IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > משחקים וקונסולות
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

משחקים וקונסולות משחקים , משחקים ברשת , המלצות למשחקים , פתרון תקלות , עזרה במשחקים , שרתי משחקים , ביקורות ומדריכים. קונסולות כדוגמת פלייסטיישן , XBOX ועוד...

דבר חופשי : משחקים וקונסולות

משחקים דמויי X-COM המקורי

כשאני צריך לחשוב על המשחק שהכי הייתי מכור אליו אי פעם קופץ לי לראש בין השמות הראשונים UFO:XCOM DEFENSE שהוא ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 24-06-12, 11:11   #1 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של raziel1981

ברירת מחדל משחקים דמויי X-COM המקורי

כשאני צריך לחשוב על המשחק שהכי הייתי מכור אליו אי פעם קופץ לי לראש בין השמות הראשונים UFO:XCOM DEFENSE שהוא משחק מבוסס טורות שהיה ונשאר להיט אדיר ללא מתחרים עד היום. אמנם באו המון חיקויים שלו מאז, אבל באמת אף אחד מהם לא היה חדשני ומרתק כמוהו בתקופתו. עם גרפיקה הכי פושטית שאפשר, בלי שום eyecandy כזה או אחר, המשחק הזה היה 100% משחקיות.

למעשה XCOM פתח ז'אנר חדש לגמרי של משחקי אסטרטגיה מבוססי תורות עבור squads במשימות טקטיות במקביל לניהול קמפיין של מלחמה בקנה מידה גלובלי נגד פלישה של חייזרים. המשחק היה תובעני מבחינת היכולת של המשתמש ב-micro management וגם ב-macro management והביא את השחקן לקצות האצבעות בכל רגע ורגע לאורך המשחק (אין הרבה דברים מלחיצים כמו התמונה של unknown movement בזמן שאתה שומע את הקולות של היריות של החייזרים מהלכים בדשא, הורגים אזרחים או שחייל שלך נהרג וכל מה שראית זה רגע לפני שהיריה פגעה בו בלי שום סימן של האויב).

בתקופה האחרונה התחילה ספירה לאחור ליום השחרור של משחק אסטרגי מלא שמשחזר את X-COM המקורי (UFO DEFENSE) אבל איך נגיד את זה...יותר בן ימינו (לא להתבלבל עם ה-XCOM FPS שעושים השנה). הכי בולט ביניהם הוא בעצם

XCOM Enemy Unknown

אשר יש בצוות שלו מהמפתחים המקוריים. אבל סקירה מהירה של סרטוני GAMEPLAY מגלה כי הצוות יהיה תמיד עד ששה אנשים במשימה ולא יותר. ובאופן כללי המשחק יהיה רווי בסצנות סינמטיות בתוך המשימות וכל מיני קטעי אקשן מובנים אשר באים ליצור יותר אוירת אקשן-TPS מאשר משחק אסרטגיה. נחמד כרעיון, אבל מעציב כמעריץ של המשחק המקורי.

בו זמנית יוצא גם

Homepage : UFO2Extraterrestrials

שהוא המשכון של ה-UFO ET הקודם (למעשה החקיין XCOM הכי טוב שיצא באופן רשמי עד היום). שזה דווקא מעודד כי היה להם משחק די טוב בסה"כ בגרסא הקודמת שלו (על אף כל הבאגים). אבל זה עבודה בדרך, ואם (ורק אם) יש מזל, נראה את המשחק הזה בסוף השנה הזאת).

בשלב הזה, זה עורר אצלי נוסטלגיה והחזיר לי הרבה זכרונות טובים והרבה לילות בלי שינה שהייתי משחק בשלושת המשחקים הראשונים של הסדרה ולמעשה גם למשחק הקנוי הראשון שלי (X-COM Apocalypse).
בקיצור, החלטתי שאני צריך מנת XCOM במיידי ולא בעוד X זמן...התחלתי לגגל וקיבלתי שתי פרוייקטים עצמאיים שבמיוחד מצאו חן בעיניי.
הראשון - UFO:Alien Invasion בכתובת:

ufoai.org

משחק open source שכבר רץ כמר שנים טובות ומשתמש במנוע של Quake על מנת ליצור משחק שמזכיר הכאלה בין x-com המקורי ו-ufo aftermath (לצערי). הגרפיקה לא משהו, אבל הטכנולוגיות די מגוונות, הקרבות קרקע חביבים (לעומת הקרבות אויר שהם ממש מעאפנים ולא פעם הביאו לי CTD...). אבל בשורה התחתונה, זה לא מה שחיפשתי...

ואז מצאתי את Xenonauts – Strategic Planetary Defence Simulator | Xenonauts – an indie spiritual successor to X-Com!
עכשיו פה מדובר באמת במשחק שצפוי להיות שוס לדעתי:

XENONAUTS הוא בעצם משחק אינדי שמפותח בימים האלה ממש כשמטרתו המוצהרת היא לשחזר מבחינה עקרונית את כל מה שעשה את ה-XCOM המקורי למעולה ולתת מוצר מוגמר טוב יותר. מה שיוצר קהילה מאוד עירנית של מעריצים ישנים אשר בדיאלוג תמידי עם המפתחים בפורומים (אגב אחלה חבר'ה אני חייב לאמר עליהם). סתם דוגמה: המשחק מתרחש ב-1979 במלחמה הקרה ולחיילים במשחק הזה יש רקע צבאי כזה או אחר שאומר מאיפה הם הגיעו בעולם. מי שזוכר 1979 זה אחרי מלחמת ששת הימים ובעקבות הצעה של בחור ישראלי (לא אני) להוסיף את שייטת 13 בתור רקע ישראלי ואת ששת הימים כנסיון צבאי, התחילו לבנות מוד שמוסיף את זה למשחק וממש שהבנתי יש סיכוי טוב מאוד שזה יהפך לחלק של המשחק הסופי (מהבחינה הזאתי זה פשוט מדהים איך שהמפתחים משנים ומשפרים את המשחק כל הזמן עם ההצעות של הקהילה).

בניגוד לUFO:AI שהוא עם דגש מופחת על האסתטיקה, כאן מדובר במשחק שהלכו בו ALL OUT וממש רינדרו כל משבצת אשר מופיעה במפות אפילו שהמשחק לכאורה בא מזוית איזומטרית קבועה. הביאו אמנים (ועדיין מביאים) לצייר כל פרט אשר מופיע במשחק ובכלל מתגבש להם צוות של משחק AAA בכל קנה מידה (גם מוסיקה מעולה).

אגב, לא מזמן הם עשו kickstarter שתוכנן ל75000 דולר לשפר את המשחק עם כל מיני תוספות נוספות ונגמר ב-180000 דולר...עד עדי כך אנשים מאמינים בפרוייקט שלהם...

אני כבר עשיתי pre-order כי זה משחק שאני יודע שאני פשוט חייב לשחק אותו.
צפוי לצאת במהלך 2012 וימכר דרך steam ו-desura. אפשר לשחק באלפא שלו דרך האתר (אני משחק בה בימים האלה ונהנה מכל רגע למרות שיש בעיות יציבות כי זה אלפא כמובן).

בשורה התחתונה אם אתם מעריצי X-COM אני ממליץ בחום להכנס ולבדוק את המשחקים הללו. ובפרט אני מזמין אתכם להצטרף לקהילה של XENONAUTS
CPU:Intel Core i7 3770k@4.2GHz Mobo:Asrock Z77 Extreme 4 RAM:2x8GB Corsair Vengeance 1600MHz GFX:Gigabyte 970GTX G1 4GB OS:Win7 Pro@Samsung 840 Evo 250GB Storage:WD1003FZEX,Samsung HD204UI,Seagate 7200.11 2GB, Hitachi Travelstar 7K1000 1TB Display:Dell U2412M Case:Corsair 540R PSU:Enermax Revolution 950W Peripherals: Logitech G930,Razer Onza,TT Meka G1,TT Black
ביקורות: nMedia HTPC 8000;Asus e35m1-m pro פרוייקט: Obelisk V2 (תודה לאלמוג על הלוגו),Overlord
raziel1981 לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא