IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

בית שמש והחרדים- לאן הגענו?

אם כולם היו כמוך לא היו לי דעות כאלה. אבל לצאת עם טלאי צהוב לרחוב ולהפגין נגד הציונות??.נגד המדינה שלי ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 04-01-12, 1:17   #211 (קישור ישיר)
IO Pro

אם כולם היו כמוך לא היו לי דעות כאלה.

אבל לצאת עם טלאי צהוב לרחוב ולהפגין נגד הציונות??.נגד המדינה שלי ??
אז איך מצפים ממני לגלות סבלנות כלפי אותם אנשים.
אם אני אלך לירושלים עם אשתי ואעלה לאוטובוס אתה באמת חושב שאנחנו ניפרד?.

אותו יצור שקרא לחיילת פרוצה רק בגלל שהיא עמדה על זכותה לשבת באוטובוס איפה שהיא
רוצה טוען שהוא "לא יסלח לה גם בעולם הבא".אז באמת..את האיסלמיזם הזה אני רואה באירן.
זו לא יהדות זו פאנטיות.ובזה צריך להלחם.

הציונות באה להקים לנו בית (וסבא שלי שאני אותו הכי מעריץ והוא איננו עוד. נלחם פה על האדמה לא כדי שהיא תהפוך לאירן 2).שיהיה ליהודים בית.אבל אלה לא יהודים אלה מבחינתי איסלמים.
עובדה שחלק מיועצי הרשות הפלשתינית הם חרדים.

יום העצמאות שלנו (הישראלים) הוא יום אבל עבורם.את צפירת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל
הם לא מכבדים.אז איפה אנחנו אמורים לראות בהם חלק אינטגרלי מהחברה שלנו.

לא הם לא חלק מאיתנו לצערי הרב.הם נטע זר חלק מעבר רחוק וגלותי שלא שייך לפה.
מקומם בהיסטוריה על דפי הספרים.אם זו דרך חיים הם צריכים להבין שישראל זו מדינת מודרנית
ולא תיהיה פה מדינת הלכה.הם רוצים לחיות פה - אדראבה אין לי בעיה אבל שיפסיקו לחלוב את המדינה.שיחיו כמו שהיה בעבר בגלות עם כירכרות וסוסים בלי סופרים בלי כל ההטבות שיש בישראל
המודרנית ואז רק אז ניראה אותם.ניסגור אותם בשכונות שלהם
ופעם בחודש הם יקבלו אספקה של מזון בסיסי (ירקות בעלי חיים לשחיטה "כשרה" ) ושיעזבו אותם
לנפשנו.יש לנו מספיק צרות מסביב.לא צריך גם אותם

אל תבין אותי לא נכון.אני לא דוגל באלימות אבל הם כן.
ונישאל אותך שאלה על חרדים - בהנחה שהם לא סוגרים את החודש (תיראה יקר היום מחייה)
איך הם מרשים לעצמם להביא 12 13 ילדים?.הרי הם לא עובדים מאיפה היכולת להאכיל 13 פיות הרי כסף לא גודל על העצים.
האבא כל היום בכולל והאמא חצי משרה בגן (בדרך כלל אני לא מכליל).הם הרי לא מעורים בעולם מסביבם.איך הם שורדים.ויותר מזה מאיפה היכולת הכלכלית?

בתגובות הקודמות שלי לא היו חדשות שעשו צחוק מהשואה...

חפש בגוגל את השיר של נתן אלטרמן "מגש הכסף"
זהו ערך עליון שהם לא מכירים.
שאני קורא אותו כל פעם יורדות לי דמעות.
Intel I5 2500K | ASrock Z77 Pro 4 | DELL PERC 5 with Raid 5 array | Corsair XMS3 16GB |Intel HD3000 | Seasonic X-750 Modular | Crucial M4 SSD Samsung F3 X8 in RAID 5 | LG DVD-RW GH22NS40 Sata X18 LG DVD-RW GH22NS70 LG DVD-RW H42 | EMU 1212M | YY -W201 Microsoft Windows 7 Professional 32 Bit |Dell 2709 | Microsoft Laser Mouse 3000 | KAMA reader II 30 in one | Microsft ELIT keyboard |

Samsung Galaxy NOTE N7000

נערך לאחרונה על ידי avidan33, 04-01-12 בשעה 1:32.
avidan33 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-01-12, 1:25   #212 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של AgentSmith

כולם להישאר בתלם.
ישן 04-01-12, 2:42   #213 (קישור ישיר)
I Want a New IO Title

סמל האישי של everdow

עשיתי היום תחקיר מקיף לגבי הפרדת נשים גברים בירושלים.
אז להלן הממצאים, רק בשבוע אחד בשנה (במהלך סוכות) ישנה הפרדה בין נשים לגברים במדרכות וברחובות.
אין הפרדה במהלך השנה עצמה, חוץ מתפילות שבת כדי לשמור על כבוד אבל זה לא נאכף בצורה שהתקשורת מראה אלא ע"י מתן כבוד של הגברים לנשים.

בנוסף, על כמה שמלעיזים בתקשורת על מאה שערים וכדומה, זה כולה נטורי קרתא שהם איזה 5 אלף סה"כ בכל ירושלים.
אז אל תרעשו ותתלהמו, לשמוע בחדשות זה יפה ונחמד אבל אל תשכחו שזה סלקטיבי לחלוטין כי בסופו של דבר הם מחפשים את הסקופ וינפחו כל דבר קטן, מציע לכם לטייל שם יום כמובן בצניעות ולא עם מכנס קצר כדי לחפש מריבה.
אגב, בשהותי בירושלים היום (הייתי בפתיליה למי שמכיר) מסתובבות שם חילוניות בג'ינס, בלי כיסוי ראש אך לבושות בצניעות ולא ראיתי או שמעתי אף אחד צועק עליהן פרוצות וכדומה.

באמת שלא מקובל עלי העליהום הזה, הם לא רצחו או אנסו, מגיע להם את היחס המינימלי למי שאין לו הכרה עימם.
לכו לשם בעיניים שלכם ותבדקו את הנושא.
לצורך העניין אני מאזור הצפון, חילוני לגמרי, מדליק אש ונוסע בשבת, אבל אני אובייקטיבי ומאמין רק למה שקורה לנגד עיניי.
לתקשורת הפסקתי להאמין מזמן, יש להם את האג'נדות שלהם במקום להביא סיקור אובייקטיבי, חבל שאין שבועת היפוקרטס עבורם.
everdow לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-01-12, 9:03   #214 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של tsrm

אבידן, לא אומר שלהשתמש בסימני השואה זה בסדר. זה לא בסדר!
אבל אם אתה הולך לפי הדמוקרטיה, לכל אחד יש חופש ביטוי (ועד כמה שאני יודע, עדיין אין חוק עם הטלאי הצהוב), אז מבחינה דמוקטרית הם בסדר. תקן אותי אם אני טועה.

שמעת פעם על צימצום? אני מכיר כמה משפחות שרק האמא עובדת ויש כמה וכמה ילדים.
החינוך שמועבר להם, טוב פי כמה וכמה מחינוך "רגיל" (חילוני).
לפחות אצלהם הם מעבירים מוסר ודרך ארץ לפי התורה. שוב, אין טוב ממוסר התורה, אני בדקתי! זה שאותם חבר'ה עושים מה שבראש שלהם, לא צריך להפיל את האשמה על חרדים אחרים. אני חושב שאמרתי את זה כמה וכמה פעמים בדיון.
ולמרות הכל, הם רשאים להתלבש איך שהם רוצים, כמו שבת-אביב אנשים רשאים להתלבש איך שנוח להם, גם אם זה מגעיל ודוחה אחרים.

הם מבחינתם, כמו שאתה נרגש על האנשים שהקימו את המדינה, הם נרגשים על האנשים שהחזיקו את היהדות בשיניים בגולה במשך 2000 שנה! אני חושב שזו משימה לא פחות פשוטה.
אבל מה לעשות, כל אחד והדגשים שהוא שם.

סתם שתיהיה בעניין, אני ממש לא בעד אותם המנהיגים בקום המדינה, לקחת יהודי מבית דתי ולשלוח אותו לקיבוץ ולהנחיל לו שהתורה זה שטויות. זה ממש לא מקובל עלי וממש לא דמוקרטי (חופש דת!!).
כל אחד מסלף את חוקי הדמוקרטיה איך שבא לו, וזה מרתיח מעצבים. אז שלא יקומו לי כאן כמה דמוקרטיים ויגידו "למה הם לא מכבדים את אלה שהקימו את המדינה ומזדהים איתם?" תשובה: "כי מקימי המדינה התעללו בדתיים כשעלו לארץ". אני מדבר על מקרים פרטיים שאני מכיר ממקור ראשון ושני.

*אני בעד דמוקרטיה, אבל נגד צביעות!*

נ.ב
שכחתי לכתוב (זה הדבר הראשון שרציתי לכתוב), שלמרות כל מה שהם עשו - אין לך זכות לקחת את החוק לידיים
אתן לא בית משפט ולא משטרה. זאת העבודה שלהם ורק הם צריכים לטפל בה.
אתה רוצה לייעץ/להתלונן וכדומה - יש לך נציג תלונות הציבור ועוד כמה מקומות דומים שאליהם אפשר לפנות.
ברוך הבא לישראל, מדינה דמוקרטית

"..ואהבת לרעך כמוך, זה כלל גדול בתורה" - רבי עקיבא

http://www.youtube.com/watch?feature...v=83LQsJiz6Ac#!

http://www.aravrefael.net/
אתר לזיכוי הרבים.

נערך לאחרונה על ידי tsrm, 04-01-12 בשעה 9:57. סיבה: שכחתי לומר משהו חשוב
tsrm לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-01-12, 11:36   #215 (קישור ישיר)
IO Pro

תאמין לי TSRM אם כל החרדים היו כמוך מדברים כמוך (מאמינים כמוך ) בהחלט זה היה
מקרב את המשיח.

אני לא בעד להחריב את היהדות.(להזכירך אני ימני ועוד מהכתומים).נכון יש לעם היהודי הרבה גוונים
(לא מלשון צבע).וז הבעיה הכי גדולה שלנו.כי אנחנו לפי ההיסטוריה פוזרנו על פני כמה וכמה ארצות.

ואם נלך אחורה בהיסטוריה (סלח לי על החפירה) אז בימי הגירוש מארץ ישראל היהודים התפצלו
למה שהיה קרוב גאוגרפית ככה נוצרו כמה קהילות גדולות בכמה נקודות מרכזיות

יהדות ספרד עד לגירוש הגדול (שלימים הפכה ליהדות מרוקו תוניסיה וכל המדינות הערביות האלה)
יהדות אשכנז - כל עדות מצפון מערב ומיזרח אירופה
וקהילות קטנות בעירק אירן (צאצאי קהילות בבל )

פה נעצור את שיעור ההיסטוריה ונחזור לימינו.

הבעיה הכי גדולה בחברה שלנו היא קיבוץ הגלויות.אתה לא יכול לאחד עדה ממנטליות ערבית
עם עדה ממנטליות ארופאית.זה לא עובד זה לא מתחבר.

הדוגמא הזו באה להראות שכור ההיתוך לא יעבוד עם פערי תרבויות שונות.
חינוך דרך חיים.איכות חיים ויותר מזה הדת משמעותית ביותר אצל עדה אחת ואצל שניה היא מחוץ לתחום ולא כלולה בדרך החיים.

אותו דבר עם החרדים והחילונים.כמה שנירצה לחיות ביחד זה לא יעבוד מעצם קיומה של הדת בין שני המחנות.הדת גורמת לחיכוחים ולבעיות.

חילוני אחרי שבוע עבודה קשה רוצה להנות ביום שבת איך אומרים "וינפש"
אז מנגל אש סיגריה (למי שמעשן) אוטו (אסור לנסוע) או כל דבר שהדת אוסרת.

איפה אתה רואה פה אידיליה בכזה פער.תרבותי\דתי\חברתי.?

חרדי ביום שבת שקול לנדנדה בגן משחקים.רק שים עליו שני ילדים וקופת צדקה ושני כיסאות
(אחד לכל יד) 5 שקל לחצי שעה נידנוד..

ויש את המחמירים שאם אתה בטעות נכנס עם רכב לשכונה שלהם אז "יאללה אבנים מקלות"

ואם זה זוג בדרך לבית חולים שהאישה כל דקה צריכה ללדת והתינוק עוד שניה יוצא לעולם??
והבעל קיצר דרך שכונה חרדית ביום שבת כי זה יותר קצר מכביש שלא עובר שם.
אז מה בשם הדת נרצח נפש שעוד לא ראה את אור השמש??

צר לי אבל הם מהווים סכנה ואיום.הדת מעל הכל.
אם לזרוק אבנים בשם הדת אז הם שקולים לג'יהאד האיסלאמי.ואתה לא יכול להאשים את
התקשורת זה מה שהם עושים ומצהירים על כך בגאון.

סגירת רחובות זה לא גימיק תקשורתי זו מציאות.

תשובתך.
Intel I5 2500K | ASrock Z77 Pro 4 | DELL PERC 5 with Raid 5 array | Corsair XMS3 16GB |Intel HD3000 | Seasonic X-750 Modular | Crucial M4 SSD Samsung F3 X8 in RAID 5 | LG DVD-RW GH22NS40 Sata X18 LG DVD-RW GH22NS70 LG DVD-RW H42 | EMU 1212M | YY -W201 Microsoft Windows 7 Professional 32 Bit |Dell 2709 | Microsoft Laser Mouse 3000 | KAMA reader II 30 in one | Microsft ELIT keyboard |

ישן 05-01-12, 21:50   #216 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של arie2412

שלח הודעה דרך MSN אל arie2412

הבעיה שלי עם כפייה דתית היא, פשוטו כמשמעו, כפייה דתית.
אם הם רוצים להתייחס לנשים שלהם בצורה מסויימת, והנשים מסכימות לכך, בבקשה (לא אומר שיחס רע, אבל יחס מסויים).
אם הם רוצים אוטובוסים משלהם עם הפרדה, ויקימו חברה משלהם שמורה על הפרדה, בבקשה.

אבל שלא ישתלטו על קווים מסויימים של חברות פרטיות/ציבוריות בכוח צרכני/פוליטי ויקראו להם קווים שלהם, שנוסעים דרך תחנות שלא שייכות רק להם.
שלא יסגרו רחובות ציבוריים, ששייכים למדינה, מכאן שייכים לכלל האזרחים, בטענה שזה רחובות שלהם.

כל אדם יכול לעשות כרצונו במסגרת החוק. אם יפתחו חברת אוטובוסים פרטית שבה יש הפרדה, ותבוא אישה ותשב מקדימה, שלא תלך להתלונן אחרי שצעקו עליה. אבל כמו שלהם יש זכות לחיות באורח חיים משלהם, לכלל אזרחי המדינה יש זכות לחיות אורח חיים משלהם.

זאת בחיים לא תהיה מדינה דמוקרטית אמיתית עד שלא יבטלו את החוקים המגוחכים שאסור לעסקים לפעול בשבת, עד שלא תהיה תחבורה ציבורית בשבת, כי רוב המדינה רוצה בזה, והמיעוט מונע מזה לקרות.

arie2412 לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 05-01-12, 23:44   #217 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי arie2412 צפה בהודעה
הבעיה שלי עם כפייה דתית היא, פשוטו כמשמעו, כפייה דתית.
אם הם רוצים להתייחס לנשים שלהם בצורה מסויימת, והנשים מסכימות לכך, בבקשה (לא אומר שיחס רע, אבל יחס מסויים).
אם הם רוצים אוטובוסים משלהם עם הפרדה, ויקימו חברה משלהם שמורה על הפרדה, בבקשה.

אבל שלא ישתלטו על קווים מסויימים של חברות פרטיות/ציבוריות בכוח צרכני/פוליטי ויקראו להם קווים שלהם, שנוסעים דרך תחנות שלא שייכות רק להם.
שלא יסגרו רחובות ציבוריים, ששייכים למדינה, מכאן שייכים לכלל האזרחים, בטענה שזה רחובות שלהם.

כל אדם יכול לעשות כרצונו במסגרת החוק. אם יפתחו חברת אוטובוסים פרטית שבה יש הפרדה, ותבוא אישה ותשב מקדימה, שלא תלך להתלונן אחרי שצעקו עליה. אבל כמו שלהם יש זכות לחיות באורח חיים משלהם, לכלל אזרחי המדינה יש זכות לחיות אורח חיים משלהם.

זאת בחיים לא תהיה מדינה דמוקרטית אמיתית עד שלא יבטלו את החוקים המגוחכים שאסור לעסקים לפעול בשבת, עד שלא תהיה תחבורה ציבורית בשבת, כי רוב המדינה רוצה בזה, והמיעוט מונע מזה לקרות.
אני רק רוצה להתייחס לעניין העסקים בשבת.
בכל מדינה מערבית\דמוקרטית\שמכבדת את עצמה, יש לפחות יום אחד חופש בשבוע.
זה באמת משנה לך אם זה יום ראשון או שני? לא.
אבל לדתיים זה כן משנה. אז מה אכפת לך שזה יהיה בשבת?

ברגע שנקבע ששבת זה היום חופש, אז כך יהיה. בדיוק כמו עם יום ראשון\שני\שלישי, זה צריך להיות חופש. לא ייתכן מצב שיחייבו מישהוא לעבוד על יום החופש שלו, אחרת מפטרים אותו.
ברגע שאין יום חופש, הניצול מתחיל. בן אדם בלי השכלה שעובד כמו חמור כדי בקושי לפרנס את המשפחה, ומה, לא יהיה לו יום להיות עם הילדים? הרי אם המעסיק שלו קובע לו שביום ראשון היום חופש (כי הוא צריך מישהוא שיעבוד בשבת...) הילדים שלו בבית ספר.

בן-אדם שמגדיר את עצמו דתי או מסרותי, והמעסיק שלו יקבע לו: אתה עובד בשבת או שאני מפטר אותך. זה מתנגש לו בדת (או חופש הדת).

אז בעצם, שמים יום חופש שיהיה אותו בלי קשר לשבת, ומסדרים אותו על שבת, כי זה גם זורם עם היהדות.

מדינת ישראל - מדינה יהודית דמוקרטית.
ישן 06-01-12, 0:06   #218 (קישור ישיר)
IO Pro

חשיבה יפה אבל מה עם הנוצרים??
אצל הנוצרים שבת זה יום ראשון ומה תעשה אז??.תכריז גם על ראשון כיום חופש.

לפעמים אנשים עובדים בשבת מתוך בחירה ולא מתוך כפייה (מכירות בקניונים)
אז זה לפעמים גם בחירה.החרדים לא רואים בחירה.
אצלם זה שחור או לבן בלי גווני אפור.

ישן 06-01-12, 0:19   #219 (קישור ישיר)
I Want a New IO Title

סמל האישי של everdow

מדינת ישראל מנוהלת כמדינה יהודית לא מדינת כל אזרחיה.
הנוצרים יכולים להתאים את עצמם כמו שהם מתאימים את עצמם במצרים, לבנון, ירדן, פקיסטן, סוריה ומרוקו.

בתור מדינה יהודית, הם יתנהלו לפי עקרונות וחוקיה של המדינה.
גם בכל מדינה אחרת שהיא לא כלל-אזרחית, יש חוקים ועקרונות ועל כך מתנהלים. לא מתאים להם? יכולים לעזוב למדינה עם צביון נוצרי חזק ומבוסס.
everdow לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-01-12, 0:49   #220 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gaming-pc צפה בהודעה
אני רק רוצה להתייחס לעניין העסקים בשבת.
בכל מדינה מערבית\דמוקרטית\שמכבדת את עצמה, יש לפחות יום אחד חופש בשבוע.
זה באמת משנה לך אם זה יום ראשון או שני? לא.
אבל לדתיים זה כן משנה. אז מה אכפת לך שזה יהיה בשבת?

ברגע שנקבע ששבת זה היום חופש, אז כך יהיה. בדיוק כמו עם יום ראשון\שני\שלישי, זה צריך להיות חופש. לא ייתכן מצב שיחייבו מישהוא לעבוד על יום החופש שלו, אחרת מפטרים אותו.
ברגע שאין יום חופש, הניצול מתחיל. בן אדם בלי השכלה שעובד כמו חמור כדי בקושי לפרנס את המשפחה, ומה, לא יהיה לו יום להיות עם הילדים? הרי אם המעסיק שלו קובע לו שביום ראשון היום חופש (כי הוא צריך מישהוא שיעבוד בשבת...) הילדים שלו בבית ספר.

בן-אדם שמגדיר את עצמו דתי או מסרותי, והמעסיק שלו יקבע לו: אתה עובד בשבת או שאני מפטר אותך. זה מתנגש לו בדת (או חופש הדת).

אז בעצם, שמים יום חופש שיהיה אותו בלי קשר לשבת, ומסדרים אותו על שבת, כי זה גם זורם עם היהדות.

מדינת ישראל - מדינה יהודית דמוקרטית.
הדוגמה שלך לא ממש נכונה.
אין בעיה שעסק יעבוד בשבת- כל עוד הוא לא עובר על חוקי העבודה. למה הכוונה?
העסק לא יכול להכריח עובדים לעבוד בשבת, אבל אם הוא רוצה לפתוח, הוא צריך שיהיו אנשים שמוכניםל לעבוד בשבת. בלי התניות ובלי כלום, ולשלם להם את השכר בהתאם.
בכל מקום אחר בעולם עובדים ביום המנוחה, אבל אין חובת עבודה.
אין פה קשר לחופש הדת- אדם דתי שלא רוצה להיכנס לבית עסק כלשהו בשבת לא חייב. זה לא שרודפים אחריו ומכריחים אותו להיכנס, הדבר החשוב, הבחירה, היא שלו.
במצב הנוכחי בתי עסק שפותחים בשבת נקנסים.
בנוסף, הרבה מקומות עברו כבר 2 ימי מנוחה בשבוע, מספר העסקים שלא עובדים/עובדים במתכונת מצומצמת מאוד בימי שישי הולך וגדל. יום שישי הוא יום לא כלכלי. הבעיה שאי אפשר להתאים את עצמנו לסטנדרט ה OECD (שני-שישי ימי עבודה מלאים, שבת ראשון חופש) בגלל שאנשים לא יספיקו להתכונן לשבת, סיבה נטו דתית. וזה חבל, כל אחד ואחד מהשכירים במדינה הזו ירוויח הרבה מעוד יום חופש בשבוע.

-מסכים לגבי זה שהמיעוטים המעוניינים לגור פה צריכים להתאים את עצמם לאופי המדינה.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-01-12, 0:55   #221 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של tsrm

"ויש את המחמירים שאם אתה בטעות נכנס עם רכב לשכונה שלהם אז "יאללה אבנים מקלות""

קודם כל ניתן לך כמה מושגים (כי הזכרת מחמירים):
ההלכה מתחלקת ככה - אסור, מותר ומחמיר.

מה שעובר איסורי תורה ורבנן, נקרא אסור. ההלכה מורה מה אסור.
מה שלא עובר איסורי תורה ורבנן, נקרא מותר. ההלכה מורה מה מותר.
מה שהוא מותר אבל לא תמיד ראוי לעשות (למשל, בחור ובחורה נמצאים לבד בחדר ויש מישהו בבית. הדבר מותר, לא עובר על איסור "ייחוד", אבל לא תמיד יהיה ראוי לעשות. כי האדם שבבית לא תמיד אמין שיעצור אותם מעבירה), ולא עושים אותו, נקרא החמרה. (המחמיר תבוא עליו הברכה).

יש אנשים שלקחו את ההחמרה יותר מידי, ומבלי לשים לב (או שעם, אבל הם פשוט לא יראי שמים) הם עוברים על הלכות אחרות שהן אסורות. אנשים כאלה נקראים "מבולבלים".

החבר'ה בבית שמש הינם מבולבלים. לקחו את התורה בצורה מחמירה מידי ועברו על כמה וכמה איסורים.

החרדים - אלה אותם אנשים שמדקדקים בהלכה עד כמה שאפשר. משתדלים לא לעבור על שום "אסור". גם הם מתחלקים לכמה סוגים; מחמירים ולא מחמירים.
כל אחד לפי יכולתו ורצונו, בוחר אם להיות מחמיר או לא.

לצערינו הרב, הפערים אכן נוצרו אחרי הפיזור הגדול בעולם.
אבל הפילוג לא נוצר דווקא בגלל המחייה במקומות שונים.
הפילוג נוצר בעיקר בגלל "תנועת ההשכלה", שלקחה עימה המון יהודים. היא פשוט הוציאה את היהודים והתורה והמצוות וככה התחילה ההתבוללות.
לפני כן, בכל דור ודור ניסו לגרום הגויים ליהודים, להמיר את דתם. על כן, היו טביחות ורציחות יהודים בצורה נוראה. אבל אותם יהודים שלא היו מוכנים, מתו על קידוש השם ושמרו את המורשת היהודית. ככה היהדות לא נמחקה מהעולם, אבל האוייבים של העם היהודי נמחק בכל דור. (יוון, רומא, בבל, אשור, מצרים וכו'..)

לאחר שהתחילו להקים את מדינת ישראל (תקופת המחתרות), היו אלה אותם יהודים שעזבו את התורה לטובת ההשכלה.
היו יהודים שומרי תורה ומצוות שעלו לארץ, אבל הושפעו מאותם יהודיים מקומיים, וכך גם הם עזבו את התורה לאט לאט.

כאשר קמה המדינה, וקמו הקיבוצים, היו הרבה יהודים ממקומות כמו תימן, עירק, טריפולי, מרוקו וכו' שעלו לארץ. אבל הייתה להם בעיה אחת - הם אומנם הגיעו הביתה, אבל בבית חיכו להם אנשים, שתכננו מראש איך לעקור את היהדות השורש.
הילדים נשלחו לקיבוצים, אחרי הבטחות להורים שהילדים יהיו בסדר וידאגו להם בקיבוץ. אבל בקיבוץ חינכו אותם להוריד את הפאות, לשכוח מהתורה והמצוות ולהתחיל לחיות חיים חדשים. חיים של גאולה.
*מה שאותם עלובי נפש לא ידעו, שדווקא בזכות התורה והמצוות הייתה גאולה, ובית המקדש חרב דווקא בגלל פגיעה במצוות (שנאת חינם, בבית המקדש השני).*

שים לב שאין שום סממן דתי (של מצוות) בכל התמונות והסיסמאות של הקיבוצים ומקימי הארץ.
המטרה שלהם הייתה טובה, למצוא מקום לעם היהודי, הדרך שלהם הייתה נוראה - למחוק את מה שאיחד את העם היהודי.

ברוך השם, היו יהודים שלא היו מוכנים להיפתח לאותה מחשבה מעווטת. ואז הפילוג הגדול יצא לאור.

הדתיים לא היו מוכנים שהרחוב יהיה פרוץ (לדוגמא אטליזים לא כשרים), כי הם לא יוכלו להתקיים ומהר מאוד יצרכו ליצור קהילות משל עצמם, בהם ידאגו לכל צורכי היהודי השומר. בדיוק כמו שקרה בגולה.

החילונים לעומתם, יצאו בלשון "חוק מדת, הפרדה של דת ומדינה, אין חוקיים דתיים". אבל אותם אנשים לא היו מוכנים להתחשב בצורכי הדתיים, שהרי אם יבוצע מבוקשם של החילונים, אזי הדתיים לא יוכלו להתקיים ולהפתח לחברה.

היו גם יהודים שומרי תורה, שהחלו להקל בדברים שלא צריך, לעשות דברים אסורים, לשלוח את הילדים למוסדות חינוך חילוניים וככה נוצר ה"מסורתי", עושה את מה שההורים עשו בבית ולא יותר מזה. המשפט המאפיין שלהם הוא "אלה החרדים, סתם מחמירים. אני לא מחמיר, אני עושה מה שאני יודע". ההורים שלי כאלה.

היו יהודים שלא היו מוכנים בכלל להקמת המדינה, הם לא מוכנים לקבל את "עול המלכות" (חוקי המדינה). אותם אנשים הם הקיצוניים בבית שמש, נתורי קרתא וכו'. אותם האנשים הם ה"מחמירים שעוברים איסורי תורה" כמו כנ"ל.

בסופו של דבר, התורה לא כופה עלייך לקיים מצוות, יש לך זכות בחירה. אבל אתה אחראי על התוצאות של המעשים שלך, ולא אחר.
החרדים (כמוני וכמו הרבה מאוד חרדים), באים לפרסם את התורה מחדש. להראות כמה היא יפה וטובה ואין שום סיבה שלא לקיים אותה. אנחנו לא כופים על אף אחד, אנחנו ממליצים ויש הבדל גדול!
לגבי האוטובוסים הכשרים, אני מסכים עם זה שזה לא דמוק'. אבל אם לרוב הציבור באותו האיזור אין בעיה עם זה, אז אני לא רואה את זה כפסול כיוון שזה לפי הרוב (אני לא יודע אם זה לפי הרוב, רק אמרתי מציאות שאולי קיימת). אם זה לא לפי הרוב, אז יש כאן בעיה וצריך לפתור אותה, בשביל זה יש ממשלה שתטפל בעניין.

עוד דבר, אין בעיה ליהודי שומר מצוות שעלה ממדינה X, לחיות עם יהודי שומר מצוות שעלה ממדינה עם תרבות שונה. יש בעיה ליהודי שומר מצוות, לחיות עם לא שומר מצוות. לא בכל הדברים, אבל יש דברים שהם מאוד כלליים (כמו החמץ בחנויות בפסח וכו'..) ואיתם אי אפשר שלא להתחשב בציבור הדתי. כי יצא מצב שכל הפסח הם יסתגרו בבתים שלהם מבלי לצאת משם (אסור לראות חמץ בפסח, הלכה ולא חומרה). או לחילופין, יקימו קהילות סגורות משלהם כמו לפני המון שנים בגולה, ואז התקשורת תגיד "תראו את הפרימיטביים האלה, סגורים בתוך עצמם", ותגבר השנאה ליהדות.

*** אין שום הסכמה לזרוק אבנים בשבת על מכוניות, זה חילול שבת וחילול השם גמור!!! ***
מי שעושה את זה, הוא עבריין בכל המובנים (גם מדינה וגם תורה). אין שום הצדקה לדברים האלה.

"רשע, למה תכה רעך" "ואהבת לרעך כמוך" "חביב אדם שנברא בצלם, שנאמר: בצלם אלוקים ברא את האדם" ויש עוד הרבה ציטוטים מהתורה (שבכתב ובע"פ) שחולקים על המעשה הנ"ל.

חרדי ממש לא שקול לנדנדה בשבת, להיפך! דווקא ביום הזה הוא שובת מהעולם ומקדיש הכל לריבונו של עולם ומשפחתו. זמן נפלא לחינוך הילדים, צחקוקים עם המשפחה ויחס אינסופי לאישה! (כמובן שכל זה גם במהלך השבוע, אבל בשבת הרבה יותר)

אתה חושב שלא מקיימים את זה? בוא לנתניה ותראה בכמה קהילות הדבר הנפלא הזה קיים.

הדת לא מהווה סכנה לאף אחד, להיפך - היא דווקא שומרת עלינו (עשרת הדברות, כל החוקים בין אדם לאדם, בין אדון לעבד וכו'...). זה שאנשים לא מתחייסים לתורה, יש להם בעיה נוראה (חילונים ו"עלק חרדים" כאחד) וחבל שכך.
אבל האמן לי ידידי היקר (אבידן), אין שום בעיה עם התורה. היא דווקא פותרת את כל הבעיות, נותנת כלים לחייים להתמודד עם קשיים ומכוונת את האדם לקיים את התכלית שבשבילה הוא נברא (אבל זה כבר נושא אחר לגמרי).

מצטער שהגבתי אחרי כמה ימים, היה לי בעיה באינטרנט, ובמכללה לא היה לי מספיק זמן לכתוב את כל התגובה, אז כתבתי בחלקים ושמרתי במייל.

אבידן, זכור דבר אחד (היום שמעתי מפי רבי ומורי): כל זמן שהנר דולק, אפשר לתקן.

*** ללא קשר לדיון (אבל קשור לדברי הנ"ל):

פרשת השבוע הינה "ויחי"

חז"ל שואלים, למה דווקא ויחי? הרי הפרשה מדברת על מותו של יעקב אבינו ולא על היוולדו.
מהכלל הנ"ל מובן הכל. כל עוד אתה חי (הנר דולק), אתה יכול לתקן את מעשיך. אם יהודי יעשה תשובה מאהבה ובאמת בכוונה, רגע אחד לפני פטירתו מהעולם - כל העיברות שלו הופכות לזכויות והוא זוכה לעולם הבא (אפשר לתקן).

קיצרתי מאוד, היה לי עוד הרבה מה לכתוב למהלך. אבל זה לא המקום.

שנזכה להכיר את האמת, ורק את האמת. בלי שום שנאה, קנאה, כעס וכדומה כלפי אחינו היהודים. גם למבולבלים וגם לאלה שכבר על "דרך המלך".
אהבת ישראל (והאדם בכלל) הינו אחד הדברים החשובים ביותר. ברגע שיש שנאה בינינו, נחרב בית המקדש. וכל עוד תשאר הנשאה והמחלוקת, אין הוא נבנה.

אתר לזיכוי הרבים.

ישן 06-01-12, 9:00   #222 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Pika007 צפה בהודעה
הדוגמה שלך לא ממש נכונה.
אין בעיה שעסק יעבוד בשבת- כל עוד הוא לא עובר על חוקי העבודה. למה הכוונה?
העסק לא יכול להכריח עובדים לעבוד בשבת, אבל אם הוא רוצה לפתוח, הוא צריך שיהיו אנשים שמוכניםל לעבוד בשבת. בלי התניות ובלי כלום, ולשלם להם את השכר בהתאם.
בכל מקום אחר בעולם עובדים ביום המנוחה, אבל אין חובת עבודה.
אין פה קשר לחופש הדת- אדם דתי שלא רוצה להיכנס לבית עסק כלשהו בשבת לא חייב. זה לא שרודפים אחריו ומכריחים אותו להיכנס, הדבר החשוב, הבחירה, היא שלו.
במצב הנוכחי בתי עסק שפותחים בשבת נקנסים.
בנוסף, הרבה מקומות עברו כבר 2 ימי מנוחה בשבוע, מספר העסקים שלא עובדים/עובדים במתכונת מצומצמת מאוד בימי שישי הולך וגדל. יום שישי הוא יום לא כלכלי. הבעיה שאי אפשר להתאים את עצמנו לסטנדרט ה OECD (שני-שישי ימי עבודה מלאים, שבת ראשון חופש) בגלל שאנשים לא יספיקו להתכונן לשבת, סיבה נטו דתית. וזה חבל, כל אחד ואחד מהשכירים במדינה הזו ירוויח הרבה מעוד יום חופש בשבוע.

-מסכים לגבי זה שהמיעוטים המעוניינים לגור פה צריכים להתאים את עצמם לאופי המדינה.
אתה צודק שיש כמובן אנשים שרוצים לעבוד מרצון, אבל החוק מגן על אלה שלא רוצים לעבוד בשבת. אם כי אתה צודק, הקנס (שאגב, הוא חסר משמעות לחנות גדולה\משרשרת שיודעת שהיא תעשה הרבה יותר מזה אם היא תפתח בשבת) זה לא מה שצריך להיות, החוק צריך להיות ששבת מוגדר כיום חופש, ואסור לחייב אדם לעבוד ביום הזה.
ישן 06-01-12, 11:52   #223 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של arie2412

שלח הודעה דרך MSN אל arie2412

הקנס הוא מזערי לחנות גדולה, וזה חלק מהבעיה, בתי עסק קטנים לא יכולים להתחרות ברשתות הגדולות כי בשבילהם הקנס הוא מכה כלכלית גדולה, ולא משתלם לפתוח בשבת.

למה זה נגד החוק לפתוח חנות בשבת? בעל עסק מחוייב לפתוח חנות ביום שלישי למשל?
אדם שומר שבת, שלא מעוניין לעבוד בשבת, שלא יעבוד. אדם אחר, שרוצה לעבוד ולהרוויח 150%, שיעבוד. למה זה נגד החוק?

arie2412 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-01-12, 12:08   #224 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של tsrm

אתה מוזמן לשאול את מי שחוקק את החוק, לא יודע לומר לך למה חוקקו חוק כזה.
מה שכן, אתה חי במדינה יהודית לכל דבר, ושבת הוא אחד הסממניים הבולטים ביותר ביהדות.
אתה תמיד מוזמן להגיש הצעות לטעמך האישי, אבל בנתיים זה המצב הנתון.

אני לא בעד לקנוס את מי שעובד בשבת, סה"כ יש זכות בחירה ולמי שלא איכפת להפסיד את הציבור הדתי בארץ יכול לפתוח בשבת. יש הרבה מקומות כאלה.

זה שקונסים אותם, זה דבר אחר. שוב, לא תומך בחוק הזה, אבל אני כן תומך בשמירת שבת וכואב לי הלב על יהודי שמחלל שבת. השם נתן טוב ורע, מי שרוצה לבחור ברע זאת זכותו (רע לטעמה של התורה).

אתר לזיכוי הרבים.

ישן 06-01-12, 14:17   #225 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gaming-pc צפה בהודעה
אתה צודק שיש כמובן אנשים שרוצים לעבוד מרצון, אבל החוק מגן על אלה שלא רוצים לעבוד בשבת. אם כי אתה צודק, הקנס (שאגב, הוא חסר משמעות לחנות גדולה\משרשרת שיודעת שהיא תעשה הרבה יותר מזה אם היא תפתח בשבת) זה לא מה שצריך להיות, החוק צריך להיות ששבת מוגדר כיום חופש, ואסור לחייב אדם לעבוד ביום הזה.
נכון, החוק צריך להיות שאסור -לחייב- אדם לעבוד בשבת. מי שרוצה לעבוד, אין סיבה למנוע ממנו.
ובנוסף בזה, החוק גם צריך להפיל את החלק של קנסות בשבת למי שמעוניין לפעול בשבת, לכל בית עסק צריכה להיות בחירה.
זה יעשה רק טוב- צעירים/סטודנטים שצריכים כסף ולא יכולים להרשות לעצמם משרה מלאה יוכלו לנצל שבתות בשביל למקסם רווחים, בשבת יש הרבה יותר אנשים בחוץ ככה שהרבה פעילות תתרחש בבתי העסק, גם מפעילי העסק עצמם ירוויחו וגם המדינה תרוויח ממיסים.
זה מקרה שיש בו הרבה מה להרוויח, אבל אין ממש מה להפסיד.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא