IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

שאלה לגבי תפקידי מחשב בצבא

שלום, אשמח לעצה, קיבלתי את אשכול המחשוב במנילה ובחרתי אותו במקום ראשון. יש לי 10 יחידות במחשבים וידע מוקדם ורחב ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 17-03-12, 22:34   #1 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של The_MG

שלח הודעה דרך MSN אל The_MG
ברירת מחדל שאלה לגבי תפקידי מחשב בצבא

שלום, אשמח לעצה,
קיבלתי את אשכול המחשוב במנילה ובחרתי אותו במקום ראשון. יש לי 10 יחידות במחשבים וידע מוקדם ורחב בחומרה ותכנות ברמת מכונה, דפר 90 וקבא 55.
קיבלתי 2 אפשרויות- תוכניתן(ממר"מ) ומנהל רשתות מחשוב (נתמ"מ).
הבנתי שלהתקבל ולעבור את ממר"מ דיי קשה ולא הרבה עוברים את כל זה, איך המצב בנתמ"מ?
איך הולכים המיונים? בתפקיד המועדף בחרתי בתוכניתן, האם זה אומר שאני אקבל מיון רק לתוכניתן? הבנתי שהמיונים דיי דומים אם לא אותו הדבר, אז זאת אומרת שמציון מסויים אני אוכל ללכת לשניהם? רק לתוכניתן?
תודה רבה לכל העוזרים.

camera: nikon d7000 , nikon 105mm f/2.8g af-s micro, nikon 35mm af-s f/1.8g, sigma 10-20mm f/3.5

HTC ONE X: rom=AOSP JB 4.1.1, kernal=FAUX 4b08
The_MG לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 17-03-12, 23:56   #2 (קישור ישיר)
IO Rookie

אני אשתדל לתת את כל הידע שלי בנושא בתור מר"מניק שהיה ביחידת ממר"ם.
יש קורס תכנות שמשום מה רוב האנשים קוראים לו "קורס ממר"ם". הקורס אכן פעם היה ביחידת ממר"ם אבל היום הוא עובר ביחידת בסמ"ח (בית הספר למקצועות המיחשוב) שנמצאת בבסיס השלישות הראשית ברמת גן.
אורך הקורס הזה הוא חצי שנה (והוא קד"צ - קורס קדם צבאי. זה אומר שה3 שנים שלך לא מתחילות עדיין..) במידה ואתה עובר את הקורס הזה אז אתה חותם 3 שנים קבע (סה"כ 6.5 שנים בצבא).
במהלך הקורס תלמד תכנות (כמובן..) ובסופו של דבר תשתבץ ליחידה כלשהי.
זה יכול להיות ממר"ם ויכול להיות כל יחידה אחרת שיש לה תקן לתוכניתן.. ועוד יותר - סביר להניח שלא תתקבל לממר"ם כי לא צריך כל כך הרבה תוכניתנים חדשים בכל מחזור. אבל זה לא ממש משנה.. כל עוד תעשה את העבודה שלך כמו שצריך אתה תקבל ניסיון מעולה. שאר היחידות הצבאיות ש"מעסיקות" תוכניתנים גם הן מעולות.
בצער רב ישנה אופציה שתשובץ לא לתפקיד של תוכניתן ותעשה דברים שפחות קשורים באופן ישיר למה שאתה אמור לעשות, על פי מה שלמדת כי המערכת הצבאית עובדת עקום.

חלק ב' - נתמ"מ:
מדובר על קורס שגם עובר בבסמ"ח ואורכו הוא 3 חודשים+-.
מדובר על קורס תשתיות של הרשת, שרתים, PC, תקשורת, סיסטם , איך שתקרא לזה..
פה צריך לחתום 9 חודשים עד שנה קבע וגם פה.. אחרי הקורס לא בטוח שתגיע לממר"ם עצמה, אלא שרוב הסיכויים זה שיקחו אותך ליחידות אחרות שצריכות נתמ"מניקים.

חלק ג' - מר"מ:
זהו הקורס הבסיסי ביותר במיחשוב, אותו קורס שאני עשיתי (והגעתי ליחידת ממר"ם..).
מדובר על קורס באורך של 5-6 שבועות באותו בסמ"ח ממקודם. מלמדים שם דברים מאוד בסיסיים על המחשב ועל מ"ה, תקשורת ועוד קצת. מי שעובר את הקורס הזה הולך לעשות תפקידים של תמיכה טכנית טלפונית/מעשית בעיקר. אני אישית הגעתי למשוב ממר"ם (הדרג הגבוה ביותר לטיפולים בבעיות מחשב/סיסטם של הצבא) אבל גם פה - רוב האנשים הולכים ליחידות אחרות.

לגבי המיונים עצמם - אני אישית לא עשיתי מיונים אליהם, לצערי, ולכן אין לי מה להוסיף לגבי זה.

בהצלחה!
Zinger777 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-03-12, 11:23   #3 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של GOLAN-GB

אני גם מר"מניק כמו הבחור מעליי, אני הגעתי ליחידה בעזה והאמת שהמרמניקיות בבסמ"ח וממר"מ לא מבינות יותר מחצי ממה שהן עושות אבל נעזוב את זה...
לגבי נתמ"מ זה מנהל רשת (וסיסטם) אמיתי ועוזר מאוד באזרחות שלא כמו במר"מ שהוא מאוד מצומצם.
לכן יש כאן אחלה הזדמנות יש לי חבר כזה בחיל הים והוא עוד יעשה הרבה כסף.
לגבי תוכניתן, ברור שזה מאוד קשה ומאוד יוקרתי השאלה אם אתה רוצה את זה, אם אתה אוהב תכנות, הרבה שנים קבע, וסביבה שהיא גם מאוד מאוד ג'ובניקית (בלי לפרט).
AMD 270X 2GB OC
8GB 1600MH
ציטוט:
פורסם במקור על ידי alfasi צפה בהודעה
תודה אחי אני מבין.
כן אני רוצה לקנות את OC וגם שים FPS. אני צריך לבקש את זה מהחנות או שאני הולך עם מה שאתה אומר לי וזה כבר יהיה עם המחשב בפנוכו? .
GOLAN-GB לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא