IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

הטרנד החדש - בקבוק דלק ומצית ביד ?

אפשר למחוק...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 17-07-12, 23:17   #31 (קישור ישיר)
IO Pro

אפשר למחוק

נערך לאחרונה על ידי Lior2k, 29-07-12 בשעה 19:36.
Lior2k לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 17-07-12, 23:50   #32 (קישור ישיר)
IO Member

שלח הודעה דרך MSN אל A1ex

יצחק תשובה לא מעסיק אלפי עובדים, הוא משאבד אלפי עובדים תחת שכר מינימום של 22.4.

והשדות גז הן לא של יצחק תשובה הן של אזרחי ישראל.

ואף אחד לא שונא אנשים עשירים (טייקונים) שונאים אנשים שהם יעני הישראלי המכוער.
אנשים עשירים שמתעשרים על גבי גבם של אנשים ממעד נמוך יותר.

כאילו בשיא הרצינות למדינה יש כסף להשקיע כסף על הגנה שדות הגז של תשובה אבל להגן על אזרחי ישראל מפני חוליגנים אין לה כסף????

גם כן, הגיוני שלחתונה של הבן של יצחק תשובה הולכים פוליטיקים?

יש בישראל התערבבות של הון שלטון.
אנשי שלטון הולכים לעבוד אצל אנשי ההון בסופו של דבר....

-----
מה שאני מנסה להגיד זה ש...
אני נגד מדינה קפיליסטית נטו.
לדעתי קפילטיזם זה טוב, וזה חשוב.
אבל צריך לדעת טוב טוב להחזיק חזק בביצים את הקפיטליזם.

הכלכלה המודרנית בעיניי מעוותת ולא פועלת בצורה נכונה בכלל.

ולא אני לא אומר שהמדינה צריך לחלק כסף\דיור חינם לכל אחד וסתם ככה.
A1ex לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-07-12, 0:21   #33 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

משכורת של מתדלק בתחנות הדלק של "דלק" מתחילה מ 23 ש"ח לשעה ונגמרת בהרבה יותר. לעובד שנמצא בתחנה רק 6 חודשים בלי בעיות מיוחדות במתכונת של משרה מלאה המשכורת כבר קופצת ל 26-27 שקלים לשעה.
עובדים שנמצאים כבר מעל שנתיים בתחנה ירוויחו גם 30-35 שקלים לשעה. המשכורות בחנויות הנוחות בתחנות דומות. (מקור- אח שלי, 8 חודשים בתחנה לאחר שחרורו מהצבא, 3 עובדים נוספים באותה תחנה בקניון אלונים, 2 מהם מעל שנה וחצי בתחנה, של חברת "דלק" כמובן.)
בתחנות הדלק תחלופה גבוהה מאוד של עובדים כי אף אחד לא רוצה לעבוד שם קבוע, כולם רוצים לעבוד שם כעבדוה זמנית, 4-8 חודשים בממוצע, המון חיילים משוחררים שעושים מועדפת. אז איך בדיוק המשכורת שלהם תעלה? או שאתה מצפה שהמשכורות יתחילו מ 30 שקל/שעה?
לא שיעבוד ולא נעליים. התנהלות תקינה של מקום עבודה, כמו כל מקום אחר.
ולא לשכוח שלכל תחנה יש מנהל תחנה שיושב על משכורת גבוהה יותר של מתדלקים, לכל כמה תחנות יש מנהל איזורי, וכך הלאה והלאה בהיררכיה.
ממש לא "כולם משועבדים ב 22.4 שקל לשעה", אבל אל תיתן לעובדות להפריע לך....

שדות הגז הם של מדינת ישראל, לא של אזרחי ישראל. השטח הוא של הראשון שקונה אותו, בדיוק כמו שהבית שלך הוא שלך ולאף אחד אסור להיכנס אליו בלי רשותך.
רוצה לנחש מי הראשון שקנה את שטר המכר של השטח האמור והראשון שניסה לקדוח שם? שותפויות דלק קידוחים/נובל אנרג'י ועוד כמה קטנות יותר. אתה לא מקבל את הרווחים מהשטח ישירות לכיס, אבל אתה מקבל את הרווח בעקיפין, כי המדינה מקבלת מיסים ודיווידנדים על עסקיהן של החברות השונות בקידוחי הגז, שנכנסים לקופת המדינה.

תהפוך את זה איך שאתה רוצה- אזרחי ישראל שונאים עשירים.
"מתעשרים על גבם של אנשים ממעמד נמוך יותר"
אם האדם שפותח עסק לא יהיה המרוויח הגדול מפתיחתו, למה לו לפתוח עסק בכלל? (ושלא תטעה- הפערים הנוכחיים אכן הרבה יותר מדי גדולים לדעתי. זה דורש טיפול, זה התחיל טיפול, גם אם מאוחר מדי, וזה בהחלט לא מצב תקין, אבל כרגע אני מדבר על הרעיון הכללי, לא על המצב הספציפי)
איך אתה חושב שכלכלה עובדת? שבנאדם אחד מקבל קידום במקום עבודה, זה אומר ש 5 אחרים שהיו מועמדים על התפקיד (מספר שרירותי) לא קיבלו אותו. שאתה מתקדם אתה דורך על אחרים, ויש לך 2 אפשרויות- או לקבל את זה ולקדם את עצמך בידיעה שזה על חשבון אחרים (ומצד שני, לדעת שאחרים באותה מידה מתקדמים על חשבונך, אז זו תחרות הוגנת)
או להתקדם בכל מקרה על חשבון אחרים, אבל בזמן שאתה משפיל מבט, עוצם עיניים, מכסה את האוזניים, וממלמל למי שמתחתיך "סליחה סליחה סליחה סליחה". כלומר, צביעות.

למדינה אין כסף להשקיע על הגנה של שדות גז. המדינה עושה את זה בידיעה שההגנה הזו על שדות הגז תחזיר את ההשקעה ולמעלה מכך. אם לא היה למדינה אינטרס לשמור על שדות הגז, סמוך על זה שזה לא היה נעשה, המדינה לא נמצאת בשירות אף אחד, ובטח שלא בשירות יצחק תשובה.
וכן, הגיוני שפוליטיקאים הולכים לחתונה של הבן של תשובה. על תרומות שמעת?
מאיפה נראה לך צצים כספים לקמפיין בחירות לדוגמה? זה מצב תקין לחלוטין. אם מישהו תרם לך מיליון וחצי שקל (שוב, מספר שרירותי) לקמפיין הבחירות, אתה תעשה את המחווה של ללכת לחתונה של הבן שלו.
זה לא אומר שאתם שותים קפה כל שבת בצהריים בבית אחד של השני, ובטח שלא אומר שאתם מעבירים מעטפות כסף מתחת לשולחן וזוממים ביחד "איך לדפוק את אזרחי ישראל".
התערבבות של הון שלטון יש בכל מקום. רק שהדוגמה שאתה מחפש היא הפוכה-
לא איכפת לך אם אנשי השלטון הולכים לעבוד אצל אנשי ההון אחרי סיום תפקידם הציבורי. כאמור, הם סיימו את תפקידם הציבורי, ולכן אין להם יותר השפעה איפה שזה משנה.
הבעיה היא המקרה ההפוך, שאיש הון "קונה" אנשי שלטון שיקדמו את האינטרסים שלו, בין אם בעזרת לחץ מלוביסטים (שהוצאו לאחרונה מהחוק), או שוחד (שמן הסתם לא חוקי), או טובות הנאה (שגם כן לא חוקיות)
שמקרה כזה נתפס, הוא מטופל בהתאם. למה נראה לך הירשזון/בניזרי נכלאו? פרקליטות המדינה עובדת במלוא המרץ, אבל אי אפשר לתפוס 100% מהמקרים. ככה זה, אף מערכת לא מושלמת.

אתה נגד מדינה קפיטליסטית נטו. ססמה יפה. רק שאנחנו ממש לא מדינה קפטיליסטית נטו, יש הרבה התערבות בשוק של הממשלה, מוצרים שנמצאים בפיקוח, ו "רשת" בטחון סוציאליסטית לא רעה לאלו שלא שפר עליהם מזלם.
"צריך לדעת טוב טוב להחזיק בביצים חזק את הקפיטליזם"? איך בדיוק אתה מתכוון לעשות את זה?
שוק חופשי הוא שוק חופשי. אם אתה מתערב ומונע דברים, השוק לא חופשי.
"הכלכלה המודרנית מעוותת ולא פועלת בצורה נכונה"
אם יש לך רעיון טוב יותר- תציע אותו. אם באמת יש לך רעיון לדרך פעולה טובה יותר מהמצב הנוכחי, סמוך עלי שיקשיבו לך. אולי לא יתנו לך את הקרדיט, אבל את הרעיון יקחו בהחלט.

tl;dr
תפסיק לזרוק ססמאות, אם יש לך רעיונות טובים יותר איך להזיז דברים, בבקשה, אנחנו מדינה דמוקרטית, רוץ לכנסת. אם הרעיון שלך יהיה טוב מספיק, אתה גם תגיע לאנשהו.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-07-12, 10:59   #34 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של arie2412

שלח הודעה דרך MSN אל arie2412

אנשים בארץ שוכחים שזו לא מדינה קומוניסטית... הממשלה לא יכולה לדאוג לכל אזרח שלא הצליח בחיים, מסיבות של חוסר מזל לחוסר הצלחה/התנהלות קלוקלת.

הרבה ישראלים אזרחי ישראל לא טרחו ללמוד בבית ספר או להשקיע אחרי הבית ספר בלימודים, לא יודעים אפילו לכתוב נכון בשפת האם שלהם, ואחר כך כשמחפשים עבודה מאשימים את הממשלה שלא חינכה אותם כמו שצריך. רק מחפשים מי להאשים.

כן, מחירי הדיור גבוהים, זה בגלל שאנחנו מדינה קטנה עם הרבה תושבים, אין הרבה שטח לבנות ויש הרבה אנשים שצריכים דירה/בית, אז המחיר עולה בלית ברירה, אבל במקום לבכות שדירת 2 חדרים בתל אביב עולה 3 מיליון שקל, לכו תקנו דירת 4 חדרים בחיפה במיליון שקל.

arie2412 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-07-12, 11:14   #35 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של The_MG

שלח הודעה דרך MSN אל The_MG

זה גם קשור בתכנון נכון של משפחה.
מצטער אבל ילדים זה מותרות, אם שני בני הזוג חיים על קצבאות למה להביא לעולם 5 ילדים ואחר כך לבכות שהילדים חיים בעוני.
ילדים זה לא חובה, זה מותרות.

camera: nikon d7000 , nikon 105mm f/2.8g af-s micro, nikon 35mm af-s f/1.8g, sigma 10-20mm f/3.5

HTC ONE X: rom=AOSP JB 4.1.1, kernal=FAUX 4b08
The_MG לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-07-12, 16:42   #36 (קישור ישיר)
IO Member

המדינה היא זאת שמעודדת להביא 5 ילדים.

דבר נוסף וחשוב לא פחות תרומות מצד אנשים בעלי אינטרס לפוליטיקים זה אסור.
כי זה יוצר ניגוד אינטרסים.

נערך לאחרונה על ידי A1ex, 18-07-12 בשעה 16:47.
קישור פירסומי
ישן 18-07-12, 17:04   #37 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

תרומות לקמפיין בחירות/פרויקט ציבורי זה בכלל לא אסור (כמו לדוגמה אם בעל ממון יחליט לעזור לעיריית ת"א לממן את אירוע "לילה לבן" בשנה הבאה)
מאיפה נראה לך צצים הכספים לקמפיין הבחירות של כל מתמודד? ולא רק בישראל, אלא בכל העולם?
"תרומה" לחשבון הבנק האישי של פוליטיקאי כזה או אחר זה כבר סיפור אחר....
כל אחד תורם למי שהוא חושב שדרך הפעולה שלו בשלטון תקדם את האינטרס האישי שלו הכי טוב. זה אותו דבר בבחירות, האזרח בוחר במי שהוא חושב שישרת את האינטרסים שלו בצורה הטובה ביותר.
זה לא שהתרומה מבטיחה משהו מצד הפוליטיקאי לתורם, לכן הדבר הזה נקרא תרומה ולא עסקה.
תרומות הן חוקיות, עסקאות הן לא.

המדינה לא מעודדת בשום דרך להביא 5+ ילדים, אני לא יודע מאיפה אתה מנפיץ את השטויות האלו כל פוסט מחדש.
קצבאות הילדים הן זעומות, ולהביא ילדים לעולם שאין לך מקור הכנסה קבוע זה ממש לא דבר כלכלי
החרדים פשוט עשו מזה תעשיה- להביא 10-12 ילדים, לחיות על קצבאות ילדים+קצבאות כולל+לשלוח את האישה לעבוד יומיים שלושה בשבוע בשחור, ולדאוג שכל אחד מהילדים יביא ילדים משלו לפני גיל 18, כדי שגם הוא יוכל לקבל קצבאות ילדים+קצבת כולל+לשלוח את אשתו לעבוד בשחור...

סחיטה תעשייתית של קופת המדינה.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung SF223H DVD/RW

ישן 18-07-12, 18:01   #38 (קישור ישיר)
IO Member

אני בכלל לא מדבר על קצבאות ילדים .
לדעתי המדינה מעודדת ילודה כי אין חינוך *כלכלי* במגזר הדתי\ערבי.
והם מביאים ילדים בלי סוף.
המדינה לא עושה שום פעולה הסברתית לקהילות האלה.
הם פאקינג חיים על בסיס חוקים מלפני אלפיים שנה \:

כמו שאמרתם ילד זה מותרות, ולא חובה.

בנוגע לתרומות,
גם אחרי ההסבר המפורט שלך,לי זה נשמע מסריח.
ישן 18-07-12, 18:02   #39 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

איך מקפיצים את השכר בתחנות דלק ? זו עבודה מועדפת לרוב.
אתה מתכוון אולי שמשלמים יותר בלילה, בשבתות ובחגים.. שכר בסיס של עובד בתחנת דלק בכלל
הארץ הוא מינימום ולא שקל יותר.. למה שהמנהל יעלה את המשכורת בכל כך הרבה ?
אחרי 8 חודשים קפיצה של 4-5 שקל לשעה זה המון לעובד בתחנת דלק.
פעם ראשונה שאני שומע על זה.. זה הרבה יותר ממשרות ציבוריות אפילו.

החרדים והערבים [ רובם ] קורעים את הקופה של המדינה בגלל שלל סיבות וילדים זה חלק מהעניין.

נסעתי יום אחד על כביש 4 חזרה מהמרכז, וראיתי שלט "אין כניסה לבני ברק בשבתות וחגים", לא בצחוק.
כל עוד זה נשאר שם אין לי בעיה עם זה - מה שמפחיד זה כמה ערבים וחרדים יהיו במדינה עוד 50 שנה ?
הכלכלה פעם ב.. תמיד מתערערת.. אם זה בגלל מלחמה או משברים פנימיים וכו', סה"כ עניין של זמן.
cocainhore לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-07-12, 18:29   #40 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

אבל זו בדיוק הנקודה שלי, המשכורות בתחנות הדלק לא נוראיות, זה פשוט שאף אחד לא רוצה להישאר שם לתקופה ארוכה- כי זו "חרא של עבודה"
אני יכול להעיד רק לגבי חברת "דלק" כי יש לי כרגע 2 חברים שעובדים שם, אחד כמתדלק והשני במנטה, אח שלי עבד שם, והכיר את כל אחד ואחד מהעובדים, כמה זמן הם שם, ומה השכר שלהם.
אני לא יודע לגבי סונול/טן/פז, אז אני גם לא מעז לפתוח את הפה בנוגע אליהן.
אני לא מתכוון לליליות/שבתות/טיפים/מועדפת, שכר בסיס של מתדלק ותיק מאוד (שנתיים+) יכול להגיע צפונה מ 30 שקלים בשעה.
למה שיעלו להם את השכר? כי יש הנחיות, וכי עם שכר מינימום אף אחד לא ישאר לעבוד כמתדלק. יש הרבה מאוד עבודות שכר מינימום עם תנאים טובים יותר.
זה כמובן לא בא במרווחים קבועים, ולרוב המנהל לא יעלה מיוזמתו את השכר אם העובד לא יבוא ויבקש, אבל מי שמבקש- מקבל. (בהנחה שהוא נמצא תקופת זמן מספיקה)
עם יד על הלב, אתה מכיר מישהו שעבד בתחנת דלק יותר מהזמן מינימום שהוא צריך בשביל המועדפת?

ציטוט:
פורסם במקור על ידי A1ex צפה בהודעה
אני בכלל לא מדבר על קצבאות ילדים .
לדעתי המדינה מעודדת ילודה כי אין חינוך *כלכלי* במגזר הדתי\ערבי.
והם מביאים ילדים בלי סוף.
המדינה לא עושה שום פעולה הסברתית לקהילות האלה.
הם פאקינג חיים על בסיס חוקים מלפני אלפיים שנה \:
כמו שאמרתם ילד זה מותרות, ולא חובה.
איזה פעילות הסברתית אתה רוצה? הם מביאים ילדים בשביל הקצבאות, אז כמה שלא תסביר להם, זה לא ישנה כלום. חינוך כלכלי? הצחקת אותי, אתה מדבר על ציבור שלא עובד, לא רוצה לעבוד, ורק מחפש (ומוצא) דרכים חדשות ויצרתיות לסחוט את קופת המדינה. במידה מסוימת, הם אלופים בכלכלה. אתה מכיר עוד ציבור שמצליח לעשות כסף בלי להזיז אצבע?
כאילו שזה לא מספיק גרוע, כל "עבודה" שהם עושים היא בשחור, כלומר קופת המדינה לא רואה שקל מזה. אשכרה "הרצחת (את קופת המדינה) וגם ירשת (את המיסים שאתה לא מעביר למדינה)

ציטוט:
פורסם במקור על ידי A1ex צפה בהודעה
בנוגע לתרומות,
גם אחרי ההסבר המפורט שלך,לי זה נשמע מסריח.
כמו שאמרתי קודם
אם יש לך רעיון טוב יותר- אתה מוזמן להציע.
מאיפה אתה מציע הכספים לקמפיין בחירות יצוצו? מקופת המדינה אולי?
Sapphire Radeon HD4850
Samsung SF223H DVD/RW

ישן 18-07-12, 18:30   #41 (קישור ישיר)
IO Member

גם אני רוצה להוסיף משהו בנוגע לשכר מינימום.

כל זה מניסיון.
חבר עובד בחברת שמוכרת כרטיסי טיסה כבר כ3 שנים.
מרוויח שכר מינימום וכך גם כל חברי.

חברה שלי עבדה במלצרות, וניצלו אותה.
וגנבו לה כסף.
* העיניין בטיפול

אני עבדתי בחברה מסוימת, אנשים שם עובדים 5-10 שנים ומרוויחים שכר מינימום.
עבדו שם בעיקר אנשים קשיי יום.

אני אישית עבדתי בהרבה פויקטים שונים וגם שם שכר מינימום, ופה ושם היו בונוסים.
עבדתי בקפה וגם שם השכר היה קצת מעל המינימום.

--
אני ממש לא בא להיכנס בך פיקה.
אבל במדינה הזאת יש כשלים,
אולי אני לא מנסח את זה בצורה טובה, ואולי אני גם חיי בסרט,
אבל הכשלים האלה הם עובדה.
ציטוט:
איזה פעילות הסברתית אתה רוצה? הם מביאים ילדים בשביל הקצבאות, אז כמה שלא תסביר להם, זה לא ישנה כלום. חינוך כלכלי? הצחקת אותי, אתה מדבר על ציבור שלא עובד, לא רוצה לעבוד, ורק מחפש (ומוצא) דרכים חדשות ויצרתיות לסחוט את קופת המדינה. במידה מסוימת, הם אלופים בכלכלה. אתה מכיר עוד ציבור שמצליח לעשות כסף בלי להזיז אצבע?
כאילו שזה לא מספיק גרוע, כל "עבודה" שהם עושים היא בשחור, כלומר קופת המדינה לא רואה שקל מזה. אשכרה "הרצחת (את קופת המדינה) וגם ירשת (את המיסים שאתה לא מעביר למדינה)
אפשר לקבוע בחוק שמעל X ילדים אין קצבאות.
אפשר להשתמש בשיטת לא תרמת לחברה לא קיבלת עזרה חזרה.
אפשר להטיל על הורים מס נוסף אם הם מביאים יותר ילדים.

צריך לטפל במוסדות הלימוד של הקהילה הדתית כי הם לא מלמדים דברים חשובים.
לא לתקצב מוסדות דתיים שלא מלמדים מקצועות X Y
ישן 18-07-12, 18:36   #42 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

עם יד על הלב אני מכיר.. בטח מכיר..
נגיד את זה ככה..

קודם כל אני סטודנט.. לא כל הסטודנטים\יות מוצאים את עצמם בכל מה שנוגע למלצרות\בר\אחמש
במסעדות או בתי קפה.. זה לא מתאים לכולם. לא כל הסטודנטים מוצאים את העבודה האידיאלית
או במילים אחרות מתקמבנים למשך תקופת התואר עם עבודה טובה מבחינת משמרות\כסף\ בלה
בלה...

תתפלא שהרבה מאוד חוזרים לעבוד בתחנות דלק.. ועושים גם לילות.. וכן לפעמים שאני חוזר
מאוחר בחמישי לילה הביתה ואני מתדלק לפני.. אז אני רואה מישהו מהמחזור שלי עושה עיתונים
ב 2 בלילה... נשבע

לי לא יצא לעבוד בזה, אני עובד מגיל צעיר במסעדות עם זה במלצרות או על הבר, אבל אני
לא שמעתי על משכורות בסיס כאלה.. אני לא מפקפק פשוט פעם ראשונה.
cocainhore לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-07-12, 19:03   #43 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

אין ארוחות חינם.

אתה רוצה יותר כסף לאזרחים קשיי יום - אתה צריך להביא את הכסף הזה ממקור אחר. תקח אותו מעסקים? פחות עסקים ישקיעו במדינה, פחות כסף יכנס, פחות כסף יש למדינה לתת לאזרחים, והמעגל מסתובב לו.

אתה רוצה שהמדינה לא תשלם לעסקים גדולים - עסקים גדולים מצמצמים פעילות בשביל לכסות הפסדים, אנשים מאבדים את העבודה שלהם, חברות ביטוח ופנסיה מאבדות כסף כי הן השקיעו במניות של החברות האלו שנפלו, הכסף של הפנסיה שלך יורד בחצי.

אתה רוצה יותר כסף לשעה במשכורות - חברות פשוט יעסיקו פחות אנשים בשביל להישאר כלכליות (בייחוד בעידן שבו מסעדות נסגרות על ימין ועל שמאל), שזה אומר יותר אנשים באבטלה.

אתה דורש יותר כסף לנכים - אותם נכים פגועי גפיים תחתונות למשל, שיושבים בהפגנה 8-9-10 שעות ביום, ודורשים יותר כסף מהממשלה, לא יכולים במקום לשבת במשרד חצי משרה לפחות, אפילו בפקידות או בפיתוח תוכנה, או סתם קלדנות, או שירות לקוחות בטלפון? אני לא אומר שלא קשה להם, אבל חלקם יכולים, ובוחרים לא לעשות זאת. כי למה שיקחו להם חלק מהקצבה שגם ככה נמוכה כי הם עובדים מחצית משרה?

אנשים דורשים שביטוח לאומי יתגמש איתם ויפעיל פחות ביוקרטיה - צודקים, אבל אם ביטוח לאומי היה מתגמש עם כל אחד, נותן עוד כסף לזה, עוד קצת כסף להוא, מה עם עוד המיליונים האחרים שמגיע להם וכבר אין כסף לשלם להם? הכסף לא גדל על העצים, ועם עלה אי אפשר לקנות חלב במכולת.

אנשים דורשים שיקחו מהם פחות כסף במיסים - אבל לשלם 300 שקל לחודש בפלאפון, ולקנות איפון חדש כל 5-6 חודשים, ולקנות עגלה לתינוק ב 5000 שקל כי זה המותג הכי מצליח, ולקנות רכב חדש ב 200,000 שקל ב 5000 תשלומים בשביל לשבת בפקקים לבד בתוך הרכב ולבזבז דלק בהיסטריה, זה בסדר מבחינתם כי בסוף הם "עשו משהו" עם המשכורת שלהם במקום לשלם חשבון חשמל או ארנונה.

אני לא אומר שאין אנשים שקשה להם, או אנשים שהמדינה צריכה לעזור להם. יש הרבה, ובהחלט צריך לעזור להם.
אבל אנשים צריכים ללמוד איך לעשות את המינימום בשביל לכלכל את עצמם, ולהבין שהמדינה זאת לא כרית אוויר שנמצאת למטה בבניין 40 קומות שאפשר לקפוץ מהבניין ולצפות שהיא תעצור את המכה. כי הכרית הזאת בקושי בעובי של 1 ס"מ והיא צריכה לכסות את כל הבניינים בכל המדינה.

אין קסם, ואין פתרונות בלי עלויות. אנחנו לא שוויץ או בלגיה או גרמניה, שם הצבא יחסית קטן, ההכנסות למדינה גדולות, ואין 20% מהמדינה שלא עובדת בבחירה ואותו 20% גם יכול לגרום לממשלה ליפול.
ישן 18-07-12, 19:12   #44 (קישור ישיר)
IO Member

אתה צודק בזה שאם צריכים כסף לX צריך להביא אותו מאפשהו.

אבל תסביר לי למה כשיש אינטרס פוליטי ישר מוצאים כסף? זה פשוט מקומם.
נתניהו: "העברת חמשת הבתים בגבעת האולפנה - כ-14 מיליון שקל"
נתניהו: "העברת חמשת הבתים בגבעת האולפנה - כ-14 מיליון שקל" - וואלה! חדשות
ישן 18-07-12, 19:26   #45 (קישור ישיר)
IO Pro

אפשר למחוק

נערך לאחרונה על ידי Lior2k, 29-07-12 בשעה 19:36.
Lior2k לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא