IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

בית שמש והחרדים- לאן הגענו?

אם אשכנזי מצליח, זה נורמלי. אם מזרחי מצליח, עולם תחתון. הבעיה היום זה ההבחנה. כולנו ישראלים, רובנו נולדנו בישראל, ממוצא ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 12-01-12, 14:49   #256 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של arie2412

שלח הודעה דרך MSN אל arie2412

אם אשכנזי מצליח, זה נורמלי. אם מזרחי מצליח, עולם תחתון.
הבעיה היום זה ההבחנה. כולנו ישראלים, רובנו נולדנו בישראל, ממוצא מזרחי או ממוצא אשכנזי.

אני חצי אשכנזי וחצי מזרחי, יותר נוטה לכיוון האשכנזי, ואני מכיר אנשים מקיצון אחד לשני. האשכנזים הקיצוניים חושבים שהם מעל כולם, ומזרחים הם פראי אדם בלי שום מוסר, המזרחים הקיצוניים חושבים שהם מעל כולם, ואשכנזים מנצלים אותם לרעה ואחראיים לכל הרע שקורה להם.

ההבדל היחיד בין מזרחי לאשכנזי זה התרבות, אשכנזים יותר מופנמים ושקטים, בדרך כלל מגיעים ממשפחות קטנות יותר (בין אם בגלל השואה או בגלל שלמזרחים לרוב יש יותר ילדים). מזרחים אוהבים לחגוג ולשמוח, ויותר ראוותנים. זה הבדל תרבותי וכל אחד לעצמו.

בקשר לעניין של שכונת מצוקה ועוני, זה ממש לא נכון, הסיבה שהיום יש יותר אשכנזים עמידים ומזרחים במצוקה היא שאשכנזים מגיעים ממדינות אירופה העשירות, לרוב יש כספים וחסכונות ולמדו מקצועות ויכלו להרוויח כסף, בנוסף לזה שלאשכנזים יש בדרך כלל פחות ילדים והירושות מתחלקות פחות, והמזרחים מגיעים ממדינות ערב, מדינות עניות, אנשים שם לא לומדים מקצוע אלא מנסים להרוויח כסף כדי לחיות, וכשמגיעים לחברה מערבית קשה להשתלב.

עצוב לי שגם במאה ב21 יש גזענות והכללות כאלו, והסיבה היחידה שיש גזענות והפרדה היא דעות קדומות של אנשים... אולי הדור הבא יבין את הנושא קצת יותר טוב...

arie2412 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 12-01-12, 16:00   #257 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי arie2412 צפה בהודעה
שלושת הדתות (יהדות, נצרות, איסלאם) מבוססות על אותם דברים, אותם משיחים (יהושע, ישו, מוחמד) אותם סיפורים עם טוויסטים משלהם, מטיפות לאותם דברים (מוסר, כבוד) ההבדל ביניהן אלה הפרשנים המקראיים.

סבא שלי דתי, ותמיד אנחנו מברכים בכל חג, והולכים לבית כנסת, ואני שומע את הסיפורים ומכיר את הדת (לא כמו מישהו שלומד באדיקות), ואני מכבד את הכתוב ואני מאמין שחלק מזה נכון וזה באמת היסטוריה, אבל אני לא מאמין בפרשנויות למיניהן, ואני לא אוהב מה שנעשה לדת ע"י פרשנים/רבנים למיניהם.

הבעיה הגדולה במדינתנו (ובהרבה מקומות אחרים) היא אי קבלת השונה. לא אכפת לי מה בן אדם עושה בשבת, איפה הוא מתפלל, מאיזה מוצא הוא, מאיזה זרם, כמה הוא דתי אם בכלל... כל עוד הוא מכבד אותי ואחרים על אמונתנו, אני אכבד אותו.

מה שמצחיק הוא, כל קבוצה במדינה טוענת שהיא מופלת לרעה:
מזרחים, אשכנזים, עולים חדשים מכל המקומות.
בגלל שמזרחים מרגישים מופלים, הם יעשו בעיות לאשכנזי מתוך מחשבה שהוא מפלה אותם.
האשכנזים ירגישו מופלים ע"י מזרחים ויחזירו באותה מטבע, כל קהילה מסתגרת לעצמה בגלל המחשבה שהיא מופלת, ומפלה אחרים. איך אפשר לקבל כך את השונה ולחיות במדינה מגוונת כמו שלנו?
פי..אתה אשכרה היהודי הראשון שיודע בוודאות מיזה המשיח...אז ככה..היהודים שאלו אנחנו כמובן..מאמינים שהמשיח יהיה מבית דוד המלך...
מיזה יהיה? כל אחד אומר משהו אחר..
דרך אגב ישו זה יהושע..אלא אם אתה מתכוון ליהושע בן נון.

Motherboard:Gigabyte x38-ds4
Ram:Kingston 4GB 800@880MHz
GPU:HD4850 VaporX@700/1200(MaxCore)
PSU:CORSAIR VX450W
HDD:WD 500GB BLUE
Case:Coolermaster Storm Scout
Monitor:Samsung P2350&LG 32LK310Y
my phone-Samsung galaxy s4 .
בברכה, גל.
טכנאי מחשבים ורשתות.
TheUniQ לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 12-01-12, 16:10   #258 (קישור ישיר)
IO Pro

ציטוט:
פורסם במקור על ידי arie2412 צפה בהודעה
אם אשכנזי מצליח, זה נורמלי. אם מזרחי מצליח, עולם תחתון.
הבעיה היום זה ההבחנה. כולנו ישראלים, רובנו נולדנו בישראל, ממוצא מזרחי או ממוצא אשכנזי.

אני חצי אשכנזי וחצי מזרחי, יותר נוטה לכיוון האשכנזי, ואני מכיר אנשים מקיצון אחד לשני. האשכנזים הקיצוניים חושבים שהם מעל כולם, ומזרחים הם פראי אדם בלי שום מוסר, המזרחים הקיצוניים חושבים שהם מעל כולם, ואשכנזים מנצלים אותם לרעה ואחראיים לכל הרע שקורה להם.

ההבדל היחיד בין מזרחי לאשכנזי זה התרבות, אשכנזים יותר מופנמים ושקטים, בדרך כלל מגיעים ממשפחות קטנות יותר (בין אם בגלל השואה או בגלל שלמזרחים לרוב יש יותר ילדים). מזרחים אוהבים לחגוג ולשמוח, ויותר ראוותנים. זה הבדל תרבותי וכל אחד לעצמו.

בקשר לעניין של שכונת מצוקה ועוני, זה ממש לא נכון, הסיבה שהיום יש יותר אשכנזים עמידים ומזרחים במצוקה היא שאשכנזים מגיעים ממדינות אירופה העשירות, לרוב יש כספים וחסכונות ולמדו מקצועות ויכלו להרוויח כסף, בנוסף לזה שלאשכנזים יש בדרך כלל פחות ילדים והירושות מתחלקות פחות, והמזרחים מגיעים ממדינות ערב, מדינות עניות, אנשים שם לא לומדים מקצוע אלא מנסים להרוויח כסף כדי לחיות, וכשמגיעים לחברה מערבית קשה להשתלב.

עצוב לי שגם במאה ב21 יש גזענות והכללות כאלו, והסיבה היחידה שיש גזענות והפרדה היא דעות קדומות של אנשים... אולי הדור הבא יבין את הנושא קצת יותר טוב...
יפה לדעת שיש עוד אחד שחושב כמוני.

זו לא גיזענות.אתה אמרת יפה מאד מה שאני חושב רק מפחד לומר.
אני חי עם מיזרחים סביבי כבר שנתיים ואני מרגיש נורא.הפער התרבותי עמוק והם שונים
בשפה (מאיפה הם מביאים את המילים האלה ממש כמו בעספור) בהתנהגות - הם הולכים כמו תרנגולים..בחופש המיותר בחינוך -הכל מותר אין גבולות.

לשנוא אותם??.לקבל אותם?? לדעתי זה עניין של להתעלם.
אבל לא לחיות איתם.כי זו דרך החיים שלהם אתה לא יכול לעשות מגורילה ינשוף זה לא מסתדר.זה לכבד את השונה
אבל זה לא בהכרח אומר לאהוב אותו ולרצות להתחבר אליו.

פערי תרבות תמיד היוו בעיות.החברה שלנו תמיד תהיה משוסעת בגלל מדינות המקור.
אני מרגיש יהודי ציוני ואני לא יכול לסבול התנהגות ברברית (שמקורה בחינוך -בית -- משפחה- שורשים -מדינה ערבית)
אני לא רואה פה משהו פסול.אני רואה פה אימוץ של התנהגות לא נכונה.
אם אתה רואה ילד עם כיפה שחורה על הראש מעשן ויורק (צבע עור שחום שוב ציון עדה) מה אתה כבר יכול לחשוב??
למרות שאתה לא רוצה להכליל מה אתה תעשה??

אלה הם הרגלי חינוך פסולים.הדת תיהיה קשה כמה שתיהיה היא לא מחפה על חינוך לקוי וקלוקל.
ויש הרבה בתים שחושבים שזה תקין ונורמלי עקב מוצאם המיזרחי.

זו דעתי בכל מיקרה.
Intel I5 2500K | ASrock Z77 Pro 4 | DELL PERC 5 with Raid 5 array | Corsair XMS3 16GB |Intel HD3000 | Seasonic X-750 Modular | Crucial M4 SSD Samsung F3 X8 in RAID 5 | LG DVD-RW GH22NS40 Sata X18 LG DVD-RW GH22NS70 LG DVD-RW H42 | EMU 1212M | YY -W201 Microsoft Windows 7 Professional 32 Bit |Dell 2709 | Microsoft Laser Mouse 3000 | KAMA reader II 30 in one | Microsft ELIT keyboard |

Samsung Galaxy NOTE N7000

נערך לאחרונה על ידי avidan33, 12-01-12 בשעה 16:22.
avidan33 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 12-01-12, 17:09   #259 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של arie2412

אבידן, לא אמרתי או שלא ניסיתי להגיד בכל אופן שום דבר ממה שאתה אמרת. מה שאני מנסה להגיד הוא, שאין שום הבדל בין מזרחי לאשכנזי, כולנו אנשים.

אני מכיר הרבה מזרחים (משפחה/חברים) ואף אחד מהם לא הולך כמו תרנגול או מדבר כמו בעספור. אכפת להם מחינוך והשכלה כדי להצליח בעתיד, כי הם בדיוק כמוני או כמוך, הם לא גורילות...

אתה לא צריך לקבל אותם, אתה צריך להבין שהם לא שונים ממך.

אני הבנתי מהודעות קודמות, ומצטער אם אני טועה, שאתה ממוצא רוסי/בלקני (גם אני דרך אגב) ואם אני צודק אתה בטוח מכיר את הטענות כלפי עולים חדשים מרוסיה שהם ברברים, שותים כל היום ועושים רעש ובלגן בלי לתרום לאף אחד. זו גם הייתה גזענות שמקורה בהקצנה של מצב קיים. תנסה להבין את הדמיון בין שני המקרים...

ישן 12-01-12, 17:32   #260 (קישור ישיר)
IO Pro

דבר חופשי

אני אומנם לא רוסי אבל זה גם לא מעליב אותי.
תיראה גיזענות לא תוביל לכלום (ככה גם מה שדן פה התראד הזה)
זה מה שאני מנסה להראות.לדעתי וזה מה שצריך להיות כל קהילה צריכה לחיות עם המנהגים שלה
וזהו.אי אפשר "להתבולל".כי כל עדה באה עם מנהגים אחרים.

מה שתקין בעיני אחד.חסר נימוס בעיני האחר.כור ההיתוך החברתי נכשל.
"וגר זאב עם כבש" - לא עובד.
מה לעשות.לא יכול לעבוד.אתה לא יכול לשים עדה רגועה עם עדה מופרעת.

החרדים הם דוגמא לקהילה אחת בישראל - אתה יודע כמה קהילות יש?.עשרות.
פשוט הם במרכז התקשורת כי הם אייטם.בא אני אתן לך עדה שהם יכולים להיות אייטם כל יום
אבל אין מה לכתוב עליהם - מזרחיים.לטוב ולרע.

ו....

זה יעניין??.לא כי הם לא חוסמים רחובות.הם לא הולכים עם טלאי צהוב.
קראתי פעם שהחברה הישראלית מגובשת רק בעת מילחמה ובעת שלום אדם לאדם זאב.
כחיפאי לשעבר אני מסתובב באשדוד ואני לא מוצא פה שקט.
המתח קיים.לעומת זאת תל אביב חיפה וירושלים בהחלט ערים מועדפות.

זה סתם סיפור אישי..
Intel I5 2500K | ASrock Z77 Pro 4 | DELL PERC 5 with Raid 5 array | Corsair XMS3 16GB |Intel HD3000 | Seasonic X-750 Modular | Crucial M4 SSD Samsung F3 X8 in RAID 5 | LG DVD-RW GH22NS40 Sata X18 LG DVD-RW GH22NS70 LG DVD-RW H42 | EMU 1212M | YY -W201 Microsoft Windows 7 Professional 32 Bit |Dell 2709 | Microsoft Laser Mouse 3000 | KAMA reader II 30 in one | Microsft ELIT keyboard |

ישן 13-01-12, 1:39   #261 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של tsrm

אבידן, זה שאתה גר בחברה של ברברים, לא הופך את כל המזרחיים לכאלה.
אני מזרחי (כורדי וטריפולטאי) וגדלתי גם עם אשכנזים וגם עם מזרחים.
אתה יודע מי היו ההכי מופרעים? אלה שהתדרדרו לחברה רעה. היו גם מזרחיים וגם אשכנזיים.

החינוך בארץ דפוק! המורים לא באים לחנך, אלא להעביר את החומר וזהו. חוץ מכמה מורים בודדים בארץ, אף מורה לא בא לחנך לערכים. שיעור "חינוך" מקבל שעה אחת בשבוע ובשעה הזאת לא עושים כלום (בבתי הספר בהם למדתי, ובעוד בתי ספר שחברים שלי למדו).

הדור שלנו (אני ואתה) גדלנו בלי חינוך מבית הספר וההורים שלנו לא לימדו אותנו לערכים, כבוד לזולת ודרך ארץ (לימדו, אבל "על הדרך" ולא כחלק מחיי היום יום שלנו).

את המוסר שלי שאבתי מהרב שלי ואחיו הבכור (שהיה המדריך שלי בפנימייה). שניהם התבססו על התורה. במשך 4 שנים (ט עד יב) גדלתי בין שניהם, שהם יישרו אותי על אותו הקו.

שוב, גדלתי בין אשכנזים ומזרחיים, היו גם מופרעים וגם מופנמים. ראיתי את ההתנהלות בבתים, ואם לומר את האמת - חוץ מהמאכלים לא היה הרבה שוני.
בבתים המזרחיים ההורים היו יותר בבית ויותר עם הילדים. בבתים האשכנזיים ההורים תמיד חזרו מאוחר מאוד (שבע בערב בערך) ולילדים לא היו הורים מחנכים.

אני לא חושב שיש בעיה גדולה עם אשכנזי/מזרחי, אלא עם החינוך שגדלנו עליו.
ההורים שלנו היו במחלוקות של "אשכנזי הורס למזרחי את החיים", והנחילו לנו את זה. לכן עדיין יש בעיות.
אם אנחנו גם נתעסק בשטויות כאלה, אז הדור הבא גם יהיה כזה.

ברברי = אדם בלי חינוך. מזרחי/אשכנזי - לא חסר לכאן ולכאן.

בוא לכפר יונה, תראה איזה רמה נמוכה יש בלימודים.
חטיבת "איש שלום" הייתה צריכה להקרא "אי שלום", על אי הסדר והגועל הנפש שהתחולל שם.
אתה חושב שזה היה רק מזרחיים? תתפלא. אני חושב שרוב הבעייתים היו אשכנזים.

אבל למה לנו לדבר על מזרחי/אשכנזי. סה"כ כולנו אחים, כולנו עם ואחד ובשעת צרה אנחנו יודעים יפה מאוד להתאחד (גלעד שליט לדוגמא). למה לנו להגיע למצבי סכנה בשביל להתאחד?
בואו נחנך לאהבת הזולת, לקבלת השונה ולהבין את האחר.

המשנה אומר באבות, פרק א' משנה 5 "...יהושע בן פרחיה אומר...והוי דן את כל האדם לכף זכות"
משנה 15 "שמאי אומר... והוי מקבל את כל האדם בסבר פנים יפות"

פרק ג' משנה 10 "כל שרוח הבריות נוחה הימנו, רוח המקום נוחה הימנו. וכל שאין רוח הבריות נוחה הימנו, אין רוח המקום נוחה הימנו."
משנה 12 "רבי ישמעל אומר... והוי מקבל את כל האדם בשמחה"

לא צריך יותר מידי פרשנים בשביל להבין למה התכוונו התנאים (תנא = רב גדול וחכם מאוד לפני כ-2K שנה). לפי הפשט הכל מובן.

אם נקבל כל אחד בשמחה, בחיוך, בהבנה שהוא שונה ממני. תמיד ננסה למצוא את הטוב שבו, גם אם עשה מעשה רע, אז נהפוך לחברה טובה יותר.

אחד הכללים בחינוך ילדים:
לעולם אל תאמר לילד שהוא ילד רע.
אם עשה מעשה רע, אל תאמר "אתה X (לפי אותו מעשה רע), למה עשית את זה?!"

תאמר לו "צדיק שלי, אתה ילד טוב, זה לא מתאים לך להתנהג בצורה כזו. אתה מבין שככה אנשים לא צריכים להתנהג? זו לא הדרך הנכונה
אני בטוח שלא התכוונת לעשות רע, בפעם הבאה אתה תיהיה כמו מי שאתה באמת, ילד טוב."

הכלל נלקח מהתורה. מאותם רבנים ופרשנים שהחזיקו את העם מאוחד בגלות במשך 2000 שנה. מאותם מנהיגים רוחניים ששמרו על המסורת הכל כך יפה ונקייה שלנו.
כמה חבל שהיום מזלזלים באותם מנהיגים רוחניים (ריטב"א, רמב"ן, רמב"ם, רש"י, הט"ז, ברטנורא, סבוראים, ראשונים, תנאים וכו'..)

החברה שלנו הייתה נפלאה ונינוחה הרבה יותר, אילולא הליגלוג על הפרשנים הנפלאים הללו.

יצא לי פעם לדבר עם חבר, שונא דת, אמר לי "אי אפשר להתקיים בעולם עם החרדים האלה. אנשים פרימטיביים ומגעילים" כמה חבל שהוא לא מבין, שאותם חרדים שמרו על היהדות, ואילולא הם לא הייתה לנו הזכות לקבל מדינה (מצד האו"ם) כי היינו מופצים בעולם והוא לא היה נמצא כאן.

לדעתי, חייבים להם הכרת הטוב, לא פחות ממקימי המדינה בפועל (אלה שבנו היישובים בארץ).
אבל מה לעשות שאנחנו אנשים עם ראייה צרה שלא יודעים להסתכל עוד קצת אחורה וישר שוללים את השונה.

חרדים = אנשים לא פרימטיביים. מי שלא מבין, מוזמן לבוא ולראות ולהפסיק להתסכל בתקשורת שמראה את מה שהיא רוצה.

זה מזכיר לי, ראיתי פרסומת של מפעל הפיס "לעשות משהו בשביל מישהו".
רק אחרי 60 שנה הם נזכרים לצאת עם הסיסמא הזו? שיבואו לחרדים ויראו כמה "לעשות משהו בשביל מישהו" קורה אצלהם.
כמה גמ"חים, כמה אהבה אחד כלפי השני וכמה עזרה הדדית.

חז"ל אמרו:"טוב המלבין שיניים לחברו, מאשר משקהו חלב". פירוש - עדיף שתחייך לחבר שלך (מלבין שיניים), מאשר תיתן לו חומריות (משקהו חלב).

מכירים את המשפט "עול הציבור, חצי נחמה"? כאשר יש לחבר שלך בעיה, תאמר לו "נשמה יקרה! אני איתך במה שאתה צריך. אתה לא לבד, אני איתך בבוץ הזה ונצא משם יחד!"

כל זה התורה מלמדת.
אם הדברים הנ"ל יהיו כחלק מתוכנית הלימודים, בעוד כמה שנים אתם תראו את הילדים משתנים פלאים. אבל מה, בשביל ללמד את הדברים, צריך להיות אדם שמקיים את הדברים. כי "דברים שיוצאים מהלב, נכנסים אל הלב".

ברוך השם, החרדים (ולא רק הם) מחנכים על הבסיסים הנ"ל. ואני רואה במו עיניי תוצאות בשטח.
נכון, "לכל כלל יש יוצא מן הכלל" (חז"ל), אבל הכלל הוא נפלא. רק שכמה אנשי תקשורת מטופשים יודעים להראות בדיוק ההפך ועוד להפיל אשמות על חפים מפשע.

"..ואהבת לרעך כמוך, זה כלל גדול בתורה" - רבי עקיבא

http://www.youtube.com/watch?feature...v=83LQsJiz6Ac#!

http://www.aravrefael.net/
אתר לזיכוי הרבים.

נערך לאחרונה על ידי tsrm, 13-01-12 בשעה 1:44.
tsrm לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 13-01-12, 2:01   #262 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של AgentSmith

אם יש פה מישהו שחושב להגזים ולערער את יציבות הדיון, שיחשוב שוב.
רק מזכיר לכם שאני רואה הכל.
ישן 13-01-12, 7:52   #263 (קישור ישיר)
IO Pro

קשה לומר מי יותר טוב מי יותר לא טוב.

שאתה בא מבית טוב (ולא משנה מאיפה ומאיזה מוצא) אז הכל אחרת.שרואים עולם שונה (התנהגות

לא נאותה גסויות במילים פשוטות לא דרך ארץ.אז מסתגרים.

אבל מה מה עם הדור הבא??
אני ואתה מסכימים על הרבה דברים אבל הילדים שלי (שלך אני לא יודע ) יחיו בחברה כזו.

חברה צריכה להיות יותר מאוגדת ולא צריך להקצין את הבדלנות.
אבל זה מה שהולך.מי שיותר מתבלט זוכה ליותר יחס (ההשלכות של כוכב נולד)
היום תיראה נוער במקום ללכת עם ספר לבית הספר וללמוד יש איפון (למה ההורים קונים אני
לא מבין) ופחית רדבול.

לפעמים אני בהחלט מבין את החברה החרדית.מצדיק אותם מאד.הקידמה והפתיחות לא עשו טוב
כל כך.אני יכול לומר שכאדם לקחתי מהקידמה מה שהייתי צריך וכל השאר דחיתי בשאת נפש.
והרבה לא לקחתי - גלקסי 2 נחשב???

אני עם אותו מחשב אולי 10 שנים פחות או יותר.ההידרדרות התרבותית שלנו כחברה זה דבר נורא.
דורות שלמים גדלו משועבדים למוצרי אפל ו...איפה החינוך שלהם??.
ילדים ללא ערכים.דת אולי כן אבל כבוד לזולת לא.לא צריך ללכת רחוק תבוא לאשדוד ותיראה.

ישן 13-01-12, 11:04   #264 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של tsrm

האמת שיצא לי להיות באשדוד. לא הרבה, אבל יצא לי.
הלכתי שם לאיזה בית כנסת מאוד גדולה (קרוב לתחנה מרכזית ול"שיפודי התקוה") וראיתי אנשים טובים. חרדים כמעט ולא ראיתי. רק את הנכד של הבבא מאיר שהעביר שיעור בין תפילת מנחה לערבית, ועוד איזה חרדי (זרם חסידי) עם הבן שלו. שניהם היו נראים נחמדים מאוד ואפילו הייתה לי שיחה עם אותי חסידי.

אני לא כל כך בקיא במה שהולך שם, אבל אולי כדאי שתבדוק - יכול להיות שדווקא האיזור שלך הוא "בעייתי".

עוד דבר, אדם שהולך עם כיפה ומקלל ויורק (במיוחד אם הוא אדם צעיר), יכול להיות בחור שרוצה להתחיל לחזור בתשובה, רק שהוא לא מודרך ולכן נראה ככה. ראיתי כאלה המון בנתניה וכפר יונה.
אני לא יודע איך זה עובד באשדוד, אבל בנתניה הקהילה החרדית של רבי, מבוססת על הערכים שכתבתי בהודעה האחרונה שלי.

אתר לזיכוי הרבים.

ישן 13-01-12, 11:08   #265 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של arie2412

הטכנולוגיה המתקדמת היא לא הגורם לערכים הירודים ולחינוך המתדרדר, אלא להפך.
אם ילד ילמד להשתמש במחשב לטובת הלימודים, זה מייתר את כל שאר אמצעי הלימוד. אם הורים במקום להגיד לילד "תסיים שיעורים ואז תלך למחשב" יגידו "תקרא באינטרנט על הנושא ואז תעשה שיעורים" הילדים יבינו הרבה יותר את החומר. ואם בבית ספר במעבדת מחשבים ילמדו את הילדים יותר מאיך לעשות מצגת עם אפקטים בPP הילדים ידעו איך לגשת למחשב ואיך למצוא את החומר שהם צריכים.

סמארטפונים הם רק ניוד של המחשב, לא המקור לכל הרשע.

יש כל כך הרבה חוקים שצריך לשנות במדינה שיעזרו לנוער שזה מפליא שאנחנו בכלל ברמה סבירה מינוס...

ישן 14-01-12, 19:59   #266 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של tsrm

שמת לב כמה "אם" אמרת?
אתה יודע שאם כל עם ישראל ישמרו רצוף שתי שבתות לפי ההלכה, אז מיד נגאל וירד בית המקדש?

בפועל מה שקורה, ילד יושב על המחשב, לא מעניין אותו שיעורים ולא נעליים. הוא מסתגר בבית במחשב, באינטרנט, במשחקי רשת, צ'אטים וכו' וכו'.. לא צריך להמשיך לפרט לאן עוד מגיעים.

אל תצפה מילד להיות "ילד פלא" ולהשתמש במחשב למטרות טובות, כי בפועל אין הרבה כאלה (מכל החברים שלי, מכל הארץ, יש רק בחור אחד מרמת-גן שהוא "ילד פלא" כזה וגם הוא נגוע לא מעט בגועל של האינטרנט).
רק אם נצליח להוציא את הטוב מהטכנולוגייה ולסנן את כל ההשלכות הרעות שלה (ולצערינו יש הרבה מאוד!), אז נצליח להעזר בטכנולוגייה להנחלת הערכים. בפועל, זאת משימה כמעט בלתי אפשרית.

בתור אבא לעתיד, אני לא מתכוון לתת לילדים שלי להגיע לרמה שלי בידע בטכנולוגייה. מה שצריך זה מה שהם יקבלו.
אל תדאג, לא אחסוך מהם הנאות ונוחות, לא חסרות דרכים לספק להם את זה בלי המחשב.
כמובן שמידי פעם קצת להשתמש במחשב (בטעם טוב) זה בסדר, אבל רק בטעם טוב.

אני, בתור אחד שגדל עם המחשב, יכול לומר לך שהייתי יכול להיות אדם הרבה יותר פיקח ומשכיל ומחודד מבחינה שכלית אם לא היה לי את המחשב. אבל לא ידעתי את זה, וגם ההורים שלי לא.
אני רואה את בת דודה שלי, גדלה עם ספרים ולא עם מחשב, החשיבה שלה מבריקה הרבה יותר משלי, מתקדמת יותר ובוגרת יותר.
את הטעויות שלי למדתי, עכשיו אני צריך ליישם את הלימוד על הילדים שלי, שיצאו אנשים בוגרים הרבה יותר ממה שאני בגיל 20.

הטכנו' המקדמת היא אחד הגורמים לערכים ירודים. אתה יודע כמה זבל משודר בטלוויזיות (בזמני זה היה DRAGON BALL Z וכל מיני שטויות כאלה), עד היום אני מושפע מהדברים האלה, למרות שאני מבין שזה שטויות. האלימות בתוכנית הכניסה לי חשיבה רעה שעד היום אני לאט לאט מעלים אותה בעבודה עצמית קשה.
רוב האלימות הגיע בגלל הטכנולוגייה.
סמים, מין, אלכוהול וכו' דווקא בגלל סרטים רעים שלא מיועדים לגיל 18 ומטה (ככה קבע יוצר הסרט), אבל הילדים (וגם אני) בכל זאת ראינו והמוח שלנו נשטף.

אם אנחנו רוצים את הדור הבא שיהיה דור מחונך ובעל ערכים אמיתיים, צריך להרחיק אותם מתוכן רע.

סה"כ הטכנולוגייה מאוד טובה ועוזרת, אין לי בעיה איתה. יש לי בעיה עם התוכן שמכניסים לה (טלוייזיה, מחשב וכל משדר אחר).
הרכבים, המכונות וכל שאר הדברים, עוזרים ומפתחים את העולם בצורה טובה מאוד. אבל לצערינו לעיתים גם בהם יש שימושים רעים.

לסיכום - טכנולוגייה מתקדמת זה דבר טוב, רק אם אתה יודע לנתב אותה למקומות הטובים, ואתה שולט בה ולא היא בך.

אתר לזיכוי הרבים.

ישן 14-01-12, 20:22   #267 (קישור ישיר)
IO Addict

^ גם BF3 זה לא ממש חינוכי הייתי אומר
amadey לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-01-12, 20:32   #268 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של tsrm

אני יודע.
שים לב שכתבתי שעד היום אני משתדל להעלים את ההשפעות הרעות.

אבל ביחס למה שהייתי פעם, אני כמעט ולא משחק. מידי פעם בימי שישי, מוצ"ש ואולי יום ראשון בערב.
כל שאר הימים, כמעט ובכלל לא (אני מכוונה מדגיש).

פעם הייתי כל יום, כל היום. אני חושב שעברתי שינוי דיי משמעותי, אבל עדיין לא הגעתי ליעד.

אתר לזיכוי הרבים.

ישן 14-01-12, 21:44   #269 (קישור ישיר)
IO Pro

TSRM

ממש תענוג לקרוא את התגובות שלך.אני מסכים איתך על כל מילה.אני מודה שלפני שהיה לי מחשב
הייתי תולעת ספרים.ספר תמיד היה לי ביד והייתי תמיד קורא ומתעמק באירוע היסטורי כלשהו מספרים
ולומד תמיד מעבר לרצוי.טלויזיה לא ראיתי הרבה כי לא עניין.

היום המחשב משמש לסרטים ולמוזיקה ובעצם תחליף לוידאו ולנגן CD.אבל יש לך את האינטרנט
שהוא בעצם פזילה החוצה לדברים שמעבר למה שאדם ממש צריך.

בדיעבד שאני חושב על זה אני רוצה לתת לבת שלי מחשב מתנה ליום הולדת שנתיים ואחרי מה
שאתה כותב פה אני ממש לא אעשה זאת.זה יבוטל והיא תקבל ספרים לקריאה.

אני עד היום שומר ספרי קריאה ועיון עם תמונות (אנציקלופדית תרבות אם אתה מכיר) שאני קראתי
כילד כדי שזה יפתח לה את החשיבה.

אכן אתה צודק טכנולוגיה לא עוזרת להתפתח כל כך ואפילו גורעת.
מחשב יכול לפתח אדם ויכול לעשותו טיפש.השאלה האם אותו אדם (ילד או מבוגר) יכולים לדעת
היכן לשים את הקו האדום.

מחשב יכול להוות גישה למקורות מידע (ויקיפדיה) ולאתרי מורשת.אבל אתה לא יכול להבטיח
שאותו אדם לא יעשה בו שימוש לא נאות (גישה לאתרי פורנו למשל)

ההשפעה הזו מאז שהמחשב הפך לנחלת הכלל ולא רק לגחמה של כמה חנונים זבי חותם פתחה
את הרשת ואת הטכנולוגיה לאנשים שדרך ארץ ונימוס זו לא דרכם אבל הם טכנולוגים למהדרין.

השאלה איפה שמים גבול ופה קשה לדעת.

ישן 14-01-12, 21:58   #270 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של tsrm

האמן לי ידידי היקר, רק בשביל הבת היקרה שלך, ובשביל הצורה שתעזור לה להתפתח שכלית, היה שווה כל הדיון הזה מתחילתו!

שימחת אותי מאוד!

אתר לזיכוי הרבים.

תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא