IOPanel

חזור   IOPanel > IOPanel > חדשות
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

חדשות חדשות מעולם המחשבים , חומרה , תוכנה , ציוד היקפי , משחקים , מחשבים ניידים, גאדג'טים וטכנולוגיה

IOPanel : חדשות

AMD מוותרת על תחום ה PC - סוף התחרות ?

העניין הוא שמחיר/ביצועים, AMD עדיין נמצאים במקום טוב. אבל הם לא עומדים בקצב הפיתוח של intel. כלומר ביציאת IB, מחיר ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 30-11-11, 0:45   #16 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

העניין הוא שמחיר/ביצועים, AMD עדיין נמצאים במקום טוב.
אבל הם לא עומדים בקצב הפיתוח של intel. כלומר ביציאת IB, מחיר SB ירדו, המעבדים יהיו משתלמים יותר, ו AMD לא משפרים את BD מספיק.

הבעיה שלהם היא שבעוד שנה, הם יפסידו נתח גדול מדי מהשוק.
ואז ההכנסות שלהם ירדו משמעותית, והם חייבים עכשיו למצוא שוק אחר, כמו הניידים / טבלטים, בשביל לשרוד בעוד שנה.
ישן 30-11-11, 1:28   #17 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של GOLAN-GB

אני חושב שזאת הבשורה הטכנולוגית הכי רעה שקראתי שקראתי בחיים שלי, ואפילו לא היה לי מעבד AMD.
AMD 270X 2GB OC
8GB 1600MH
ציטוט:
פורסם במקור על ידי alfasi צפה בהודעה
תודה אחי אני מבין.
כן אני רוצה לקנות את OC וגם שים FPS. אני צריך לבקש את זה מהחנות או שאני הולך עם מה שאתה אומר לי וזה כבר יהיה עם המחשב בפנוכו? .
GOLAN-GB לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-11-11, 9:33   #18 (קישור ישיר)
Vmod Master

סמל האישי של DOCTOR ICE

אני חושב שכולכם קצת נסחפתם .
זה לא אומר שהיא תפסיק לייצר מעבדים .
תחרות כבר אין כמה שנים בין AMD ל-אינטל ועדיין המחירים סבירים ~ .

אני לא חושב שיהיה שינוי כל כך דרסטי במחירים של אינטל בעקבות כך, בטח לא בזמן הקרוב .
ישן 30-11-11, 12:23   #19 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של CyAn1de

שלח הודעה דרך MSN אל CyAn1de

אני עוד זוכר את תקופת הזוהר של AMD אי שם בשנים 2002-2004 לפני שאינטל התעוררו והתחילו להוביל עם ליבת ה Conroe שנתנה בראש לAMD מאז.. היו ימים

אישית, לא יודע איך AMD שרדו בשוק עד עכשיו, והצפיות מהבולדוזר לחזור על ההצלחה שהיתה דאז שנמוגו לגמרי - לא עושות תחושת בטן טובה לגבי המשך הדרך של AMD בשוק הPC
ישן 30-11-11, 14:33   #20 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

שוק זאת לא מילה...
מי ציפה שזה יקרה?
טוב, אינטל רשמית הורידו בהורדת ידיים את AMD

אני בעיקרון תמיד קניתי INTEL ו NVIDIA.

Tal Raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-11-11, 16:45   #21 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של HELL

שוק המעבדים התקציביים וכרטיסי המסך המובנים היה ונשאר השוק הכי גדול.
הם יכולים להתמקד עליו עד שהרוחיים יעלו
ישן 30-11-11, 17:25   #22 (קישור ישיר)
IO Member

אתם כולכם מדברים סתם, כייף לקרוא הרבה שטויות באמת.

בואו נאיר לכם את העיניים, בשנת 95 (משהו כזה), אינטל ו-AMD עשו את אותו טריק כדי להעיף את IBM מהשוק.
אז ככה שמה שמגיע ל-AMD כנראה לא קורה בלי סיבה.

דבר שני, גם אני קניתי כל החיים שלי רק אינטל אבל, (ופה משחקת הבורות של חלקכם) כל עוד לא תהיה עוד חברה זה אומר ירידה בתחרות שזה מוביל לכמה דברים:
1. הפקעות מחירים.
2. שחזור טכנולוגיות (דוגמאת HT).
3. שירות יותר גרוע בחברה המובילה.
4. צמצום עובדים (כי גם ככה הם שולטים בשוק והם צריכים יותר כסף, תמיד).

כל אלו עובדות מוכחות של חברות ענק שעשו את הצעדים האלו כל פעם שהתחיל להם מונופול (כל חברה עובדת ככה), זה נקרא חיסכון כסף לימים קשים (כלכלית ותחרות נוספת).

הדבר השלישי והחשוב ביותר, טכנולוגיות המעבדים מיצתה את עצמה, נקודה !!!
תכניסו את זה טוב טוב לראש, עד שלא תשתנה ארכיטקטורת הסיליקון (וכן לאינטל יש טכנולוגיה אחרת) שתחזיר אותנו לימי המעבד הבודד עם מהירויות על וחישובים בודדים בלי עזרה של "חברים" בצד, אז אין הרבה הבדל בין המעבדים והשקעה של כסף בהם לא נותן הרבה מאוד בעין, וכן ניתן לשדרג אחת ל-5 שנים מיציאת מעבדי ה-QX הישנים שכולנו זוכרים.

לאינטל יש כ"כ הרבה טכנולוגיות אבל כיום השוק זורם לכיוון כרטיסי המסך, כי הם הם ה-דבר (לא סתם אינטל מחפשת להכניס מעבדים גרפיים לתוך הרגילים, כדי שהשוק של AMD ו-NVIDIA בכרטיסים מובנים ילך), ואז היא תוכל לנסות לייצר כרטיסים גרפיים משלה לגיימרים וגרפיקאים.
יכולות גרפיות זה מה שרוב האנשים מחפשים היום (רוב האנשים שבתחום המחשבים ממש, כמובן לא כל אנשי אוכלוסיית העולם) כדי לראות את הקצה במחשבים על באמת, רוב האנשים במשרדים מסתפקים במחשבים רגילים שמה לעשות הם פשוט CORE I3 ששווים לתחת, או היום מעבד עם ליבה גרפאית בפנים (שגם שווה לתחת ולא מקדם טכנולוגיה).

נ.ב
Dcotor Ice
שים לב בבקשה לתחום המעבדים, מאז יציאת QX (האחרונים בפלטפורמת LGA 775) המעבדים של אינטל רק עשו עליית מחירים לאט לאט כי אז התחילו לשלוט בשוק (שנת 2007-2008), על באמת...אז התחילו לראות הבדלים יחסית גבוהים בין המעבדים שלהם ל-AMD וזה נראה גם במחירים.
דוגמא בסיסית: מעבד קצה של אז ה-QX9775 / QX9770 עלה בהתחלה 950 דולר ואז אינטל עיגלה את זה ל-1000 דולר אחרי שהיא הבינה שזה יותר טוב מהקצה של AMD, היום מעבד קצה עולה 1200-1400 דולר.

אז זה מוכיח שהמחירים לא סבירים והם ימשיכו לעלות אם, ורק אם הכתבה הזאת נכונה.

נערך לאחרונה על ידי MTN_Cool, 30-11-11 בשעה 17:32.
MTN_Cool לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-11-11, 17:51   #23 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של kibub

שלח הודעה דרך ICQ אל kibub שלח הודעה דרך SKype אל kibub

איזה אפסים לא סתם מעולם לא היה לי AMD!
עכשיו יש להם תחרות רק עם INTEL בשוק הטבלטים יהיה להם תחרות עם INTEL NVIDIA שיוכלו אותם בלי מלח.
P-180 SILVER--OCZ VERTEX 3 120GB +SEGATE SATA2 16MB 320GB X3 RAID0
W.C: D-TEC FUZION/MCR320/MCP655
G15+G7+G13+G25,X-FI EXTREEM GAMER.X-540
'עולם ורוד רואים רק דרך עיניים אדומות'.עספור.
'תיזמון זה עיניין של טיימינג'.עספור 2.
kibub לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-11-11, 18:14   #24 (קישור ישיר)
Vmod Master

סמל האישי של DOCTOR ICE

MTN_COOL - אני מסכים איתך בחלק מדבריך הראשונים אבל אינני מסכים עם מה שאמרת לגבי ה-QXים למינהם ואני אסביר:

רוב האנשים מסתפקים בפלטפורמות ה-ביניים מה שנקרא MAINSTREAM וחלק קטן בהרבה רוכש
את המעבדים/פלטפורמות החזקות יותר (GAMERS בעיקר אך לא רק) .

מתוך החבר'ה שרוכשים את הפלטפורמות החזקות רק אחוזים בודדים רוכשים מערכות עם
מעבד כדוגמת ה- QX - ולכן אמנם אינטל העלתה את מחירם של ה-QXים למינהם אך לא העלתה
בעקבות זאת את מחיר המעבדים הבינונים (I5) וגם את החזקים יותר(I7) .

אינני יודע מה צופן העתיד אך אני מעריך שלא תהיה עלייה של 20-30 אחוז בגלל "מונופול" .
ישן 30-11-11, 18:44   #25 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

MTN_Cool, אני חושב שגם אתה נותן יותר מדי הנחות, שהבסיס שלהן היא סתם מחשבה שלך, ולא דבר מבוסס באמת. בייחוד מבחינת שירות גרוע, צמצום עובדים או הפקעת מחירים.

לאינטל יש ליין גדול מאוד, מה I3 ועד ל E7. והמחירים לא השתנו בין השנים.
בדיוק כמו שאז מעבד ה top-end עלה 1000$, גם היום הוא ככה.
ובדיוק כמו שמעבד לחובבים עלה 1200-1300 שקל, גם היום הוא עולה ככה.
מבחינת מחירים בארץ, הרצון לעשות על התחת שלך רווח גדול יותר, גורר את העובדה כי מעבד שצריך לעלות בארץ לכל היותר 4000 שקל, עולה 5300 שקל.
ומבחינת מעבדים משרדיים, זה כבר סיפור אחר. ועדיין ה I3 של היום הוא משמעותית טוב יותר מה P4 שעדיין נמצא במחשבים משרדיים (כמו המחשב שיש לי במשרד).

ומבחינת טכנולוגיה, לדעתי אתה בעצמך לא מבין עד כמה את טועה בעניין הזה.
דווקא הטכנולוגיה של עבודה מקבילית היא משמעותית טובה יותר מאשר מעבד יחיד עם חישוב טורי.
עבודה מקבילית זה העתיד. הרצה של מספר רב מאוד של פעולות במקביל משפרת משמעותית את העבודה, והיא שיצרה את השיפורים בשנים האחרונות. אין כמעט תוכנה אחת, בייחוד משרדיות, ובייחוד תוכנות פיתוח, שלא עובדות ב multi-threads.
אפילו IBM היום עובדים יותר ויותר עם מעבדים מרובי ליבות.
ההבדל הוא שהתוכנות של IBM ל MVS הן single-thread כבר למעלה מ 20 שנה, ורק ב 3-4 שנים הדבר משתנה, ולכן המעבדים שלהם הם עדיין נחשבים כמעיין מעבדי אל. אבל שוב, גם שם הדברים משתנים, ורוב החברות כבר לא קונות רישיון למעבד יחיד, אלא לפחות ל 2, אם לא הרבה יותר, או מעבדי מרובי ליבה במקום.

ומבחינת IBM והשוק הפרטי, טוב, זה כבר סיפור אחר.
IBM לא הסתנכרנו עם המחירים הנמוכים, ודרשו מחירים מאוד גבוהים, מה שגרר שער כניסה מאוד קשה לכניסה בשוק הפרטי, ואינטל ו AMD פשוט שברו להם את השוק עם הזמן.
עקב כך IBM נשארו איפה שהם ידעו הכי טוב לעבוד, וזה בשוק המחשבים המרכזיים.
ובכלל, השוק הפרטי אף פעם לא היה הצד החזק של IBM מראשית הקמתה.
ישן 30-11-11, 18:52   #26 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eyal_ma צפה בהודעה
ומבחינת IBM והשוק הפרטי, טוב, זה כבר סיפור אחר.
IBM לא הסתנכרנו עם המחירים הנמוכים, ודרשו מחירים מאוד גבוהים, מה שגרר שער כניסה מאוד קשה לכניסה בשוק הפרטי, ואינטל ו AMD פשוט שברו להם את השוק עם הזמן.
עקב כך IBM נשארו איפה שהם ידעו הכי טוב לעבוד, וזה בשוק המחשבים המרכזיים.
ובכלל, השוק הפרטי אף פעם לא היה הצד החזק של IBM מראשית הקמתה.
אז ככה, אולי היום זה 1000 דולר שוב המעבדי על אבל CORE I7 980X עלה 1200 דולר (מוכח כי חברים שלי קנו את זה, ולא בארץ).

דבר שני זאת לא טכנולוגית קצה עבודה בטורים זאת שיטה נורא ישנה והיא עובדת בכל תחום, אז אינטל לא המציאו את הגלגל אלא אם כן כבר דורסל ו-GP עשו את זה בשנות התשעים עם מטענים ודברים כאלו.
ריבוי ליבות דורש כתיבה יותר ארוכה של זמן לתכנות ודורש יותר כוח אדם כדי לצמצם זמנים ודורש ודורש ודורש...כשיש טכנולוגיה של מעבד אחד שיכול לעשות את אותו דבר שמאה יכולים לעשות וזה חוסר המון המון המון כסף.
טכנולוגית הריבוי ליבות ממצה את עצמה והיא לא נותנת המון, מבחינת גיימינג וגרפיקה אני מדבר.

לגבי IBM, הם לא דרשו יותר מידי במחירים כולה 50-100 דולר יותר למעבדים שהם סבבה, הרעיון הוא שהתדרים שלהם היו גבוהים והם היו נשרפים המון ובאותה תקופה לא ידעו מה זה קירורי צד מבחוץ אז לצערנו הם כבר לא איתנו (אם אתה רוצה אני מכיר סיפור גם על מחשב שהתלקח של IBM).

לגבי DOCTOR ICE
מה שאתה אומר נכון במאה אחוז ואני מסכים איתך, בגלל זה הדגשתי שאנחנו אנשים שמעוניינים בגרפיקה ובהתקדמות טכנולוגית נידפק ראשונים מהעליות המחירים.
אח"כ יבוא אט אט השוק הבינוני שזה יהיה מושפע ב-10 עד 20 דולר לפה ולשם, ולפי דעתי בשוק התחתון הם לא יגעו כי עדיין יש להם תחרות קלה עם כרטיסי המסך המובנים של AMD ו-Nnvidia שלפי דעתי מציעים מחירים יותר סבירים כרגע על גבי הלוחות אם שלהם.

נערך לאחרונה על ידי MTN_Cool, 30-11-11 בשעה 18:59.
MTN_Cool לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-11-11, 20:00   #27 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Elio

טוב הבהרה קטנה.... מקווה שכולם יודעים אנגלית...
ידיעה שזה עתה הגיעה. AMD לא עוזבת את שוק ה-x86 ולא נעליים.

When we contacted Silverman, he confirmed that the original statement has been taken somewhat out of context and provided additional clarification. 'AMD is a leader in x86 microprocessor design, and we remain committed to the x86 market. Our strategy is to accelerate our growth by taking advantage of our design capabilities to deliver a breadth of products that best align with broader industry shifts toward low power, emerging markets and the cloud.' The larger truth behind Silverman's statement is that no matter what AMD does, it's not going to be 'AMD versus Intel' anymore — it's going to be AMD vs. Qualcomm, TI, Nvidia, and Intel."
Elio לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-11-11, 20:26   #28 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

מה?
זה לא רק AMD נגד אינטל... זה AMD נגד קוואלקום נגד טי איי, נגד נבידיה, נגד אינטל!

In your face silverman!

Tal Raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-11-11, 21:04   #29 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

MTN_Cool אז חברים שלך שילמו יותר מדי, המחיר של ה980X הוא 1000$.

לגבי עיבוד מקבילי, זה העתיד וכולם מבינים את זה.
זה הרבה יותר יעיל ומאפשר שדרוג גדול יותר מבחינת כוח עיבוד משנה לשנה
(או שאתה חושב שאינטל יכולה להוציא מעבד עם פייפלין קצר כמו של SB ותדר של 21GHZ במעטפת חום של 130W כדי להציג אותם ביצועים של 3960X אבל עם ליבה אחת ?)
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-11-11, 22:09   #30 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

המחיר הרישמי היה 1000$. זה לא משנה מה חברים שלך שילמו.

ובדיוק סתרת את עצמך. אינטל ו AMD לא דחפו את IBM החוצה כמו שטענת. פשוט IBM לא התאימו את עצמך לשוק (כמו שרשמת עכשיו) והמעבדים שלהם בסופו של דבר כנראה פשוט לא היו מספיק אמינים (כמו שרשמת עכשיו). אז הם הוציאו את עצמם מהשוק. לא דחפו אותם בכוח או עשו להם דווקא.

ומבחינת עבודה מקבילית זה העתיד.
פיתוח ארוך יותר - לא מעניין אף אחד.
יותר כוח אדם - לא מעניין אף אחד.
דורש ודורש - שוב, לא מעניין אף אחד.
אם בפועל אפשר לעשות מאות אלפי פעולות במהירות מדהימה במעבד מקבילי, לעומת אותן הפעולות בפי 4 מהזמן בגלל שזה עיבוד טורי, אז היתרון של המקבילי הוא ברור לגמרי.

זאת הסיבה מדוע render של סרט נעשה תוך ימים ולא חודשים, בגלל העיבוד המקבילי.
זאת הסיבה מדוע חברת אשראי ענקית יכולה לעבד מאות אלפי פעולות אשראי בדקה, וזה לא לוקח לה שעה בגלל שזה טורי.

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא