IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

בית שמש והחרדים- לאן הגענו?

כתבתי את זה 500 פעם, אבל כנראה שזה לא מספיק: "חילונים" זו לא קבוצה. "חילונים" זו קטגוריה שכוללת בתוכה את ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 30-12-11, 16:36   #151 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

כתבתי את זה 500 פעם, אבל כנראה שזה לא מספיק:
"חילונים" זו לא קבוצה. "חילונים" זו קטגוריה שכוללת בתוכה את כל מי שלא משתייך לקבוצה כזו או אחרת. מדובר ברוב המוחץ של אוכלוסיית ישראל. יש יותר מפי 7 "חילונים" מחרדים.
ויודע מה ההבדל הגדול?
הבעיות שנגרמות אצל/ע"י החרדים נגרמות כתוצאה ישירה של החינוך החרדי, ובד"כ בשימוש בתורה/אלוהים כתירוץ. וזה ברוב המוחלט של המקרים. בנוסף, הבעיה בחברה החרדית שהיא מאוד סגורה, כל הרפש זורם מתחת לפני השטח, וכל אחד מחפה על השני. מה שזולג לחדשות זה פחות משליש מהמקרים שהיו מתפרסמים אם הכל היה יוצא החוצה.

בישראל שנת 2011, החרדים אלופים בכמה תחומים של עבירות-
אלימות במשפחה, ניצול של חסר ישע, התעללות בבע"ח, הצתות של בתי עסק, ניצול סמכות, מתן/לקיחת שוחד, פדופיליה, והרבה הרבה מקרים של נזק לרכוש ולשון הרע, שלא נכנסים לסטטיסטיקה כי שזה קורה הם מופיעים כמאפיה ומתפזרים בלי שיצליחו לתפוס את האשמים.
מבחינה אחוזית, בעבירות הנ"ל, החרדים עוקפים את שאר הציבור בסיבוב. וזה רק ממה שמדווח, אני מפחד לדעת איך היו נראים המספרים אם כל מקרה היה מדווח, ולא היו שומרים בקהילות החרדיות הכל מתחת לפני השטח.
אבל זה בסדר, הההההכל בשם התורה, וההההכל תקין כי הרבי אמר.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-12-11, 16:56   #152 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של tsrm

פיקה, אשמח אם תעבור על ההודעות שלי בדיון הזה.
תודה ושבת שלום

"..ואהבת לרעך כמוך, זה כלל גדול בתורה" - רבי עקיבא

http://www.youtube.com/watch?feature...v=83LQsJiz6Ac#!

http://www.aravrefael.net/
אתר לזיכוי הרבים.

tsrm לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-12-11, 16:58   #153 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

עברתי על כל אחת ואחת מהן.
מצטער, אבל להיות כמו אמא שמתכחשת לבנים שלה ולהכריז שמי שעשה עבירה כזו או אחרת הוא פתאום לא חרדי- פשוט לא עובד.
גם הקיצונים (חסידות גור, "העדה החרדית" ושאר יושבי 100 שערים לדוגמה) הם חרדים לכל דבר ועניין.
לא חסרים רבנים (מוסמכים ע"י הרבנות, לא רבנים בהכרזה עצמית) שהורשעו באחת משלל העבירות ברשימה בפוסט הקודם שלי.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung SF223H DVD/RW

נערך לאחרונה על ידי Pika007, 30-12-11 בשעה 17:03.
ישן 30-12-11, 17:08   #154 (קישור ישיר)
IO Folding Captain

סמל האישי של Dj-L@g0la5

MighT, אתה צריך לדעת לאן ללכת.
לא בכל מועדון יש אלימות.

Join us to help the World get BETTER - IOPanel-WCG Team | HowTo: Install the Client ; Connect remotely to the Client
Dj-L@g0la5 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 31-12-11, 4:13   #155 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של arie2412

שלח הודעה דרך MSN אל arie2412

הממשלה לא תעשה שום דבר מועיל בנושא הזה, זה יגמר וישכח בדיוק כמו כל המחאות של הזמן האחרון, המצב שהיה לפני חודשיים יחזור לקדמותו, החרדים הקיצוניים יורידו פרופיל, הציבור ישכח מזה ויעבור לנושא אחר.

הדרך היחידה שבדורות הבאים המצב הזה לא יתפוצץ ולא יחמיר היא לשנות את החינוך בארץ בכלל, והחינוך הדתי בפרט.

arie2412 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 31-12-11, 18:54   #156 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של tsrm

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Pika007 צפה בהודעה
עברתי על כל אחת ואחת מהן.
מצטער, אבל להיות כמו אמא שמתכחשת לבנים שלה ולהכריז שמי שעשה עבירה כזו או אחרת הוא פתאום לא חרדי- פשוט לא עובד.
גם הקיצונים (חסידות גור, "העדה החרדית" ושאר יושבי 100 שערים לדוגמה) הם חרדים לכל דבר ועניין.
לא חסרים רבנים (מוסמכים ע"י הרבנות, לא רבנים בהכרזה עצמית) שהורשעו באחת משלל העבירות ברשימה בפוסט הקודם שלי.
להכריז פתאום שהם לא חרדים?
ידידי היקר, כמו כל מושג בעולם הזה, יש הגדרה לכל דבר.

החבר'ה האלה ממש לא עומדים בהגדרה של חרדים.
אם אתה קובע הגדרות רק עפ"י חיצוניות, אז אתה פועל בצורה לא נכונה. המעשים שלך קובעים מה שאתה, ולא איך שאתה מחשיב את עצמך.
שימשיכו לומר עד מחר שהם חרדים, ושיתלבשו כמוהם (חליפות שחורות וכובעים, זה בד"כ הלבוש של חרדים), אבל כל עוד הם ימשיכו להתנהג איך בצורה הזאת - לא הייתי מדביק להם את התג "דתי" בשום פנים. כי הם פשוט לא הולכים לפי דרך תורה, לכל הדעות.

גם אם יש רבנים שסטו מהדרך (ולכל אורך ההיסטוריה של עם ישראל היו כאלה לצערינו), זה לא אומר שהם משנים את ההגדרה של המושג "חרדי".
שיעשו תשובה (אני מדבר ברצינות) ויחזרו לתלם. לכל אחד יש הזדמנות, גם לרבנים שחיללו שם שמים, ולגם לחבר'ה האלה בבית שמש.

שיהיה שבוע נפלא

אתר לזיכוי הרבים.

קישור פירסומי
ישן 31-12-11, 19:45   #157 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

את זה הרבנים המתונים אמורים להוקיע, לא אני החילוני המצוי כי לי כולם נראים אותו דבר.

אבל אותם רבנים/דתיים מתונים:
א. מפחדים מאותם קיצוניים כמו שהראו עם בלה פרוינד בערוץ 2
ב. פשוט נוח להם, לפחות עד היום, לא לפתוח את התיבת פנדורה הזו.

כל עוד הם לא עושים את הצעד הזה לנו החילונים יש את הזכות המלאה לראות בכל לובשי השחורים האלו מקשה אחת.
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 31-12-11, 19:48   #158 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

אני לא קובע עפ"י חיצוניות.
אדם שמגיל מסוים התחיל להשקיע את החיים שלו בללמוד תורה, הצטרף לישיבה ו/או חסידות מסוימת, ואימץ את אורח החיים החרדי, הוא חרדי.
אם אותו אדם החליט בשלב מסוים לפנות לצד הקיצוני יותר, זה לא עושה אותו פתאום "לא חרדי"- זה עושה אותו חרדי פושע.
ולא, אני בכלל לא אומר שמישהו שסטה מהדרך משנה את ההגדרה של הקבוצה שהוא נכלל בה, בכלל לא, אבל נכון להיום, הקהילות החרדיות בוחרות הרבה יותר להתעלם מהבעיה/להגיד "זה לא קשור אלינו" במקום לטפל בה מבפנים.
ואתה יודע מה אומרים- אם אתה לא חלק מהפיתרון, אתה חלק מהבעיה. כל מה שהרבנים צריכים לעשות זה להוציא פשקעוויל שיתלה במקומות הרלוונטיים ומכריז שמי שמשתמש באלימות/כופה את רצונו על אחרים פוגע בדרכה של התורה או משהו כזה.
אם אמנון יצחק הצליח בהינף יד לארגן מעל 1000 איש שיבואו לנפץ טלויזיות (במקום, נגיד, לעשות משהו שימושי כמו לתרום אותן....) וכל שבוע צצים עוד פשקעווילים ב 100 שערים/בית שמש שקוראים לנשים לא ללכת בצד X של המדרכה/לא לעצור במקומות מסוימים, באמת שמה שהצעתי כרגע קל מאין כמוהו.
וזה כל מה שדרוש. אבל זה לא קרה עד לרגע זה, ואני בספק שזה גם יקרה.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung SF223H DVD/RW

ישן 31-12-11, 19:54   #159 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של tsrm

RTR מה אתה בדיוק מצפה שהם יעשו?
הרי אותם הקיצונים לא שמים על החרדים, הם לא רואים בהם כיהודים, כמו שהם לא רואים בך כיהודי.
ללכת ולדבר איתם אי אפשר, כי הם לא יקשיבו, סה"כ הם אטומים בתוך עצמם ולא מוכנים לקבל שום דעה אחרת. לא משנה ממי היא, גם מהרב עובדיה יוסף, שהוא גדול הדור.

זה לא שנוח להם לא לפתוח תיבת פנדורה, אלא שוב, פשוט אין עם מי לדבר.
אנחנו נמצאים במדינה עם משטרה, זה התפקיד שלה לאכוף את החוק (ולצערינו הקיצוניים עוברים על יותר מידי חוקים - בין בחוקי מדינה ובין בחוקי התורה).
זה שהמשטרה עם זנב בין הרגלים, זה לא בעיה של החרדים, זה הבעיה של הממשלה שלא עושה משהו בעניין.

אתה רוצה לבוא בתלונות על הפרת סדר, לך בתלונות למשטרה שלא עושה את התפקיד שלה כמו שצריך. לא לאנשים שנראים כמו אותם הקיצוניים, אבל חולקים על מעשיהם בצורה נחרצת.

חילוני או דתי, אתה עדיין בן אדם ואתה אמור להבין שלא כל מי מתלבש בצורה מסויימת, גם יתנהג בהתאם. ולכן אין שום זכות להכליל את כולם למקשה אחת. להיפך, זה רק פוגע באחרים שמשתדלים כן להתנהג בצורה הולמת והגונה.. וברוך השם לא חסר כאלה.

פיקה, ראיתי את ההודעה רק אחרי ששלחתי את שלי, אתה מבין שמי שבחר לחיות בחסידויות כמו חסידות גור והדומות לה בפשעיהם, הוא לא נקרא חרדי? כי הוא משתייך לקבוצה שהיא לא חרדית.
אם כל מי שישב כל היום ללמוד תורה נקרא חרדי, אז כמה אנשים בקהילות חרידיות לא יקראו חרידים?
זאת אומרת, שלא כל מי שיושב כל היום בישיבה נקרא חרדי, אלא ההגדרה היא שונה.
אם אתה מכיר קצת פרקי אבות, יש לך שם המון משניות שמעודדות מלאכה וקיום תורה, ולא רק לימוד תורה.

אני מסכים איתך שצריכים לפרסם את הידוע; כל מי שפועל בדרך של אלימות כזו או אחרת, עובר איסורי תורה רבים. ואם הוא מתלבש כמו חרדי, הוא גם מחלל שם שמים בצורה נבזית ונוראית.
בנוסף, לומר שלפי דרך תורה אין כפייה לקיום מצוות כי "אדם הישר בעיניו יעשה", זה גם דבר שהוא נכון לעשות.
בשביל זה יש אנשים כמו הרב אריה דרעי (שמייצג את החרדים) שהלך לתקשורת וגינה את הנעשה.

לגבי הרב אמנון יצחק, לא יודע אם ראית את המודעה (אני ראיתי), היה כתוב שם שהציבור שלא מעוניין בטלוויזיה, מוזמן לבוא ולשים את המכשיר במכבש שימעך את כל הטלוייזיה ובאותה הזדמנות יסבירו את הדעות של למה לא להשתמש בטלוייזיה.
*אגב, באותה מודעה שמו דגש על כך שלא יהיו הפגנות, אלא הכל יעשה ברוגע בלי להפריע לשאר הציבור באיזור*

אתר לזיכוי הרבים.

נערך לאחרונה על ידי tsrm, 31-12-11 בשעה 20:05.
ישן 31-12-11, 19:57   #160 (קישור ישיר)
I Want a New IO Title

סמל האישי של everdow

ערוץ 2 ו10 בנוסף לעיתונים שיש בארצנו, רואים את הציבור הדתי בצורה קולקטיבית ומתייגים אותו כחרדים.
ופשוט יורים חיצים לכל עבר, אותם לא מעניין מי נפגע - מעניין אותם הסקופ שהם מביאים וכל האמצעים כשרים.
בכל קבוצה תמיד יהיו קיצונים ומתונים, אז לצלוב קבוצה שלמה על טעויות של אחוז יחסית נמוך זה לא הוגן.
אבל שיורים עליך מכל עבר אפילו שאתה לא אשם, אתה נכנס אוטומטית למגננה ולא משנה אם אתה קיצון או מתון.
אז אל תצפו מאף חרדי לקום ולהגיד הם לא בסדר, כי צולבים כרגע את כולם.
בנוסף זו קהילה מאוד מאוחדת על אף שכל אחד פונה לזרם אחר.

שטיפת המוח שהתקשורת עושה באמת לא מטיבה עם אף אחד, היא עסוקה בלפלג את המדינה מאשר לשמור על איחוד.
וזה יוליך בסופו של דבר למלחמת אזרחים כי יקום המטומטם שירצח יהודי אחר רק כי הוא האמין במשהו האחר, ואז התקשורת תתפוס על זה גל ותאיץ את ההסלמה.

מי שאשם זו הממשלה\כנסת, הרי בכל מדינה יש קהילות שונות והממשלה אמורה לאפשר את דו קיום בין כולם אבל עסוקה בלספור מזומנים ולהסית את התקשורת ממנה אל הימין-חרדים כל פעם שאין משבר מדיני-ביטחוני.
החרדים אוהבים להיות סגורים בפנים העולם, חילונים אוהבים להיות פתוחים - אי אפשר לכפות אחד על השני.

ערב טוב ושבוע טוב.
everdow לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 31-12-11, 20:01   #161 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

וזה בדיוק מה שעושים עכשיו, עוזרים למשטרה בבית שמש (ובכלל) לגדל ביצים.
עובדה רק עכשיו הסירו שלטים שהיו שם שנים.

ומה החרדים המתונים עושים ? מיילים בטלוויזה על החפשה והכללה.
זה הזמן שלהם (ואם אני לא טועה גם שלך) לקום ולבחור צד, ואם זה יהיה הצד הנכון, לצד החילונים אולי נחזור כמה שנים אחורה ובית שמש תהיה עיר שגרים בה בנחת גם חרדים וגם חילונים.
ישן 31-12-11, 20:07   #162 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של tsrm

סליחה RTR, לא הבנתי את החלק השני של ההודעה שלך.

אתר לזיכוי הרבים.

ישן 31-12-11, 20:35   #163 (קישור ישיר)
I Want a New IO Title

סמל האישי של everdow

ציטוט:
פורסם במקור על ידי RTR צפה בהודעה
וזה בדיוק מה שעושים עכשיו, עוזרים למשטרה בבית שמש (ובכלל) לגדל ביצים.
עובדה רק עכשיו הסירו שלטים שהיו שם שנים.

ומה החרדים המתונים עושים ? מיילים בטלוויזה על החפשה והכללה.
זה הזמן שלהם (ואם אני לא טועה גם שלך) לקום ולבחור צד, ואם זה יהיה הצד הנכון, לצד החילונים אולי נחזור כמה שנים אחורה ובית שמש תהיה עיר שגרים בה בנחת גם חרדים וגם חילונים.
אנחנו לא במלחמה ואף אחד לא צריך לבחור צד.
אתה לא חי באוטופיה ואתה צריך לדעת לקבל תרבויות ודעות שונות משלך.
זה כמו הכפייה של המערב להיות נאורים ומלומדים, אבל יש אנשים שטוב להם לחיות ככה.

אתה לא יכול לבקש מהם לבחור צד כי הם חונכו בשונה ממך.
ישנם חרדים קיצונים וישנים חרדים מתונים, אל תבקש שהמתונים יצאו לרחובות כי כל זרם גר בשכונה שמתאימה לצרכיו.
ומה שמוכרים לך בתקשורת זה לוקש אחד גדול, מחפשים אנשים ברחובות שיש להם סנטימנט נגד חרדים או שסתם רוצים להיות במהדורה ויגידו כל דבר.
אני עובד רבות בירושלים ויצא לי לטייל במאה שערים וגאולה, אני יכול להגיד לך שחוץ מהנטורי קרתא ועוד כמה סיקירקים מטומטמים שהם בכלל עוכרי ישראל (ע"ע נטורי קרתא-אירן) אין הדרת נשים ואין נעליים,
והקיצונים סתם מתנכלים לאנשים - אבל שהם עוברים את הגבול המתונים מחזירים אותם למקומם.
זו קהילה מאוזנת אז אל תרתח אדון עזריאל, תגור במקומך ותרבח לשובע.
everdow לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 31-12-11, 20:39   #164 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tsrm צפה בהודעה
סליחה RTR, לא הבנתי את החלק השני של ההודעה שלך.
החרדים המתונים ושומרי המסורת צריכים לעמוד ביחד עם החילונים כדי להציב חומה אחידה הן בתקשורת והן ברחוב כנגד הקיצוניים, לא לבכות בתקשורת שעושים הכללות ושלא כולם כאלה.

הקיצוניים אולי לא יקשיבו לנו ולאותם חרדים מתונים, אבל לממשלה ולמשטרה יהיה גיבוי חזק יותר לעשות את מה שהם צריכים לעשות כשהם לא עומדים מול כלל החרדים אלא באמת מול קומץ.

ציטוט:
אני עובד רבות בירושלים ויצא לי לטייל במאה שערים וגאולה, אני יכול להגיד לך שחוץ מהנטורי קרתא ועוד כמה סיקירקים מטומטמים שהם בכלל עוכרי ישראל (ע"ע נטורי קרתא-אירן) אין הדרת נשים ואין נעליים,
והקיצונים סתם מתנכלים לאנשים - אבל שהם עוברים את הגבול המתונים מחזירים אותם למקומם.
איפה הכל אלו שמחזירים לגבול היו כשירקו על ילדה קטנה בבית שמש ?
שקראו "פרוצה" לחיילת שבניגוד אילהם עושה משהו עבור המדינה ולובשת מדים תקניים של צה"ל ?
ישן 31-12-11, 20:40   #165 (קישור ישיר)
IO Member

קראתי בעיתון מסוים שהחיילת שמישהוא קילל אותה באוטובוס לא באה עם כוונות טהורות.
שעה קודם לכן (לפני שהיא עלתה לאוטובוס) היא פרסמה בפייסבוק כתבה מלפני הרבה זמן על איזה אחת שהייתה באוטובוס ואמרו לה ללכת לאחור אז היא התפשטה וירדה מהאוטובוס, וכתבה על הסטטוס:
"בדיוק הרעיון שהיה לי" או משהוא כזה.
הם ביקשו תגובה ממנה אבל היא לא הגיבה\דובר צה"ל לא הרשה לה או משהוא כזה.

אני לא יכול לאשר את הדברים, מכיוון שאי אפשר לראות סטטוסים שלה בפייסבוק וגם סביר להניח שהיא כבר מחקה את זה אם היא באמת רשמה את זה, אבל אני סומך על העיתון הזה שלא חרטט סתם.

לא שאני מצדיק חס וחלילה את זה שהבן אדם קילל אותה בגלל שהיא לא הלכה לאחורה, או בכלל שהוא מנסה לכפות עליה לעשות מה שמתאים לו, אבל יש 2 צדדים לכל מטבע, כלל הנראה היא לא הייתה בסדר גמור אלא באה במטרה לעשות פרובוקציה (כלומר היא כראה עשתה משהוא שם על האוטובוס במכוון כדי שהדבר זה יקרה, לא שהיא פשוט עלתה אבל קיוותה שזה יקרה).

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא