IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > כרטיסי קול , רמקולים ומערכות שמע
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

כרטיסי קול , רמקולים ומערכות שמע כל נושא הקשור לרמקולים , אוזניות , כרטיסי קול , מערכות סטריאו , מגברים ומערכות קולנוע ביתי

ציוד היקפי : כרטיסי קול , רמקולים ומערכות שמע

רוצה לבנות 2 רמקולים קדמיים לX16 שלי, וכמובן צריך עזרה ויעוץ בנושא.

אני רוצה לבנות 2 רמקולים קדמיים בעצמי לX16 שלי, עכשיו אני יודע שהקדמיים שלי בעלי "חומרה" דיי טובה אבל אני ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 01-05-12, 16:14   #1 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

מחייך רוצה לבנות 2 רמקולים קדמיים לX16 שלי, וכמובן צריך עזרה ויעוץ בנושא.

אני רוצה לבנות 2 רמקולים קדמיים בעצמי לX16 שלי, עכשיו אני יודע שהקדמיים שלי בעלי "חומרה"
דיי טובה אבל אני רוצה להכניס קצת יותר עוצמה סביב ה40W לכל ערוץ כולל טאיטרים חזקים יותר,
עכשיו אני לא יודע מאיפה אני יכול לקנות את ה"חומרה" הפנימית ואני צריך יעוץ בנושא.

הרמקולים לפי התכנון שלי צריכים להראות ככה, עכשיו בגודל הם יהיו כמו של ה7C.

אני עדיין דיי בסימן שאלה מה עדיף TWEETER אחד או שניים.

האם תוכלו לעזור לי, או לפחות להפנות אותי למקום הנכון ?
ישן 01-05-12, 19:41   #2 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

טוויטר אחד, מיד אחד וסאב וופר אחד, או רק טוויטר ומיד אבל תצטרך גם מפצל קול, שמע זה די סיפור לעשות גם שתהיה איכות טובה ושגם יעלה לך מעט, הכי חכם זה לקנות רמקולים טובים ביד 2 או להשתמש עם רמקולים של מערכת סטריאו מיני איכותית (מה שעשיתי בזמנו), אם אתה תקוע ולא יכול להשיג רמקולים במחיר טוב תגיד.
אם תקנה את כל החלקים חדשים בחנות כל רמקול יכול לצאת יחסית יקר(600ש"ח ומעלה לאחד) ולא יישמע כלכך טוב כי החנויות מביאות זבל של חלקים.

נערך לאחרונה על ידי doscape, 01-05-12 בשעה 20:55.
doscape לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 01-05-12, 21:00   #3 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

מצאתי 2 טוויטרים של MICROLAB מתוך מערכת רצינית והמחיר שלהם דרך EBAY עד הארץ יוצא 300 שקל, האם זה שווה רק 2 הטוויטרים ב300 שקל ?

מצאתי גם זוג נחמד מאוד של מיד אבל המחיר נושק את ה150 דולר, ואני בכלל צריך ארבע כאלו,
מי כל החיפושים האלו ראיתי גם את הלוג'יטק Z5500 באמזון ב400 דולר, אולי אני ייקח פשוט את הZ5500 ואת הX16 שלי אני פשוט ימכור ?
ישן 01-05-12, 21:04   #4 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

אפשרות טובה דווקא, אבל איך תביא את הלוג'יטק לארץ? המשלוח יעלה כ150$ + מכס-מע"מ
אבל הלוג'יטק לא ישפר לך את חווית שמיעת המוסיקה, אתה צריך רמקולים נורמליים (לווינים).
קודם כל תהיה ספציפי ותסביר בדיוק מה חסר לך ברמקולים שלך כרגע, איזה מוסיקה אתה הולך לשמוע, מה בעצם רוב השימוש, מה גודל החדר, מרחק הישיבה מהרמקולים וכו' ואנסה לעזור לך למצוא משהו טוב (בארץ)! וכמובן תקציב במזומן.
ישן 01-05-12, 22:44   #5 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

נעשה טבלה:

שימושים: בעיקר טראנס אירופאי, לפעמים טראקים, וממש ממש בקטנה היפ הופ,
כמובן שלכל זה ניכנס גם צפייה בסרטים ובנוסף גם גיימינג שזה העיקר במחשב שלי.

חדר ומרחק: החדר בגודל 3 על 2 מטר, מרחק הישיבה בגלל שזה 2.1 הוא פחות מי חצי מטר.

תקציב: התקציב עומד על כ2000 שקל, עם החישוב שלי נכון הZ5500 יעלה לי כ1500 שקל כולל הכל.

בX16 שלי הבאס מאוד טוב אבל הקדמיים לא מספיק חזקים, ניסיתי שילוב קדמיים של מערכת סטריאו
אבל עדיין זה לא זה בגלל שגם שהם יש באס, ועם כבר להשקיע אז אני רוצה סראונד, מה דעתך ?
ישן 01-05-12, 23:19   #6 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

אוקי אז ככה, החישוב שלך מוטעה לגבי עלות הייבוא של ה Z5500 (שלא תעיז להביא אותם מחו"ל), עלות המשלוח לארץ בין 150-200$ תלוי באיזה חברה תעשה את זה, הם מחשבים את זה גם לפי גודל חבילה ולא רק על פי משקל שזה תמיד יותר במיוחד שדוחפים את זה לקרטון שלהם וזה מגדיל (בכוונה) את הנפח על מנת למצוץ ממך את הדם.
יש מכס על רמקולים 33.4% ואני מאוד מקווה שזה כולל מע"מ (בעבר זה היה לא כולל מע"מ)
TaxesConc
בקיצור, רעיון הכי גרוע שאפשר זה לייבא רמקולים כאלה, אם לייבא אז רמקולים מיוחדים שעולים אלפי דולרים.
מה רע בזה שיש ברמקולים של המערכת באס? זה מפריע לך? במיקרולאב אין אפשרות להנמיך את הבאס הכללי? כי בסאבים של קריאטיב זה אפשרי ואז אפשר להאזין באיכות מעולה - ככה עשיתי ושמעו טוב מאוד.
הכי טוב זה להביא זוג רמקולים רצפתיים או מדפיים איכותיים - ביד 2 כמובן ולחבר אותם לסאב שלך או לקנות רסיבר (אפשר להשיג ב300-400 שקל רסיבר סביר), אבל ממה שתיארת הכי טוב זה שתחבר אותם לסאב שלך כי אתה תרצה סאב בנוסף לרמקולים.
תעשה עוד בדיקה עם הרמקולים שכבר יש לך, לדעתי אתה סתם שולל אותם ופשוט צריך להתרגל לסאונד שלהם מול הצפצפות של מיקרולאב.
ישן 02-05-12, 0:14   #7 (קישור ישיר)
IO Member

מתעלק על השרשור.. היכן ניתן למצוא רמקולים (משומשים אפילו) שיהיו יותר איכותיים ממערכות למחשב ב600-1000 שקל?..
ישן 02-05-12, 0:19   #8 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

יש לי בחור שגר בראשון לציון שמדי פעם מוכר רמקולים(כבר קניתי ממנו 2 זוגות רצפתיים ואני מבסוט אש) (הוא חובב רמקולים כמו שאני חובב מחשבים ויש לי כל מיני שיט למכירה), אם זה מעניין אותך שלח לי ה"פ ואתן לך את הטלפון שלו ותשאל מה יש לו להציע, בניגוד להרבה מוכרים ביד2 הוא יודע גם מה הוא מוכר.
ישן 03-05-12, 2:25   #9 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

עם כבר אני משקיע 2000 שקל אני רוצה סראונד מלא לפחות עד 200W.

אתה אומר אין מצב לייבא, ולקנות בארץ את הZ5500 שווה ? או שעדיף יד שנייה ?

עריכה:

מה לגבי הZ906 הם שווים משהו לעומת הZ5500, ההבדל במחיר עומד על 600 שקל ?

נערך לאחרונה על ידי TheOne89, 03-05-12 בשעה 2:30.
TheOne89 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-05-12, 9:16   #10 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של lllliiioor

theone, נראה לי שכל הבלבול שאתה יוצר פה נגרם בגלל שאתה מחפש W ולא איכות
אתה לא תמצא איכות לפי כמות הW שהמערכת צורכת, מה גם שזה ממש לא מה שקורה בפועל
הW מסמל את הצריכת חשמל מהקיר, לא את האיכות/עוצמה שלה רמקולים.

לבנות בוקס לרמקולים שיש לך רק את הוופרים שלהם ולא את המידות של הבוקס הקודם - לא טוב.
אתה בחיים לא תמצא את המידה הטובה ביותר, בחברה הם עושים עשרות בדיקות ושינויים לפני שמשחררים רמקולים.

ולמה לקנות את הZ5500 או את אחיהם החדשים? הרמקולים האלה לא משהו.
לדעתי תקנה שני מדפיים, תחבר אותם למגבר סטריאו (במידה ואתה לא מנגן DTS/AC3) וסגור עניין.

יד 2- רמקולים בראשל"צ והסביבה - סטריאו יד שניה
יש שם גם סנטר, לא יהיה לך איפה לחבר אותם עם מגבר סטריאו

lllliiioor לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-05-12, 10:02   #11 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

נניח וקנית מערכת סראונד, אתה באמת תעביר את החוטים בכל פינה בחדר?
יש לי מערכת Z5400 (כמעט כמו ה Z5500), וכבר תקופה ארוכה אני עובד רק בתצורה 2.1, אפילו לא חיברתי רמקול סנטר... מה אני אגיד לך, האיכות טובה, אבל לא ברמה של "להאזין" כמו שצריך, בשביל זה יש לי זוג רצפתיים של SNELL AUDIO המחוברים לרסיבר ימאהה 2.0 עם צליל קר, לפני זה היה לי רסיבר אונקיו ישן ועוצמתי ביותר עם צליל חם(יותר נעים וחמים).
ה Z906 דומים מאוד ואין לי באמת משהו חיובי לומר עליהם ובהחלט לא הייתי משלם עליהם 2000.
בוא תבין משהו, בפועל מה שרשום 200W RMS זה בולשיט חבל על הזמן, אם תשים בחדר שלך עוצמה של 40W RMS לא תוכל לשבת בחדר, זאת אומרת כל רמקול על 20W RMS נקי.
כל הרמקולים בשקל תשעים האלה שמוכרים לך בחנויות 5 רמקולים + מגבר וכו' זה זבל, גם הרסיבר שהם נותנים זה זבל, פרו אודיו או איזה דגם עלוב של פיוניר או ימאהה, תראה, איכות זה משהו סובייקטיבי בין היתר, יש גם סוגים שונים של הגברה, למשל צליל חם, צליל קר, ניטרלי, הכי ליגה זה מגברי מנורות (ואקום) שהטובים שבהם כמעט ולא מעוותים את הצליל בניגוד לטרנזיסטורים תעשיתיים.
בקיצור, אל תסתכל על נתונים מה שהיצרן רושם רק, תחום תדרים, עוצמה וכו', הסתכל רק על גודל הדרייבר(הרמקול), החומר ממנו הוא עשוי והגימור האם זה נראה איכותי ואו מוצא חן בעינייך וכו' אחרי הכל אתה קונה גם סוג של "רהיט" אז כדאי שתאהב איך שהרמקולים נראים.

הבחור מעליי אמר לך שבאפשרותך להשיג 2 רמקולים מדפיים + מגבר - אני גם חושב שזו אופציה טובה, אבל צריך לחפור ואין מה לעשות, בחנויות מוכרים ביוקר - רמקולים טובים עולים 4 ומעלה.
המודעה ביד 2 יש מצב שזה דיל טוב, אם אתה יכול עדיף שתלך אליו לשמוע אותם.
אם אתה רוצה לקנות חדש בחנות, אז יש את הרמקולים DIAMOND 9
http://www.hi-fi.co.il/sg_product~D90~35~262.htm
יש אותם לחבר והוא מאוד מרוצה מהם, שמעתי אותם גם, חמודים מאוד.

נערך לאחרונה על ידי doscape, 03-05-12 בשעה 10:20.
doscape לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-05-12, 13:50   #12 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

דווקה הבנתי שהZ906 זה רמקולים לוויניים כלומר בלי חוטים, האם לא הבנתי משהו ?

לגבי ה2.1 נמאס לי כבר מהאופציה הזאת, אני רוצה 5.1 או 7.1.
ישן 03-05-12, 14:44   #13 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

לוויינים זה אומר קטנים כמו 99% מהרמקולים למחשב
gmmaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-05-12, 19:30   #14 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

ציטוט:
פורסם במקור על ידי TheOne89 צפה בהודעה
דווקה הבנתי שהZ906 זה רמקולים לוויניים כלומר בלי חוטים, האם לא הבנתי משהו ?

לגבי ה2.1 נמאס לי כבר מהאופציה הזאת, אני רוצה 5.1 או 7.1.
ישן 04-05-12, 2:13   #15 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

טוב חוטים זה לא מה שיעצור אותי, איפה אני קונה חוטים ארוכים סדר גודל של 5 מטר לאחוריים וכ2 מטר לקדמיים ולסנטר מה שבא יספיק ?

בנוסף הרבה זמן שאני מסתכל על הרמקולים האלו הH300 של MICROLAB, הם טובים ?
MICROLAB H300

והאם שווה לי להשקיע עוד 1000 שקל ולקחת את הH600D של MICROLAB ?
MICROLAB H600D

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא