים, לא יקבל את הדברים ולא מבחינת תגובה בפורום, אלא בעצמו תהיה לו מחלוקת שכן אין לאותו בנאדם אפשרות להכיל את האמונה בתוכן, אלא הוא יתווכח משום שהרצון שלו להוכיח שכן יש מקור אחר שהוא מדוייק יותר, והוויכוח הוא אינסופי

אחד הדברים שיש בדת, שלא מטפלים בו והוא אבסולוטי, הוא שיש אלוקים אחד, ותו לו
אין למדע כוח כמו שיש לאלוקים, וזה אומר שגם רבנים יכולים להסיק מסקנות מדעיות, גם אם הם מוטעות או לא מדוייקות, אזי אומרים שהרבנים גילו זאת קודם, וזה בכוח הדעת וקריאת כתובים.
דבר שיגרום גם כן לוויכוח שכן המדע הוא מדוייק, והרבנים לא מדענים וכו', מכיר את זה..

דבר נוסף שרציתי להגיד זה שהדת (לא משנה איזה) משתמשת באפקט ההפחדה, הרדיפה,
והתרופה היחידה היא להאמין בקב"ה שאם לא היצר הרע\שטן\עין הרע
וכל מיני אמונות טפלות יהיו שם, וצריך להיות קדוש שכן קדוש אינו סובל מפגעים אלה.
אבל, הרי כתוב שיצר לב האדם רע מנעוריו, כמובן שכן צריך להתגבר על זה, אך התורה אינה
תומכת בפסיכולוגיה איך למגר את הפחדים האלה, שכן ידוע שיש פחד אצל הדתיים לחטוא, או בכלל לא להיות בראש פתוח לקבל דברים חדשים, משום זה, נוצרת ריגרסיה בנושא זה ונוצר גם פחד רדיפה, שאם תחטוא יבוא שטן ויפגע בך. (חס וחלילה)

אני אישית, לא מאמין שיש יצור כזה שטן, הוא לא קיים, זה לא כתוב בתורה בכלל... אז להשתמש באפקט ההפחדה בשביל לקרב אדם אל עבודת ה', זאת טעות, שכן כתוב, עבדו את ה' בשמחה.

כל טוב

Tal Raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-11-11, 20:10   #24 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של udic3766

שבוע טוב לכולם אנסה להתיחס לכולם בתגובה אחת

אז לavidan33
מסע ההפחדות פעמים מקרבים ופעמים לא, והרב אמנון יצחק שליט"א ודומיו (כמו שאמרת) באמת ינצלו ארועים מסוימים להשפיע על הציבור לקיים תורה (כלומר, להניח תפילין, לברך לפני ואחרי סעודה, ציצית, לימוד תורה, שבת, תפילה), ומה רע בזה?

ונאמר שאם ש"ס עושה אתה זה בדרך כמו שאמרת, שוב אז מה? היא בנתיים הועילה לציבור שלה והרימה אותו (ראה דבריו של של פרופסור יהודה שנהב - בדוקו 10 בתוכנית "פנים אמיתיות" על הרב עובדיה יוסף) אבל כל העניין הזה יוצא מהנושא.

מה הרב אמר על אסון המסוקים, אם היית מעוקבים אחריו הייתה יודע
וכן בכל דבר ודבר...

אגב צדיקים, גיבורים, הכל זה דבר יחסי למה שאתה מבין.

ואם רצונך לדעת (שאין אני חושב שבאמת אתה רוצה לדעת) מה הוא חושב שאל אותו במייל או בהרצאה ראש בראש (הרב דווקא מאוד, מעריך כאלו שבאים מוכנים עם חומר ושואלים רציני)

ורק רציתי להעיר לCocainHore

כמעט כל מה שעשתה הכנייסה, הוא הקצנה, לקחת דברים מהיהדות ולהקצין יותר
המדרשים שלנו כגון מדרש "פרקי דרבי אליעזר" שנכתבו שנים לפני הנצרות וכו'
כך שלומר שאנו כמו הנצרות? אפשר לומר שהנצרות ניסתה להיות כמו היהדות (שוב אבל אני סוטה מהנושא)

עתה נחזור לTal Raz

אמרת "אחד הדברים שיש בדת, שלא מטפלים בו והוא אבסולוטי, הוא שיש אלוקים אחד"
אם הבנתי שאמרת שאין היהדות מספקת תשובה לגבי האלוקים?
אז טעות כי כבר רבנו בחיי כבר מדבר בזה והרמב"ם כותב שאין צריך רק להאמין אלא צריך גם לדעת, ולחקור כמו שכתוב בתורה "וידעת היום והשבות על לבבך כי ה' הוא האלוקים"
וכאן הוכחה לוגית למציאות הבורא (משולב בהומור) http://oldserver.shofar-tv.com/MEDIA...ry_1/1-1-2.wmv

וכאן יש שיחה נחמדה בין בחור מהוד השרון, דו שיח מדהים מאין כמותו כל מה שתרצו יש בו
http://oldserver.shofar-tv.com/MEDIA...y_1/1-1-16.wmv

וכאן שיחה חזקה על אמונה וחוקי התורה בת ים 2008
http://oldserver.shofar-tv.com/MEDIA...y_1/1-1-24.wmv

לסיכום אומר לכולם, שרק בא הרב לתת פתרון רוחני למצב שלנו הכללי והפרטי
ז"א כמו רופא שנותן פתרונות או תרופות לא חייבים לקחת או להאמין
הבחירה היא של כל אחד ואחד
הרב רק נתן את דעתו מבחינת אמונת התורה ליהודים שבנינו
לא חייבים לקבל
אבל אפשר לחיות יחד בהבנה, ולדעת שכל כוונתו היא טובה מבחינת אמונתו והבנתו
לכן לא צריך לשנוא רק להבין את השני.

שבוע טוב
ישן 19-11-11, 20:24   #25 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

ציטוט:
פורסם במקור על ידי udic3766 צפה בהודעה
לסיכום אומר לכולם, שרק בא הרב לתת פתרון רוחני למצב שלנו הכללי והפרטי
ז"א כמו רופא שנותן פתרונות או תרופות לא חייבים לקחת או להאמין
הבחירה היא של כל אחד ואחד
אין לי בעיה עם כל דבר שתכתוב, באמת, אבל זו פשוט לא השוואה נכונה.
הרב כן בא לתת את דעתו ואת דעתו בלבד
רופא מחליט על בדיקה מסוימת בהתאם לסימפטומים שהוא רואה, ועל פי תוצאות הבדיקה מחליט איזו תרופה תהיה היעילה ביותר לטפל במצב.
אם יש לך דלקת ורופא רשם לך תרופה אנטי דלקתית מסוימת זו לא דעה ולא אמונה-
אם תיקח את התרופה, הדלקת תעבור. נקודה.
בגלל זה יש לאנשים זכות לתבוע רופאים על טיפול לקוי, כי מה שיוצא להם מהפה זו לא דעה, אלא משהו שיותר קרוב לעובדה. אין לך ממש בחירה "אם להאמין או לא", אם הרופא אמר, חוץ מבמקרים בודדים, הרופא צודק. אם להקשיב או לא, זו הבחירה שלך.

בניגוד לזה, דעתו של רב היא דעתו בלבד. היא יכולה להיות שגויה, היא בהרבה מקרים שגויה, אבל בגלל שזו דעתו ואתה זה שבוחר אם לקבל אותה או לא, אין לו אחריות בעניין, אפשר להגיד שזו עצה.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-11-11, 20:40   #26 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

הכוונה שלי במה שאמרתי שיש אלוקים אחד, ותו לו זה לא אומר שיש כאילו עוד אלוקים חוץ ממנו
הכוונה היא שכל התשובות לכל השאלות, מתייחסות לקיום מציאותו של הבורא

נניח שואלים אדם דתי מאמין, איך זה שיש קשת בשמיים?
התשובה שלו תהיה, משום שאלוקים נתן את הקשת בענן כאות ברית.

תשאל אדם לא דתי, הוא יתן לך תשובה קצת אחרת, הוא יאמר לך שבעקבות רסיסי הגשם שמשתקפים דרך האור של השמש, נוצר האפקט של הקשת.

דוגמא אחרת באותו עניין:
כמה שנים העולם קיים.
שאל אדם דתי, יגיד לך כמעט 6000 שנה

שאל מדען, יגיד לך מליארדי שנים
מי לדעתך הצודק? ועל סמך מה מביאים קביעה זו?

ישן 19-11-11, 21:04   #27 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של udic3766

תשובה לפיקא אמרת "בניגוד לזה, דעתו של רב היא דעתו בלבד. היא יכולה להיות שגויה, היא בהרבה מקרים שגויה, אבל בגלל שזו דעתו ואתה זה שבוחר אם לקבל אותה או לא, אין לו אחריות בעניין, אפשר להגיד שזו עצה."

עצה בסדר אני מסכים
אין שום בעיה, אפשר לשמוע לרב ואפשר לא.

תשובה לרז

אין שום סתירה בדוגמא שנתת
משום שהמאמין נותן את הסיבה ללמה מה שהמדען יודע
המדען לא מסביר למה? אלא איך?
ולפה נכנסת התורה ומצוות שניתנו בה
היהודי הרוצה יאמין, היהודי שלא רוצה שלא יאמין.

עריכה: תוספת לסוף התגובה של רז: אמרת :

"דוגמא אחרת באותו עניין:
כמה שנים העולם קיים.
שאל אדם דתי, יגיד לך כמעט 6000 שנה

שאל מדען, יגיד לך מליארדי שנים
מי לדעתך הצודק? ועל סמך מה מביאים קביעה זו?"

שוב המדע לא סותר את התורה בכלל כי המדע אומר בן כמה החומר לא כמה זמן הוא קיים
ואני אסביר, נאמר שהיוצר ברא את האדם הראשון, בן כמה הוא היה לדעתך או העצים או הדגים והחול והיקום וכו'?
הם היו בני זמן מסויים, זאת אומרת הם נבראו ברגע זה אבל בני כך וכך שנים
אז על פי התורה העולם נברא לפני 5772 (ה'תשע"ב) שנה, אבל בן כמה שנים שהמדענים אומרים
אין זו סתירה על פי תורה של המאמין.

נערך לאחרונה על ידי udic3766, 19-11-11 בשעה 21:37.
ישן 19-11-11, 23:02   #28 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

אני אישית מאמין בכוח עליון, למעשה אפשר לומר שאני מאמין באלוקים, אבל אני קטונתי מאוד.
אני לא מתיימר להיות כהן גדול, ולא רוצה להיות קדוש לפי הספר, אני רוצה לחיות את החיים שלי מבלי שאתנהג לפי ספר, יש לי שכל משלי לחשוב מה טוב ומה לא טוב, אני לא חושב שיש רק דעה אחת.

אגב, מה אתה אומר על הפילוג שיש בין אשכנזים לספרדים, בין כל הקהילות והמלחמות ביניהם
האם נראה לך שיש בזה כמין החטא? האם נראה לך שזה אפשרי לחיות בדור הזה בתור אדם דתי כשיש לך כ"כ הרבה מחלוקות במגזרים השונים? האם בעינייך זה נראה נכון?

אתן את הדוגמא של משה רבנו שהיה צריך לתת את התורה לבני ישראל
הרי התורה מתחילה לא מבראשית, אלא מעשרת הדברות! זה הדבר הראשון שניתן לעם בפירוש על ידי אלוקים, ובמהלך הדורות הוסיפו וגרעו, ועשו ממש סיבוך שלם מכל הסיפור
לדוגמא כתוב "לא תבשל גדי בחלב אמו"
למה צריך לפרש את זה בצורות כ"כ לא קשורות? כמו להפריד בין הכלים, שיש כלים חלביים בלבד , ובשריים בלבד. מדוע כשכתוב בפירוש לא תבשל גדי, בחלב אמו, למה הפכו את זה למשהו מסובך כ"כ?

בוא נאמר שאני יכול להגיד מכל מה שלמדתי, ודי למדתי הרבה בתקופה שהייתי חוזר בתשובה
אני יכול לומר שהתורה משמעותה לתת כיוון לאלה שטעו, אלה שנולדו למציאות של עבדות
למציאות של עבודה זרה במצריים, שאין להם אלוקים אחד, יש להם המון אלילים! אין סוף!
ולכן הדברה הראשונה היא "אנכי ה' אלוקיך לא יהיה לך אלוקים אחרים על פני"
התורה ניתנה קודם כל לאלה שהיו מלאים בטומאות וחטאים בפני המקום, ואני חושב שבמציאות של היום, אנחנו צריכים להתאים את המציאות שלנו, למציאות הקיימת, שמתי לב שהתורה לא מתעדכנת, ובאיזה שהוא שלב זה חוזר על עצמו וכמובן יש כל הזמן לקרוא ספרים וללמוד ולהחכים
אך כשרבנים כבר מגיעים לשלב שבו הם יודעים שצריך להוכיח את עמיתך שלא ישאו עליהם חטא, אז הם עושים זאת בהפחדה, וזה לא טוב.

עם ישראל לצערי, חטא כ"כ הרבה פעמים, שאני באמת מבין את אלוקים למה הוא לא מביא לנו עוד נביא שיגאל אותנו, בין אם זה להכניס עבודה זרה לבית המקדש הראשון, ובין אם לשון הרע ושנאת חינם בבית המקדש השני, וכיום? בשביל שעם ישראל באמת יגאל, לפי הספר, כל עם ישראל חייב לחזור בתשובה, ולהימנע מכל הדברים האמורים בספר.

תאכלס? אני מאמין שבאמת אם זה יקרה? טכנית? אז באמת משהו גדול ישתנה
הסיכוי שזה יקרה? זה כמו הסיכוי שנזכה בלוטו

אבל עדיין, אני אוהב לחשוב בעצמי וללמוד מכל מה שהבנתי בחיים, לדעת טוב ורע.
אין בזה שום פסול, במיוחד בדור הזה, דור מתקדם מאוד.

מה אתה אומר?

ישן 19-11-11, 23:19   #29 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של tsrm

למרות שיש לי מה להגיב בנושא, אני אמנע מלהגיב. לא קל לבטא בכתב את מה שאתה רוצה לומר. אני לא רוצה שיצאו חלילה הטעיות ממה שאני אומר.
אבל יש דברים ספציפיים שכן אגיב עליהם. למשל:

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Tal Raz צפה בהודעה

אני אישית, לא מאמין שיש יצור כזה שטן, הוא לא קיים, זה לא כתוב בתורה בכלל... אז להשתמש באפקט ההפחדה בשביל לקרב אדם אל עבודת ה', זאת טעות, שכן כתוב, עבדו את ה' בשמחה.

כל טוב
חברי היקר, לגבי השטן דווקא כן כתוב בתורה.
אם אתה זוכר, היה את הסיפור של בלעם והעטון (חמור נקבה, אני מקווה שכתבתי את שמה נכון) שלו.
בלעם הלך על החמור, והשטן עמד מולה, אז העטון זזה לצדדים לברוח. בלעם המשיך להכווין אותה ישר, עד שהשם פקח את עיניו והוא ראה את השטן.

השטן אכן קיים, כמו היצר הרע. גם בתפילה הוא מוזכר ותלמוד הבבלי.

ואם כבר מדברים על התלמוד הבבלי; לגבי מי שאמר שהפחדה לא מחזירה בתשובה, אז דווקא כן.
הגמרא מונה 4 דרכים להחזיר בתשובה.
אני יודע בוודאות שהגמרא הזכירה את ההפחדה, ואת האהבה להשם.
את שתי הדרכים האחרות, לצערי אני לא זוכר. אבל בלי נדר מחר-מחרתיים אביא עדכון ואת המקור.

עוד דבר, שקשור לדרכים של החזרה בתשובה:
בשביל להתחבר לתורה, ולקב"ה בכלל, יש הרבה דרכים. כל אחד רשאי לבחור את הדרך הטובה לו ביותר.
איך יודעים אם דרך פסולה?
יש לנו הלכות מדוייקת לכל תחומי החיים שלנו.
אם הדרך סותרת את ההנהגות וההלכות שקיבלנו מרבותינו הקדושים, (שהם אלה שהחזיקו ואיחדו אותנו בגולה, שנשאר עם שנכסף לעלות לארצו ולחיות בדרך האידיאלית ביותר שהתורה מורה) אז כנראה שהדרך תהא פסולה.

פרקי אבות, התלמוד והתנ"ך מדגישים בכמה וכמה מקומות שאסור לחזור בתשובה לבד בלי שום הדרכה מאנשים יראי שמים אמיתיים וטובים, שרוצים לטובת היהודי ולשמח את השם.

אז כל אחד יבחר את הדרך הנכונה לו, אין יותר מידי הגבלות בנושא.
זה נכון שיש אנשים "עלק דתיים", שהם לא באמת יראי השם אבל הם הולכים עם "סטיקר" שהם כן. אנשים כאלה גורמים חילול השם עצום וצריך להתפלל עליהם שיחזרו בתשובה. כי הם ממש לא בתשובה, הם אנשים מבולבלים, שהשם ירחם עליהם.

שיהיה שבוע נפלא.
למי שרוצה, אשמח לענות לשאלות באופן פרטי, אם השאלות קצת גולשות מהדיון הכללי.

"..ואהבת לרעך כמוך, זה כלל גדול בתורה" - רבי עקיבא

http://www.youtube.com/watch?feature...v=83LQsJiz6Ac#!

http://www.aravrefael.net/
אתר לזיכוי הרבים.

נערך לאחרונה על ידי tsrm, 19-11-11 בשעה 23:27.
tsrm לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-11-11, 23:35   #30 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tsrm צפה בהודעה
למרות שיש לי מה להגיב בנושא, אני אמנע מלהגיב. לא קל לבטא בכתב את מה שאתה רוצה לומר. אני לא רוצה שיצאו חלילה הטעיות ממה שאני אומר.
אבל יש דברים ספציפיים שכן אגיב עליהם. למשל:

חברי היקר, לגבי השטן דווקא כן כתוב בתורה.
אם אתה זוכר, היה את הסיפור של בלעם והעטון (חמור נקבה, אני מקווה שכתבתי את שמה נכון) שלו.
בלעם הלך על החמור, והשטן עמד מולה, אז העטון זזה לצדדים לברוח. בלעם המשיך להכווין אותה ישר, עד שהשם פקח את עיניו והוא ראה את השטן.

השטן אכן קיים, כמו היצר הרע. גם בתפילה הוא מוזכר ותלמוד הבבלי.

ואם כבר מדברים על התלמוד הבבלי; לגבי מי שאמר שהפחדה לא מחזירה בתשובה, אז דווקא כן.
הגמרא מונה 4 דרכים להחזיר בתשובה.
אני יודע בוודאות שהגמרא הזכירה את ההפחדה, ואת האהבה להשם.
את שתי הדרכים האחרות, לצערי אני לא זוכר. אבל בלי נדר מחר-מחרתיים אביא עדכון ואת המקור.

ציון היקר
בסיפור של בלעם והאתון, ה' שלח את מלאך ה' (לא את השטן) "לשטן לו"
מה זאת אומרת?
הוא לא שלח מפלצת אדומה שרירית עם קרניים שחורות ופני שור...
הוא שלח מלאך ה' עם חרב, שנגלית אל האתון קודם כל, ומסיטה את האתון אל הקיר, לכן כתוב לשטן לו, מה הכוונה? שטן מלשון המילה סטיה.
אמנם זה נכתב בטעות כתיב, אך יש המון כאלו שתוקנו במהלך השנים, והסיפור אכן שהאתון סטטה מן הדרך ומערה את הרגל של בלעם אל הקיר.

מפה באה המילה שטן בעצם. הרעיון הוא שגם בלעם סטה בזה שלא הקשיב למלאך ה' שאמר לו "לא תלך עימהם לא תאר את העם כי ברוך הוא" (תאר=לא תקלל את העם כי ברוך הוא)
ובכל זאת בלעם הלך לקלל את העם... ולכן כעס ה' ושלח מלאך להסית אותו מן הדרך.

זאת המשמעות של המילה שטן

תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא