IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > אחסון
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אחסון דיסק קשיח , דיסק און קי , כונני SSD , דיסקים קשיחים חיצוניים , אמצעי אחסון מתקדמים , פתרונות NAS , RAID ותמיכה טכנית.

חומרה : אחסון

SSD קטן כתחליף לדיסק קשיח במחשב ישן מבוסס על XP windows ושאינו תומך ב-AHCI

לאור המגמות ההפוכות של עליית מחירי הדיסקים הקשיחים מצד אחד וההוזלה של ה- SSD הקטנים מצד שני, ( m4 64 ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 23-05-12, 23:32   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל SSD קטן כתחליף לדיסק קשיח במחשב ישן מבוסס על XP windows ושאינו תומך ב-AHCI

לאור המגמות ההפוכות של עליית מחירי הדיסקים הקשיחים מצד אחד וההוזלה של ה- SSD הקטנים מצד שני, ( m4 64 ג'יגה עולה 500 ,דיסק קשיח 200 ג'יגה עולה 300 )אני שוקל לשים m4 64 ג'יגה במחשב ישן מבוסס על windows xp ושאינו תומך ב-AHCI .ברור לי שמערכת ההפעלה והחומרה לא ינצלו בצורה אופטימלית את ה-SSD .אולם מה שעומד לנגד עייני הוא בעיקר עניין האמינות .אני עייפתי מכך שדיסקים קשיחים מתפגרים לפתע וללא כל אזהרה מראש .לא מדובר רק באיבוד מידע אלא גם בצורך המתיש להתקין שוב פעם את כל אותן תוכנות שהתרגלת לעבוד איתן ושוב פעם לבצע את כל אותן 1001 הגדרות במערכת ובתוכנות הנילוות כדי להתאים אותן לצרכים האישיים שלך .חוסר האמינות המשווע של דיסקים מכניים והחשש התמידי שבכל רגע נתון הדיסק הקשיח שלך יתחיל לעשות את אותם קליקים ידועים לשימצה (חירחורי הגסיסה הידועים ) הביאו אותי למסקנה שאבד הכלח על דיסקים מכניים לצורך BOOT של מערכת הפעלה .השימוש היחיד הראוי להם עדיין ,הוא אך ורק לאיחסון של קבצים בנפח גדול ,כמו קבצי וידיאו ,וגם אז אך ורק במערכי רייד 1 לכל הפחות .במערכת הישנה שלי שאינה תומכת ב- sata 3 וגם לא ב-AHCI ונידמה לי שאפילו אינה תומכת ב - sata 2 , ה-SSD אומנם לא ינוצל אופוטימלית ,אבל עדיין נראה לי שהוא יהיה מהיר הרבה יותר מאותם דיסקים קשיחים קטנים ואיטיים להחריד ,שגם האחריות בת השנה שניתנת עליהם כיום ,היא פשוט מגוכחת , שהרי עיקר הנזק ללקוח ,אינו פיזי אלא איבוד המידע והתוכנות המותקנות ,ועל כך גם מימוש אחריות ומתן דיסק תחליפי ללקוח ,אינם מהווים פיצוי הולם על הנזק הנילווה של עוגמת נפש ,טירחה ,ביזבוז זמן ועצבים .למיטב הבנתי חברת CRUCIAL ניתקה את הזיקה המסורתית בין SSD לבין מערכות הפעלה חדשות יחסית כמו windows 7 בכך שהיא שיחררה FIRMWARE חדש , שעושה TRIM באופן עצמאי שאינו קשור כלל למערכת ההפעלה .בצורה כזו ,הביצועים של ה-SSD צפויים להישמר לאורך זמן גם בשימוש במערכות הפעלה ישנות יותר .אשמח לשמוע את דעתכם בסוגייה
yosi5 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-05-12, 0:33   #2 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

כיום יש בכל כונן SSD יכולת TRIM אבל ווינדוס XP לא תומך TRIM, בכל מקרה כל SSD שתשים תקבל ביצועים מעולים ביחס לכל הרדיסק מכאני.
ישן 24-05-12, 22:27   #3 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי doscape צפה בהודעה
כיום יש בכל כונן SSD יכולת TRIM אבל ווינדוס XP לא תומך TRIM,.
זה נכון , אולם אין לכך משמעות מבחינה מעשית מפני שה- TRIM ,
מבוצע ברמת הכונן עצמו כאשר הוא במצב IDLE , כך שזה לא משנה כלל באיזו מערכת הפעלה
נעשה שימוש .
yosi5 לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא