IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > רשתות ותקשורת
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

רשתות ותקשורת כאן תמצאו תשובה לכל שאלה בנושא רשת אלחוטית , רשת קווית , הגדרת ראוטר , נתב , שיתוף בין מחשבים , בעיות גלישה באינטרנט , חבילות גלישה וספקיות אינטרנט

ציוד היקפי : רשתות ותקשורת

קלאסטרים מבוססי GPU

שלום לכולם, לאחרונה נכנסתי לתחום הקלסטרים ומחשבי-על מבוססי GPU ועלו לי כמה שאלות, אך אני לא מוצא מקורות טובים. ראיתי ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 29-04-12, 10:04   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

מאאגניב קלאסטרים מבוססי GPU

שלום לכולם, לאחרונה נכנסתי לתחום הקלסטרים ומחשבי-על מבוססי GPU ועלו לי כמה שאלות, אך אני לא מוצא מקורות טובים.
ראיתי שרת מבוסס שני מעבדי XEON ושמונה כרטיסי מסך חזקים מאוד (כרטיסי רדאון 7970 נותנים בערך 3TFLOP לכרטיס).
השאלה שלי היא במידה ויש למישהו חמישה שרתים כאלו, איך ניתן להקים קלסטר שבו ניתן להתשמש בכל חמשת השרתים לביצוע פעולות BRUTE FORCE ושימוש בGPU של הכרטיסים?
איזה סוג של קלסטר צריך להקים?
איזו מע. הפעלה צריך להתקין על השרתים?
האם צריך שרת בקרה/מאסטר?, ואם כן האם השרת צריך להיות בעל מפרט חזק במיוחד או שאפשר להשתמש בשרת בסיסי?
מבחינת תקשורת ואינטרקונקט, האם רבעיית חיבורי 1GbE פר שרת יספיקו תוך שימוש במתג CISCO CATALYST 3750?
enkm לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 29-04-12, 10:39   #2 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

cluster כזה בדרך כלל מבוססים על מערכות unix שהן custom made. כלומר כל הדרייברים, כל ההגדרות, הכל הוא ייעודי למערך שנבנה. לא משהו שאתה יכול לעשות בבית, ואין תוכנות מדף שאתה יכול לקנות / להוריד / לגנוב מאיפשהו.
יש תוכנות לאפשר cluster לחישוב מידע בין מערכות unix ו windows, אבל למה שאתה רוצה, אין מוצרי מדף.

מבחינת מה שאתה רוצה, תיאורתית זה בהחלט אפשרי. מבחינת מחיר ממש ממש לא ריאלי (אין לוח שיתמוך לך היום בשני מעבדי XEON ושמונה כרטיסי מסך חזקים כאלו. גם ה SR-X לא מאפשר הפעלה של יותר מ 4 כרטיסי מסך כאלו. הדרך היחידה היא לעבוד עם ASUS או EVGA בשביל לייצר bios ייעודי לעניין.
יש כמה אוניברסיטאות שעשו זאת (ואחת מהן בנתה מחשב עם 6 או 7 כרטיסי GTX280 לפני כמה שנים, אין לי קישור כרגע). כמובן שמדובר על מחקר של שנה שלמה לבנות מעבדה כזאת. לא משהו שתוכל למצוא לעצמך. בחלק מהאוניברסיטאות הגדולות היום שמובילות בתחום החישובי, יש מערך שרתים של XEON עם 4 כרטיסי quadro או firepro שעושים חישובים מסובכים לכל מיני פרויקטים.

שרת בקרה, תקשורת, אלו דברים בסיסיים. אולי מישהו אחר יוכל לענות לך.

בגדול, זה רעיון נחמד, אבל הוא אוניברסיטאי, ולא משהו ישים לאדם פרטי או כמה בלי למשכן את הבית, הבית של ההורים, של השכנים למעלה (סתם כי אתה שונא אותם), למכור את הרכב, אופנוע, אחות, את כל אוסף הפורנו הרגיל, הביזארי (טוב אולי את זה נשמור), למכור כליה ואולי גם ריאה או שתיים.

בהצלחה עם החלום
ישן 29-04-12, 10:58   #3 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל אמממ...

OctoPuter | Microway - Technology you can count on, since 1982.
ועכשיו ?
enkm לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 29-04-12, 12:24   #4 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

מוכר, אבל אם אתה בונה קלאסטר סביר שיהיה זול יותר לבנות כמה מערכת על בסיס מחשב רגיל ו"רק" 4 כרטיסים.
בלי זיאונים ושאר לוחות שעולים כמו בית.

אבל אתה כניראה תצטרך רשת ברמה גבוהה, כניראה יותר מ1GB/S
לגבי הקוד עצמו או מערכת הפעלה באמת שאני לא מכיר.
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 29-04-12, 12:43   #5 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי enkm צפה בהודעה
[IMG]ועכשיו ?
מה אתה שאלת ומה אתה מקשר?
כרטיסי 7970 הם לא כרטיסי tesla, שהם בכלל לא קרובים אפילו לכרטיסי מסך, אלא כרטיסים ייעודיים לעבודה חישובית. כרטיסי tesla מיועדים לרוץ בחריצי הרחבה של PCIE שלא ככרטיסי מסך. כרטיסי 7970 לא יכולים לעשות זאת. המערכת לא מזהה אותם ככרטיסי הרחבה רגילים.

אתה יודע, הבדל קטן שכזה... לא קריטי. רק 1500$-2000$ הפרש. לכרטיס...

כמו לקחת תפוז ולשאול איך אפשר לעשות ממנו מיץ תפוחים...
ישן 29-04-12, 13:03   #6 (קישור ישיר)
IO Rookie

לRTR:
אוקיי אני מניח שאתה מכיר את ההבדל בין GB ו Gb לכן אניח כי אתה מדבר על זה ש10GbE לא מספיק כאינטרקונקט לקלאסטר בו השימוש היה מאוד מושפע מאינטרקונקט לקוי ומוגבל.
במידה ואפשר לבנות מחשב בעל מעבד ראשי בודד אך המערכת מורחבת ע"י מגשר PCIE 3.0 בין מארזים ובהם כרטיסים. בדומה למערכת C410X של דל.

אני רוצה כרגע להתעלם מהמחיר ולהגיע למצב בו אני יכול להגיד: כן זה אפשרי, ככה אני יכול לעשות את זה, אבל במחיר גבוה. השאיפה היא להגיע למצב בו אני יכול להגיד שיש לי 100TFLOP של יכולת BRUTE FORCE בצריכת חשמל וFOOTPRINT מינימליים להיום; והנה הדרך: <תוצאות הדיון>.

לeyal_ma:
יש הרבה מערכות בשוק לרינדור וביצועי חישוב המבוססים על כרטיסי רדאון. במקום הרדאונים אפשר להשתמש ב פיירסטרים, אומנם מבוסס על ליבה יותר ישנה (9370 - CYPRESS) אך עדיין נותנים כ 2.5TFLOP של ביצועים עם דרייברים רשמיים.
ישן 29-04-12, 13:59   #7 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

ציטוט:
לRTR:
אוקיי אני מניח שאתה מכיר את ההבדל בין GB ו Gb לכן אניח כי אתה מדבר על זה ש10GbE לא מספיק כאינטרקונקט לקלאסטר בו השימוש היה מאוד מושפע מאינטרקונקט לקוי ומוגבל.
במידה ואפשר לבנות מחשב בעל מעבד ראשי בודד אך המערכת מורחבת ע"י מגשר PCIE 3.0 בין מארזים ובהם כרטיסים. בדומה למערכת C410X של דל.
סורי, capslock..

בהודעה הראשונה רשמתה 1GbE, אם זה 10 זה כבר אמור להיות יותר סביר אבל באמת שזה לא משהו שאני יכול להגיד בוודאות, זה לא כ"כ ממש המקום לשאול שאלות כאלה.

בפורום כאן ובכלל יש ים של מידע וידע לגבי מחשבים רגילים יחסית, לא הרבה (אם בכלל) יוכלו להגיד לך אם חיבור X מספק או שצריך Y, או איזו מערכת הפעלה או קוד אתה צריך.

נסה ליצור קשר עם חברה שמתעסקת בזה.
ישן 29-04-12, 15:21   #8 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
לeyal_ma:
יש הרבה מערכות בשוק לרינדור וביצועי חישוב המבוססים על כרטיסי רדאון. במקום הרדאונים אפשר להשתמש ב פיירסטרים, אומנם מבוסס על ליבה יותר ישנה (9370 - CYPRESS) אך עדיין נותנים כ 2.5TFLOP של ביצועים עם דרייברים רשמיים.
אני אמרתי אחרת?

אבל שוב, אתה מדבר אחד ומתכוון לאחר כל פעם. להיות קצת עקבי.

רשמת 8 כרטיסים של 7970. זה לא יעבוד ללא דרייברים יעודיים ודי הרבה קסטומיזציה.. ארבעה של 6990 זה משהו אחר. גם לא רשום דבר על דרייבר רשמי. SDK זה לא בדיוק דרייבר רשמי.
ושמונה של nvidia, זה כבר עולם אחר. להם יש CUDA, וזה כבר a whole different ball game.

וגם firepro ו quadro או tesla הם עולמות שונים לגמרי.

בכל מקרה, בשביל שלא נסתובב סביב עצמנו, כל הרעיון שלך אפשרי תיאורתית, וגם מבוסס מעשית עם ציוד מאוד מאוד יקר.

בשביל brute force, לא שאני הבנתי בגדול בשביל מה אתה צריך את זה, אתה לא צריך 5 שרתים כאלו. זה כמו להרוג פיל ע"י להעמיס אותו על מטוס, להמריא לגובהה של 1000 ק"מ, ואז לזרוק אותו עם מטריה בתור מצנח.

אתה תהיה מאוד מאוד מוגבל ברמת כמות ה threads והרשת ומול מי שאתה מנסה לגשת אליו, בשביל ש 5 שרתים יהיו באמת עמוסים עד הסוף בשביל להצדיק זאת.
ישן 29-04-12, 16:20   #9 (קישור ישיר)
IOPanel

סמל האישי של rouvio

פותח הדיון - ראשית ברוך הבא למערכת!

שאלה שעולה - מדוע, למען השם, אתה צריך כוח מחשוב כל כך חזק עם BRUTE FORCE ??
אתה יודע.. דברים כאלו יכולים להעלות חשד אם אתה לא מסביר את עצמך היטב.. ;)

Intel
I7 3770K | Asus Maximus V Gene |
4x4GB Samsung 30nm kit 1600@2400 | EVGA GTX 780 | 2x64GB OCZ SSD RAID 0, 3TB Storage | Antec Signature 850Q | 3x Benq 24" LED
Corsair H100 Liquid Cooling | Coolermaster HAF 932 | Kingpin Dragon F1 LN2/DICE pot

ציטוט:
פורסם במקור על ידי amadey צפה בהודעה
ב gta אין לי בעיה לשחק גם במנוע של gta vc רק עם עלילה ועיר אחרת.

rouvio לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 29-04-12, 23:10   #10 (קישור ישיר)
IO Rookie

מאאגניב

מחקר ופיתוח ידע כללי בלבד (This is my official statement and im sticking to it.).
===
בנימה קצת אחרת, אני נמצא כבר מספיק זמן בתחום התקשורת אך שרתים זה תחום שאני לא הכי מתמצא בו ולכן השאלות שלי יכולות להיות קצת מגוחכות, אנא סלחו לי.

אם אני מסתכל רגע על CUDA של NVIDIA;
- כרטיסי TESLA מדגם M2090 מבוססי FERMI (אני בספק שהם ייצרו ליבה חדשה לגמריי, כניראה ליבה של כרטיסי ה GTX500/400 בעלת זכרונות ECC).
היצרן מצהיר על 1.3TFLOP במצב SP.

כעת אני מסתכל על כרטיסי ה FIRESTREAM של AMD;
- כרטיס FIRESTREAM מדגם 9370 מבוסס על ליבת CYPRESS,
ושוב, הכרטיס מבוסס על ליבה של כרטיס גיימינג והיצרן מצהיר על 2.65TFLOP.

שני הכרטיסי האלו נועדי לביצוע פעולות חישוב מתמטיות, איך יתכן כי כרטיסים מקבילים אליהם משוק הגיימינג לא יריצו את הפעולות האלו, הרי שפת המעבד היא אותה שפה?
ישן 30-04-12, 0:02   #11 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

כדי לשווק את הכרטיסים שהזכרתה (שהם למעשה אותם ליבות אבל מסורסות פה ושם, SP למשל) במחירים גבוהים יותר לשוק העסקי הם חוסמים חלק מהדברים שלא כ"כ נחוצים לגיימרים.

לגבי חישובי SP לרוב לכרטיס ביתי יהיה יתרון.
בחישובי DP לכרטיסים יעודיים.

נ.ב
שני קישורים שאולי יעניינו אותך:

http://fastra2.ua.ac.be/

נערך לאחרונה על ידי RTR, 30-04-12 בשעה 0:19.
ישן 30-04-12, 0:32   #12 (קישור ישיר)
IO Rookie

ביצעתי כמה חיפושים יותר מעמיקים ברשת והגעתי לכמה מאמרים המדברים על כך שלכרטיסי AMD יש תרון על אווידיה. (הכוונה לכך שSTREAM עדיף בהרבה לCUDA), וזאת בגלל העובדה כי הפעולה המתמטית לא צריכה כמות בינונית של ליבות חזקות אלא הרבה ליבות חלשות. כלומר כרטיס מבוסס על ליבת TAHITI של AMD על 2K ליבות STREAM היה עדיף כמעט תמיד על כרטיסי אנווידיה עם 1K ליבות CUDA. וזאת בגלל העובדה שהרבה יחידות עיבוד עדיפות על קצת יחידות עיבוד יותר חזקות בחישובים מהסוג הזה. שם המשחק הוא PARALLELISM.
הגעתי למסקנה כי קלאסטר מבוסס על כרטיסי AMD היה עדיף. כמו כן קיימת תוכנה לביצוע פעולת BRUTE FORCE התומכת בשלל הטכנולוגיות הללו תוך שימוש בLAN כאינטרקונקט ללא חשיבות גבוהה. זאת בגלל שהתוכנה "מחלקת" את פעולת הברוט פורס לNODES ונותנת להן לבצע את העבודה במקביל תוך ביטול בצורך האינטרקונקט היקר.
ז"א ניתן להקים מערך כזה גם מכרטיסי 7970 או 7990 ולקבל ביצועים מטורפים תוך שימוש בתוכנה הכתובה לכך ללא צורך בכרטיסים יקרים מסוג FIRESTREAM או TESLA.

אני מודע לעניין כי כרטיסים מהסוג הזה לא בנויים לעבוד על 100% עומס שעות מרובות אך עם קירור במארז RACKMOUNT כמעט תמיד מאווררי DELTA עושים את העבודה.
לסיכום ניתן לומר כי התוכנה היא הגורם המכריע כאן ולא הדרייוורים. תפקיד הדריוור כאן הוא לזהות ולמפות את הכרטיסים בשרת NODE ומשם התוכנה כבר עושה את שלה.

מי שמעוניין בקשיור לתוכנה יכול לקבל אותו בפרטי.
אשמח להתייחסות.
ישן 30-04-12, 0:50   #13 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

אני עדיין לא הבנתי למה אתה קורא brute force.
brute force זאת הגדרה מאוד ספציפית ואני לא מבין למה אתה משתמש בה. היא מדברת על ניסוי וטעיה מהירה של בעיה פשוטה, ולא לחישוב של מחקר ופיתוח. אולי אתה מתבלבל בניסוחים.

אולי אתה מדבר עם multi threaded computing או multi threaded streaming pipeline (שלזה משתמש ב GPGPU).

מבחינת התייחסות, אני גם פה לא מבין מה אתה רוצה שנתייחס.
כן, טוב ויפה שאפשר לבנות מחשב על קטן לבית בכמה עשרות אלפי דולארים אם יש לך את הכסף והידע לבנות את התוכנה למערכת. עכשיו מה?

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא