IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

בית שמש והחרדים- לאן הגענו?

אריה עוד יבוא היום ותיראה חרדים עם חגורות נפש והכל בשם שמיים - אבל מה יהיה הפרס?? מחבל רוצה 72 ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 26-12-11, 14:06   #61 (קישור ישיר)
IO Pro

אריה עוד יבוא היום ותיראה חרדים עם חגורות נפש והכל בשם שמיים - אבל מה יהיה הפרס??

מחבל רוצה 72 בתולות

מה חרדי רוצה ? - 72 רבנים...

ZIPOX

אני לא מסכן ואני לא רואה בך אדם מסכן.חבל שאתה (כ י ה ו ד י ) מוכיח את טענותי על כמה הדת מצירה את דרכו של האדם.
אם אתה מאמין בהרבה בלה בלה שכתובים על ערימות של בלה בלה זו זכותך.

אבל לכנות אדם שחושב שהגיע הזמן לעשות משהו מסכן.המממ
אני חושב שאתה צריך קצת לחשוב.
אני הייתי מגדיר את עצמי ציוני חילוני ולא לא יהודי לפחות לא כמו החלאות בבית שמש.
Intel I5 2500K | ASrock Z77 Pro 4 | DELL PERC 5 with Raid 5 array | Corsair XMS3 16GB |Intel HD3000 | Seasonic X-750 Modular | Crucial M4 SSD Samsung F3 X8 in RAID 5 | LG DVD-RW GH22NS40 Sata X18 LG DVD-RW GH22NS70 LG DVD-RW H42 | EMU 1212M | YY -W201 Microsoft Windows 7 Professional 32 Bit |Dell 2709 | Microsoft Laser Mouse 3000 | KAMA reader II 30 in one | Microsft ELIT keyboard |

Samsung Galaxy NOTE N7000
avidan33 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-12-11, 14:14   #62 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של arie2412

שלח הודעה דרך MSN אל arie2412

זה כבר לא נשמע כל כך מצחיק, מאחר והחרדים מאמינים שכמה שהם יסבלו יותר בעולם הזה וישרתו את אלוהים בנאמנות יהיה להם יותר טוב בעולם הבא.
אני חושב שצריך להזכיר לציבור החרדי שהם גם חלק ממדינת ישראל, נשים וגברים יתגייסו לצבא, יעבדו, ישלמו מסים. ככה יוחדרו להם גם ערכים של מדינת ישראל, לא רק ערכי היהדות (הרי אין שום מקום בחינוך החרדי שמחנכים על ערכי המדינה).
פעולה כזאת גם תרגיע את הציבור החילוני שמתלונן (ובצדק לדעתי) שהם לא תורמים למדינה בשום צורה, הם רק עול ונטל כלכלי כרגע, ועוד באים בתלונות.

אין לי שום בעיה לקבל את זה שחייל לצדי, שהוא חרדי, לא יעשה שמירות בשבת, יקבל פטורים ממסדרים בבוקר כדי להתפלל, ועוד כאלה, אבל שיעשה משהו לפחות.

arie2412 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-12-11, 14:38   #63 (קישור ישיר)
IO Pro

אני אומר את זה בציניות גמורה

"אז בא נחסוך למדינה מיליונים ונעביר אותם לעולם הבא"
שישרתי את אלוהים בעולם הבא וישבו איתו על כוס אספרסו מהדרין.
ומדי פעם אחרי שיהיה להם ראטיו גבוה (לא לכל אחד ) הם יקבלו יום אחד לבקר בירושלים.
אז פעם בשנה הם יבצעו "ירידה" לרגל.כמו שפעם היה עליה לרגל...
אני חושב שזה רעיון נפלא.

את הכסף שהם לוקחים\עושקים\סוחטים אפשר לתת למשפחות מצוקה שבאמת מגיע.
Intel I5 2500K | ASrock Z77 Pro 4 | DELL PERC 5 with Raid 5 array | Corsair XMS3 16GB |Intel HD3000 | Seasonic X-750 Modular | Crucial M4 SSD Samsung F3 X8 in RAID 5 | LG DVD-RW GH22NS40 Sata X18 LG DVD-RW GH22NS70 LG DVD-RW H42 | EMU 1212M | YY -W201 Microsoft Windows 7 Professional 32 Bit |Dell 2709 | Microsoft Laser Mouse 3000 | KAMA reader II 30 in one | Microsft ELIT keyboard |

ישן 26-12-11, 14:57   #64 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של The_MG

שלח הודעה דרך MSN אל The_MG

זה נהיה ממש מוגזם. ואבידן, אחרי המסע לפולין אני יכול להגיד לך בצער רב שמה שאתה אומר נשמע דומה מאוד לרעיונות של היטלר.
הם בני אדם בדיוק כמונו, וכן אני אטאיסט גמור אבל אני כן חושב שיש מקום ללמוד תנך בבתי ספר, אולי לשלב את זה בהיסטוריה אבל כן, יש בהחלט מקום ללימודים ממקום של למידה ולא מתוך פחד שאם לא נלמד ננודה מהחברה/אלוהים ישנא אותנו.

שוב, כל אותם בעיות מגיעות ממשרד החינוך הבזויי שיש לנו.
צריך לעשות מערכת לימודית שווה לכל המגזרים למניהם, שתכיל לימודי ליבה ברמה סבירה.
אם אותם מגזרים קיצוניים לא רוצים לשלוח את הילדים שלהם לבית ספר להעניש אותם בצורה קשה ביותר.
רק ככה אפשר באמת לשנות משהו.

camera: nikon d7000 , nikon 105mm f/2.8g af-s micro, nikon 35mm af-s f/1.8g, sigma 10-20mm f/3.5

HTC ONE X: rom=AOSP JB 4.1.1, kernal=FAUX 4b08
The_MG לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-12-11, 15:09   #65 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ZipoX צפה בהודעה
אתם רציניים? וואו...
רואים איך התקשורת משפיעה עליכם. לבטל את הבגרות לתנ"ך? אתם יהודים for fuck sake, מה נסגר אתכם? זו הבעיה שלנו במדינה, ברגע שיש איזו בעיה הכי קטנה עם החרדים יוצאים כל האטאיסטים מהחורים שלהם ומתחילים עם השטויות האלה. שכחתם שניסו להשמיד אותנו כי אנחנו יהודים? ועכשיו אתם רוצים גם את הסממן הזה להוריד מעלינו? הדור שלכם דפוק מהיסוד, משהו ממש רקוב אצלכם
אין שום תועלת בלימודי תנ"ך כמו שהם כרגע. אלו נטו שעות מבוזבזות שבהן טוחנים לך בשכל תוכן שרובו הולך לאיבוד בדיוק 10 דקות אחרי שיצאת מהכתה.
יש כרגע דפקט רציני בתכנית הלימודים בישראל, יש לנו שיעורי "היסטוריה" שלומדים בהם רק על הצרות שהיו ליהודים בכל מקום, ושיעורי תנ"ך שבהם לא ממש לומדים.
אני אומר- להעיף את שיעורי תנ"ך במתכונתם הנוכחית, במקומם לשים שיעורי "היסטורית העם היהודי" שיכללו חלקים רלוונטיים מהתנ"ך בערבון מוגבל, בכיתות המוקדמות יותר על הסיבות למה חגי ישראל הם כמו שהם ועל מה חוגגים אותם, בכיתות הגבוהות יותר חלקים מהתנ"ך שהם פחות משלים וסיפורים כמו סיפור הבריאה או יונה והלויתן, יותר היסטוריה כמו ממלכות ישראל ויהודה, ואת שיעורי ההיסטוריה להפוך לדבר ראוי לשמו. לא שזה יקרה אי פעם, אבל עדיין.
ולהזכירך, לא ניסו להשמיד אותנו באירופה כי קראנו בתנ"ך. ניסו להשמיד אותנו כי גרמניה הייתה בחרא של מצב כלכלי אחרת מלחמת העולם הראשונה, אינפלציה גוברת ומה לא, ובמקרה היו הרבה יהודים בעמדות מפתח בחברות שונות ובבנקים. אז זו בטח אשמתם, כי הם גונבים את כל הכסף וכו' וכו'. כל הסיפור הזה קרה פשוט כי היינו קבוצה שהיה נוח לתפור עליה את הסיפור הזה. זה הכל.

בעיקרון אני מסכים ב 100% עם רזיאל:
-אין סיבה שבבתי הספר היום, בעיקר בתיכונים, ילמדו לימודי דת במתכונת הנוכחית, אפשר להפוך את זה לרשות.
-צריך להפסיק עם מדיניות הכסת"חים ולהשתחוות בפני כל קבוצה קיצונית רק שלא יגרמו בלאגן
-קבוצות שלא נוח להן עם חוקי המדינה- שימצאו מדינה אחרת. ומי שעובר על החוק- לטפל בו בהתאם
אני חושב שאולי הגיע הזמן להפעיל פה מדיניות א-לה ג'וליאני בניו יורק, להציף את הרחובות של מקומות בעיתיים (עם פשיעה גבוהה או קבוצות קיצוניות פעילות) בשוטרים, וברגע שמשהו קורה, לעוט על המקום מיידית. לפני שמנפחים את תקציב הביטחון לרכישת כלי נשק למלחמה שאולי תתרחש בעוד מספר שנים, צריך לפתור את המלחמה הקטנה שמתפתחת פה כבר עכשיו, לפני שהמצב ידרדר אפילו יותר.

אבידן33-
אתה מתחיל לחצות פה גבולות קצת יותר מדי, תמתן את התגובות שלך. אין בעיה עם מה שאתה אומר, יש קצת בעיה עם איך שאתה אומר את זה.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-12-11, 15:13   #66 (קישור ישיר)
IO Pro

לכן אמרתי "בציניות גמורה"

זה מראה שכבר אין כח אליהם.מוגזם או לא.זו התחושה.אתה לא יכול להאשים את משרד החינוך.

תאשים את הרבנים.תאשים את אותם הורים ששולחים ילדים רכים לעבור שטיפות מוח ולהפוך

ל"שבאבניקים".

אין מה להאשים.אני תומך נלהב בגירוש.יש מספיק מקום בסיביר (הלבוש שלהם מתאים יופי)

יש מה לעשות איתם - אבל לא פה.כאן זה או אנחנו או הם.וחבל.

קישור פירסומי
ישן 26-12-11, 15:36   #67 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

שלח הודעה דרך MSN אל ZipoX

אתם יודעים מה הבעיה שלכם? אתם מורעלים מידי. אני יכול להגיד אותו הדבר עליכם החבר'ה החילונים. רמת המוסר שלכם בתחת והכל אצלכם ניהיה מותר. פתאום הכל פתוח והכל בסדר. תעשו לי טובה ודי עם הצביעות, לא טוב לכם שאתם יהודים? לכו תתאלסמו או תתנצרו אני מבטיח לכם שלא יתגעגעו אליכם. גועל נפש שאתם בכלל מדברים ככה.

ופיקה, אולי אצלך לימודי התנך לא נתנו כלום. אני יודע שאני אישית נהנתי רוב הזמן ללמוד תנ"ך ולא בגלל הקטע הדתי אלא בגלל שזה ההיסטוריה שלי.
ואני מסכים עם The MG אתם לא שונים מהיטלר באיך שאתם מדברים, הם אחים שלכם ואין לכם איך לברוח מזה. אתם בני אותו הלאום ואותם האבות.
אבידן, אתה בן אדם בור שלא למד כלום מההיסטוריה. כנראה עד שלא תחווה משהו דומה לא תתבגר. בושה שיהודי במדינה שלנו מדבר ככה!!
פורסם במקור על ידי raziel1981 צפה בהודעה
העולם הוא בית משוגעים, ואנחנו המחלקה שהכי טוב להיות בה בנסיבות הקיימות
ZipoX לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-12-11, 15:42   #68 (קישור ישיר)
IO Pro

ידידי לפורום אל תתרגש.

חבל על האנרגיות.אלה לא אחים שלי.קבוצה שחושבת שלירוק בפניה של ילדה זה כשר וזה תקין
מבחינה מוסרית\דתית אז הם לא מגיעים לרמה המוסרית של הילדה הזו.

אז תאמין לי שאני מסכים איתך שאולי הם יהודים כשרים (על זה אין ויכוח) אבל בני אדם?
על זה כבר קשה להסכים.
מבחינתי הם שווי ערך לטליבאניסיטים.

ואגב אם אתה יהודי אתה לא היית מדבר ככה "רמת המוסר שלכם בת*ת"
לפחות היית אומר בישבן..בעכוז.

זה בסדר אני אוכל ביום כיפור טוסט גבינה עם נקניק חזיר
רק בשביל ההרגשה שאני לא צם.

ישן 26-12-11, 15:48   #69 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

אני מבקש מהמנהלים לנעול את הדיון המפגר הזה, זה הפך ליהיות הסתה נגד חרדים
ישן 26-12-11, 15:59   #70 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

ציטוט:
ופיקה, אולי אצלך לימודי התנך לא נתנו כלום. אני יודע שאני אישית נהנתי רוב הזמן ללמוד תנ"ך ולא בגלל הקטע הדתי אלא בגלל שזה ההיסטוריה שלי.
שים לב טוב טוב למה שכתבתי. את התנ"ך אפשר לשלב בלימודי "היסטוריית העם היהודי"
שיעורי תנ"ך במתכונת הנוכחית שלהם לא נותנים כמעט כלום. מדובר בעוד שיעור ספרות, רק במקום שיהיו תכנים מגוונים, זה ספר בודד.

ציטוט:
ואני מסכים עם The MG אתם לא שונים מהיטלר באיך שאתם מדברים, הם אחים שלכם ואין לכם איך לברוח מזה. אתם בני אותו הלאום ואותם האבות.
1- Godwin's law - Wikipedia, the free encyclopedia
2- שמור על הפה שלך.
כרגע חוץ מאבידן שכבר הוזהר לפני פוסט אחד בדיוק, כולם מנהלים פה דיון פרודקטיבי. אולי במקום להחליט שכולם "מורעלים על החרדים" תעיף מבט גם על תוכן הפוסט ולא רק על השורה הראשונה והאחרונה של כל פוסט, אולי יעלו בך אי-אלו תובנות, ותראה שאין פה הסתה, אלא אולי רק כמה רעיונות שלא ממש מוצאים חן בעיניך.

The_MG-
גם אתה. עוד "היטלר" אחד יופיע בדיון פה והוא ינעל+אנשים יטופלו בהתאם.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-12-11, 16:30   #71 (קישור ישיר)
IO Addict

אני חושב שהגיע הזמן לנעול פה .. לפני שנישאר חצי קהילה :(

http://www.mako.co.il/news-law/crime...Id=56 5984153
amadey לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-12-11, 16:34   #72 (קישור ישיר)
IO Pro

ZIPOX

אם לרגע נשים את ענייני הדת\כשרות בצד ונחשוב כמו בני אדם מה היית עושה?
תרד לרגע מעץ הדת (לא הדעת) ותשב על הארץ ותחשוב :

אם הייתי חושב בצורה "יהודית" כמוך אז הייתי מקלל באותה מידה והנה אני מצטט אותך

אבידן, אתה בן אדם בור שלא למד כלום מההיסטוריה. כנראה עד שלא תחווה משהו דומה לא תתבגר. בושה שיהודי במדינה שלנו מדבר ככה!!

אז בוא תסביר לי מה אתה בא להראות לי שכל כך טוב להיות יהודי אם אתה בעצם כל כך
מצדיק את מה שאני אומר.ודעתי אומרת שאדם דתי\חרדי יכול להיות טוב מקסים אבל
הוא יהיה שבוי בתוך המוסכמות שלו גם אם הן יהיו אכזריות בצורה שאי אפשר להבין וחלק מהן היא התעללות בילדה חסרת ישע.

תשים לב שאני לא שבוי בכלום.לי אין "קווים מנחים" לי אין "יעוץ מלמעלה".אצלי זה הגיון קר.
אני לא מחפש לקלל לנבל את הפה אלה להבין.

כיהודי אתה הוכחת אחת ולתמיד (רק לעניין הדיון) שאתה דיי מישר קו עם החרדים.
ויש לי חבר דתי (שני כיורים בבית בשרי וחלבי ) והוא לא חרדי והוא אדם מקסים.
התנהגות או התבטאות כמו שאתה כביכול מייצג לא ראיתי אצלו.

סתם קו למחשבה במקום לצעוק "הסתה הסתה".

ישן 26-12-11, 16:34   #73 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

אתה מדבר שאני נעול באיך שאני מדבר? שים לב שכולכם ישר תקפת כל מה שקשור לדת וישר להוציא את שיעורי התנך ולהפוך אותם למשהו אחר. חביבי, תנ"ך זה תנ"ך וזה ההיסטוריה שלך, ויש שיעור הסיטוריה שמדבר על ההיסטוריה הכללית בעולם. אתה יהודי ואין לך איך לברוח מזה, ואמרתי כבר מי שלא טוב לו שהוא יהודי מוזמן להתאסלם\להתנצר.

ומה שאמרתי שאתם לא שונים מהיטלר מאיך שאתם מדברים, שים לב למה שהולך פה. להוציא אותם מהמדינה? להכחיד אותם? להעיף את הדת מהמדינה? איך אתם יכוים לדבר ככה? איך יש לכם לב?

תנעלו את הדיון הזה לפני שבאמת תישאר פה חצי קהילה

אבידן, איך בדיוק קיללתי אותך? ואיך זה קשור לחשוב בצורה "יהודית"? יהודי לא יכול להתעצבן? באמת שאתה צר מחשבה. במקום לתקוף את החרדים שעשו את זה (ואני לא נגד זה) אתה ישר תוקף את הדת.
ישן 26-12-11, 16:46   #74 (קישור ישיר)
IO Pro

אני בעד הפרדת דת ומדינה.

אתה רוצה להאמין - מצויין בבית שלך אני אכבד אותך כל עוד זה לא יפגע לי בחיים שלי.

***חבל שאתה מציין את מה שמו כל הזמן סתם תקבל באן***

עובדה שבארצות נאורות יש הפרדת דת מהמדינה.

מי שרוצה מאמין מי שלא לו.
זה לא אומר ששונאים אחד את השני.שנאה באה מזה שאחד כופה על השני את דעתו ולא
מוכן אפילו להתפשר.

זו לא ההיסטוריה שלי שוב אתה חוזר על זה.לי אין זיקה לדת.אני רואה את הקשר שלי למדינה מעצם היותי ישראלי.לא מעבר לכך.אם יציאו לי עבודה במדינה אחרת (קנדה ) אני אעבור לשם.

ואנחנו לא שונים מ**** אוקי אני אחדד לך את הנושא שקצת תנמיך את הלהבות.

שים לב על ה"חברים" שאתה כל כך מגונן.

שים לב כמה הם סגורים בתוך עצמם ללא שום צורה למדינת ישראל.

לבוש - לבוש גלותי מכוער ככה הלכו היהודים בגלות - יאללה חלאס עם דבר הזה.
שפה - עברית - אסורה מדברים יידיש - שוב גלות
אוכל - היית פעם אצלם? - גפילטע פיש קיגל - שוב אוכל פולני גלותי.

הם לא מתחברים לישראליות.הם לא רואים בנו יהודים.אני אמחיש לך את זה עוד יותר מספר של ספי
רכלבסקי "חמורו של משיח"

התפיסה של החרדים אומרת :שהם שבט לווי כביכול הפרזיטים ששומרים על ארון הברית
וכל הישראלים הם 11 השבטים שצריכים לתת להם מעשר"

היה פעם חבר כנסת חרדי שהסביר את זה יפה מאד.

תהנה.

ישן 26-12-11, 16:54   #75 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי avidan33 צפה בהודעה
לא יודע אם להתערב פה בויכוח סרק.אבל הקבוצה המדוברת (קצת חפרתי בנושא ) מכונה
סיקריקים.

ואותה קבוצה נחשבת ה"ג'האד האיסלמי" של היהדות.אולי הם לא כל הציבור החרדי אבל הם בהחלט
חלק מכובד והם מצליחים יפה מאד להראות שיש להם משקל (תיראו את הכמות שלהם בוואלה )
אני אישית לא רוצה להרגיש שנאה - זה לא בטבע שלי.
אבל אתמול שראיתי את המשפט בעיתון ישראל היום מצולם מהטלויזיה ואני מצוטט

חרדי מסביר לכתב ערוץ 2:

"לירוק על ילדה שמתנהגת לא כדין תורה - נכון !"

אז חברים כבר פה הכל מותר.אני מבין את החבר שקיבל באן.
לי עמדו דמעות בעיניים שראיתי את המילים האלה.ראיתי את הילדה המדוברת והיא לא עשתה
רע לאיש.

מבחינתי החרדים משולים לחמאס.עוד ציטוט מהעיתון "אנחנו בדרך למילחמת אחים"
הם לא אחים שלי והם תיהיה לי אפשרות לבחור להציל חרדי או ערבי - אני אבחר בערבי.
ערבי לפחות עושה אוכל טוב...(אולי שונא אותי אבל יודע לארח למופת ולעשות איפריה קולינרית מכלום).

אז פה נקודת השבר חברי לפורום.אני לא חושב שיש לחרדים מקום במדינת ישראל.
לדעתי צריך לשלוח אותם חזרה לפולין שם הם ירגישו בבית.הם הרי מתלבשים עם כובעי פרווה כמו במקומות קרים והם לא משתלבים בחברה בארץ.
הלבוש שלהם גלותי כמו לפני קום המדינה (ככה הלכו היהודים במדינות הקרות).
הם לא מתאימים את עצמם לנו - עמדתם פעם ליד חרדי בקיץ?? - תאמינו לי שהם יכולים להיות
לוחמה כימית (שימו 10 חרדים מזיעים באוטובוס ותכניסו מחבל והוא יתחיל "לזמר")

לא טוב להם - אנחנו ציונים
לא מספיק דתי להם - אנחנו חילונים

אוקי אז פיתרון - תחזרו לגלות לכו מפה.
בואו נצא בקריאה לגרש אותם מכאן.אני לא חושב על גיזענות.אני חושב על פיתרון.
יש הרבה שטחים ברוסיה (סיביר למשל או איזור הכור שהתפוצץ ב 86 אני לא זוכר את השם..)
שישמחו לקבל תושבים שישתלבו בנוף המקומי.

זו דעתי.וכל זה צריך לבוא ללא אלימות.
אין לך מוח, ואתה תצטער על הדברים שלך. אתה לא יודע כלום על החרדים ואתה מכליל את כולם בגלל מקבץ קטן והמוח שלך אטום ואתה לא פתוח לדעות אחרות ושום דבר אחר שתרשום פה מעתה ואלך לא ישנה את דעתי.
Intel Core 2 Duo E8200 2.66 Mhz @ 4204 Mhz || MSI P35 Platinum COMOBO || OCZ Platinum Edition XTC 2GB (2x1024) DDR2 CL4 800 MHZ @ 1048 || Inno3d GeForce 9600 GT 512Mb OC || SEGATE 250GB 16MB || EZcooL 450W

נערך לאחרונה על ידי MighT, 26-12-11 בשעה 16:59.
MighT לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא