IOPanel

חזור   IOPanel > IOPanel > חדשות
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

חדשות חדשות מעולם המחשבים , חומרה , תוכנה , ציוד היקפי , משחקים , מחשבים ניידים, גאדג'טים וטכנולוגיה

IOPanel : חדשות

Nvidia לא מתרגשת מה HD 7970 ...

בעוד AMD לא ממתינה וממהרת להשיק עוד ועוד כרטיסי מסך מסדרה 7 של החברה, מ Nvidia אנו עדיין לא רואים ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 26-01-12, 16:32   #1 (קישור ישיר)
IO HoT BoT

סמל האישי של IOPanel

חדשות Nvidia לא מתרגשת מה HD 7970 ...

בעוד AMD לא ממתינה וממהרת להשיק עוד ועוד כרטיסי מסך מסדרה 7 של החברה, מ Nvidia
אנו עדיין לא רואים את הדור הבא של כרטיסי המסך של החברה, ואם חשבנו שב Nvidia ממהרים
להשיק את כרטיסי המסך מבוססי ה Kepler או שהם מודאגים מאיבוד כתר הביצועים ל HD 7970
של AMD, מסתבר שב Nvidia לא כל כך מתרשמים ממה שיש ל AMD להציע ....

בכיר ב Nvidia נפגש לשיחה עם נציגים מאתר החומרה NordicHardware, ולפי הדברים שהוא אמר בשיחה, מסתבר כי ב Nvidia ציפו לרף ביצועים
גבוהה בהרבה לעומת הביצועים שמציג ה Radeon HD 7970 בפועל, ולכן הם בטוחים כי כרטיסי ה Kepler של Nvidia ישיבו את כתר הביצועים לחברה
מיד עם השקתם. לצערנו, אותו בכיר לא מסר מידע כלשהו לגבי תאריך ההשקה המדויק של כרטיסי המסך מבוססי ה Kepler כך שאנו נמשיך לעקוב אחרי
מידע נוסף אשר צץ כל הזמן ברחבי הרשת.

במקביל, אתר החומרה GURU3D מפרסם גם הוא ידיעה לגבי כרטיסי ה GK104 של Nvidia, כאשר לפי שמועות ה GK104 - להזכירכם, כרטיס מסך
המיועד לשוק הבינוני-גבוה (דוגמת ה GTX560Ti 448 וה GTX570) יגיע עם תג מחיר של 299$, אך מחיר זה צפוי להשתנות מעט בעקבות שינויים
כאלו ואחרים בעלויות הייצור של הרכיבים השונים של כרטיס המסך, כמו גם בעיות שיצוצו בהליכי הייצור של כרטיסי המסך החדשים.

שמועה נוספת גורסת כי ה GK104 יגיע עם ממשק זיכרון של 256 ביט, אשר יתחבר לזיכרון בנפח של 2GB, וכי ה TDP הצפוי של כרטיסי המסך מבוססי
ה GK104 צפוי להיות 225W, בדומה ל GTX 570 היום אשר מגיע עם TDP של 219W. גם כאן אנו לא מקבלים מידע כלשהו לגבי תאריך ההשקה של
כרטיסי המסך הללו, כך שכולנו נאלץ להיאזר בסבלנות.
IOPanel לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-01-12, 16:37   #2 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של GOLAN-GB

בהודעה אחרת שלהם קראתי שהם הופתעו מהשיפור בביצועים של ה7970, הכל תרגילים שיווקיים אין מה להתרגש.
AMD 270X 2GB OC
8GB 1600MH
ציטוט:
פורסם במקור על ידי alfasi צפה בהודעה
תודה אחי אני מבין.
כן אני רוצה לקנות את OC וגם שים FPS. אני צריך לבקש את זה מהחנות או שאני הולך עם מה שאתה אומר לי וזה כבר יהיה עם המחשב בפנוכו? .
GOLAN-GB לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-01-12, 17:38   #3 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

מילים לחוד, מעשים לחוד. נבידיה אכלו את הכובע(שוב).
ישן 26-01-12, 19:31   #4 (קישור ישיר)
Vmod Master

סמל האישי של DOCTOR ICE

החוכמה היא להציג כרטיס שווה ערך מבחינת ביצועים וכסף בסמוך להכרזה של AMD ולא חצי שנה אחרי
כש-AMD מתכננים כבר את הליבה הבא .

כי זה ברור שאם הם יקחו את ה7XXX של AMD הם יבחנו אותו ויקחו את הזמן עד שיהיה להם כרטיס חזק יותר .
החוכמה היא התזמון .
ישן 26-01-12, 19:48   #5 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

בדיוק..מה החוכמה כל פעם לפגר אחריהם בחצי שנה אני לא מבין.
הרי הבדל משמעותי לא יהיה בחיים, מילא אם היה אז אפשר להבין איכשהו.
cocainhore לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-01-12, 23:08   #6 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי CocainHore צפה בהודעה
בדיוק..מה החוכמה כל פעם לפגר אחריהם בחצי שנה אני לא מבין.
הרי הבדל משמעותי לא יהיה בחיים, מילא אם היה אז אפשר להבין איכשהו.
כל פעם?

רק תזכורת למי שיש לו זיכרון קצר:
גם nvidia וגם amd הוציאו את הכרטיסים הקודמים שלהם (סדרות 5xx ו 6xxx) בערך באותו הזמן, כאשר AMD הבטיחו "לקבור" את nvidia.
ה 580 יצא חודש לפני ה 6970, וכשה 6970 יצא, הוא התקבל בגיחוך ביחס להבטחות של amd ולעובדה שהיה פחות חזק מה 580.

אז כל פעם?
אני לא חושב.

ולא לשכוח ש nvidia אמרו מראש שהכרטיסים יצאו באיזור מרץ/אפריל. אם הם באמת יביאו כרטיס ביניים ב 300$ שיתחרה ב 7970, אז בטוח כולם יגידו איך nvidia הורגים את amd וכדומה, וישכחו מה שאמרו חודש לפני.
ישן 27-01-12, 1:28   #7 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

אחרי איחור עצום עם הכרטיסי 470\480 שלהם שבכלל היו אכזבה היה להם את החור להשלים
אני מניח. שני כרטיסי ה 6970\50 יצו פחות מחודש אחרי ה 580.. כנראה לא הבנת מה שאמרתי
חבר. איחור כזה זה בסדר, לך אחורה כמה סדרות.. ותשווה את הפרש הזמנים.
מגניב שה 580 יותר חזק מ 6970.. אבל ה 5850 \ 70 יצאו וואו... טונה של זמן לפני הסידרה
הדי מאעפנה [ 4XX ] ביחס לאיחור.. לכן אני מניח היה להם זמן לעבוד בכיף על 5XX.
אין לי שום העדפה לחברה מבין השניים, אני פשוט חושב ש AMD יותר מוצלחים מהסיבות האלו
בשוק של הכרטיסי מסך.
ישן 27-01-12, 2:19   #8 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

למה סידרה 4xx נחשבת לאכזבה? בגלל שהכרטיסים הגבוהים היו חמים? אין דבר כזה מדד "מאעפנה".
הם נחשבו לחיות OC, בייחוד ה 460 שהיה מאוד מאוד פופולארי.
סידרה 4xx דווקא נחשבה לסידרה מוצלחת ויציבה יותר משמעותית מה 5xxx בגלל בעיות הדרייברים שהיו ל amd במשך חצי שנה שלמה, והיא מאוד עזרה ל nvidia. כשסידרה 4xx יצאה, המכירות של AMD נפלו משמעותית במשך מעל לחצי שנה.

אז גם אם AMD הוציאו את סידרה 5xxx הרבה לפני, הצלחה רבה לא יצאה להם יותר מדי. וזה המדד הנכון.
(אל תשכח שסידרה 5xxx פותחה במשך שנה בערך מאמצע 2008, וסידרה 4xx פותחה במשך זמן דומה, מאמצע 2009, אז זה לא שהם ישבו בבית ושתו קוניאק במשך שנה ולא עשו כלום, שכן הם הוציאו את סידרה 2xx די מאוחר גם כן בזמן ש amd קפצו סידרה אחרי סידרה, ועובדה שעכשיו הם מגיעים מאוד קרובים יחסית אחד לשני בהפרשים של רק כמה חודשים).

AMD תפסו את ההובלה וחזרו להצלחה מסחררת דווקא בסידרה 6xxx שבפועל היתה הכי טובה שלהם בשנים האחרונות. הכרטיסים היו מתומחרים נכון, הם התחילו עם כרטיסי הביניים כמו שצריך, והדרייברים סוף סוף היו מוצלחים.
NVIDIA פשוט לא הצליחו להדביק את הפער כי סידרת הבינתיים/נמוכה של nvidia ב 5xx לא נמכרה כמו שהם ציפו, וה 560 לא הצליח לשחזר את ההצלחה של ה 460 בגלל תמחור/ביצועים לא מתאים.

ודבר אחרון, אל תשכח ששתי החברות תלויות ב TSMC שתייצר להן אם השבבים. בעיות הייצור יכולות לדפוק את AMD בדיוק באותו אופן שב nvidia מתעכבים. מה יקרה אם סידרת הביניים של amd תצא מאוד מאוד מאוחר? אז שוב AMD עשויים להידפק מכל הסיפור, גם אם הם הוציאו את כרטיס ה high-end ראשונים.
ישן 27-01-12, 12:25   #9 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

סידרה 4 הייתה אכזבה. כמה זמן הסידרה יצאה אחרי הכרטיסים של AMD תזכיר לי ?
אנשים שקנו 5850\70 הרוויחו בגדול ה 470 ו ה 480 לא הראו שום שיפור משמעותי או צודק בכלל
לרכישה.. מי שרכש זה אלו שרוצים להנות מפיזיקה. לא היו שום כותרי DX11, ההבדל היה בפריימים
המינימליים לטובת הסידרה של NV שלא היה בכלל רלוונטי בגלל חוסר משחקים שתומכים בזה.
אני מסתכל מהצד של היצרנים ולא רק מהצד של הצרכנים, ההבדל היה חרטה בגדול והאיחור
היה בדיוק ההיפך מחרטה.. על זה אני מדבר בלבד. ככה אני לפחות מרגיש בשנים האחרונות
ש AMD פשוט משחקים אותה בשוק כרטיסי המסך.. ובגדול.

סידרה 6 של AMD גם הייתה מאוד מוצלחת ביחס למחירים ולביצועים וליציבות ששופרו במערך של
של שני כרטיסים ומעלה.. ה 580 ו ה 570 בלי קשר לסידרה 6 הם הצלחה והם כרטיסים מעולים,
אני ואתה כנראה מדברים על נקודות שונות.. אני מדבר על ההפרש זמנים שגם עם ה 580 היה
חזק יותר ויצא קודם AMD לא חיכו חצי שנה או יותר בשביל להוציא כרטיסים, אלא לקח להם פחות מחודש.

דרייברים - אני עם 5870 ולפניו הייתי עם 4850, לא נתקלתי בשום בעיה בדרייבר לא יודע על מה
אתה מדבר .. חצי שנה שלמה... אולי לאנשים עם מערך כפול, אולי לאנשים שמשתמשים במערכת
הפעלה לא חוקית ולא יודעים להתקין דרייברים.. לא יודע לי לא היה שום דבר חריג מעבר לאיזה
דרייבר שעשה לי גוון ורוד על המסך וזה תוקן טיק טק דרך ה CCC עם איזה הגדרה קטנה.
האינטרנט מוצף בליצנים, אני משחק בכללי המון.. זה מה שאני אוהב זה למה יש לי מחשב לרוב
והדרייברים שלהם יותר מבסדר גמור, ושלא תטעה רכשתי את ה 5870 שהוא היה חודש בשוק.
ה 5870 מחזיק לי עד היום כמו מפלצת, אחד הכרטיסים הכי טובים שהיו לי.

נערך לאחרונה על ידי cocainhore, 27-01-12 בשעה 12:31.
ישן 27-01-12, 14:29   #10 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי CocainHore צפה בהודעה
אנשים שקנו 5850\70 הרוויחו בגדול ה 470 ו ה 480 לא הראו שום שיפור משמעותי או צודק בכלל
לרכישה.. מי שרכש זה אלו שרוצים להנות מפיזיקה. לא היו שום כותרי DX11, ההבדל היה בפריימים
המינימליים לטובת הסידרה של NV שלא היה בכלל רלוונטי בגלל חוסר משחקים שתומכים בזה.
רק כמה עובדות ש"פסחת" עליהן:

1. כשסידרה 4xx יצאה, היו כבר כמה וכמה משחקים שתמכו ב DX11 (כמו BF2, metro 2033, AvP, battleforge, homefront, stalker ועוד).

2. 480 היה בין 10 ל 20 אחוז חזק יותר מה 5870 (תלוי במשחק), והראה שיפור של כמעט פי 2 ב tessellation, הנקודה החלשה מאוד של סידרה 5xxx.

3. פריימים מינימליים זה בדיוק מה שמבדיל בין כרטיס מסך שנותן לך מדי פעם 100 FPS ומדי פעם שובר לך את הראש עם 20 FPS, לעומת כרטיס שנותן לך מינימום 40 ומדי פעם 90. זה הופך את הכרטיס, למוצלח יותר, ולא משנה איך אתה מסובב את זה.

4. פיזיקה היה עוד בסידרה 2xx, ולא היה הסיבה לקנות כרטיס מסידרה 4xx.

שאר הדברים, אתה רק חוזר על דברים שאמרתי, או נותן נקודות שלא כל כך רלוונטיות (שזה שלך הוא עובד, לא אומר שלא היו בעיות בדרייברים. רק תסתכל אחורה ותראה כל מיני מבחנים עם דרייברים beta ש AMD סיפקו כל פעם לאתרים שיבחנו איתם ולא עם הדרייברים שנמצאים באתר שהלם).
ישן 27-01-12, 14:57   #11 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

לא פסחתי על כלום, כל המשחקים האלו עבדו יופי עם 5850 עוד בזמנו עם הגדרות מקסימליות ללא
פיזיקה כמובן, האיחור היה בדיחה אחת גדולה שהתעכבה כל כך הרבה זמן ובסוף קיבלת כרטיסי
מסך שעובדים על 90 מעלות בתוך המארז, אני בכל מקרה רואה בזה אכזבה. אין שום משחק
ש 480 יתן לך פי 2 מ 5870 בפועל. זה שיש הבדל במבחני בדיקות על טסליישן בלבד, זה לא במשחקים עצמם בכלל..
לך תסתכל על מטרו ועל המשחקים שאמרת... הבדל אפסי.. לא אני בדקתי את זה.

זה שלי לא היו בעיות עם דרייברים ואני בטוח שאני לא היחיד, רק מראה שדרייברים זה לא הבעיה
פה - יכול להיות 10 סיבות אחרות עם זה התנגשות עם דרייבר של חומרה אחרת, עם זה מערכת
הפעלה לא חוקית ועוד סיבות אחרות. אתה זה שחוזר על נקודות לא רלוונטיות כי בעצם לא הייתה
בעיה נקודתית עם אף דרייבר, המבחנים של הבטא גם נובעים לפעמים משינויים קלים ומיידים שנעשים
על מנת שתהיה תמיכה במשחק חדש דנדש שיצא אם כל מיני אופציות מסוימות.
ישן 27-01-12, 16:57   #12 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

מבחינתי שניהם(AMD/NVIDIA) ליצנים - פשוט לא הגיוני שבנאדם שרוצה ביצועים יצטרך כל חצי שנה להחליף מערך כרטיסים, מעניין מה הסיבה שאינטל לא מוציאים קילר שישאיר לשניהם אבק.

נערך לאחרונה על ידי doscape, 27-01-12 בשעה 17:18.
doscape לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-01-12, 17:38   #13 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי doscape צפה בהודעה
מבחינתי שניהם(AMD/NVIDIA) ליצנים - פשוט לא הגיוני שבנאדם שרוצה ביצועים יצטרך כל חצי שנה להחליף מערך כרטיסים, מעניין מה הסיבה שאינטל לא מוציאים קילר שישאיר לשניהם אבק.
הריצה הטכנולוגית.

אף אחד לא מכריח אף אחד לשדרג. משחקים חדשים שיוצאים ודורשים יכולת עיבוד גבוהה יותר, מאפשרים גם להוריד את האיכות בשביל לשפר את הביצועים (שלא לדבר על משחקים שעברו Port מ xbox/ps ולא דורשים יותר מכרטיס בן שנתיים).
אבל אנשים רוצים עוד 10 FPS (למרות שהם כבר מקבלים 100), ושהמשחק יראה הכי טוב שהוא יכול, ומעבד שיגיע ל 8ghz על אוויר (למרות שגם המעבד שרץ על 3ghz הספיק ואין הבדל ביצועים במשחקים), ושהמחשב יראה הכי מגניב שאפשר, ויהיה הכי קריר שאפשר, ושהכי טוב שאפשר.

אין היום משחק שבאמת דורש ממך לשדרג ל 7970 או לכרטיסים החדשים שיגיעו מ nvidia. אבל כל הזמן ממשיכים קדימה. אלא אם כן אתה אומר שפשוט נשאר עם מה שיש היום, וזהו, לא נתקדם הלאה
ישן 27-01-12, 18:34   #14 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של HELL

^תקרא לי כשיהיה כרטיס חד ליבה שיוכל להריץ את מטרו(DX11)2033 ב1920X1200 עם FPS
שחיק.

*ולא 30 זה לא נחשב.
ישן 27-01-12, 21:29   #15 (קישור ישיר)
IO Addict

תאמין לי שגם אם יהיה כרטיס כזה - אף אחד כבר לא ישחק במשחק הזה. ( המשחק הזה הפך לבנצ' עבור כולם... לאף אחד לא אכפת מהמשחק עצמו. אז אותו דבר אתה יכול להגיד על 3DMARK)
amadey לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא