IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > תמיכה טכנית
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

תמיכה טכנית המחשב לא עולה ? לא נדלק ? מסכים כחולים ? הודעות שגיאה ? לפני שרצים לטכנאי מחשבים , כאן תוכלו לקבל עזרה לתקלות תוכנה וחומרה

חומרה : תמיכה טכנית

תוכנה טובה לבדיקת החומרה

שלום, קיבלתי מחשב לבדיקה שבעליו טוענים שהוא מקפיץ מסך כחול אחת ל... ועושה רסט לאחר מכן המערכת הפעלה לא עולה, ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 27-02-12, 21:21   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל תוכנה טובה לבדיקת החומרה

שלום,
קיבלתי מחשב לבדיקה שבעליו טוענים שהוא מקפיץ מסך כחול אחת ל... ועושה רסט לאחר מכן המערכת הפעלה לא עולה, אחרי שעה שמדליקים את המחשב המערכת עולה שוב.
עשיתי בדיקת דיסק מעמיקה והוא נמצא תקין, בדקתי את הזכרון ראם ל-10 שעות וגם הוא נמצא תקין.
הפעלתי כל מיני תהליכים ארוכים במערכת הפעלה ולא הצלחתי לשחזר שום מסך כחול.
הבנאדם לא רשם מה המסך הכחול הודיע לו ומאז לא הצלחתי לשחזר את התקלה אך הוא טוען שזה קורה לעיתים קרובות.
חשבתי אולי יש בעיה כלשהי ב MOTHERBOARD שלא עליתי עליה, רציתי לדעת אם מישהו יכול להמליץ על תוכנה טובה שעושה TEST כללי לחומרה של המחשב?
אני יודע שזה לא 100% אבל אולי הישועה תבוא משם..
תודה מראש
אופיר
ofir_bl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-02-12, 21:25   #2 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

תסתכל פיזית על הלוח אם ואם הספק כבר לא באחריות תפתח גם אותו (כמובן מחוץ לחשמל) ותחפש אם ישנם קבלים נפוחים או מפוצצים.
אם אתה לא מוצא כלום הבדיקה שאני הייתי עושה זה לעבוד עם המחשב כאילו היה שלי בעבודה אינטנסיבית ללא רחמים.
יכול להיות שגם משהו שהוא מחבר בבית גורם לתקלה כמו מוצר שמתחבר ל USB עם יציבות מעורערת.
gmmaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-02-12, 22:20   #3 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל עוד קצת פרטים

דיברתי עם הבחור שיש לו את הבעיה, הוא מתאר אותה ככה, המחשב עושה רסט, לעיתים עם מסך כחול אך לא תמיד, לפעמים לאחר הרסט הוא רושם לו
please insert boot device, הוא נכנס לביוס ושם הביוס מפסיק לא מזהה את הדיסק הקשיח.
לאחר שעה הוא מדליק והכל טוב ויפה. הוא לא פתח את המחשב, לא נגע בחיווט או במשהו דומה, אני את הדיסק הקשיח בדקתי והוא תקין לגמרי, זה נשמע כמו איזה בעיה בלוח אם, אולי יש לו איזה בעיה עם הבקר תקשורת לדיסקים או משהו, מה אתם חושבים?
ישן 27-02-12, 22:41   #4 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

לפני הכל לגבות את כל החומר החשוב על הדיסק הקשיח, אחרי זה לבדוק קשיח אחר באותו מחשב. אם אותן בעיות קורות אז זה משאיר ספק, לוח או כבל סאטה.
ישן 27-02-12, 22:42   #5 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gmmaster צפה בהודעה
לפני הכל לגבות את כל החומר החשוב על הדיסק הקשיח, אחרי זה לבדוק קשיח אחר באותו מחשב. אם אותן בעיות קורות אז זה משאיר ספק, לוח או כבל סאטה.
, החלפתי כבר כבל סאטה, השאלה שלי היא כזאת:
לוח אני מבין למה יכול לגרום לבעיה אבל איך הספק כוח יכול להשפיע? אתה חושב שבשלב מסויים הוא לא מספק מתח לדיסק?
ישן 27-02-12, 22:48   #6 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

או שהוא מספק פחות מתח או שיש עליו עומס או שסתם אחד הקבלים מפוצצים והאחרים לא הספיקו לפרוק עדיין ולכן יש בעיות מתח. יכולות להיות מיליון סיבות אבל השורה התחתונה: דיסק לא מזוהה לסירוגין או בגלל שהדיסק עצמו תקול, או בגלל שיש איזשהי תקלה בלוח או במה שמוליך אליו, או שהמתח לא יציב. אין יותר מידיי אופציות אחרות, לפחות לא כאלו שאני חושב עליהן כעת.
קישור פירסומי
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא