IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מחשבים ניידים
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מחשבים ניידים מחשבים ניידים ונטבוקים מומלצים , ייעוץ לפני קניה של מחשב נייד או נטבוק , תמיכה טכנית למחשבים ניידים ונטבוקים , אחריות ומעבדות למחשבים ניידים.

חומרה : מחשבים ניידים

Macbook Air VS Lenovo U300

אהלן, אני רוצה לרכוש לפטופ חדש ( היה לי DELL E6400) וצריך עצה. אני מתלבט בין מאקבוק AIR גירסת ה ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 28-02-12, 11:46   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל Macbook Air VS Lenovo U300

אהלן,

אני רוצה לרכוש לפטופ חדש ( היה לי DELL E6400) וצריך עצה.
אני מתלבט בין מאקבוק AIR גירסת ה 256GB SSD עם מסך 13.3"
Amazon.com: Apple MacBook Air MC966LL/A 13.3-Inch Laptop (NEWEST VERSION): Computers & Accessories

לעומת הלנובו החדש U300:
Lenovo - Affordable Lightweight Laptops | IdeaPad U Series | U300s | Lenovo | US

(קונה בארה"ב - גר כאן).

המפרטים של שניהם דיי זהים, אני לא מעוניין במעבד i7 מטעמי סוללה וחוסר שימוש. המאקבוק איר עולה ב 200 דולר יותר לעומת הלנובו שבאזור ה 1100 דולר.
ישנם הבדלים שנחשבים גדולים בין המחשבים בעיקר במסך, כאשר המסך של המאקבוק איר עם רזולוציה טובה יותר, אבל זה לא ממש רלוונטי מבחינתי כי אני לא הולך לצפות בסרטים או כל דבר שדורש את האקסטרה פיקסלים הללו. SD CARD READER אני גם לא צריך (אין בלנובו).

השימושים שלי בעיקר זה אינטרנט ואופיס. אני לא רואה סרטים ולא משחק במשחקים.
ישנם 2 פרמטרים חשובים מאוד: סוללה ומשקל. המשקל של שניהם דיי זהה באזור ה 3 פאונד והסוללה של המאקבוק איר מביקורות שקראתי מנצחת בכחצי שעה שזה לא ממש רלוונטי כל עוד שניהם מביאים תפוקה של 6-7 שעות על בהירות 65% לערך - שזה מספיק לי.

ההתלבטות כאן היא האם ללכת על מערכת הפעלה MAC ללא ניסיון קודם במערכת ההפעלה הזו. שיחקתי עם מאק בעבר, זה לא שלא נגעתי בו לעולם, אבל לא יצא לי להשתמש בו יומיום ולכן אני חושש שלא אוהב כי התרגלתי לוינדוס במשך שנים רבות.

תודה על העזרה.

נערך לאחרונה על ידי Moshe1010, 28-02-12 בשעה 11:52.
Moshe1010 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-02-12, 12:28   #2 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Jhonta

תשמע, אני אנסה לענות על זה בצורה כללית יותר מאשר הדגם הספציפי של הלנובו שנתת כאן, כי זאת בעצם השאלה שלך.

גם אני לא משתמש מק מנוסה, אבל יצא לי לעבוד איתם כמה פעמים בשנים האחרונות. אבי קנה לאחרונה את ה AIR שאתה מדבר עליו ואני כמובן ישבתי עליו כמה ימים ושיחקתי איתו.
המחשב מהיר מאוד, וכיף לעבוד איתו, אבל אני אישית הייתי מאוד מתוסכל מהעובדה שהכל מרגיש שם 'קופסא שחורה' ואין יותר מידי מה לעשות בנידון.
אני מאמין שאם הייתי חופר במערכת כמה שבועות הייתי מרגיש יותר בנוח, אבל אם הייתי צריך לבחור היום אולטרה בוק, הייתי לוקח פיסי ללא ספק.
גם כי החומרה שמקבלים בד"כ יותר חזקה (אני מבין שלא רלוונטי לגביך - אבל עדיין) וגם כי אני יודע לתפעל ולפתור בעיות שצצות בלי לשבור את הראש כל פעם מחדש.

אם השימושים שלך מאוד בסיסיים כמו שאתה מתאר (גלישה ואופיס) לא צריכה ליהיות בעיה, במיוחד שיש אפשרות להריץ ווינדווס מתוך המק למקרים חריגים, אבל עדיין תיקח בחשבון שצריך לאכול קצת חצץ בהתחלה.

בהצלחה

Old Rig
Asus P5B Deluxe Wifi AP | Q6600 (2400 @ 3240) | Lapped Tuniq | 4 GB 900Mhz CL4 SuperTalent & Corsair
BFG 8800 GTS640 | 3x250 GB SATA II Raid 0 | TT Eureka | TT ToughPower 750W
Jhonta לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-02-12, 13:14   #3 (קישור ישיר)
IO Rookie

למיטב זכרוני אין מיקרוסופט אופיס למק, לא?
כלומר, אם שום דבר עדיין לא השתנה מאז שבדקתי, תאלץ להשתמש בתחלופה של אופיס, ולא בזו שאתה מכיר מווינדוס.
Playaz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-02-12, 15:23   #4 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

יש חבילת office גם ל mac. הם לא היו מוותרים על פלח השוק הזה.

מבחינת I7 זה לא ממש משנה. בכל מקרה המעבד לוקח חשמל על פי מה שאתה מריץ עליו, וב idle גם I7 וגם I5 למחשבים האלו לוקחים את המינימום חשמל הנדרש.

קח בחשבון שיש גם את ה asus ultrabook ux31/ux21 שעשוי להיות חלופה לשניהם.
ישן 28-02-12, 18:02   #5 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

קשה מאוד לעשות השוואת חומרה למחשבים עם 2 מערכות הפעלה שונות לחלוטין... I7 במק זה שונה מ i7 על חלונות אף כי המעבד זהה, לא צריך להיות פה עניין של השוואת חומרה, השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך היא עם איזו מערכת הפעלה אתה רוצה לעבוד ועם מה יהיה לך נוח.
gmmaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-02-12, 20:52   #6 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

לא מסכים שמעבד X במק שונה מאותו מעבד X בWIN, אולי בבאנצ' כזה או אחר יראו מעט הבדל, ביום יום ? WIN בבקשה.

שנית, +1 לאייל.
asus ultrabook ux31, זה מקבוק אייר עם WIN7 נורמלי.
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 29-02-12, 2:42   #7 (קישור ישיר)
IO Member

הבעיה שלי עם האסוס ולפי הביקורות שקראתי ש:
1. הטראק פאד שלו עלוב. הטראקפאד של הלנובו U300 הוא כמעט משתווה לזה של המאקבוק (אבל עדיין פחות טוב).
2. המקלדת ב ASUS עלובה.
3. השירות לקוחות של אסוס עלוב (מניסיון וגם מביקורות).
Moshe1010 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 29-02-12, 2:53   #8 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של heretheparty

אין מה לדבר בכלל אני הייתי רץ על האייר
אני היום עם מערכת הפעלה 10.7.3 osx בiaktos l2 (זאת אומרת מערכת מקורית שמותקנת על מחשבים לא של אפל)
ואני מרוצה זה קצת קשה בהתחלה בגלל שאני טכנאי אבל זה לא כזה בעיה שאתה יכול להשתמש גם בwindows וגם osx אני אישית ממליץ על אפל אולי בתור אחד שחווה לא מעט בעיות עם מחשבים ניידים אחרים יש לי כרגע במקום שאני עובד בו Powerbook G4 עם מעבד 867Mhz והבחור פשוט נעול על המחשב הזה ואני במקומו הייתי עושה אותו דבר גם עם חומרה כזאת נמוכה הוא עדיין נוח יותר מכל מחשב נייד שהשתמשתי בו ויש לי..

תעשה את השיקולים שלך לבד אני עם הייתי משקיע על נייד סביר להניח שזה היה של אפל

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא