IOPanel

חזור   IOPanel > צרכנות ומסחר > צרכנות
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

צרכנות חוות דעת על חנויות , מוצרים , מסחר ברשת בארץ ובעולם, שאלות על משלוחים ,שווי שוק ומחירים

צרכנות ומסחר : צרכנות

הבהרה לגבי רכבים צרפתיים

ערב טוב לכולם. מעניין אותי לדעת מדוע רוב הציבור משמיץ את הרכבים הצרפתיים( פיג'ו, סיטרואן, רנו). ממליצים להתרחק מהם. יש ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 14-07-12, 19:54   #1 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של YARONV

ברירת מחדל הבהרה לגבי רכבים צרפתיים

ערב טוב לכולם.

מעניין אותי לדעת מדוע רוב הציבור משמיץ את הרכבים הצרפתיים( פיג'ו, סיטרואן, רנו).

ממליצים להתרחק מהם.

יש למישהו חוות דעת בנושא? הבנתי שישנן בעיקר בעיות חשמל וגם במנועים.
לרכבים חדשים משנת 2012 הבעיות גן תקפות במידהו קיימות?

מישהו מכיר את ה- C5?
Memory: G.skill DDR2 4096MB 900MHZ PI Black Dual
Psu: SeaSonic 500W
Case: Antec Three Hundred
Hd: Samsung 500GB EcoGreen
Monitor: Samsung T220
YARONV לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-07-12, 20:46   #2 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של p0une

(רוב) אנשים בארץ לא יודעים לתקן את המכוניות וגם לנסוע עליהם
יש לאמא שלי אוטו רנו קליאו B 1999 ואחרי כל טיפול לאוטו צצה בעיה אחרת שאותה גרמה הבעיה הקודמת שלא תוקנה טוב
אפשר לקרוא להם מכוניות עדינות
p0une לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-07-12, 21:43   #3 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של VanHalen

אין שום בעיה ברכבים האירופיים הבעיה היא אחרת:
א. האקלים האירופאי לא זהה לאקלים שלנו והאירופאים לא ממש חושבים עלינו בעת ייצור הרכב.
ב. המכונאים בארץ לא יודעים (או לא רוצים לדעת) לטפל ברכבים האלה כמו שצריך.

זאת הסיבה למה הרוב לא ממליצים, אבל מצד שני נתקלתי באנשים עם רכב אירופאי שהם מאוד מרוצים ממנו.
Intel I5 3470| AC Freezer 7 | Asus P8Z77-V LX2 | Corsair XMS3 2x4GB 1600MHZ | Sapphire HD 7850 | Corsair Force 3 120GB| Topower Top 550W | TT Strike MX | LG L207WT | Microsoft Sidewinder X6 | Razer Naga
Sony Xperia Z1 Compact
Xiaomi MI-2 16GB - MIUI V5
מדריכים: תצוגת משאבי מערכת בזמן אמת תוך כדי משחק
VanHalen לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-07-12, 22:36   #4 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

נכון חלקית.
הבעיות העיקריות:

1- הרבה מוסכים לא יודעים לטפל כמו שצריך ברכבים אירופאיים, וברנו בפרט. בחלק מדגמי רנו הטיפולים קצת מסובכים, בעיקר טיימינג והחלפת משאבת מים, הרבה מוסכים נוטים לעגל פינות והתוצאה היא רכב שעושה בעיות.

2- הישראלי הממוצע התרגל מתחילת שנות ה 90 ל "סוברו פשע" ודייהטסו שרייד למיניהן שישרדו ולא משנה עד כמה תתעלל בהן, אז חוסכים על שמן נורמלי למנוע, על חלפים נורמליים לרכב, ועל טיפולים במוסך ראוי לשמו.
הישראלי הממוצע לא מבין שרכבים אירופאיים בכלל וצרפתיות בפרט לא ישרדו את אותה ההתעללות. שמן בגרוש ונוזל קירור מעאפן יובילו לבעיות במנוע. חלפים באיכות ירודה יובילו לשחיקה מלאה יותר של המכלולים, טיפולים שחותכים בהם פינות יובילו לכל בעיה או מחלה אפשרית. לקח לציבור בישראל הרבה זמן לקלוט את זה, אז רנו ופיג'ו/סיטרואן עוד לפעמים נחשבות פה כ "לא אמינות".

בפועל, המצב שונה-
מנוע ה1.6 בנזין של רנו קיים כבר לא מעט זמן, בלי שום בעיות סדרתיות מיוחדות, ועם אמינות טובה.
מנועי ה 1.4 של פיג'ו, סדרת TU3, הם מבין המנועים האמינים ביותר שהפלנטה הזו ראתה, וחלקם עברו על פיג'ו 306 צה"ליות מעל חצי מיליון קילומטר. למנוע בנזין.
יש עוד דוגמאות, אבל אין טעם שאני אתחיל לפרט פה את כל היסטורית יצור הרכב בצרפת.
לפיג'ו/רנו/סיטרואן יש מחלה אחת ידועה: הגיר האוטומטי בשם AL4. הוא די מעצבן, לא אמין במיוחד, והתיקון יקר. לכן רכבים צרפתיים משנים 2001-2008 רצוי לקחת בגרסאות הידניות.

בנוגע לרכבים החדשים-
מנועים מעולים (1.6THP החדש של פיג'ו/סיטרואן, מניע הרבה מאוד רכבים, את ה 508 שקטפה שבחים בכל חור, את ה C5 החדשה, ה 5008 ועוד, ומנוע ה 2.0 האטמוספרי שקיים בגרסאות הבכירות של הפלואנס/מגאן, בקליאו ספורט, ועוד)
גיר- או AL4 בגרסה החדשה והפחות בעייתית שעדיין לא משהו, או הגיר הרציף המצוין שנולד משיתוף פעולה בין רנו לניסאן, שני אלו בעיקר
בעיות חשמל- לא יותר משום רכב אחר, כל עוד לא חותכים פינות בטיפולים.

זה על רגל אחת, אין שום סיבה להירתע מצרפתיות יותר מכל רכב אחר, אלא אם אתה מתכוון ביודעין להתעלל ברכב עם תחזוקת שבר.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-07-12, 1:00   #5 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של static

הבעיה מתחילה מרגע שאתה קונה רכב יד שנייה שלא עבר טיפולים בצורה מסודרת ואז הרכבים הארופאים יותר "רגישים", בנוסף מהבנתי חלקם בנויים בצורה מסובכת בתור דוגמא מוגזמת תאר לך שבשביל להחליף מנורה שנשרפה אתה צריך לפרק חצי אוטו ולהרכיב אותו מחדש אח"כ.
ישן 15-07-12, 1:09   #6 (קישור ישיר)
IO Artist

סמל האישי של Almog Design

פיקה - למרות שאתה בתשובתך מנסח שלא צריך להיזהר מרכבים צרפתיים, עצם התשובה
היא שכן צריך להיזהר.

מתוך התשובה שלך [והיא נכונה] - ניתן להבין שצריך להשקיע כספית יותר כסף על אירופאיות-
כי הן דורשות יותר, חלקי חילוף יקרים יותר, השקעה כספית גבוהה יותר וטיפולים 'איכותיים' יותר.

[כמה שקשה לי להודות בזה, תמיד הייתי בעד סיאט\אופל ודומיהן כי תמיד אהבתי את העיצוב שלהן יותר
מהיפניות\קוראניות, אבל בסוף רוב הדברים מתבטאים בכסף שצריך להשקיע ומתפשרים על קוריאנית כלשהי.

{(בתקופת לימודי תואר ראשון)- (פעילות מתונה בפורום)}=limx→x0

ערוץ הפייסבוק הרשמי של 'deza, נשמח אם תבקרו:
http://www.facebook.com/dezacompany

4790K @ 4.0Ghz | Z97X-GAMING 3 | 16GB DDR3 | 970 GTX G1 GAMING | Razer BlackWidow
Almog Design לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 15-07-12, 1:20   #7 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

אל תתבלבל- רכב מהמזרח שיטופל בצורה רשלנית גם יתנהג בהתאם (רעידות, סל"ד לא יציב, איבוד כוח רציני, לא יעמוד בתקנות הזיהום, מפגעים בטיחותיים כאלו ואחרים)
זה שהוא יסע זה משהו אחר.
רכב אירופאי שיטופל ברשלנות כנראה יפול קורבן לבעיה שתשבית אותו מהר יותר, זה הכל.
בשני המקרים, אם אתה לא רוצה לנסוע על פחנוע, רצוי שתטפל בהתאם.

איך הגעת מזה להשקעה כספית גדולה יותר אני לא מבין.
כל מה שרכב אירופאי דורש זה טיפולים בזמן במוסך ראוי לשמו, חלפים באיכות סבירה פלוס, תמיד רצוי מקוריים, ושמן נורמלי. זה הכל.
אם אתה משווה את זה לטיפול ב "מוסך מדרכה", חלפים סיניים בגרוש, ושמן של "אמריקן איגל" ב 120 שקל לגלון במקום שמן איכותי ב 180 שקל לגלון פעם בשנה, אז כן, זו "השקעה כספית גדולה יותר". זה לא שהרכב דורש שתכניס אותו לספא פדיקור ומניקור או יחס מיוחד, פשוט דרוש לטפל "לפי הספר"
אגב, מרווחי הטיפול באירופאיות גדולים יותר. פיאט/רנו/פיג'ו/סיטרואן ברוב הדגמים החדשים (מ 2008+) דורשות טיפול אחת ל 30,000 ק"מ או פעם ב 18-24 חודשים (משתנה מדגם לדגם), לעומת 10,000-15,000 ו 12 חודשים ברכבים מהמזרח.
אז לא, לא צריך להיזהר בכלל, אלא, כאמור, אם אתה מתכוון להזניח ביודעין.

static- זה נכון בעיקר לרנו, ובעיקר לדגמים מ 2002-2008, המקרה הספציפי הוא החלפת נורה. אכן צריך לפרק מספר דברים כדי להגיע לנורות, קטע דבילי.
חוץ מנורות הטיפול היחיד שמסובך שם הוא טיימינג/החלפת משאבת מים.
בדגמים החדשים של כל החברות יש גישה לנורות מקשתות הגלגלים, הטיימינג עדיין לא זול אבל פחות מסובך, כל השאר פחות או יותר מקביל למתחרות.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung SF223H DVD/RW

ישן 15-07-12, 2:44   #8 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

אני רוצה ליידע אתכם שקרוב משפחה שלי (בן דוד יותר נכון), בנאדם רציני שעבר תואר שני במכונאות עוד בבריה"מ - מומחה רכבים צרפתיים (8 שנים במוסך מרכזי פיז'ו סיטרואן + שנה וחצי במוסך קומפיוטסט) וכעת יש לו ומסך פרטי קטן משלו, מה שמעוניין מוזמן לקפוץ אליו, המוסך ממוקם בבת ים באזור תעשיה.
שמו אלכס(מצד ימין בתמונה) עם העובד שלו יורה.
http://autoalex.co.il/wp/gallery/img_2550/
הבחור הוגן מאוד, רציני ועושה מחירים טובים, מה שהעיקר אבל - זה שהעבודה שלו מקצועית.
ישן 15-07-12, 9:54   #9 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

יש בעיות של חום בעיקר עם לא מעט רכבים צרפתיים מהשנתונים הישנים יותר, מה שלא קורה
בדר"כ עם היפניות או הקוראיניות. אני לא יודע עד כמה זה מדויק שהמוסכים לא יודעים לטפל..
הם יותר עדינות ונוטות לבעיות כנראה עוד שיצאו "מהחפיסה". בנוגע לשנתונים חדשים זה נראה
לי סתם סטיגמה כי הרכבים הצרפתיים\אירופאים מאוד מפנקים [ בעיקר המנהלים ] ונראה לי שאין
שום בעיות מיוחדות ברכישה של רכב חדש צרפתי..

אומרים שהיפניות יותר אמינות בכללי, מניסיון אישי - זה די נכון.

וסתם על הדרך להוסיף - אני כרגע נוהג על פיג'ו ישנה שמשרתת אותי ואת חברה שלי ברמה
סבירה מינוס [ ביחס לרכבים שהיו ברשותי לפני ]. עד היום, ויש לי אותה כבר תקופה מסוימת וגם היא תישאר אצלנו כנראה עד
שנסיים את הלימודים - אין לי איתה שום בעיות מכניות וכו'.. הרכב באמת בסדר גמור בינתיים,
הצריכת דלק טובה מאוד.. והנסיעה.. בסדר בשביל רכב שעלה לנו פחות מ 7000 שקל.

נערך לאחרונה על ידי cocainhore, 15-07-12 בשעה 10:02.
cocainhore לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-07-12, 13:49   #10 (קישור ישיר)
IO Rookie

תראה, א. הצרפתיות אוהבות שמטפלים בהן. לי הייתה 206 והייתה לי גם מגאן ישנה יחסית, את שתיהן שלחתי למוסך פעמים רבות והחור בכיס גדל וגדל.
מישהו פה אמר, אלמוג נראה לי, ש"מתפשרים על קוריאניות", אני לא מסכים איתו..
בסופו של דבר, יש לי קרניבל כבר מעל 7 שנים, היא נכנסת לטיפולים ההכרחיים וזהו. לא ביקרה שם בגלל רצועת טיימינג, לא בגלל בעיות בבלמים, לא בגלל בעיות במנוע, אולי החלפתי לה גז במזגן אבל זה הכי הגיוני שיש לרכב...
מבחינת קילומטראג' היא עברה כבר את ה300 אלף והיא ממשיכה להחזיק מעמד בצורה יוצאת דופן. זה משהו שלא הייתי מסוגל לומר על הרנו או על ה206, הן נחלשות, מתעייפות ושולחות אותך להתבזבז במוסכים.
oren22 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-07-12, 14:40   #11 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

ציטוט:
פורסם במקור על ידי oren22 צפה בהודעה
תראה, א. הצרפתיות אוהבות שמטפלים בהן. לי הייתה 206 והייתה לי גם מגאן ישנה יחסית, את שתיהן שלחתי למוסך פעמים רבות והחור בכיס גדל וגדל.
מישהו פה אמר, אלמוג נראה לי, ש"מתפשרים על קוריאניות", אני לא מסכים איתו..
בסופו של דבר, יש לי קרניבל כבר מעל 7 שנים, היא נכנסת לטיפולים ההכרחיים וזהו. לא ביקרה שם בגלל רצועת טיימינג, לא בגלל בעיות בבלמים, לא בגלל בעיות במנוע, אולי החלפתי לה גז במזגן אבל זה הכי הגיוני שיש לרכב...
מבחינת קילומטראג' היא עברה כבר את ה300 אלף והיא ממשיכה להחזיק מעמד בצורה יוצאת דופן. זה משהו שלא הייתי מסוגל לומר על הרנו או על ה206, הן נחלשות, מתעייפות ושולחות אותך להתבזבז במוסכים.
הכל שאלה של מה עבר על הרכב בעבר בחייו, לפני שהוא הגיע לידיים שלך.
אני יכול להעיד שעברנו 40,000 ק"מ על מגאן 2 בתור רכב משפחתי בלי שנדלקה שום נורה.
אין "הצרפתיות אוהבות שמטפלים בהן", צריך להכניס לטיפולים לפי הספר ומרווח הטיפולים, זה הכל.

CocainHore-
עניין החום הוא נקודה טובה. ברכבים שבילו תקופה לא מבוטלת מהחיים שלהם עם מי ברז ברדיאטור במקום נוזל קירור נורמלי, הרדיאטור יסבול מקורוזיה/אבנית, ועלול להיסתם בצורה חלקית או מלאה. ברגע שזה קורה- הרכב יתחמם.
לכן, אם יש חשד כלשהו שהרכב בילה עם מי ברז ברדיאטור, ברכישת הרכב רצוי לעשות שטיפת רדיאטור.
יש מספר רכבים שפשוט אסור לקנות אם לא הקפידו על נוזל קירור ראוי לשמו בגלל רגישות גבוהה לעניין- בעיקר פיאט. יש פראפלו ברדיאטור? הרכב יעשה גם 200,000 ק"מ בלי בעיה. מי ברז? ראש מנוע כל שנתיים. מקרה מאוד קיצוני של 0/100.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung SF223H DVD/RW

ישן 15-07-12, 15:23   #12 (קישור ישיר)
IO Artist

אני רוצה לנצל את האשכול הזה [עזבו את האשכול שלי על הרכב ב-10K]

ראיתי את הרנו קליאו החדשה
http://www.wheel.co.il/var/img/lego/big/4449

ואפשר להגיד שהתאהבתי,
המשפחה שוקלת לקנות קיה פיקנטו, אך הרנו [יחד עם האופל אדם החדשה] נותנים לי
לשקול פעמיים לפני הרכישה...
האם ללכת על 'בטוח' על הפיקנטו [7 שנות אחריות, והצלחה מסחררת בשוק]
או ששווה לחכות לרנו קליאו החדשה? מודה שתמיד פחדתי מנושא האמינות של הצרפתיות.

4790K @ 4.0Ghz | Z97X-GAMING 3 | 16GB DDR3 | 970 GTX G1 GAMING | Razer BlackWidow
ישן 15-07-12, 16:00   #13 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

קיה פיקנטו זה לא רכב משפחתי, גם לא למשפחה של 3 אנשים.
הקליאו היא קטגוריה מעל, הרבה הרבה יותר מרווחת, הרבה יותר נוחה, פחות או יותר אותו דבר מבחינת צריכת דלק.
האופל אדם היא פיאט 500 בגרסת אופל פחות או יותר, ועומדת לעלות בערך אותו דבר (כ 90 אלף לגרסת הבסיס)
עד כמה שכיף עם מכוניות המיני האופנתיות בתוך העיר, רכב משפחתי זה לא, ואף פעם לא יהיה.

כרכב משפחתי, כמה אנשים הולכים לנסוע ברכב, וה הדרישות ממנו/מסגרת תקציב?
Sapphire Radeon HD4850
Samsung SF223H DVD/RW

ישן 15-07-12, 16:12   #14 (קישור ישיר)
IO Artist

לא התבטאתי נכון כנראה,
המשפחה שוקלת לרכוש [כסף מהחשבון D: ] - לא בתור אוטו למשפחה כולה
אלא כאוטו משני, יש לנו קורולה כמשפחתית.
המשני יהיה לצורכי הגעה ללימודים [שלי ושל אחי] נסיעות לסידורים וכדומה.
לא נעים לי לגנוב את האשכול, אני אשלח לך ה"פ

ישן 15-07-12, 16:43   #15 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

יש והיה לנו בעסק עשרות רכבים צרפתיים, למעשה אנחנו כמעט בלעדיים עם רכבים צרפיים של פיג'ו סיטוראן, אני מדבר על 6 ברלינגו, C5, 508 ו 308, ופי 5 בערך לפחות בחמשת השנים האחרונות (אנחנו מחליפים כל שנתיים).

שוב - לשנתיים האלו המכוניות האלו מצויינות, לא יצא לי לבדוק אותם לטווח ארוך (למעט קליאו 97 שדי התפרקה).

אני חושב שכל הסיפור של השם הפחות טוב נובע מחוסר הבנה, אני גם שולל לחלוטין את הדעה של אופק (פיקה) שלא יודעים לטפל במכוניות האלו הארץ, אין משהו שונה בהם משאר המכוניות, אני חושב שהשם הרע מגיע מהעבר הפחות מוצלח של המכוניות האלו, וזה די מפתיע, קיה ויונדאי לדוגמא היו מכוניות אם לא מעט בעיות (גם באמינות) לפני עשור, והם די נשכחו בקטע הזה, הצרפתיות עדיין נשארו עם הסטיגמה.
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא