IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מעבדי INTEL ולוחות אם
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מעבדי INTEL ולוחות אם מעבדי ולוחות אם מבוססי אינטל , ייעוץ לפני קניה , תמיכה טכנית, השוואת מעבדים ולוחות אם

חומרה : מעבדי INTEL ולוחות אם

Socket 1567. מה מיוחד בו ? במעבדים ?

אתה צריך להבין אבל שלא כולם עובדים ב clusters. הרוב לא. cluster זה נחמד, אבל בארץ זה לא מקובל כמו ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 11-05-12, 22:55   #16 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

אתה צריך להבין אבל שלא כולם עובדים ב clusters. הרוב לא. cluster זה נחמד, אבל בארץ זה לא מקובל כמו שאתה חושב. אולי השימוש שלך ב cluster הוא קצת כללי מדי.

מה שעושים היום ב 99% מהחברות בארץ זה לקחת רשימה של X שרתים, ועוד שרת אחד ראשי, אשר שולט על ה VMים אשר עולים בשרתים השונים. כל VM זה שרת בפני עצמו, עם מערכת הפעלה. אני בטוח שאתה יודע מה זה VM. אין שיתוף מידע ביניהם, אין גיבוי חם מלא, ואין שיתוף יכולת עיבוד.
אבל זה לא cluster.
cluster זה לקחת מספר של X שרתים, ולהסתיר אותם מהמשתמש, ולהפוך אותם בעצם לשרת אחד ענק. VM זה לא cluster.
אתה יכול להיכנס איתי ל cluster גיבוי ועוד כל מיני כאלו, אבל הם לא cluster קלאסי כמו שאתה מתייחס אליו.

IBM, גוגל, בנקים בין לאומיים ענקיים, חברות ביטוח ענקיות, חברות פיננסיות, הם משתמשים ב clusterים, אבל מי שמשתמש בהם בעיקר, אלו חברות מחקר.

בארץ? פחחחח. הצחקת אותי. כל הבנקים שלנו משתמשים ב mainframeים של IBM בתור השרת הראשי, ושרתי open הם שרתים יעודיים או שרתי VMים אשר מצייגים מספר רב של שרתים. אין פה אפילו cluster יחיד, בכל הבנקים (ואני עוד עבדתי ב 3 מהם כמה שנים).
חברות האינטרנט משתמשים ב cluster, אבל גם פה הם משתמשים בהם במובן רחב מדי, והם לא משתמשים בהם בשביל כוח עיבוד כמו שאתה מתייחס אליו.

מבחינת half bladeים וכדומה, אין כמעט בארץ כלל, וגם 1567 אין כמעט בארץ. אבל בחו"ל, זה עולם אחר לגמרי.
ו AMD, הם זולים, ובחו"ל הם די פופולאריים בחברות בינוניות. גם אצלנו בארץ יש הרבה מאוד שרתי AIX (שרתים של IBM) מבוססים על AMD. פשוט בשנים האחרונות IBM למשל הפסיקו להציע שרתים עם מעבדי AMD, כי AMD גם הפסיקה למכור להם מעבדים.

מבחינת מיקום ה 1567, שוב אתה נכנס לדברים שאינם ממש קשורים.
ל 1567 יש מקום בעולם השרתים, והוא לא נעלם, ולא קטן. הייעוד שלו הוא מאוד ספציפי. 4 מעבדות בטכניון למשל, קנו שרתים עם 6 מעבדי אינטל מ HP רק בחודשים האחרונים. אז מה, הם לא מבינים כי 1567 בדרך למות?
אחותי פותחת מעבדה בטכניון, והוא במגעים לקנות מחשב נוסף כזה, כי אתה לא צריך צוות מחשוב לנהל שרת כזה. עם cluster אתה צריך לדעת מה אתה עושה.
ישן 11-05-12, 22:56   #17 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של elad

מה שמסומן באדום זה שלי.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eyal_ma צפה בהודעה
ואולי אתה קצת מתבלבל מבחינת המערך של IBM.
bladecenter הוא שרת בפני עצמו אז זהו שלא, BLADECENTER זה השאסי שבו יושבים הBLADEים שהם השרתים, המכיל מ 4 מעבדי power7 ועד 4 מעבדי XEON, וכל מה שבאמצע.
ה chasis של IBM יכול להכיל עד 12 שרתים כאלו (כלומר גם 12 שרתים עם 4 מעבדי XEON), והגובה שלו הוא 12U להכי גדול. והכי קטן 7U. שזה אומר שב7U יש לך 14 שרתים. כן, כל BLADE זה שרת. שלכל BLADE יש 2 מעבדים ולכל מעבד 6 ליבות או 12HT.
שאסי של 12U לא בשימוש היום. יש BCE ויש BCH.

תאמין לי אני לא מבולבל, זה מה שאני עושה ביום יום.
BLADE זה שרת.
BLADECENTER זה השאסי שבו יושבים השרתי BLADE.

אל תנסה להיכנס לאתר של IBM ולהביא לי נתונים משם. לפחות היית עושה את זה בצורה מדוייקת.

בBLADE CENTER נכנסים לך 14 שרתי BLADE. (שכל אחד מהם תופס סלוט אחד מתוך 14)

בנוסף שרת עם 4 מעבדים אינו מפלצת שתופס 4-5U אלא 2U סטנדרטיים. אתה יכול להסתכל ברשימת השרתים של IBM אם אתה לא בטוח במה שאתה רושם, או ברשימה של HP. גם שרתים עם מחברי GPU לוקחים 2U.
מה שאתה יכול לקנות זה שרת שכולל בו גם מערך דיסקים מערך דיסקים לא יעזרו לי אם השימוש הוא לESX. (גם אפשר לעבוד בBOS ואז אין צורך בדיסקים בכלל על השרת) היתרון הגדול של VMWARE מדיע לידי ביטוי רק כאשר הVM יושבים על אחסון חיצוני., ואז הוא אכן תופס די הרבה. רק שבמקביל אליו גם שרת עם 2 מעבדים יקח משהו דומה. דיסקים תופסים נפח.
אין פה שום קשר לדיסקים פנימיים, 2U יכול להיות גם עם מקום ל8 דיסקים פנימיים. המחשבה היא על כמות שרתים על פני שטח רצפה. כמות מעבדים על שטח רצפה. כמות כוח עיבוד מול צריכת חשמל. ועוד ועוד ועוד..

מבחינת VMWARE, זה לא שרת אלא תוכנה, ו ESX זאת מיני מערכת הפעלה לניהול VMWARE במקום מערכת הפעלה של microsoft או cirtrix או AIX וכדומה.
כל אלו הם לא שרתים בפני עצמם. אתה קונה שרת, ואז מתקין עליו מה שאתה רוצה. היום יש כבר שרתים שמגיעים עם מ"ה ההפעלה כבר מובנית אם זה על דיסק פיזי או על USB STICK קטן בתוך המארז.
ספר לי על זה.
שוב, אני עוזק בזה ביום יום.
לא שרת לא תוכנה ולא מיני מ"ה.
זו מערכת הפעלה מלאה לחלוטין.

ישן 11-05-12, 23:30   #18 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

BC זה לא ה chasis אלא שם המוצר.
יש BC שהוא שרת, ו BC שזה chasis.
אכן יש chasis ל 14 שרתים, אבל אתה צריך עוד U בשביל הניהול. בזה אתה צודק.

מבחינת החלק השני, עשית סלט יווני מכל העניין, ואין קשר בין מה שרשמתי למה שאתה רושם.
אמרת ששרת עם 8 מעבדים זה 4-5U, וזה לא, והראתי שזה לא.

בקשר לחלק השלישי, אתה סתם חוזר על הדברים שלי במילים שלך, וטוען שאני לא מבין. נו, שיהיה.
רשמתי ש ESX זאת מיני מערכת הפעלה, והיא אכן מיני מערכת הפעלה. לא מלאה ולא בטיח, היא רק משמשת לניהול ה VM, ולא להריץ תוכנות או מערכות, או עיבוד כלשהו.

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא