IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

שאלה בנושא דת, חלום מוזר מבקש עזרה.

המח שלנו מסוגל לקלוט תדרים שונים ומשונים מכל מיני מקומות, הבלוטות במח יודעות לסנן מה רלוונטי ומה לא, חלק מהדברים ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 06-12-11, 22:05   #31 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

המח שלנו מסוגל לקלוט תדרים שונים ומשונים מכל מיני מקומות, הבלוטות במח יודעות לסנן מה רלוונטי ומה לא, חלק מהדברים עשויים לצאת בחלום וחלקם תזכור במידה ואין למח מספיק מידע לגבי נושא ואז באמת תרצה להבין כמו שעשית כאן.
לגבי התגובה שלי לעיל, איני חוזר בי לרגע, חקרתי לא מעט על מנת שלא תתייחסו למה שרשמתי ברצינות, תהילים זה ספר קללות, שאר התפילות, תפלות, אין לכם מושג מה משקל השטויות שנפלטות מהפה של אותם המתפללים המסכנים, אלה הקושרים תפילין כל בוקר על יד הדין זכותם והבלתם. בעיה לקלל סתם ככה אנשים שלא רוצים להאמין באלהי ישראל(ספציפית) - חמור מאוד, איך לא הוציאו את הדת מחוץ לחוק במדינה מתוקנת?
* ולתוספת מסכמת, כל אדם שהוא מאמין ביהדות ואו בדת, הוא לא למד את התנ"ך כראוי, על כן נשאר מאמין, ולכל החכמים שיענו (כמו הדתיים הבורים), "לא הבנת נכון", לא ידעתי שזכות אותם אלה שבחיים לא קראו את מלוא הספר ברצינות כמה פעמים וניסו להבין כל מילה, כל אות, כל משמעות.
לאלה שרוצים ללמוד קצת, ממליץ בחום על מישהו שהשקיע והוציא סרטונים.
ישן 06-12-11, 22:48   #32 (קישור ישיר)
IO Member

למי שמעניין החיבור אל התת מודע יש המון שיטות טובות על איך לזכור חלומות ולהיות מודעים אליהם, מניסיון השיטות עובדות מעולה.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Tal Raz צפה בהודעה
קראת את הקוראן?

אתה יודע מה ההבדל בין היהדות לאיסלאם?
ביהדות כתוב לא תרצח
באיסלאם כתוב תרצח
תנסה להיות עם ראש פתוח, התנ"ך הוא לא ספר שכולו טוב והקוראן לא רק מדבר על איך לרצוח אנשים, ולא אני לא קראתי לעומק את שניהם, אני בטוח שגם אתה לא קראת.

אתה יודע מה משותף ליהדות ולאיסלאם? משני הדתות יצאו מיליוני מפגרים שגרמו למותם של מיליוני חפים מפשע.
ישן 07-12-11, 1:38   #33 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של David32

תראה, אני נותן משמעות רבה לחלומות, אבל הבעיה היא שאתה לא מציג פה חלום. ולמה? כי לי יצא לכתוב טקסט שתופס דף A4 על חלום 1 שהיה נראה לי חשוב. וזה רק תיאור של הפעולות שלי וקצת דברים שנראו לי חשובים - אתה לעומת זאת מציג את החלום שלך כ"לחשו לי מילה". דווקא את החלום שחוזר אצלך כול חודש הייתי שמח לשמוע - מפה אפשר להוציא כמה דברים מעניינים.

לגבי איך המוח שלך הוציא מילה שלא הכרת - יונג כתב פעם על תת-מודע קולקטיבי שלדוגמא גורם לפחד מעכבישים גם אצל אנשים שגרו תמיד בעיר ולא נתקלו בעכבישים. חלומות הם לא רק גאנק שהמוח שלך זורק (אני בכלל לא חושב שזה ככה) וגם לא ידוע יותר מדי על חלומות...
Palit HD4870 Dual Sonic Edition 1GB- Accelero S1 Rev.2
Western Digital WD5000AAKS 500GB
Coolermaster Real Power Pro 550W
Coolermaster HAF 932
David32 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-12-11, 1:41   #34 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי doscape צפה בהודעה
המח שלנו מסוגל לקלוט תדרים שונים ומשונים מכל מיני מקומות, הבלוטות במח יודעות לסנן מה רלוונטי ומה לא, חלק מהדברים עשויים לצאת בחלום וחלקם תזכור במידה ואין למח מספיק מידע לגבי נושא ואז באמת תרצה להבין כמו שעשית כאן.
לגבי התגובה שלי לעיל, איני חוזר בי לרגע, חקרתי לא מעט על מנת שלא תתייחסו למה שרשמתי ברצינות, תהילים זה ספר קללות, שאר התפילות, תפלות, אין לכם מושג מה משקל השטויות שנפלטות מהפה של אותם המתפללים המסכנים, אלה הקושרים תפילין כל בוקר על יד הדין זכותם והבלתם. בעיה לקלל סתם ככה אנשים שלא רוצים להאמין באלהי ישראל(ספציפית) - חמור מאוד, איך לא הוציאו את הדת מחוץ לחוק במדינה מתוקנת?
* ולתוספת מסכמת, כל אדם שהוא מאמין ביהדות ואו בדת, הוא לא למד את התנ"ך כראוי, על כן נשאר מאמין, ולכל החכמים שיענו (כמו הדתיים הבורים), "לא הבנת נכון", לא ידעתי שזכות אותם אלה שבחיים לא קראו את מלוא הספר ברצינות כמה פעמים וניסו להבין כל מילה, כל אות, כל משמעות.
לאלה שרוצים ללמוד קצת, ממליץ בחום על מישהו שהשקיע והוציא סרטונים.
לא שאני מבין גדול, אבל אני אחרי בגרות בתנ"ך, ומהסרטון הזה שהבאת, מה שהוא הביא מספר שופטים זה מסולף.
אבימלך הורג את כל האחים שלו עם החברה משכם, והיחיד מהאחים שלו שניצל זה יותם. ואז יש את המשל\קללה שיותם אומר לו מרחוק, שבסוף הוא ושכם יריבו ביניהם.
אז האלוקים שולח רוח רעה.
אתה באמת יכול להגיד לי שאתה חושב שזה דבר רע?

אני לא הולך לבדוק את השאר כי זה לא ממש מעניין אותי, אבל תפוח רקוב אחד הורס את כל הסל. אני בספק שהאחרים לא מסולפים גם כן...
ישן 07-12-11, 2:11   #35 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

לא חסר סילופים, העניין הוא לא הדקות עם יותם וכו' ומה שאני חושב, העניין הוא מה אתה חושב בלבד, דעתך היא הנחשבת, האם קראת את התנ"ך בצורה אובייקטיבית? האם ניסית להבין מבלי שפירשו והסבירו לך את המשמעות על פי כל מיני "חכמי ישראל"? איני מתייחס לסרטון עצמו הוא רק דוגמא... אתה בטח מודע לזה שללמוד כמה שנים את התנ"ך ולעבור עם זכוכית מגדלת - קדימה אחורה וכו' כל מילה במילה + השוואה בין מספר הוצאות\מהדורות בין הספרים זה קצת מעבר למה שרוב האנשים הקדישו, אני רק מנסה להסביר לאנשים כאן שהכי חשוב זה להיות חופשי, חופש רוחני לא תמיד ניתן להגיע אליו, לא בכסף וגם לא בהצגה, לעתים על האדם לעשות את דרכו על מנת להבין, הבעיה שאף אחד לא באמת מנסה ללמוד את התנ"ך ואת היסודות, אלא ישר עובר לכל מיני מפרשים למיניהם ועל כן בסיס הידע נשאר מוסתר ממנו לעתים עד סוף ימיו.
ישן 07-12-11, 3:00   #36 (קישור ישיר)
IO Member

אנשים פה מנתחים יותר מדי....
בנאדם יכול להיות שפשוט שמעת את המילה/שם הזה איפשהו
לא יודע מתי והיכן...וכנראה זה נכנס לך לתת-מודע וזה עלה בחלום..
אל תיתפס על זה יותר מדי...
Intel Core2Duo E8400 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro | Gigabyte EP43-DS3L | Exceleram EX2-4800P2-SX 4G(2GX2) | Club3D Ati HD4850 512MB | WD 500GB AAKS + Samsung SpinPoint F1 1TB + Samsung SpinPoint F3 1TB (2.5TB) | LG GH-22 X22 SuperMultiDrive | Antec Three-Hundred (300) | Corsair 450W-VX
ReyRey_200 לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 07-12-11, 3:18   #37 (קישור ישיר)
IOPanel

סמל האישי של rouvio

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shachar189 צפה בהודעה
rouvio, אתה כזה ילדותי לפעמים (בפן הטוב כמובן).
אם הייתי חדש בפורום הייתי בטוח שאתה בן 14.
*הכל נעשה לאחר מחשבה ידידי
מדי פעם צריך לזרוק איזו שטות כדי לצנן את הדיון ולאפשר המשך שיח פורה.. על אחת כמה וכמה בנושאים רגישים כאלו.

Intel
I7 3770K | Asus Maximus V Gene |
4x4GB Samsung 30nm kit 1600@2400 | EVGA GTX 780 | 2x64GB OCZ SSD RAID 0, 3TB Storage | Antec Signature 850Q | 3x Benq 24" LED
Corsair H100 Liquid Cooling | Coolermaster HAF 932 | Kingpin Dragon F1 LN2/DICE pot

ציטוט:
פורסם במקור על ידי amadey צפה בהודעה
ב gta אין לי בעיה לשחק גם במנוע של gta vc רק עם עלילה ועיר אחרת.

rouvio לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-12-11, 7:44   #38 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Alon93 צפה בהודעה
למי שמעניין החיבור אל התת מודע יש המון שיטות טובות על איך לזכור חלומות ולהיות מודעים אליהם, מניסיון השיטות עובדות מעולה.

תנסה להיות עם ראש פתוח, התנ"ך הוא לא ספר שכולו טוב והקוראן לא רק מדבר על איך לרצוח אנשים, ולא אני לא קראתי לעומק את שניהם, אני בטוח שגם אתה לא קראת.

אתה יודע מה משותף ליהדות ולאיסלאם? משני הדתות יצאו מיליוני מפגרים שגרמו למותם של מיליוני חפים מפשע.
תת מודע זהו דבר נסתר... קראתי ספרים על התת מודע ועל גלגולי נשמות וכו'... אני שמעתי ויודע על מה מדובר...
השיטות וכל זה, זה בולשיט , התת מודע הוא מיינד נסתר אין לך גישה ישירה אליו, אלא בחלום וזה גם "רנדומלי" אין משמעות שאפשר משם להוציא תמצית ותוכנית שהיא פרק 1 אח"כ פרק 2 אח"כ פרק 3 וכו', אין תוכנית, זאת אומרת אין רציפות, זאת אומרת מיינד רנדומלי שמיוסד על המחשבות שעוברות לאותו בנאדם בראש עקב מצבו הנפשי באותו רגע ועקב אירועים שעברו עליו בימים האחרונים ועקב מעשיו... (אם הוא ראה סרט מפחיד, או שדד בנק, וכו')...

ראש פתוח אתה אומר?
אני יכול לגלות לך שלפני 3 שנים הייתי גר בהתנחלות והייתי מבקר כל שבוע במערת המכפלה
ודי קראתי את התנ"ך ופרשות השבוע כל שבוע ודי הרבה מפרשים במשך כמה שנים, ויש לי הכרות עם העולם הדתי, אני גם ראיתי תוכנית מקיפה על האיסלאם ושמעתי דעות של אנשים שמדברים על המסביב של האיסלאם והספרים הנלווים\פירושים הם קיצוניים ואינם דוגלים בשלום...
לא פלא שהם לא רוצים להכיר במדינה יהודית.

אני מציע לך ידידי לחפש אמיתות על האיסלאם, ותבין שזה שונה מהיהדות והקיצוניים מונעים מדעות של הנביא מוחמד שהוא הנביא הרוצח שלהם...
אכן גם בתנ"ך יש אירועים שהיו כואבים לעם ישראל בגלל החטאים וזה שלא הלכו בדרך ה'
אבל, יש הבדל קיצוני בין האירועים שקרו בתנ"ך לבין השטויות שכתוב באיסלאם, אין באיסלאם בעצם שום כלום. רק הטפות דת בלי שום סיפורים עוצמתיים כמו בתנ"ך...

בכל מקרה, אני כיום לא אדם דתי, אבל ראש פתוח בטוח שיש לי אחרי שראיתי את זה, ואת זה.
אני יכול להבין למה ערבים מתנהגים ככה לישראל, ומאיפה זה בא.

ולעניין המילה האחת הזאת, צבע אותה בכחול וזרוק לים
אין אפילו סדר מסויים שאתה יכול לסדר מזה משפט, או אפילו סיפור, או אפילו משהו שתוכל להיאחז בו, אז משמע אל תיאחז בו שכח מזה
אין בזה כלום. אין דבר כזה..

Tal Raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-12-11, 9:06   #39 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

טוב סבבה בגלל שמישהו אחד לפחות חושב שכדי לי לספר על החלום שחוזר על עצמו קבוע, אז סבבה אני יספר.

החלום מאוד מפחיד וההורים שלי סיפרו לי כבר שאני מדבר מתוך שינה, הקטע שהסצנה הזאת חוזרת על עצמה כל פעם מחדש ולא משנה מה, אז כמובן בקצרה אני לא רוצה למלא כאן הכל בדבר הזה.

החלום תמיד מתחיל כשאני שוכב במיטה ופשוט מנסרים אותי לחתיכות ובו זמית שוברים אותי מכות, הקטע הזה נמשך מאוד הרבה זמן לפחות ככה אני מבין, ואחריו בתוך החלום אני מבין שאני זה ששולט בחלום של עצמי ופשוט רוצח את כל מי שאני מכיר, בחלום אני עושה את זה בהנאה ובכיף, בסוף החלום אני פשוט עומד על הר של גופות כולי בדם ועם פרצוץ שמח ומלא אושר שכאילו סוף סוף עשיתי את זה רצחתי את כל מי שאני מכיר, אמרו לי גם שאני לפעמים בוכה בזמן החלום הזה ולפעמים אפילו צועק.

אני לא יודע מה בכלל הולך שהם אבל מאז שזה התחיל הפסקתי לראות סרטים מפחידים לצמיתות, אבל אותו חלום ממשיך וסוג של רודף אותי בלי הפסקה, אני לא בנאדם רע ואני אוהב את משפחתי אז למה אני חולם דברים כאלו ? יש כאלו שאומרים זה מי החיים לשעבר שלי, והקטע המוזר שבחלום אף אחד לא דומה למי שאני מכיר אפילו מי המשפחה אבל בכל זאת אני מרגיש שאני מכיר ואוהב אותם, אז למה לעזעזל אני רוצח אותם ועוד בהנאה ?
ישן 07-12-11, 9:13   #40 (קישור ישיר)
IO Member

נראלי שאתה צריך לראות פסיכולוג..
ישן 07-12-11, 9:21   #41 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

בשביל מה ?

אני בנאדם בסדר גמור אין לי בעיות כאלו ואחרות, אני חיי חיים פשוטים אחרי צבא פשוט עובד, זה לא שאני איזה רוצח שכיר או חולה נפש אני בסה"כ חולם חלום שחוזר על עצמו בלי סוף כבר כמה שנים זה הכל, ונגיד עם אני רוצה משמעות מי החלום הזה איזה משמעות אני יקבל ?

שאני רוצה להיות רוצח בכל נשמתי ? אבל אני לא.
ישן 07-12-11, 9:29   #42 (קישור ישיר)
IO Member

לדע כל העסק הזה נראלי מוזר, אתה שומע מילה אחת ומתחרפן, אתה סתם מתמקד בזה יותר מידי זה לא שווה התייחסות של שנייה.
לגבי החלום, הוא הרי כל מיני שאריות של תת מודע ומחשבות שעוברות לך בראש, בגלל זה אמרתי שעדיף שתראה פסיכולוג.
הפירוש הנכון ביותר יבוצע על ידי פסיכולוג, ואני בטוח שזה לא מתקרב בכלל לכל הקטע של רוצח, אולי משהו עובר עליך מבחינה נפשית..
ישן 07-12-11, 10:30   #43 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

טוב עזבו אולי באמת אני הלך לפסיכולוג, ואני לא מתחרפן אני פשוט מודאג מי מה זה יכול לנבוע זה הכל.
ישן 07-12-11, 11:08   #44 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

מזכיר לי קטע מ HALFLIFE, וקצת DUKE NUKEM
קח את זה בקלות אחי, חלומות לא אומרים שום דבר על המציאות, הם פשוט התגלמות של מחשבות שעוברות לך בראש, ובגלל שאתה עוצם את העיניים הדמיון עובד הרבה יותר וכשאין אור אז האור הפנימי מקרין לך לדמיון את המחשבות שמתבטאות בחלום.

אני צריך שתעשה ניסוי.
משום שיש לך חלום לא גמור, תשב עליו, תרשום אותו בדף, מההתחלה פתוח כמו שאתה מרגיש, כמו שאתה חולם, כל תוספת בלי למחוק כלום, פשוט כל מה שאתה זוכר מהחלום תרשום על דף, אם צריך תביא עוד דף ותקרא את החלום שלך אחרי שכתבת.
לאחר שקראת אותו, תרשום בדף נוסף מה האפשרויות ההגיוניות שאפשר לחשוב בחלום, בשביל לפתור אותו. זאת אומרת תרשום פתרונות הגיוניים בזמן שפוי, שלא בגדר שינה, וכך תנגוד בהיגיון את החלום.

למשל, מה שכתבת אצטט

ציטוט:
החלום תמיד מתחיל כשאני שוכב במיטה ופשוט מנסרים אותי לחתיכות ובו זמית שוברים אותי מכות, הקטע הזה נמשך מאוד הרבה זמן לפחות ככה אני מבין, ואחריו בתוך החלום אני מבין שאני זה ששולט בחלום של עצמי ופשוט רוצח את כל מי שאני מכיר, בחלום אני עושה את זה בהנאה ובכיף, בסוף החלום אני פשוט עומד על הר של גופות כולי בדם ועם פרצוץ שמח ומלא אושר שכאילו סוף סוף עשיתי את זה רצחתי את כל מי שאני מכיר, אמרו לי גם שאני לפעמים בוכה בזמן החלום הזה ולפעמים אפילו צועק.
תגובה:

החלום הוא חלום ואינו מציאות, אני שוכב במיטה ואף אחד לא מנסר אותי, אף אחד לא מאיים עליי במציאות, ואפילו לא בחלום.
אני תמיד שולט בחלומות שלי, אני יודע זאת כי אני במציאות
אני אדם נורמטיבי, אני לא רוצח, ואף אחד לא יכול לגעת בי
אני לא מוצא את עצמי בסיטואציות שמהם אסלוד, ואף פעם לא אצטרך להגיע למצב שבו אשמח להיות עם פרצוף שמח ליד גופות, זה פשוט לא אני.

בנוסף, כל חלום שאחלום הינו בגדר חלום ואינו משקף כלל שום מציאות.
אני בטוח ומאמין.

Tal Raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-12-11, 12:13   #45 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

מסכים עם התשובה של טל, בהחלט רעיון מעולה לרשום כל פעם פרטים, בכל חלום (הבא) בד"כ מתווסף עוד פרט שלא שמת לב אליו ולא חשבת עליו במודע.
בנוגע לפסיכולוג, בהחלט אפשר ללכת במידה ואתה רוצה להעביר את הזמן (לא בהנאה) ועוד לשלם על זה, לרוב הפסיכולוגים אין מושג קלוש מהחיים שלהם והם ממש לא קשורים לחלומות (יש לי חברה עם תואר בפסיכולוגיה), עשה קודם כל מה שטל רז אמר, זו שיטה מעולה לפתור חלומות (חפרתי בזה לא מעט), אחרי שתעשה את זה, אשמח שתשלח לי הודעה פרטית עם הפרטים ואעביר את זה לאנשים שעשויים לעזור לך בפיתרון (אני גם פעם התעסקתי בנושא הזה אז אולי אוכל גם לעזור).
נסה לרשום את החלום (לתאר) בצורה מסודרת, אפשר אפילו לפי סעיפים או שורה שורה גם אם יש קטעים לא קשורים, כל פרט עשוי להיות בעל משמעות בפירוש החלום.

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא