IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מעבדי INTEL ולוחות אם
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מעבדי INTEL ולוחות אם מעבדי ולוחות אם מבוססי אינטל , ייעוץ לפני קניה , תמיכה טכנית, השוואת מעבדים ולוחות אם

חומרה : מעבדי INTEL ולוחות אם

עזרה לגבי IVY BRIDGE

שלום רציתי להעזר בידע של האנשים פה לגבי תמיכת לוח אם בדור העתידי של IVY BRIDGE. האם ערכת השבבים P67 ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 20-02-12, 18:36   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל עזרה לגבי IVY BRIDGE

שלום רציתי להעזר בידע של האנשים פה לגבי תמיכת לוח אם בדור העתידי של IVY BRIDGE.
האם ערכת השבבים P67 וסוקט 1155 שלה יתאימו לדור ההבא של אינטל?
ספציפית אני מתכוון ללוחות
Fatal1ty P67 Professional

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=Fatal1ty%20P67%20Professional

כמו כן קראתי שמתגלים בהם בעיות כלליות ושהם לא נבחנו מספיק לפני שהתחילו להימכר בשוק.
בפורום כמו זה למשל http://forums.tweaktown.com/asrock
עד כמה העניין ידוע?
KaBOOK לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-02-12, 18:49   #2 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

כן, המעבד יתאים ללוח, אבל נדרש עדכון ה BIOS/UEFI.

מבחינת בעיות, אין שום מידע על זה, או לפחות מבוסס מספיק שלא יהיה בגדר שמועה של "שמעתי שסיפרו לחבר ששמע מחברה שהדוד שלה אמר שהבת דודה שמעה שהסבתא ידעה שהבן החורג מצד הנכדה שמע שהאחות של ההוא שידע הכל אמרה שיש בעיה עם המעבדים החדשים".
יש עוד מעל חודש וחצי כנראה עד שהמעבדים יצאו. אין אפילו BIOS אחד ללוחות שיצא ומתאים למעבדים החדשים.
בקיצור, עד שהם יצאו יש זמן, ואין סיבה לדבר על שמועות.
ישן 20-02-12, 19:03   #3 (קישור ישיר)
IO Rookie

אתה מדבר גם על התאמה של ערכת השבבים וגם על סוקט? כי עד כאן לפי פירסומים אושר רק הסוקט.
אני שואל כי אני כן מתכוון לשדרג לIVY ויש את הלוח המעולה הזה בIQPC במבצע מעולה לכן חשבתי כבר עכשיו לקנות את לוח.
אם מה שאתה יודע זה בוודאות נכון למידע הקיים היום או שאתה כמוני "מנחש" לפי נתונים יבשים?
אני כמובן לא מסתמך עלייך רק עשיתי מחקר קטן אבל בכל המקומות נתנו לי פחות מידע אפילו מההודעה שלך פה למרות שחלקם מנוסים בתחום.
ישן 20-02-12, 20:01   #4 (קישור ישיר)
IOPanel

סמל האישי של rouvio

תוכל בבקשה להביא קישור למודל של הלוח?
עיון קצר מאוד יאמר אם הוא מוכן כבר כעת לIB, יצטרך עדכון BIOS כפי שאייל רשם, או שבכלל לא יתמוך בסדרה החדשה של אינטל.

Intel
I7 3770K | Asus Maximus V Gene |
4x4GB Samsung 30nm kit 1600@2400 | EVGA GTX 780 | 2x64GB OCZ SSD RAID 0, 3TB Storage | Antec Signature 850Q | 3x Benq 24" LED
Corsair H100 Liquid Cooling | Coolermaster HAF 932 | Kingpin Dragon F1 LN2/DICE pot

ציטוט:
פורסם במקור על ידי amadey צפה בהודעה
ב gta אין לי בעיה לשחק גם במנוע של gta vc רק עם עלילה ועיר אחרת.

rouvio לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-02-12, 20:59   #5 (קישור ישיר)
IO Rookie

הקישור בפוסט הראשון.
ישן 20-02-12, 21:14   #6 (קישור ישיר)
IOPanel

סמל האישי של rouvio

^
לא יודע איך החמצתי את זה.

בעת שכבר קיימים ביוסים מעודכנים ל22nm של יצרניות אחרות, לא רשום בפיצ'רים ובדף עדכון הביוס של הלוח שהבאת על תמיכה ב22nm.
אף על פי כן.. הלוח הזה איכותי ועמוס לעייפה בפיצ'רים אחרים כך שיהיה מאוד תמוה אם הם לא ישחררו ביוס שיתמוך רשמית במעבדים החדשים.

Intel
I7 3770K | Asus Maximus V Gene |
4x4GB Samsung 30nm kit 1600@2400 | EVGA GTX 780 | 2x64GB OCZ SSD RAID 0, 3TB Storage | Antec Signature 850Q | 3x Benq 24" LED
Corsair H100 Liquid Cooling | Coolermaster HAF 932 | Kingpin Dragon F1 LN2/DICE pot

ציטוט:
פורסם במקור על ידי amadey צפה בהודעה
ב gta אין לי בעיה לשחק גם במנוע של gta vc רק עם עלילה ועיר אחרת.

rouvio לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 20-02-12, 21:35   #7 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

מעיון קליל באתר לא ראיתי שום אזכור לתמיכה ב IB או ב22NN.
או שבניגוד לחברות אחרות היא פשוט מעדיפה לתת למעבדים קודם לצאת ורק אז לשחרר עדכונים (אם יהיו..) או שהוא פשוט לא מפרטים את זה בצורה בולטת מספיק לחיפוש קל.

למשל P68 של חברה אחרת:
ASUSTeK Computer Inc. - Motherboards- ASUS P8P67
תוך דקה בעידכוני ביוס אתה רואה עדכון תמיכה לIB (תמיכה ב 22NM)
ככה שמבחינת הגשר והסוקט אין בעיה.

*לחברה יש לוחות עם תמיכה ב PCI-E 3.0 דבר שמחייב תמיכה ב IB וגם שם לא ראיתי בצורה רשמית ציון על תמיכה ב IB/22NN.
אם זה לא אני שמפספס את זה, הם כנראה יאפשרו את זה בזמן ההשקה אבל לא חושב שאפשר להתחייב באיזה לוחות.
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-02-12, 22:01   #8 (קישור ישיר)
IO Rookie

RTR ו -rouvio מה שאתם אומרים כאן בעצם שאין הכרזה רשמית מצד אסרוק אבל חברות לוחות אם אחרות כבר אישרו תמיכת IB גם לגבי סוקט 1155 וגם לגבי ערכת שבבים P67 בלוחות המגבילים שלהם לFATALITY PRO?
לגבי הB3 בחלק מהמקרים ראיתי שמדובר כביכול בלוחות פגומים שתוקנו וחזרו למדף. זה משהו שאני צריך לברר, או שזה אמור להיות כתוב על האריזה?
ישן 20-02-12, 22:10   #9 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

B3 בא לתקן בעיה בגשר דרומי שהיה מת כתוצאה משימוש בSATA2, זה מצריך החלפה פיזית של הגשר הדרומי (זה לא בדיוק לשלוף ולהרכיב חדש אלא המסה והלחמה מחדש) ואני בספק אם חברות היו עושות את זה ומשווקות את הלוח כחדש.
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-02-12, 22:14   #10 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי KaBOOK צפה בהודעה
אתה מדבר גם על התאמה של ערכת השבבים וגם על סוקט? כי עד כאן לפי פירסומים אושר רק הסוקט.
אני שואל כי אני כן מתכוון לשדרג לIVY ויש את הלוח המעולה הזה בIQPC במבצע מעולה לכן חשבתי כבר עכשיו לקנות את לוח.
אם מה שאתה יודע זה בוודאות נכון למידע הקיים היום או שאתה כמוני "מנחש" לפי נתונים יבשים?
אני כמובן לא מסתמך עלייך רק עשיתי מחקר קטן אבל בכל המקומות נתנו לי פחות מידע אפילו מההודעה שלך פה למרות שחלקם מנוסים בתחום.
אני לא יודע איזה מחקר עשית, אבל אינטל פרסמו כבר מזמן מידע כי ה chipsets מ H61 ועד Z68 יתמכו ב IB, בנוסף ללוחות ה H/Q/B/Z7x אשר יצאו יחד עם המעבדים.
אתה בין היתר יכול לראות זאת כאן, גם כאן, ואפילו כאן
וגם בעוד כמה עשרות מקומות באינטרנט.

התמיכה כמובן, תדרוש עדכון BIOS. האם הלוח שתקנה יתמוך, היחידים שיכולים להגיד לך זאת הם כמובן, ASROCK. לדעתי הוא יתמוך. גם ASUS הבטיחו שהלוחות שלהם יתמכו, והוציאו BIOS לחלק מהלוחות, אבל אין עדיין תמיכה רשמית.
בנוסף, ה BIOS האחרון ללוח המדובר, 2.0.0, הוסיף תמיכה ל 22nm, אבל אין תמיכה "רשמית" שכן המעבדים עדיין לא יצאו.

אני שמח שעשית מחקר, אבל טוב אם היית עושה אחד מעמיק יותר ולא לקרוא בכמה פורומים ואז לחזור לפה
בנוסף היו כמה וכמה הודעות בפורום הזה בדיוק בעניין, והעניין כבר דובר כבר מספר פעמים רבות.

ודבר אחרון, לדעתי האישית, למה לקנות עכשיו לוח שיש בארון, ולא להמתין ללוחות החדשים, או לקנות לוח ברגע שהלוחות החדשים יצאו, ואז תוכל לקנות לוח מתקדם יותר, Z68 למשל, שיתמוך ב PCIE 3.0, ובמחיר דומה?

הייתי מבין אם אתה תשתמש בלוח. אבל אם הוא סתם ישב בארון, לדעתי זה יהיה מיותר. ולדעתי תוכל לקנות אותו גם בהמשך. הוא לא יעלם בחודש וחצי הקרובים.

ציטוט:
[color=black]
לגבי הB3 בחלק מהמקרים ראיתי שמדובר כביכול בלוחות פגומים שתוקנו וחזרו למדף. זה משהו שאני צריך לברר, או שזה אמור להיות כתוב על האריזה?
ה B3 הם לוחות חדשים, ולא פגומים שתוקנו.
אינטל פישלו ב chipset הראשון של SB והיתה בעיה ב SATA. לוחות שהם B3 אלו לוחות חדשים עם chipset מעודכן ללא הבעיה.
איפה ראית לוחות פגומים שתוקנו וחזרו למדף? קישור או מידע כלשהו יהיה מעניין לראות זאת.

כל החברות גם הוציאו recall ללוחות ללא B3.

הלוחות שיצאו לפני גרסת ה B3 יציינו עליהם B3 על הקופסה או בתאור המוצר.
לוחות שיצאו אחרי בעיות ה chipset לא מציינים יותר B3 ברוב המקרים.

נערך לאחרונה על ידי eyal_ma, 20-02-12 בשעה 22:21.
eyal_ma לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-02-12, 23:06   #11 (קישור ישיר)
IO Pro

לדעתי אין לך מה למהר לקנות

חכה ליציאת הלוחות עם השבבים החדשים.זה יביא לירידה קטנה במחיר של ה Z68 ויהיה אפשר
לקנות אחלה לוחות במחיר טוב.לקנות רכיב חומרה דבר שמתיישן כל כך מהר ועוד לשים בארון ולחכות
למעבד שיצא עוד חודשים נישמע לי מטורף.
Intel I5 2500K | ASrock Z77 Pro 4 | DELL PERC 5 with Raid 5 array | Corsair XMS3 16GB |Intel HD3000 | Seasonic X-750 Modular | Crucial M4 SSD Samsung F3 X8 in RAID 5 | LG DVD-RW GH22NS40 Sata X18 LG DVD-RW GH22NS70 LG DVD-RW H42 | EMU 1212M | YY -W201 Microsoft Windows 7 Professional 32 Bit |Dell 2709 | Microsoft Laser Mouse 3000 | KAMA reader II 30 in one | Microsft ELIT keyboard |

Samsung Galaxy NOTE N7000
avidan33 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-02-12, 23:42   #12 (קישור ישיר)
IO Rookie

לא כל הקישורים אמינים כל כך בכל המידע למשל LGA 1155 - Wikipedia, the free encyclopedia פה אומנם נותנים מידע על התאמת מעבדים אבל יחד עם זאת בטבלה כתוב בטבלה הראשונה שP67 לא תומך ב OC של GPU שזה די תמוה יחסית ללוח מפואר שכזה.

וכאן All Biostar H61, H67, P67 and Z68 Motherboards are PCIe 3.0 Compatible - Lenzfire כתוב כי PCIE 3.0 הכרחי בשביל IB למרות שבלוח אין אלא רק PCIE 2.0. סתירה מסויימת.

ציטוט:
אני לא יודע איזה מחקר עשית, אבל אינטל פרסמו כבר מזמן מידע כי ה chipsets מ H61 ועד Z68 יתמכו ב IB, בנוסף ללוחות ה H/Q/B/Z7x אשר יצאו יחד עם המעבדים.
ודבר אחרון, לדעתי האישית, למה לקנות עכשיו לוח שיש בארון, ולא להמתין ללוחות החדשים, או לקנות לוח ברגע שהלוחות החדשים יצאו, ואז תוכל לקנות לוח מתקדם יותר, Z68 למשל, שיתמוך ב PCIE 3.0, ובמחיר דומה?

הייתי מבין אם אתה תשתמש בלוח. אבל אם הוא סתם ישב בארון, לדעתי זה יהיה מיותר. ולדעתי תוכל לקנות אותו גם בהמשך. הוא לא יעלם בחודש וחצי הקרובים.
תודה על העזרה וכן הייתי כניראה צריך להדגיש את ה"הקטן" ולא מעמיק עקב כך שהחנות אמרה שנישאר בערך לוח שתיים ויש כבר משהו כמו 3 לקוחות עליהם. (לא תרגיל מכירות אגב) ועקב כך שהלוח הוא טוב, מלא פיצרים, יוקרתי ונמכר בחצי מחיר בערך בשונה מ 1300-1500 ש"ח בד"כ ללא מבצע אני נאלץ לרפרף.

בכל מיקרה בפורום פה יחסית לקהילה "קטנה יותר" קיבלתי יותר עזרה והסברים ביום אחד מהרבה מקומות אחרים גם יחד.
ישן 21-02-12, 0:04   #13 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
לא כל הקישורים אמינים כל כך בכל המידע למשל LGA 1155 - Wikipedia, the free encyclopedia פה אומנם נותנים מידע על התאמת מעבדים אבל יחד עם זאת בטבלה כתוב בטבלה הראשונה שP67 לא תומך ב OC של GPU שזה די תמוה יחסית ללוח מפואר שכזה.

וכאן All Biostar H61, H67, P67 and Z68 Motherboards are PCIe 3.0 Compatible - Lenzfire כתוב כי PCIE 3.0 הכרחי בשביל IB למרות שבלוח אין אלא רק PCIE 2.0. סתירה מסויימת.
דווקא אני חושב שלא קראת נכון.
P67 אכן לא מאפשר OC לליבה הגרפית בתוך מעבדי ה 1155. לא מדובר על כרטיס הגרפיקה החיצוני. ככה intel עשו בכוונה בשביל שתקנה את ה Z68 ולהפריד בין ה chipsets השונים. אין לזה קשר ל features שיש בלוח עצמו. להזכירך יש גם לוחות בסיסיים לחלוטים שהם P67 ולא רק הלוח הזה.

בקישור השני הם אולי לא רשמו את זה נכון, אבל מדובר על כך שבשביל להשתמש ב PCIE3.0 שמציעים כרטיסי המסך החדשים, אתה תהיה חייב את שני התנאים הבאים:
לוח אם שתומך ב PCIE 3.0
מעבד שתומך ב PCIE 3.0
כלומר ברגע שאחד משני התנאים לא מתקיים, אז תוכל להשתמש בכרטיס המסך כ PCIE 2.0 בלבד.
אין לזה קשר לחובה שהלוח יהיה PCIE 3.0 בשביל לשים עליו מעבד IB. אתה תוכל להשתמש בלוח שהוא PCIE 2.0 בלבד עם מעבד IB כל עובד יהיה עדכון BIOS ללוח שיתמוך במעבדים החדשים, זאת הדרישה היחידה באמת.

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא