IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > מסכים ותצוגה
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מסכים ותצוגה עומדים לקנות מסך חדש ? טלוויזיה חדשה ? פלמה או LCD ? פאנלים , בהירות , ניגודיות , זמן תגובה ועוד - זה המקום

ציוד היקפי : מסכים ותצוגה

HP ZR24w VS Dell U2412M

אהלן, מתלבט לגבי 2 המסכים, שניהם באזור ה $300 אני קונה בארה"ב (גר כאן). 2412 בעל פאנל e-IPS וה HP ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 19-02-12, 2:53   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל HP ZR24w VS Dell U2412M

אהלן,

מתלבט לגבי 2 המסכים, שניהם באזור ה $300 אני קונה בארה"ב (גר כאן).
2412 בעל פאנל e-IPS וה HP בעל פאנל S-IPS (לא באמת, אלא H2-IPS והוא יותר דומה לאח הגדול של ה 2412 בשמו הוא 2410 שעולה עוד 100 דולר).
אז על מה ללכת? אני כרגע עם DELL 2209WA שהוא גם e-IPS ואני מאוד מרוצה ותמיד הייתי עם מסכים של DELL, לכן HP קצת פחות מוכר לי. השימושים שלי בעיקר:
אופיס
קריאה של EBOOKS
אינטרנט (בעיקר טקסטים)

לא משחק במשחקים ולא רואה סרטים. רציתי ללכת על ה DELL U2410, אבל הבנתי שזה OVERKILL לצרכים שלי.

תודה על העזרה.
Moshe1010 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-02-12, 3:13   #2 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

אתה רוצה להוסיף עוד מסך לבית או לעבור מ-22 ל-24?

כן זה overkill , ממליץ לך להיכנס לאחת מרשתות החשמל/מחשבים אצלכם ליקנות מסך בעל פאנל TN פשוט וזול שנראה לך הכי טוב

I7 920 4.4GHZ HT ON #3849b + Coollaboratory Liquid Ultra |
MSI X58A-GD65
| Mushkin Redline 12gb 1600mhz 6-7-6-18 | Sapphire HD6850 1000@1200 x2 | Watercooled lancool K62W | OCZ Vertex 2 60gbX3 Raid 0 | Seagate 500GB 32MB 7200.11 + WD 1TB 16MB Low power | Corsair TX650W | Auzen X-Fi Bravura 7.1 > Logitech X-540 5.1 > HD595 > Kave Roccat | corsaiar k60 + steelseries sensei pro + razer scarab | iBasso DX50 > Earsonics SM3 v2 | Google Nexus One Nightly Gingerbread CM7
Juiced לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-02-12, 4:38   #3 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Juiced צפה בהודעה
אתה רוצה להוסיף עוד מסך לבית או לעבור מ-22 ל-24?

כן זה overkill , ממליץ לך להיכנס לאחת מרשתות החשמל/מחשבים אצלכם ליקנות מסך בעל פאנל TN פשוט וזול שנראה לך הכי טוב
אני רוצה להחליף ל 24.
לעולם לא אקנה מסך TN לאחר שהייתי כל כך הרבה זמן עם e-IPS, עולם אחר לגמרי.
למה לי לקנות מסך TN אם הוא הרבה יותר גרוע לקריאה שזה מה שאני עושה רוב הזמן כשאני על המחשב.

נערך לאחרונה על ידי Moshe1010, 19-02-12 בשעה 4:43.
ישן 19-02-12, 8:06   #4 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

ה HP אמור להיות עם פאנל איכותי יותר, לא ראיתי אותו בפועל.
יש לי את ה2311 עם E-IPS ואני מאוד מאוד מרוצה ממנו.
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-02-12, 8:49   #5 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

הייתי הולך על ה HP, פאנל E-IPS הרבה פחות איכותי מפאנל S-IPS או H-IPS.
ישן 19-02-12, 14:47   #6 (קישור ישיר)
IO Member

לא ניסיתי את הHP אבל ה2412 מעולה לשימושים שציינת והרבה יותר טוב ממסכים עם פאנל TN.
קישור פירסומי
ישן 19-02-12, 17:07   #7 (קישור ישיר)
IO Addict

את בנות ה קרוספיט אתה תראה באותה האיכות גם בפנאל TN :D

וגם אני בעד דל - יש לי dell 2209wa
amadey לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-02-12, 17:16   #8 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

כל מי שרשם להעדיף פאנל EIPS על H , כנראה שלא ראה אף פעם פאנל אחר חוץ מTN ו EIPS.
אין בכלל השוואה פה, EIPS זה לא פאנל IPS מבחינתי, זה קומבינה בין TN למשהו יותר טוב (לא מוגדר בכלל).
ישן 19-02-12, 17:33   #9 (קישור ישיר)
IO Addict

^ לא שמעתי על זה מעולם... ( E-IPS זה "סירוס" של H-IPS)

יש לך מאמר\מקור על זה?

יצא לי לעבוד עם dell u2410 s ips, ההבדל היחיד שראיתי הוא בצבעים בעקבות ה 10 BIT שמאתים לגרפיקאים .
amadey לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-02-12, 19:22   #10 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

ציטוט:
e-IPS
During 2009 LG.Display began to develop a new generation of e-IPS panels which is a sub-category of H-IPS. They simplifed the subpixel structure in comparison with H-IPS (similar to cPVA vs S-PVA) and increased the transparency of the matrix. In doing so, they have managed to reduce production costs significantly, aiming to compete with the low cost TN Film panels and Samsung's new cPVA generation. Because transparency is increased, they are able to reduce backlight intensity as you need less light to achieve the same luminance now. This helps keep costs down significantly compared with S-IPS.
The main drawback of e-IPS in comparison with S-IPS is that the viewing angles are smaller. When you take a look at an e-IPS matrix from a side, the image will lose its contrast as black turns into gray. On the other hand, there is no tonal shift (as with TN and cPVA matrixes) and the viewing angles, especially vertical ones, are still much larger than with TN. By the way, the contrast drop occurring when the screen is viewed from a side can be compensated by means of special correcting film (A-TW polarizer), but as e-IPS matrices are meant for midrange monitors and this film costs money, most products come without it. Some are actually 6-bit + AFRC modules in fact (as opposed to true 8-bit) which might explain how the costs are kept very low in some cases.
Although it's unknown what the "e" stands for here, it's likely that it means "economic" or similar, since these new panels are all about trying to keep production and retail costs low. With lower retail costs there is of course an added risk of inter panel variance, which may lead to some quality control issues in some models.

חיסרון נוסף שלא רשמו עליו, זה הניגודיות שהיא הרבה פחות טובה ככל שהיא חורגת מצפייה ב90 מעלות, כאשר עמדו מסכים זה לצד זה - היה הבדל דרסטי גם בזוויות וגם בניגודיות, כל מה שאני רושם כאן זה מניסיון, בדקתי לא מעט מסכים בחיי
E/S/H-IPS / C-PVA/S-PVA/TN-FILM/MVA
בפירוש אני מודיע כאן
E-IPS זה לא פאנל איכותי כמו שנדמה לכם, יש מסכי TN שלעתים עדיפים על המסכים האלה

נערך לאחרונה על ידי doscape, 19-02-12 בשעה 19:39.
doscape לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-02-12, 20:48   #11 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

ציטוט:
When it comes to image quality, IPS panels usually have a better reputation than, for example, their TN colleagues. This is due mainly to the wide viewing angles and the 8-bit colour control. However, a more detailed research reveals that at least the latter does not apply to the panel of the DELL U2412M: The E-IPS panel assembled in this case is no native 8-bit panel, but rather operates with only six bits internally. To bring gradients consistently to the screen, nevertheless, a panel-internal A-FRC-circuit (Advanced Frame Rate Control) is used. Roughly speaking, the circuit performs a dithering with a temporal component to mix certain shades from the adjacent colours grades.

Of course, such procedure comes with both theoretical advantages and disadvantages. On a positive note, the response times is significantly shorter, which is enabled by 6-bit control. But if the implementation is sloppy, banding patterns might occur in colour gradients.

Luckily, with the U2412M this concern is reasonless: Gradients are gradated properly and brought to the screen without visible banding. Looking very close at darker shades, one can detect slight sleet at point-blank range, which is due to the FRC-circuit and otherwise not to be seen. For most users, when it comes to image quality, the difference between native 8-bit control and 6-bit + FRC control (if well implemented) does not have relevance anyway.
מהאתר ביקורות בין איכותיים שיש למסכים:
PRAD | Review Monitor Dell U2412M Page 6

בכלל, שווה לך לעבור על הביקורת.
יש גם אחד על ה HP המדובר:
PRAD | Review Monitor HP ZR24w

באופן כללי, כמו שאמרתי קודם, לHP אמור להיות פאנל איכותי יותר, בפועל הדל יציג תמונה מעולה לצרכים של 99% מהאנשים כל עוד עם לא איזה אמנים שעובדים עם המסך (ואז גם ה HP לא יספיק..) לשימושים שלך אפילו הוא אוברקיל, לא רק ה U2010.

מסכים שמסכי E-IPS לרוב יפלו ממסכי S-IPS איכותיים, אבל לדעתי את הסדרות האלה של דל זה עוול להשוות למסך TN.
הם נקודה טובה באמצע בין מחיר/מהירות/איכות, לכן הם כ"כ פופולריים.
ישן 19-02-12, 22:19   #12 (קישור ישיר)
IO Pro

אני מסכים עם RTR יחסית למחיר קשה למצוא מסכים יותר טובים משל הדל (2311H)
Crucial M4 128GB + 6TB
Cooler Master 690II Advanced, SeaSonic S12II 620W
Asus Xonar Essence ST, MicroLab X16, Sennheiser HD598
Samsung Galaxy Note 3
RoNeN :P לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-02-12, 2:22   #13 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי doscape צפה בהודעה

חיסרון נוסף שלא רשמו עליו, זה הניגודיות שהיא הרבה פחות טובה ככל שהיא חורגת מצפייה ב90 מעלות, כאשר עמדו מסכים זה לצד זה - היה הבדל דרסטי גם בזוויות וגם בניגודיות, כל מה שאני רושם כאן זה מניסיון, בדקתי לא מעט מסכים בחיי
E/S/H-IPS / C-PVA/S-PVA/TN-FILM/MVA
בפירוש אני מודיע כאן
E-IPS זה לא פאנל איכותי כמו שנדמה לכם, יש מסכי TN שלעתים עדיפים על המסכים האלה
לפי מה שהבנתי DELL 2209WA הוא true 8bit ככה שה 2414 באיזשהו מובן יהיה downgrade כי הוא רק 6bit. בכל מקרה, מביקורות שקראתי אנשים אמרו שלא שמו לב לכך, אלא רק בתוכנות מאוד מסוימות (בעיקר גרפיקה) שמשתמשות בכל הצבעים שיש ל 8bit להציע.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי amadey צפה בהודעה
את בנות ה קרוספיט אתה תראה באותה האיכות גם בפנאל TN :D

וגם אני בעד דל - יש לי dell 2209wa
הלוואי והיה לי זמן להסתכל על בנות קרוספיט
ישן 20-02-12, 2:55   #14 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

כל מסך TN הוא בעל פאנל 6 ביט שמנסה לדמות בעזרת אינטרפולציה 16 מיליון צבעים מתוך ה260 אלף שהוא מסוגל לתת בפועל, אינטרופלציה לא תמיד עובדת כראויויש סיכוי לקבל צבעים לא מדויקים ואף רחוקים מהמציאות, למשל ורוד במקום סגול, או כתום במקום צהוב וכו'. היה לי גם את ה 2209WA ואמנם אני לא יכול לקרוא לו מסך גרוע, אך הוא בהחלט רחוק מלהיות "משהו" - אהבתי בו את הצבעים , אבל הפאנל חיוור לעומת S-IPS, הזוויות רחוקות מלהיות IPS, אמנם זה מסך עדיף על TN, אבל לא כל ה IPS עדיפים מבחינת הצבעים. DELL רחוקים להיות מאיכותיים במסכים ועל כן אני לא אגן עליהם, בהמון מסכי U2410 גילו שהפאנל נוטה לוורוד ומי שהתעקש החליפו לו את המסך, אני רק יודע שאתם מבסוטים מהמסכים שלכם כי לא ראיתם מסכים באמת איכותיים בסנדרט בנייה גבוה ולא עממי, שלא תטעו, אני לא מנסה להתנשא על אף אחד כאן, אני רק רוצה לציין שאתם נותנים לDELL קרדיט מיותר רק בגלל שיצרנים אחרים כמו סמסונג הפסיקו לייצר פאנלי S-PVA שמבחינתי מספר 1 באיכות. כמו כן מזמן נעלמו ה MVA ובכלל ה H-IPS לא עדיף על ה S-IPS שהוא מחליף, בפועל האיכות רק מתדרדרת ואני כועס. אני מניח שמנסים לרכב על גב הצרכן ולעבוד עליו (כמו שבעבר יצרני הפאנלים דאגו לתאם מחירים ונקנסו לא מזמן), אין לכם מושג איך צוחקים היצרנים כשהם מוכרים זבלואתם עוד מגינים עליהם!!! הם מתעשרים על סחורה סוג ז'. רוצים מסך טוב? אין בעיה סתכלו במסך האייפון 4 או הגלקסי אס2.

נערך לאחרונה על ידי doscape, 20-02-12 בשעה 3:17.
doscape לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-02-12, 8:13   #15 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

S-PVA או MVA נזנחו בשוק המסכי מחשב כי הם יקרים מאוד ובד"כ איטיים מידיי, IPS פשוט נותן את הממוצע הטוב ביותר.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי doscape צפה בהודעה
DELL רחוקים להיות מאיכותיים במסכים ועל כן אני לא אגן עליהם... אני רק רוצה לציין שאתם נותנים לDELL קרדיט מיותר
הכל תלוי מה נק' היחוס שלך, NEC /EIZO שעולים 6-10K למסך 24"? כן אתה צודק.
LG/ASUS וכו' ? מעדיף DELL.

אני רק מזכיר שלא צריך מסוק כדי לקפוץ למכולת, הבחור סה"כ צריך את המסך לטקסט...
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא