IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > מחשבים ומה שמסביב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מחשבים ומה שמסביב כאן תוכלו לפרסם נושאים הקשורים בצורה כלשהי למחשבים , אך לא מצאתם היכן לפרסם אותם בפורומים השונים

דבר חופשי : מחשבים ומה שמסביב

יום עיון בחברת הייטק צ'ק פויינט

שלום חברים הזמינו אותי ליום עיון והערכה בחברת צ'ק פונייט ישראל. המישרה היא תמיכה טכנית ובדיקת תוכנה.יש משהו שצריך לדעת??? ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 21-02-12, 12:13   #1 (קישור ישיר)
IO Pro

ברירת מחדל יום עיון בחברת הייטק צ'ק פויינט

שלום חברים

הזמינו אותי ליום עיון והערכה בחברת צ'ק פונייט ישראל.

המישרה היא תמיכה טכנית ובדיקת תוכנה.יש משהו שצריך לדעת???

יהיה מבחן באנגלית מבחן מעשי וראיון.

אני אשמח לעצות מחברי הפורום שמנוסים בחברות גדולות בכזה קנה מידה.

תודה מראש.
Intel I5 2500K | ASrock Z77 Pro 4 | DELL PERC 5 with Raid 5 array | Corsair XMS3 16GB |Intel HD3000 | Seasonic X-750 Modular | Crucial M4 SSD Samsung F3 X8 in RAID 5 | LG DVD-RW GH22NS40 Sata X18 LG DVD-RW GH22NS70 LG DVD-RW H42 | EMU 1212M | YY -W201 Microsoft Windows 7 Professional 32 Bit |Dell 2709 | Microsoft Laser Mouse 3000 | KAMA reader II 30 in one | Microsft ELIT keyboard |

Samsung Galaxy NOTE N7000
avidan33 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-02-12, 21:47   #2 (קישור ישיר)
IOne X

סמל האישי של 1immortal

הם מנסים למשוך אותך פנימה לתוכנית של שנתיים התחייבות בשכר רעב ?

עקבו אחר IOPanel בTwitter
1immortal לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-02-12, 22:07   #3 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

נאמר לי (מחבר של חבר...) שכדאי לי לשלוח קורות חיים לשם ואני חושב שזה אכן לתמיכה טכנית.
לא ידוע לי עוד על זהה ככה שמה שתוכלו להגיד יעזור...

1immortal, לא נשמע מלהיב מה שאתה מדבר עליו, מה זה שכר רעב (מינימום ?) התחיבות לשנתיים ? (אין חוק נגד זה כיום ?)
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 22-02-12, 0:33   #4 (קישור ישיר)
IOne X

סמל האישי של 1immortal

לפני לא יותר מדי זמן הציעו להכנס לשם למסלול של שנתיים, חצי שנה קורס ועוד שנה וחצי עבודה, ומראש אתה חותם על שכר לכל התקופה, שזה היה משהו כמו 5, 5 וחצי.
המבדקים היו לא קלים במיוחד, אבל החלק היותר מאתגר היה להתמודד עם החפירות של הHR.
תלוי על מה הולכים ולאיזה תפקיד ומה לעשות, לבדוק ב7 עיניים על מה חותמים, ולחפש אולי חלופה אחרת.

ישן 22-02-12, 9:05   #5 (קישור ישיר)
IO Pro

בתור אחד שסיים QA ומחפש עבודה בתחום מתחת לפני האדמה לאחד ללא ניסיון זה מתאים לי מאד.
שכר רעב...הממ.אתה נישמע אחד שכבר מסודר בהיי טק יחסית.

אחרי שנתיים שם אפשר תמיד להתברג לכל חברה עם ניסיון יפה אבל שוב צריך להכנס לעולם הזה קודם.

ואכן כן דיברו איתי על תמיכה טכנית ובדיקת תוכנה לאנשים ללא ניסיון (שמע השוק קשה עכשיו אני
אחרי קורס ואין עבודה)

אני מוכן לנסות.מחר - יום חמישי יש לי יום הערכה נקווה לטוב.

בתור אחד שכל יום מתקשר לכוחות אדם וחבר בכל אתרי הדרושים בודק ללא ניסיון לא מוצא עבודה בקלות.
זה מתאים ביותר.מה זה החפירות של ה HR???
אני אשמח אם תפרט כי אני איהיה חייב לענות להם על שאלות כאלו ואחרות.
Intel I5 2500K | ASrock Z77 Pro 4 | DELL PERC 5 with Raid 5 array | Corsair XMS3 16GB |Intel HD3000 | Seasonic X-750 Modular | Crucial M4 SSD Samsung F3 X8 in RAID 5 | LG DVD-RW GH22NS40 Sata X18 LG DVD-RW GH22NS70 LG DVD-RW H42 | EMU 1212M | YY -W201 Microsoft Windows 7 Professional 32 Bit |Dell 2709 | Microsoft Laser Mouse 3000 | KAMA reader II 30 in one | Microsft ELIT keyboard |

ישן 22-02-12, 10:54   #6 (קישור ישיר)
IOne X

סמל האישי של 1immortal

אבידן, אני מתאר לעצמי שסיימת בהאקר-יו הבזיוניים האלה, תקן אותי אם אני טועה.
הם לא התחייבו למצא לך עבודה בסיום הקורס ?
וכן, שכר של 5 וחצי אלף שקל נכון להיום הוא נמוך, במיוחד לחברה כמו צ'ק-פוינט.
מצד אחד הם מלמדים אותך יחסית הרבה מאוד, אבל מצד שני, הם מנצלים אותך היטב במהלך השנתיים האלה.
סביר להניח שיתנו לך להגדיר איזה SBOX - ראוטר של צ'קפוינט, להגדיר רשת פנימית וחיצונית, כמה כללים בפנים, לא אמורה להיות לך בעיה עם זה אם אתה יכול להגדיר את הראוטר שלך בבית בעצמך.
יהיה לך מבחן טכני באנגלית, אם הם לא שינו את המבנה שלו, אז יהיו לך שאלות על טופולוגיות של רשת, יהיו לך כמה תרגילי חישובי subnets, ושאלות טכניות שקשורות לתשתיות ופרוטוקולים.
זה משהו שהיית אמור ללמוד באופן בסיסי בכל קורס QA.

לגבי הHR - יהיו לך הרבה מאוד שיחות עם מי שיהיה אחראי עליך, במידה ותעבור את השלב הראשוני, יקחו אותך לאיזה ראש מחלקה, פשוט לדבר איתו, איך שתדבר איתו והרושם שתשאיר - יקבעו יחסית הרבה.
יהיו לך הרבה מאוד שיחות עם משאבי אנוש, יהיו לך שיחות עם פסיכולוגית ארגונית שהיא תהיה במסווה של "ספר לי קצת על עצמך" וכל מיני כאלה דברים.
אני עברתי אצלהם יומיים של מבדקים ושיחות נפש, אבל בסופו של תהליך הכיף הכי גדול היה בשבילי אחרי כשבועיים להגדיר להם, תשמעו, אני לא מעוניין.
עוד נקודה למחשבה היא שאם אתה גר עם ההורים ואתה מסוגל במשך שנתיים לסבול כלכלית קצת, לך על זה.
אני יודע שהמסגרת הזאת לפני כ4 שנים סיפקה שכר של בין 6 ל6 וחצי אלף, לפני כשנה וחצי, כשאני הייתי שם הם ירדו ל5~5.5 אלף שקל.
יכול להיות שהם הורידו את זה עוד יותר, תבדוק.

קישור פירסומי
ישן 22-02-12, 14:51   #7 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של static

דעה אישית: אני לא ממש התלהבתי מצ'ט פוינט בתור מקום לעבוד בו, בתור חברה המוצר שלה מצויין והיא מוכרת בעולם כולו ויכולה להיות קרש קפיצה טוב בתחום.

אני התראיינתי שם למשרת פיתוח לפני שנתיים, הושיבו אותי בכיתה עם עוד 40 מתכנתים אחרים והיו לנו 2 מבחנים אחד מהם היה לכתוב פרוטוקול תקשרות בשפת C לפי ההגדרות שנתנו לנו, מבחן דיי טריקי אבל לא קשה במיוחד.

המבחן השני אולי יהיה רלוונטי גם לתחום ה QA היה להרים 2 סביבות של VMWARE עם UNIX ולהתחיל לעשות בדיקות ממכונה למכונה, פינגים, הגדרות רשת, עריכת קבצים וקצת פקודות ב BASH גם מבחן דיי פשוט.

ד"א בסוף כל מבחן יכולת לבדוק אם ענית נכון או לא שזה דיי נחמד, אני עברתי את המבחנים שם.

מה שאותי הרגיז זה שהם לא מדברים בראיון הזה עם אף אחד מהנבחנים פשוט שמים אותם בכיתה ואחרי המבחן הולכים הביתה והם יוצרים קשר אם מי שבא להם אח"כ.

אחרי איזה שבוע חזרו אלי וביקשו שאני אבוא שוב למבחנים שם על נושא אחר לגמריי.

אני בסוף אמרתי להם שאני לא מעוניין לעבוד שם כי משמועות של חברים שהמשיכו בראיונות השכר שם ביחס להייטק בארץ נמוך בהרבה (באזור ה8 ומטה למשרת פיתוח ע"פ שמועות בלבד) וגם לא אהבתי את היחס שם בזמן המבחנים.

בכ"א שיהיה בהצלחה.
ישן 22-02-12, 15:26   #8 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של freesoul27

ציטוט:
פורסם במקור על ידי static צפה בהודעה
דעה אישית: אני לא ממש התלהבתי מצ'ט פוינט בתור מקום לעבוד בו, בתור חברה המוצר שלה מצויין והיא מוכרת בעולם כולו ויכולה להיות קרש קפיצה טוב בתחום.

אני התראיינתי שם למשרת פיתוח לפני שנתיים, הושיבו אותי בכיתה עם עוד 40 מתכנתים אחרים והיו לנו 2 מבחנים אחד מהם היה לכתוב פרוטוקול תקשרות בשפת C לפי ההגדרות שנתנו לנו, מבחן דיי טריקי אבל לא קשה במיוחד.

המבחן השני אולי יהיה רלוונטי גם לתחום ה QA היה להרים 2 סביבות של VMWARE עם UNIX ולהתחיל לעשות בדיקות ממכונה למכונה, פינגים, הגדרות רשת, עריכת קבצים וקצת פקודות ב BASH גם מבחן דיי פשוט.

ד"א בסוף כל מבחן יכולת לבדוק אם ענית נכון או לא שזה דיי נחמד, אני עברתי את המבחנים שם.

מה שאותי הרגיז זה שהם לא מדברים בראיון הזה עם אף אחד מהנבחנים פשוט שמים אותם בכיתה ואחרי המבחן הולכים הביתה והם יוצרים קשר אם מי שבא להם אח"כ.

אחרי איזה שבוע חזרו אלי וביקשו שאני אבוא שוב למבחנים שם על נושא אחר לגמריי.

אני בסוף אמרתי להם שאני לא מעוניין לעבוד שם כי משמועות של חברים שהמשיכו בראיונות השכר שם ביחס להייטק בארץ נמוך בהרבה (באזור ה8 ומטה למשרת פיתוח ע"פ שמועות בלבד) וגם לא אהבתי את היחס שם בזמן המבחנים.

בכ"א שיהיה בהצלחה.
אותי דווקא הרגיז האורך של המבחן הזה ,היה לי גם חלק שלישי במבחן הזה עיצוב חלונות משתמשים עם תוכנה גראפית , הייתי שם בערך 6-7 שעות, יצאתי משם עם כאב ראש חזק.
freesoul27 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 22-02-12, 16:16   #9 (קישור ישיר)
IO Pro

אני כרגע לא בבית..
אז לפי מה שאתם אומרים זה כמו לעבוד בנטויזין?.רק עם מבדקים יותר קשים

ישן 22-02-12, 16:35   #10 (קישור ישיר)
IOne X

סמל האישי של 1immortal

רק שכשתצא מצ?קפוינט, לכשתצא, הניסיון והידע שתרכוש יהיו קצת יותר שווים, הדגש לקצת.

ישן 22-02-12, 17:23   #11 (קישור ישיר)
IO Pro

קשה לי לומר לך דעה.מבחינתי הם אכן מקפצה לעולם הבדיקות.אבל יש לי כוונה ניסתרת..

זה יותר כוונה גאוגרפית מאשר מיקצועית.כחיפאי שעבר לאשדוד וקיבל שוק טוטאלי לאיזה חור הוא נפל

אני מוכן לעשות הכל כדי לצאת מפה.חיפה קשה מאד למציאת עבודה והדרישות גבוהות וקשות מאד.

אז צ'ק פוינט היא בהחלט יכולה להוות תפנית מעולה.

אני נחוש לעבור את היום הערכה שלהם.ניראה מה יהיה.

תודה על הטיפים אני אקח הכל בחשבון.אני גם לא בטוח שאצא ממנה כל כך מהר.אם אני אתפתח שם למה לי לצאת החוצה?

בנאדם אני בן 36 - מה הסיכויים של אדם בן 38 למצוא עבודה? - אפסיים.

חשוב להכנס למקום טוב וללמוד מה שצריך - אם אין לך תואר אקדמאי אחת כמה וכמה.

עבדתי בכמה מפעלי יצור באיזור אשדוד - עבודות ניצול יש בשפע כמו פטריות אחרי הגשם.ורמת החיים בהתאם.אתה אפילו לא רואה את המשכורת.

לי יש ילדה וגן לשלם.אני לא צריך להסביר לך עלויות של אחזקת בית...

אז יש שיקולים נוספים..

נערך לאחרונה על ידי avidan33, 22-02-12 בשעה 17:28.
ישן 23-02-12, 23:03   #12 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של DR-EVIL

שלח הודעה דרך MSN אל DR-EVIL שלח הודעה דרך SKype אל DR-EVIL

ציטוט:
פורסם במקור על ידי 1immortal צפה בהודעה
א
וכן, שכר של 5 וחצי אלף שקל נכון להיום הוא נמוך, במיוחד לחברה כמו צ'ק-פוינט.
מצד אחד הם מלמדים אותך יחסית הרבה מאוד, אבל מצד שני, הם מנצלים אותך היטב במהלך השנתיים האלה.
תשמע אף אחד לא מתחיל ישר מהטוף. לא יודע איך זה בתוכנה אבל לפחות בחומרה אין קיצורי דרך,
ברוב מהמקרים כדי להגיע למשרה הנחשקת צריך לעבור קודם דרך המשרה הלא כ"כ אטרקטיבית.
מה גם שהשכר ההתחלתי לא כ"כ חשוב בתחילת הדרך, העיקר זה צבירת הנסיון הראשוני בתעשיה שיהווה קרש מקפצה למשרות טובות יותר בעתיד.
DR-EVIL לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-02-12, 9:13   #13 (קישור ישיר)
IO Pro

עידכון קצר חברים.

עברתי 2 סינונים אבל את השלישי לא עברתי.

המבחנים של התרשימי זרימה היו קשים מדי - בתור מועמד למשרת QA לא למדתי

כל כך ניתוח מערכות עד לכזו רמה.

נחכה למשהו אחר.

ישן 24-02-12, 15:31   #14 (קישור ישיר)
IO Rookie

לא נורא... לא הפסדת משרה מהאגדות, ובינתיים הרווחת ניסיון לפעמים הבאות
Playaz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-03-12, 11:29   #15 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של MorielP

שלח הודעה דרך ICQ אל MorielP שלח הודעה דרך SKype אל MorielP

לא נורא אחי
ואני מסכים איתך התרשימי זרימה קשים
לא מזמן הייתי צריך לעשות איפשהו מבחן בתכנות והיה שם גם תרשימי זרימה עם כלכך הרבה אופציות ומוצאים ואם זה ואם זה ואם ככה ופשוט המוח התפוצץ לי
בסוף עברתי את זה אבל עדיין, זה היה מטורף חח כמה נתונים מעצבנים ואופציות!

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא