IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

שאלה בנושא דת, חלום מוזר מבקש עזרה.

אל תתרגש יותר מדי, איבליס בקוראן זה לא בדיוק השטן אלא "לוחש ומוליך לצרות" ולא שליט הגיהנום. דבר שני, כנראה ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 06-12-11, 17:00   #16 (קישור ישיר)
I Want a New IO Title

סמל האישי של everdow

אל תתרגש יותר מדי, איבליס בקוראן זה לא בדיוק השטן אלא "לוחש ומוליך לצרות" ולא שליט הגיהנום.

דבר שני,
כנראה שנוצר עליך סטרס בחודש האחרון בעיקר יותר מדי מחשבות ודאגות.
חשבת על המוות או מישהו שאתה מכיר מת בתקופה האחרונה ורק עכשיו הכל מתעכל בראש.

פתרון פשוט מאוד, תעשה דברים מהנים ומעסיקים ככה שהמוח לא יהיה עסוק בשאילתות על כל מיני תחבולות אשמדאי למיניהן.
תאכל קצת פירות בעיקר תפוזים זה מוריד לחץ.
everdow לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-12-11, 17:06   #17 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

אין דבר כזה איבליס
יש דבר כזה איבלוס
וזה אומר חרטא בפיתה בסינית עתיקה

Tal Raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-12-11, 17:07   #18 (קישור ישיר)
IOPanel

סמל האישי של rouvio

יש גם נובלס

*מצטער.. יש דברים שאני חייב להגיב עליהם

Intel
I7 3770K | Asus Maximus V Gene |
4x4GB Samsung 30nm kit 1600@2400 | EVGA GTX 780 | 2x64GB OCZ SSD RAID 0, 3TB Storage | Antec Signature 850Q | 3x Benq 24" LED
Corsair H100 Liquid Cooling | Coolermaster HAF 932 | Kingpin Dragon F1 LN2/DICE pot

ציטוט:
פורסם במקור על ידי amadey צפה בהודעה
ב gta אין לי בעיה לשחק גם במנוע של gta vc רק עם עלילה ועיר אחרת.

rouvio לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-12-11, 18:08   #19 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של shachar189

rouvio, אתה כזה ילדותי לפעמים (בפן הטוב כמובן).
אם הייתי חדש בפורום הייתי בטוח שאתה בן 14.
AMD Phenom II X4 955 BE 3.2 | Corsair A70 Dual-Fan CPU Cooler | Gigabyte MA-770-UD3 Rev2 | OCZ 4GB DDR2 1066Mhz Reaper | Samsung Spinpoint F3 1TB | Samsung Eco Green F3 1TB | Asus CUCore HD5770 | LanCool PC-K60 | SeaSonic S12II-620 | Windows 7 X64 Ultimate

shachar189 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-12-11, 18:13   #20 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

קודם כל תודה על העזרה, המצב כזה כבר דיי הרבה זמן יותר נכון שנים, בדרך כלל אין לי חלומות בכלל עוצם את העיניים ומתעורר בבוקר כאילו נרדמתי לפני שנייה, הקטע שזה חלום מוזר מאוד שמפריע לי בעיקר בגלל שלא הכרתי לפני זה את המילה הזאת "איבליס" ולא לא שמעתי אותה אף פעם, אני לא ערבי ואני לא למדתי קוראן אף פעם וגם לא התעניינתי בקוראן, אז שאלה פשוטה מאיפה המוח הפליץ את המילה הזאת ?

בנוסף כבר למעלה מי 3 שנים אני חולם חלום שחוזר על עצמו כל פעם מחדש, אני יודע שבחלום הזה אני מדבר מתוך שינה בגלל שסיפרו לי, והדבר המצחיק ביותר שזה חלום כזה רע שהחלום הזה נראה כמו משחק ילדים לידו, כמובן אני יכול לספר אבל זה נשמע כמו סרט אימה ולא נראה לי שזה מעניין כאן אף אחד סיפור שכזה.

בנוסף "איבליס" זה השטן מתוך הקוראן, הוכחה מתוך ויקיפדיה.

"
הקוראן מתאר את איבליס כאחד מבני השדים (בערבית: الجنّ, בתעתיק מדויק: אלג'ן, ראה סורה 18, אלכהף / 50), אשר נברא מאש (סורה 38, צ. / 76). במקומות אחרים הוא מתואר כאחד מן המלאכים.
בכמה פסוקים (למשל: סורה 7, אלאעראף / 12-18; סורה 15, אלחג'ר, פסוקים 32-44) מתואר דו-שיח בין אלוהים לאיבליס. כאשר ציווה אלוהים על המלאכים להשתחוות לאדם, סירב איבליס בטענה שאינו יכול להשתחוות לאדם בשר ודם שאלוהים יצר "מטיט נוקשה, מעיסת בוץ שהשחירה" (על פי תרגומו של אורי רובין). אז קילל אותו אלוהים עד יום הדין, ואיבליס ביקש ארכה עד ליום תחיית המתים. אלוהים הסכים, והתיר לאיבליס להסיט מדרך הישר את אלה שלא מאמינים, כך שיגיעו לגיהנום; ואילו את אלה שמאמינים באלוהים לא יוכל איבליס להסיט מדרך הישר.
בסיפור עץ הדעת כפי שהוא מופיע בקוראן, איבליס הסית את אדם וחווה להמרות את פי האלוהים (סורה 2, אלבקרה / 35-36) ולאכול מהפרי האסור (סורה 20, ט.ה. / 120-121). כאשר איבליס מופיע בתפקיד של מפתה ומדיח הוא לא נזכר בשמו אלא מכונה "השטן".
סופו של השטן, עובדיו וצאצאיו הוא להגיע לגיהנום (סורה 38, צ. / 85), וביום הדין הוא ינטוש את אלה שהלכו אחריו (סורה 14, אבראהים / 22)."

נלקח מי ויקיפדיה.
ישן 06-12-11, 18:22   #21 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

שלא יספרו לך סיפורים... כל עוד לא ראית, זה לא קיים.
וגם זאת לא נבואה, והקוראן כולו שקר.

קישור פירסומי
ישן 06-12-11, 18:36   #22 (קישור ישיר)
I Want a New IO Title

סמל האישי של everdow

TheOne89, אם תתחיל להאמין לכל מה שרשום בויקיפדיה אתה לא בכיוון בריא.
תקרא מה שרשמתי לך על איבליס, אתה רוצה עוד פירושים תלך למרדכי קידר.
ישן 06-12-11, 18:37   #23 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Tal Raz צפה בהודעה
שלא יספרו לך סיפורים... כל עוד לא ראית, זה לא קיים.
וגם זאת לא נבואה, והקוראן כולו שקר.
אני לא דתי ואני לא רוצה להיכנס לוויכוחים אבל ההערה הזאת מיותרת לחלוטין.
ישן 06-12-11, 18:37   #24 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

חקרתי את התנ"ך שלנו לא מעט, עברתי על מחקרים של אנשים שחקרו, היסטוריונים וכו', קראתי בעברית, ארמית וכו' במשך לילות וימים מספר שנים, שמרתי שבת 6 שנים, בקיצור, אלהים זה השטן, התנ"ך בעיקרו מסולף ומעוות ומי שמתפלל בעצם מתפלל לשטן. ממליץ להתרחק מדת ומכל מה שקשור לשקר המזוויע הזה.
ישן 06-12-11, 18:49   #25 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

שלח הודעה דרך MSN אל ZipoX

אבל למה להגיע לזה? למה להרוס דיון יפה?
פורסם במקור על ידי raziel1981 צפה בהודעה
העולם הוא בית משוגעים, ואנחנו המחלקה שהכי טוב להיות בה בנסיבות הקיימות
ZipoX לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-12-11, 19:05   #26 (קישור ישיר)
I Want a New IO Title

סמל האישי של everdow

כי כזו היא התגובה מאנשים שהיו בעומק הדת ונפלטו ממנה בבום, זה גורם להם לתעב את הדת.
כמו כל דבר שנכנסת אליו, נסחפת ואז ביום בהיר אחד הבנת שזה לא בשבילך.

יש אנשים כמו ניר שמגיבים במתינות ויש אנשים שמגיבים בקיצוניות.
תשאיר את זה לניהול הם כבר יטפלו בתגובות כאלו.
ישן 06-12-11, 19:13   #27 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

אתם אומרים דברים דיי נכונים, ואני לא רוצה לשמוע על נבואות אני בסה"כ רוצה להבין איך המוח שלי המציא מילה כזאת שמפורשת כשטן בקוראן ? ולמה שמעתי מישהו לוחש לי את זה במקום פשוט לדמיין את השטן מולי וזהו ?
ישן 06-12-11, 19:22   #28 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Alon93 צפה בהודעה
אני לא דתי ואני לא רוצה להיכנס לוויכוחים אבל ההערה הזאת מיותרת לחלוטין.
קראת את הקוראן?
ידעת שמוחמד היה רוצח המונים? והיה עורף לכל מי שלא מאמין באללה שלו את הראש ואת הידיים והרגליים? ידעת שהוא מצווה על זה בקוראן? ידעת שהקוראן היא דת שבאה בתקופה אפלה כחלק מהמסע האינסופי למסעות הרג עד שכולם בעולם יהיו מוסלמים? הידעת שלהיות חילוני בתקופה ההיא היה נחשב לכפירות ויכול מאוד להיות שזה היה כן מרחיק אותך מ"אללה"?

אתה יודע מה ההבדל בין היהדות לאיסלאם?
ביהדות כתוב לא תרצח
באיסלאם כתוב תרצח
הקוראן הוא ספר הילולה לאל בשם אללה, הוא לא אלוקים של היהודים, ולא קרוב לזה
האמת היא שאין למוסלמים שום כלום באיסלאם, לא אותות ומופתים, לא יציאת מצריים, ולא כלום חוץ מהאמונה באללה שהוא אמר דרך נביאו החמור לרצוח כל מי שמתנגד לאיסלאם
ועל זה נאמר, אם יגידו לך לקפוץ מהגג, תקפוץ?
נביא אמר לך, תקפוץ?

ואם בתת מודע שלך תשמע פליץ פליץ, זה ישנה לך את החשיבה לאלתר? ותתחיל לפחד? או שתהיה גבר עם ביצים ותפסיק עם השטויות החיים הם כ"כ ארוכים תראה מה מילה אחת עושה לך

Facepalm

ישן 06-12-11, 20:51   #29 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

את הקוראן לא קראתי אבל יש 2 סוגים של הקוראן, יש את הגרסה הרגילה ויש את הגרסה המתורגמת זאת שמתורגמת היא שיקרית ולא נכונה בעוד שזאת הלא מתורגמת היא האמיתית, אתה צודק שבקוראן לא כתוב לא תרצח ובמתורגמת כתוב משהו שאפשר לרצוח כופרים בעוד שבלא מתורגמת הדבר הזה בכלל לא מופיע, הקוראן עובד בדרך כלל כמו בארצנו ימין קיצוני ושמאל קיצוני.

יש את האלו שמושפעים מי רציחות כופרים כל אלו קוראי הקוראן המתורגם, בעוד ששאר הערבים בעולם משתמשים בגרסה הלא מתורגמת, סביר להניח שרובכם בפורום מכירים שקיימת רק הגרסה המתורגמת אבל זה לא נכון, הסיבה היא שהלא מתורגמת קיימת עוד מי תקופת התנ"ך והמתורגמת נכתבה ותורגמה בצורה אחרת לגמרי לפני משהו כמו 50-60 שנה בערך.

עוד פעם אני חוזר אני אתאיסט אבל בתור רוסי למדתי קצת על הדת שלנו וגם של אלו הסובבים אותנו, נחמד לדעת יותר דברים על השכן מי מול.

וכמו שאמרתי אני בסה"כ הייתי רוצה להבין מה המשמעות של מה שחלמתי ואיך זה הגיע דווקה לחלום הספציפי הזה ?
ישן 06-12-11, 21:06   #30 (קישור ישיר)
IO Member

אני יודע רק כמה גישות ביהדות בנוגע לחלומות, אם אתה מחפש פאן דתי:
1.חסר משמעות.
2."מיני נבואה" - כמעט כל חלום הוא מעין נבואה קטנטנה, שמראה לך איזה "חלק" בעתיד. ושמתוך כך נובעת התופעה שידועה בתור "דה-ז'ה-וו", כשאתה כאילו כבר היית בסיטואציה וזה מוכר לך, זה כי חלמתה אותה. אבל, החלום לא חייב לבוא כפשוטו, לא תמיד אתה חולם את העתיד בתור סיטואציה שתהיה, אלא יכול להיות לך חלום שהוא ב"סמלים" שיהיו לרוב דברים שקשורים למה שעשיתה או ראיתה או צברת במשך היום כולל התת-מודע, חלום שמדבר על משהוא כללי יותר, בטווח גדול יותר בחיים שלך.
3.כשאתה יושן, הנשמה "עולה לשמיים"\"עולם הנשמות"\"עולם הבא", ושם היא מקבלת מעין "שכינה"\"רוח הקודש", שזה מעין נבואה, אולי להגדיר את זה כ"ידיעה".

מהפאן המדעי, אומרים שזה פשוט מכלול של דברים מהמודע והתת מודע במשך היום. אבל זה לא חסר משמעות, אלא זה התת מודע שקם לתחייה. ולכן אם אתה מצליח להבין את החלום, במחינת מה הוא אומר לך, אז זה עוזר לך והחלום לא חסר תכלית.
חלום זה בעצם הצאנס שלך לראות את התת מודע וללמוד עוד על עצמך.

בנוגע לעניין הספציפי שלך, אין לי מושג. החלום הזה לא אומר לך שום דבר? לא מרמז לך למשהוא? לא דומה או מתאים למשהוא שחווית או עשית?

*אני חייב לציין, כשקראתי את החלום שלך, ישר נזכרתי בסדרה "תמרות עשן", עם המפקד גזרה והערבייה הזאתי והחלום של כל האיזור ואשה\שטן המוסלמית הזאתי.

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא