IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מפרטי מחשב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מפרטי מחשב צריכים עזרה בקנית מחשב חדש ? רוצים את המחשב הכי זול ? הכי חזק ? הכי משתלם ? מאיפה לקנות מחשב ? רשימת חנויות ? בפורום זה תמצאו את כל התשובות.

חומרה : מפרטי מחשב

שדרוג מחשב - שילוש ב-1,200 ש"ח

TheOne89 אתה מבסס את הדברים שלך על פיסות מידע שקראתה פה ושם באינטרנט, סה"כ לא עניתה ל-GMMASTER על השאלה מעבד ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 05-12-11, 4:36   #16 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

TheOne89 אתה מבסס את הדברים שלך על פיסות מידע שקראתה פה ושם באינטרנט, סה"כ לא עניתה ל-GMMASTER על השאלה

מעבד יותר נכון מעטפות הסיליקון שמזרימות אלקטרונים בטרנזיסטורים שבמעבד צריכות לעבוד בטמפ' מסוימת לאורך זמן בשביל להיתפורר או להיקרע ובכך ליגרום לאותו טרנזיסטור למות ובסופו של דבר למעבד כולו.
השאלה באיזו טמפ'? זה אינדיווידאולי למעבדים אבל סה"כ הם יכולים לעבוד לאורך תקופה גם בטמפ' שנחשבות קיצוניות במידה ולא עוברים את גבולות ההגנה, לדוגמה: ליבת Radeon R700 (כרטיסים מסידרת HD48XX), טרנסיסטורים בגודל 55NM שיכולים לעבוד קבוע בטמפ' 80-110 מעלות
מציע לך ליקרות את המאמר הזה
http://microheat.stanford.edu/publications/A85.pdf

קיימת גם האפשרות אלקטרומגנטציה כתוצאה ממתח גבוה שתיגרום להיתפוררת של כל המתכת בטרנסיסטור

I7 920 4.4GHZ HT ON #3849b + Coollaboratory Liquid Ultra |
MSI X58A-GD65
| Mushkin Redline 12gb 1600mhz 6-7-6-18 | Sapphire HD6850 1000@1200 x2 | Watercooled lancool K62W | OCZ Vertex 2 60gbX3 Raid 0 | Seagate 500GB 32MB 7200.11 + WD 1TB 16MB Low power | Corsair TX650W | Auzen X-Fi Bravura 7.1 > Logitech X-540 5.1 > HD595 > Kave Roccat | corsaiar k60 + steelseries sensei pro + razer scarab | iBasso DX50 > Earsonics SM3 v2 | Google Nexus One Nightly Gingerbread CM7
Juiced לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-12-11, 5:34   #17 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

^^ זאת תשובה רצינית!

TheOne89, אני גזרתי את הדברים ממה שאתה אמרת:

ציטוט:
פורסם במקור על ידי TheOne89 צפה בהודעה
תראה בגדול הALPINE יספיק ללא OC אבל הייתי ממליץ לקחת מינימום TX3 או KATANA3, בשביל לשמור על המעבד לאורך שנים.
מפה מבינים ש ALPINE לא שומר על המעבד לאורך שנים...

ציטוט:
פורסם במקור על ידי TheOne89 צפה בהודעה
נכון שI3 2100 הוא אחלה מעבד אבל לדעתי לא הגיוני להחליף מעבד 2 ליבות במעבד 2 ליבות, זה כאילו שנשארת עם אותה טכנולוגיה רק המעבד חזק יותר
כלומר לא הגיוני להחליף Athlon X2 ב i3 2100...

לא המצאתי דברים, הם כתובים ארבעה פוסטים מעל.

אלו טענות לא נכונות ומידע מטעה. בדיקה קצרה, התעניינות ו\או התייעצות היתה תורמת לתגובה רצינית ומתאימה יותר.
gmmaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-12-11, 10:41   #18 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Leead

אוקי תודה שוב. בעקרון אני חושב שאני אשאר עם ה i3 גם בגצל התקציב וגם בגלל שאני חושב שהוא יספק אותי כי אני בעיקר משחק משחקי רשת. לא הבנתי כלכך מה הקשר של ה dok וה boostready לזיכרון Ram, עד כמה שאני יודע זה קשור לשימוש בdok כדיסק קשיח כי usb יותר מהיר כמובן יכול להיות שאני טועה אשמח להסבר נוסף. בכל מקרה הלבטים שלי עכשיו הם בעצם איזה קירור לקחת - ראיתי את הקירור הזה שנראה דיי מפתה אך עד כמה שאני מבין הוא כמו הקירור הרגיל רק מותאם לפחות socketים - Ksp | חנות מחשבים נהריה אשמח אם מישהו יוכל להגיד לי אם הוא טוב כמו הגרסא הרגילה. בנוסף רציתי לדעת כשבעתיד שארצה לשדרג את כ. מסך יהיה לי צוואר בקבוק עם מעבד i3?
Leead לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-12-11, 13:57   #19 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

ReadyBoost זה טכנולוגיה לשימוש בזיכרון נייד כתוספת לזיכרון. כל הבדיקות עד עכשיו מראות שאם יש לך מעל 512MB זיכרון אתה לא אמור להרגיש שום השפעה, TheOne89 אמר שהוא יעלה הוכחות כי זה כן משפיע גם עם 8GB זיכרון, לבינתיים אנשי הפורום ממתינים.

לגבי הקירור, זה ה KATANA3, הגרסה הזאת כבר לא נמכרת ב KSP וקיימת רק הגרסה האוניברסלית והיקרה יותר.
Ksp | חנות מחשבים נהריה
מבחינת קירור, הוא עושה את העבודה ושקט מאוד, יורד לאיזור ה 400 סל"ד כשהמעבד קר.

לגבי צוואר בקבוק, הוא תמיד קיים, אם בעתיד או לא תרגיש את זה זה תלוי בהרבה גורמים. למשל לאיזה כרטיס תשדרג, באיזה משחקים תשחק... משחקים שהם פורט מקונסולות, לפחות מאלו הקיימות היום, רוב הסיכויים שהמעבד בקושי ישפיע. משחקים שפותחו ל PC, אם הם מאלו הכבדים יותר ואם תעמיס בפילטרים ופרטים ואם המשחק ידע לנצל ריבוי ליבות וידרוש מהירות שעון גבוהה וכו' וכו' אז כן, יש מצב שהמעבד יגביל. יש גם תלות ברזולוציה.
ישן 05-12-11, 14:47   #20 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

קודם כל כאחד שהיה לו כמעט כל מעבד אפשרי של אינטל, אני חוזר קירור סטוק זה טוב ויפה והALPINE דומה מאוד לסטוק רק שקט יותר וקריר יותר בכ3 מעלות בממוצע, יש הבדל גדול מאוד בין אנשים בעלי חומרה מקצועית לבין אנשים עם חומרה פשוטה, ולאלו שאין להם מזגן בבית ועל המחשב יש קירור בסגנון הסטוק ומארז בעל סירקולציה לקוייה זה מאוד משפיע, וכאלו מחשבים יש הרבה מאוד בארץ ויצא לי לראות לא מעט כטכניי, אתם אומרים לא משפיע אני אומר כדי לחשוב על זה עכשיו כדי לא לשבור את הראש אחר כך.

כרגע I3 2100 עם HD4830 זה טוב ויפה אבל בעתיד כשישודרג הכרטיס מסך לנגיד GTX560TI יהיה צוואר בקבוק, GMMASTER בחיאת תראה לי אחד שיש לו I3 2100 עם כרטיס בסגנון GTX570 למשל או HD6970 ? אין דבר כזה ואף אחד לא טיפש מידי כדי לשים כרטיס כזה על מעבד כזה, ו4 ליבות כן מנוצלות למשל דוגמה טובה זה משחק פורט מפורסם הוא הGTA4 למשל שמנצל 4 ליבות.

בנוסף בדיון הראשי של הREADY BOOST אני ביקשתי שיביאו לי שמות של באנצ'ים כדי לבדוק את העניין לעומק.
ישן 05-12-11, 15:16   #21 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

אתה אומר המון דברים מחוסר ידע והבנה וגם כנראה חוסר ניסיון.
כ"כ הרבה רביש בפוסט אחד...
ציטוט:
הALPINE דומה מאוד לסטוק
מה? במה? בתכנון? במרווחים בצלעות קירור? בחומרים? בגודל המאוורר?

ציטוט:
לאלו שאין להם מזגן בבית ועל המחשב יש קירור בסגנון הסטוק ומארז בעל סירקולציה לקוייה זה מאוד משפיע
שוב, מה? קשה לי אפילו לנסות להגיב על זה בצורה רצינית

ציטוט:
תראה לי אחד שיש לו I3 2100 עם כרטיס בסגנון GTX570 למשל או HD6970
תראה לי פעם אחת בת'ראד שהזכרנו GTX570 או HD6970
ואגב, אחד מספיק? ועם 2 GTX570 ב SLI...
ציטוט:
My System:
CPU: i3-2100 @ 3.10GHz
GPU: GTX 570 (x2)
MOBO: Asus P8P67 Deluxe
RAM: 8GB DDR3 RAM @ 1.5v
PSU: 1200W Corsair Gold PSU
מקור

לגבי ה ReadyBoost, יש מספיק בנצ'ים באינטרנט. אתה רוצה לנסות להפריך את כולם, תראה איך הם בדקו, תקרא אותם ותבדוק באותה דרך. אולי אפילו תוכל לשלוח להם הערות והם יתקנו את הבנצ'ים.
קישור פירסומי
ישן 05-12-11, 15:36   #22 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Leead

אוקי אז עקרונית למרות שאין בעיה אם ה-Alpine עדיף לי לקחת קירור של Scythe. בנוגע למעבד, עדיין אני לא חושב שאני אוכל לקחת מבחינה תקציבית את ה-i5, בסופו של דבר אני חושב על המפרט הבא -
G.Skill Ripjaw 2x2GB X Edition או Mushkin 2x2GB Stilleto Edition אשמח להמלצתכם
Asus P8H67 LX מול גרסאת ה-LE אשמח להמלצות בנוגע לזה אם אני אחליף מסך ל-hdmi אולי אני אצטרך חיבור pcie נוסף
Core i3 2100

מפרט סופי חוץ מהשינויים אשמח לעזרתככם האחרונה!
ישן 05-12-11, 15:42   #23 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

עדיף לך לקחת דים יחיד של 4GB ולא זוג של 2.
ההשפעה בין דואל צ'אנל לסינגל צ'אנל היא מינורית, בנוסף זה יאפשר לך מקום לשידרוגים עתידיים וגם זה זול יותר. חוץ מזה השאר בסדר.
ישן 05-12-11, 17:50   #24 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Leead

שמע gm ובכללי כולם עזרתם לי המון אני מודה לכם מאוד. רק בקשר לזכרונות חפשתי ב-Ksp ולא מצאתי 4GB בסטיק אחד אני מאמין שאני אקח את אחד מאלה שציינתי למעלה. לא בטוח מה ההבדל ביניהם אבל כנראה שהוא מזערי. תודה שוב המון ל כל העזרה !!!
ישן 05-12-11, 19:02   #26 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

GMMASTER אתה יכול להיכנס לתראד שלי על הRB ולבדוק את העניין, וכמו שכתוב בכל רחבי הרשת יש הבדל בין WIN VISTA לבין WIN7 בRB וכדי שתזכור את זה לפני הערה טיפשית כזאת.
ישן 05-12-11, 19:03   #27 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

איזה הערה טיפשית?
ישן 05-12-11, 20:03   #28 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

איזה ? זאת שאתה ממשיך ואומר שאין הבדל בגלל שאתה משוכנע שבWIN VISTA זה אחד לאחד כמו בWIN7, אמרו וימשיכו להגיד הטכנולוגיה השתנתה וההבדלים קימים ועם כבר הדבר קיים למה שלא תנסה בעצמך ?
ישן 05-12-11, 20:18   #29 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Leead

מוזר לי ששני סטיקים של 2GB עולים יותר מסטיק אחד של 4GB. מה ההבדל בין הדגם שאני הצעתי מול הדגם שאתה? קירור מסויים? וההבדל שקיים קריטי או שפשוט לקחת סטיק אחד ל 4?
ישן 05-12-11, 20:38   #30 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

לא דברים קריטיים שבגללם שווה לסתום את האופציה לשדרוג. עדיף לקחת סטיק יחיד וכך אם תרצה לשדרג מתישהו בעתיד יש לך מקום לעוד אחד.
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא