IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > מסכים ותצוגה
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מסכים ותצוגה עומדים לקנות מסך חדש ? טלוויזיה חדשה ? פלמה או LCD ? פאנלים , בהירות , ניגודיות , זמן תגובה ועוד - זה המקום

ציוד היקפי : מסכים ותצוגה

ה 2007WFP לעומת ה 226BW 22 -יש הבדלים באיכות?

טוב אז התקציב שלי עלה ל2000 ש"ח... עכשיו, הרבה אנשים גם פה, וגם בפורומים אחרים המליצו לי על ה 2007WFP ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 28-08-07, 22:42   #1 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של DR-EVIL

שלח הודעה דרך MSN אל DR-EVIL שלח הודעה דרך SKype אל DR-EVIL
סכנה ה 2007WFP לעומת ה 226BW 22 -יש הבדלים באיכות?

טוב אז התקציב שלי עלה ל2000 ש"ח...

עכשיו, הרבה אנשים גם פה, וגם בפורומים אחרים המליצו לי על ה 2007WFP של DELL

אז הלכתי לראות בחנויות במו עיני מסכים שונים כדי להתרשם, ובאמת שמתי לב שה226BW 22 הוא יותר טוב באיכות התמונה ממסכים אחרים
אבל, לא ראיתי באף תצוגה את ה2007WFP של DELL... :/

הבנתי שה2007WFP בנוי מפאנל טוב יותר והוא "צריך" להיות איכותי יותר

אבל יש לי כמה הסתיגויות מה DELLמהתרשמות ראשונית:
שראיתי שלפי הנתונים הטכניים שלו הוא נחות יותר מהסמסונג:
1.הוא בעל זמן תגובה של רק 16MS - לעמות 2MS של הסמסונג! - הבדל עצום!
2.והנגודיות שלו נמוכה מאוד: 1:800
3. מה גם שהסמסונג הוא 22" ובDELL אני מקבל "רק" 20"...

רציתי לדעת:
  • האם ההבדלים באיכות התמונה כאלו גדולים לעומת ה226BW?
  • ההבדלי האיכות באמת מורגשים? - אפשר באמת לראות אותם בעין?
או במילים אחרות: האם הוא שווה את ה200 ש"ח תוספת?

המטרות העיקריות שלי הן: סרטים ועובדות ב OFFICE , וכמעט ולא משחקים.

נערך לאחרונה על ידי DR-EVIL, 28-08-07 בשעה 22:52.
DR-EVIL לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-08-07, 23:13   #2 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של SnirD

איכות של 20" תמיד תהיה גבוהה יותר מ22".. בגלל שב22" הגודל נקודה יותר גבוהה וזה גורם לירידה בחדות..
אבל אם לא נתייחס לזה, בהנחה שאתה לא עובד על המחשב מצפייה מהקצה של המסך, לא תרגיש שום שינוי.
אנשים עובדים על עצמם כשהם משקיעים אלפים לפאנל S-IPS.
הצפייה מזוויות רחבות טובה יותר אבל אתה מכיר מישהוא שעובד על המחשב ומסתכל על המסך מהקצה הימני שלו?!
ישן 28-08-07, 23:23   #3 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של DMaster

שלח הודעה דרך ICQ אל DMaster שלח הודעה דרך MSN אל DMaster

טוב נעבור אחד אחד..
זמן התגובה, הוא זמן תגובה B2B ולא G2G שמפורסם אצל החברות המוכרות.. זמן התגובה של הDell בG2G הוא 4-5ms, ובכל זאת אין מריחות מכיוון שטיב המוצר גורם לו לקבל זמן תגובה מקסימלי נמוך משל המתחרות..
לא ניתן להשוות ניגודיות במסך אחד, לניגודיות במסך אחר, במיוחד כשמדובר בחברות שונות. המדידה שונה אצל כל חברה. הניגודיות שנמדדה ופורסמה ע"י דל בתקן ISO היא ניגודיות סטטית, שהיא הניגודיות החשובה והמשפיעה כשמדובר על מדידת ניגודיות. ולא הניגודיות הדינמית אצל LG, סאמסונג וכל שאר החברות שמתהדרות בניגודיות מטורפת. בסופו של דבר אני יכול להבטיח לך שהשחור שמציג הדל הרבה יותר טוב מזה שמציג הסאמסונג - לשם כך מודדים ניגודיות.
הנתונים של הדל יותר טובים מלבד העניין של זמן התגובה שלא מפריע במשחקים בגלל שאין במסך הזה מריחות.
אין צורך לשים "רק" במרכאות.. הגודל לא בשמיים ולדעתי 20" רחב הוא מסך דיי נמוך.. 20" רחב הוא בגובה של מסך 17" רק עם תוספת בצדדים, כשה22" הוא בגובה של 19".
על השאלה ששאלת, מי יותר עדיף אף אחד לא יכול לענות.. אם האיכות של הסאמסונג סיפקה אותך אז תוכל ללכת על ה22", אבל ההבדל בצבעים, באיכות ובזווית הצפייה אכן מורגש וניתן להבין בו. מבחינת התמונה שמקבלים ה200 שקל אכן שווים, אבל אל תשכח שעם האיכות גם הגודל יורד.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי SnirD צפה בהודעה
איכות של 20" תמיד תהיה גבוהה יותר מ22".. בגלל שב22" הגודל נקודה יותר גבוהה וזה גורם לירידה בחדות..
אבל אם לא נתייחס לזה, בהנחה שאתה לא עובד על המחשב מצפייה מהקצה של המסך, לא תרגיש שום שינוי.
הצפייה מזוויות רחבות טובה יותר אבל אתה מכיר מישהוא שעובד על המחשב ומסתכל על המסך מהקצה הימני שלו?!
חוץ מזווית צפייה אתה גם מקבל תמונה יותר טובה ויותר צבעים 16.7 מיליון לעומת "16.2" מיליון. הצבעים גם יותר אמיתיים.
גודל הנקודה לא משפיע על החדות של התמונה כמדובר בהבדל של חצאי פיקסלים ואפילו פחות. מה שכן הכתב יראה מפוקסל יותר, אבל המסך עצמו יותר גדול ככה שיחסית לגודל המסך הוא יהיה שווה לזה של ה20".

DMaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-08-07, 23:25   #4 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של DR-EVIL

שלח הודעה דרך MSN אל DR-EVIL שלח הודעה דרך SKype אל DR-EVIL

ציטוט:
פורסם במקור על ידי SnirD צפה בהודעה
אתה צודק, ה 2007WFTP נראה כמו לקנות חתול בשק, הוא לא נמצא באף תצוגה באף חנות...
מה שגם הנתונים הטכניים הנמוכים שלו מדאגים אותי..

אתה אומר שה226BW 22 מספיק איכותי לסרטים וכו'? הוא נחשב לקנייה בטוחה?
DR-EVIL לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-08-07, 23:38   #5 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של SnirD

בעיניים עצומות אני אומר לך שזה מספיק.
יש פה הרבה חברה שימליצו לך על ה2007WFP ויגידו שאני טיפש.. אבל אתה לא צריך את זה סמוך עליי.
עוד מעט יבוא Andrey וייתן לך תמונה של צריבה על המסך ויאמר לך שככה זה במסכי TN.
ואחר כך יבואו עוד כמה ויגידו לך כל מיני דברים.
אבל האמת היא שזה לא ככה.. המסך 226BW מאוד איכותי...
ישן 29-08-07, 0:17   #6 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tik-Tak

כמו שנאמר, הDELL נחשב רמה אחת מעל.
אבל גם הסמסונג אחלה, והוא נותן 2 אינצ' יותר בפחות מחיר
Tik-Tak לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 29-08-07, 0:33   #7 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Barak188

תשאל את KEKBUR, הוא הזמין מסך של סמסונג את ה226BW והוא החזיר אותו לחנות בגלל האיכות הגרוע.

לדעתי כדאי לך לדבר איתו!
Asus Rampage II Extreme X58 | Core I7 965 | SLI Nvidia Geforce 295 GTX | ThermalTake SwordM | 3x 500B WD HDD | 2x 250GB WD HDD | Thermaltake ToughPower 1500W | 12GB DDR3 Dominator 1866MHZ | Logitech Z5500 | Thermalright Extreme 120MM | G25 | G15 | G7 | G5 | 160GB EHDD | EHDD 1000GB | Dell HC
Barak188 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 29-08-07, 2:22   #8 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של bamba12

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Barak188 צפה בהודעה
תשאל את KEKBUR, הוא הזמין מסך של סמסונג את ה226BW והוא החזיר אותו לחנות בגלל האיכות הגרוע.

לדעתי כדאי לך לדבר איתו!
אם אחד החזיר את המסך זה לא אומר שהמסך גרוע... לך לZAP ותסתכל כמה אנשים מרוצים יש מהמסך הזה.

לחבר שלי יש מסך סמסונג קצת פחות איכותי מה-226 (אני לא בטוח איזה דגם אבל אני יודע הוא קצת פחות טוב והוא של סמסונג). בקיצור הוא מאוד איכותי. הבעיה היחידה שלו שאני שמתי לב (לא השתמשתי הו בשימוש אינטסיבי) היא זווית הצפייה שלו אבל זה לא ממש מפריע כי גם מי שוכב או עומד או מסתכל מהצד על המסך? אולי אין לי בסיס להשוואה אבל לדעתי עדיף הגודל כי גם הסמסונג איכותי וטוב. ו20" זה טיפה בעייתי כי הוא מסך דיי נמוך...

רק שאלה קטנה על הסמסונג... יש לו Pivot? כי אם לא אז צריך לקחת את זה בחשבון...
bamba12 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 29-08-07, 7:00   #9 (קישור ישיר)
IO Rookie

HWzone - פורטל המחשבים הישראלי - מאמרים - מסכי LCD - המדריך השלם - חלק א'

HWzone - פורטל המחשבים הישראלי - מאמרים - מסכי LCD - המדריך השלם - חלק ב'

תקרא את שני המאמרים האלה שמסבירים יותר לעומק על המושגים של מסכי LCD ותבחר לעצמך מסך אחרי שתבין מה כל דבר אומר ואיך כל חברה מודדת את הנתונים שהיא רושמת במפרטים של המסכים שהיא מוכרת.
ד"א, מה ש DMaster כתב כבר מקודם זה מאוד נכון ותמצא את זה מופיע במאמרים.
Emuzon לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 29-08-07, 9:54   #10 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bamba12 צפה בהודעה
אם אחד החזיר את המסך זה לא אומר שהמסך גרוע... לך לZAP ותסתכל כמה אנשים מרוצים יש מהמסך הזה.

לחבר שלי יש מסך סמסונג קצת פחות איכותי מה-226 (אני לא בטוח איזה דגם אבל אני יודע הוא קצת פחות טוב והוא של סמסונג). בקיצור הוא מאוד איכותי. הבעיה היחידה שלו שאני שמתי לב (לא השתמשתי הו בשימוש אינטסיבי) היא זווית הצפייה שלו אבל זה לא ממש מפריע כי גם מי שוכב או עומד או מסתכל מהצד על המסך? אולי אין לי בסיס להשוואה אבל לדעתי עדיף הגודל כי גם הסמסונג איכותי וטוב. ו20" זה טיפה בעייתי כי הוא מסך דיי נמוך...

רק שאלה קטנה על הסמסונג... יש לו Pivot? כי אם לא אז צריך לקחת את זה בחשבון...
אנשים שעבדו כל החיים שלהם עם LCD פשוטים של 17 ו19 אינצ' יהיו מרוצים מאוד מהמסך הזה.
אבל בחור שמחפש איכות כמו kekbur יחזירו את המסך כי על איכות לא מתפשרים.
אין בנאדם שלא שם לב באיכות התצוגה בין TN לIPS פשוט יש אנשים שלא ראו IPS בחיים שלהם
אגב ה2007WFP נמצא אצל פנדה בתצוגה מתי שיש להם אותו במלאי..
תתקשר לשאול
Yotam לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 29-08-07, 10:40   #11 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של bamba12

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Yotam צפה בהודעה
אנשים שעבדו כל החיים שלהם עם LCD פשוטים של 17 ו19 אינצ' יהיו מרוצים מאוד מהמסך הזה.
אבל בחור שמחפש איכות כמו kekbur יחזירו את המסך כי על איכות לא מתפשרים.
אין בנאדם שלא שם לב באיכות התצוגה בין TN לIPS פשוט יש אנשים שלא ראו IPS בחיים שלהם
אגב ה2007WFP נמצא אצל פנדה בתצוגה מתי שיש להם אותו במלאי..
תתקשר לשאול
לא אמשרתי שאין הבדל בין TN לISP, מה שאמרתי שאם הוא יקנה מסך TN של 22" הוא לדעתי יהיה יותר מרוצה כי 20" הוא מסך דיי נמוך וזו גם מהווה בעיה, אז האם לקחות מסך גדול ואיכותי או לקחת מסך דיי קטן וממש איכותי? כי אני לא חושב שאף אחד פה יכול להגיד שהסמסונג לא איכותי ושהוא לא יספיק בשביל רוב האנשים.
bamba12 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-08-07, 20:15   #12 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של OREN88

אני גם מתלבט (הנה לינק לדיון שלי):
[מתלבט] איזה מסך לקחת לגיימר כבד (20" - 22") !

הממ ולדעתי מסך 20" זה חרא של דבר.. הגובה שלו כמו 17" רגיל והוא רק WIDE בקצוות זה הכל.. זה מעפן.. אם רוצים כבר מסך גדול וטוב אז כדאי ללכת על ה 22" השאלה היא איזה מסך של 22" ..
אני אישית עדיין מתלבט.. בהצלחה גם לך וגם לי.. הקטע הוא שאני יותר גיימר אז יותר חשוב לי הקטע של איכות מעולה במשחקים.. ומה שאמרת (bamba12) מאוד נכון..
OREN88 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-08-07, 21:04   #13 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Kekbur

הקטע של הגובה הוא אחד הדברים הפחות חכמים ששמעתי.
הרי במסך רגיל, AKA מסך שהוא לא רחב, אפשר להגיד שהוא נמוך מבחינת רוחב. זה אותו דבר בדיוק. ולמרות זאת, לרוב האנשים בעולם יש מסכים לא רחבים ואף אחד מהם לא התלונן שהם קצרים מדי או משהו בסיגנון.

ומניסיון, ה-DELL עדיף. איכות > גודל. עם גודל אפשר להסתדר (וזה לא שמדובר כאן במסך בגודל 15 אינץ', זה עדיין מסך בגודל טוב) אבל עם איכות לא טובה - אי אפשר. האיכות הכי חשובה. איכות התמונה, בסופו של דבר, היא החשובה ביותר BY FAR.
He is my neighbor, Nushuktan Tulyiagby. He is pain in my assholes. I get a window from a glass, he must get a window from a glass. I get a step, he must get a step. I get a clock-radio, he cannot afford. Great success!
Kekbur לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-08-07, 21:14   #14 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של OREN88

אבל גם המסך 22" איכותי.. אני ראיתי במו עיני מסך VIEWSONIC 22" עם פרטים טכניים פחות טובים מהמסכים שאני חושב לקחת, ובכל זאת רואים מצויין וגדול וזה פשוט אדיר! בעיקר במשחקים.. זה חוויה אחרת לגמרי.. מסך 20" זה חוויה אחרת לגמרי, המסך יותר קטן ואין לך מה להגיד, ברור שהוא יותר איכותי כי הפנל שלו יותר טוב והוא יותר קטן וככל שמסך יותר קטן ככה יש פחות פיקסלים ורואים יותר טוב, זה ידוע..
אבל לראות Far Cry (סתם לדוגמא) על מסך כזה ענק ולהיכנס ככה לתוך המשחק.. זה פשוט אדיר.. ולא ראיתי שום בעיות עם קריאת טקסטים כמו שאמרו שיש בעיות.. ממש אין זה בולשיט..

בקיצור אני נראה לי ילך על ה 22" למרות כל מה שאמרו פה.. פשוט אני לא רוצה טיפה יותר איכות וסתם גודל יותר קטן.. אני מעדיף כמה שיותר גדול וכמה שיותר איכותי.. וה 22" הוא הפיתרון
בעיקר שאמרו לי שה 20" הוא יותר איכותי בעיקר לסרטים..
וסרטים לראות במחשב לא כלכך מעניינים אותי, אני גם ככה כל סרט כמעט צורב ורואה בפלזמה 42" שלי.. המסך ישמש אותי בעיקר למשחקים ולאינטרנט, אולי פה ושם סדרות וסרטים בלי אפקטים מיוחדים (סרטי קומדיה וכו') אני חושב שזה הכי טוב..

(סורי על החפירה הייתי חייב =] )
OREN88 לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא