IOPanel

חזור   IOPanel > אוברקלוקינג וקירור > קירור מים
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

קירור מים מערכות קירור מים , רדיאטורים , משאבות , בלוקים למעבד ולכרטיסי מסך , גלריית מערכות קירור מים , תוצאות וביצועים של מערכות וחנויות מהעולם לפתרונות קירור

אוברקלוקינג וקירור : קירור מים

חזרתי לקירור מים

טוב אז לאחר הניסיון הלא כל כך מוצלח עם הציוד שכונה/ביתי.. החלטתי לנסות שוב פעם עם חלקים יותר איכותיים.. אז ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 01-08-12, 2:02   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל חזרתי לקירור מים

טוב אז לאחר הניסיון הלא כל כך מוצלח עם הציוד שכונה/ביתי..
החלטתי לנסות שוב פעם עם חלקים יותר איכותיים..
אז יש לי כבר משאבה, בלוק ורדיאטור משולש אני מחפש מיכל, הם הולכים לקרר E5300 פשוט

אז ככה, כמה שאלות:
-כיצד אני מנקה חלקים באיכות כזאת בלי לפגוע במוצרים, למשל הבלוק, לא רוצה שהגימור שלו יפגע (דרוש ניקוי בחלק החשוף שנוגע במעבד)
-לאחר הניקיון, דבר שהסתבכתי בו אז, כיצד אני שוטף ומנקה את החלקים מחומר הניקוי לחלוטין?
הרי מי ברז אסור, הם גורמים לקורוזיה..
- כיצד ניתן לנקז את המערכת בקלות במקרים שצריך תחזוקה (כמו החלפת מים לדוגמא)
- כשהמשאבה ( SWIFTECH 665) מזרימה אויר דרך הצינורות (לדוגמא להשתמש בה בשביל להוציא את המים מהמערכת) זה פוגע בה?

תודה רבה
ישן 01-08-12, 8:37   #2 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של raziel1981

לגבי הבלוק - תשתמש בקטשופ (כן קטשופ) או חומץ - שיהיה ברור אני מניח שמדובר בבלוק עם בסיס נחושת. כמובן אפשר להסיר את הקטשופ עם מים.
רדיאטור - אני משתמש פשוט במים מזוקקים והרבה מהם, אני לא פותח רדיאטור בעצמי למרות שיש מספיק טראדים בפורומים אחרים על לנקות "עד הסוף" למרות שזה קיצוני ומבטל אחריות על המוצר.
נדמה לי שאפשר גם עם סבון ומים מזוקקים, לנקות רדיאטורים. כנ"ל לגבי המשאבה אבל רק בחלקים שזה שמזרימים מים, אף פעם לא באזור של הPCB או שאתה אומר שלום למשאבה.

לא מכיר דרך באמת מהירה לנקות מערכת מים,בד"כ התחזוקה של המערכות האלה היא אחת הסיבות שלא כל כך הרבה אנשים עפים עליהם.

-כעקרון כן, יש אזהרות מפורשות לזה של היצרן. חובה שהמערכת תהיה עם מספיק מים שהרעש הזה יעלם והמשאבה תשאב ותזרים אך ורק מים ללא בועות אויר. בועות אויר הם אחת הבעיות הכי מעצבנות שצריך לתפעל במערכת כזאת.
CPU:Intel Core i7 3770k@4.2GHz Mobo:Asrock Z77 Extreme 4 RAM:2x8GB Corsair Vengeance 1600MHz GFX:Gigabyte 970GTX G1 4GB OS:Win7 Pro@Samsung 840 Evo 250GB Storage:WD1003FZEX,Samsung HD204UI,Seagate 7200.11 2GB, Hitachi Travelstar 7K1000 1TB Display:Dell U2412M Case:Corsair 540R PSU:Enermax Revolution 950W Peripherals: Logitech G930,Razer Onza,TT Meka G1,TT Black
ביקורות: nMedia HTPC 8000;Asus e35m1-m pro פרוייקט: Obelisk V2 (תודה לאלמוג על הלוגו),Overlord
raziel1981 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 01-08-12, 8:51   #3 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

אם אין לך בעיה לפתוח את הבלוקים, אז אתה יכול לנקות אותם עם חומץ או מיץ לימון.

רדיאטור, הדרך הכי פשוטה היא לשים מים מזוקקים עם קצת סבון כלים ברדיאטור, ולנער כאילו אם לא תנער אז זומבים יאכלו אותך. אפשר גם להשתמש בחומץ, ולאחר מכן להשתמש במים מזוקקים עם סבון.
לשפוך את המים, למלא שוב במים מזוקקים עם סבון, ושוב לנער כאילו אם לא תנער לא תעשה סקס יותר לעולם.
ואז לשפוך את המים, למלא רק במים מזוקקים, ושוב לנער כאילו אם לא תנער אז נינג'ה יבוא מאחוריך וינער אותך.
וככה למשיך עד שהרדיאטור נקי (או שזומבים אכלו אותך, לא עשית סקס או נינג'ה פתאום הופיע מאחוריך, מה שמגיע קודם).

מבחינת המשאבה, קצת אלכוהול בזהירות יכול להוריד את הלכלוך, אבל לא יותר מדי ולא על חלקי גומי.

מבחינת ניקוז, זה משהו שצריך לתכנן מראש.
הדרך הכי טובה היא לשים מחבר כלשהו שאפשר לפתוח בחלק הכי נמוך של המערכת, ואז לפתוח אותו ישר לתוך סיר או קערה. ברגע שיוצאים המים הראשוניים, אתה פותח את הפתח העליון של המאגר, ואז המאגר פתוח לאויר נכנס, ושאר המים פשוט יוצאים החוצה. כמובן שיש שישארו עוד קצת מים במערכת, וצריך להזיז אותה קצת או להטות את המערכת עד שהמים יוצאים.

מבחינת להפעיל את ה 655 על אויר, רק אם אתה רוצה להרוס אותה. היא לא מיועדת להסתובב סתם. היא צריכה התנגדות של המים. אתה יכול להשתמש בה בשביל לנקז כל עוד אתה מפסיק אותה מייד ברגע שהיא מגיעה לרמה מסויימת. צריך קצת זהירות. גם אל תשכח שאז המים פשוט עפים מהמערכת, וזה יכול לשפוך מים לכל עבר.
ישן 01-08-12, 11:56   #4 (קישור ישיר)
IO Member

-יש לי בעיה עם לפתוח את הבלוק, לא רוצה להסתבך עם זה(הבלוק הוא EK SUPREME HF הגרסת נחושת) מה האפשרויות שלי להטביע אותו במקלחת חומץ או מיץ לימון? האם זה יפגע בנחושת?

-רדיאטור, סבבה חחח.. לנער ולשפוך אחרת זומבים יבואו..

- מבחינת ניקוז אני מבין שזאת בעיה, נראלי אני פשוט אפרק את הלופ מידי פעם אוציא אותו, ופשוט ירוקן.. אין לי מחברים ספיירים, וזה בטח דורש מפצל בלופ..

- לגבי האלכוהול ברכיבים, אני לא בעד לשים אלכוהול בכלל, זה ידוע שזה אוכל את מה שזה נוגע בו, אין איזה חלופה?

- ככה חשבתי, החיים היו יותר קלים אם המשאבה הייתה מתמודדת עם קצת אויר
ישן 01-08-12, 12:36   #5 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

לא התכוונתי לאלכוהול בלולאה. אלא לפרק את המשאבה, לעבור על הרכיבים שאינם גומי עם קצת אלכוהול לחיטוי, לתת לזה להתייבש ואז אתה מסודר.

מבחינת הבלוק, בעיקרון כן, אתה יכול לעשות לו אמבטיה, אבל אז לנקות את השאריות מהחומץ או מיץ לימון שזה לא יכנס לך ללופ, זה לא פשוט.

מבחינת הרדיאטור, אתה יכול גם להרתיח קצת מים מזוקקים ולשים בפנים. זה יעזור להמיס אם יש הצתברות של חיידקים בנקודה מסויימת. אבל צריך להיזהר שאתה לא שורף לעצמך את היד.
ישן 01-08-12, 12:53   #6 (קישור ישיר)
IO Addict

לגבי ריקון המערכת - אתה יכול לקנות QDC ולחבר אותם במקומות "אסטרטגים" כך שכל המים יצאו במהרה.
(עד גבול מסוים להפעיל את המשאבה שתדחוף את המים הישר אל הפתח ואז מיד לכבות אותה) - כמו ש eyal_ma אמר.
זה גם אחלה דרך למלות את המאגר עד סופו - בתחילה ממלאים מים (בלי להפעיל את המשאבה) - עד גבול הבטוח למשאבה ואז לעבור למלות את המים דרך אותו הפתח - עד שהמאגר מלאה עד אפס מקום.
QDC די יקרים אבל שווה את ההשקעה.

ד"א המשאבה של rasa 750 גם תיהרס אם היא תפעל ללא מים ?

נערך לאחרונה על ידי amadey, 01-08-12 בשעה 12:58.
amadey לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 01-08-12, 13:48   #7 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eyal_ma צפה בהודעה
לא התכוונתי לאלכוהול בלולאה. אלא לפרק את המשאבה, לעבור על הרכיבים שאינם גומי עם קצת אלכוהול לחיטוי, לתת לזה להתייבש ואז אתה מסודר.

מבחינת הבלוק, בעיקרון כן, אתה יכול לעשות לו אמבטיה, אבל אז לנקות את השאריות מהחומץ או מיץ לימון שזה לא יכנס לך ללופ, זה לא פשוט.

מבחינת הרדיאטור, אתה יכול גם להרתיח קצת מים מזוקקים ולשים בפנים. זה יעזור להמיס אם יש הצתברות של חיידקים בנקודה מסויימת. אבל צריך להיזהר שאתה לא שורף לעצמך את היד.
אני מנקה את הבלוק בשיטת זומבים רודפים אחריך לא?

לגבי הרדיאטור, רשמתי נשמע אחלה..
עוד שאלה לגבי צבע ללופ, הריכוזים שמוסיפים, יוצרים בקטריות נכון? ממה שהבנתי הכי מומלץ זה לקנות מים מזוקקים וצינורות צבעוניים (האם ניתן למצוא צינורות PVC צבעוניים בארץ?..

תודה רבה על התשובות
ישן 02-08-12, 0:38   #8 (קישור ישיר)
IO Rookie

^מצטרף לשאלה.. אני חיפשתי להחליף את צינורות הטייגון שיש לי עקב ג'יפה מצטברת(הצינורות בשלב כלשהו(שנה+) נהיים עכורים כאלה.. ואחרי חיפוש רציני בארץ לא מצאתי שום צינור PVC שמגיע לגמישות שלהם(ושלא נדבר ביכלל על צבעים או ממש ביכלל על UV)בסוף מצאתי את עצמי עם מנקה מקטרות+מים רותחים וסבון ואחרי זה טבילת כל אחד מהצינורות במים מזוקקים(קשה להסביר איך אבל סתמתי צד אחד ומלאתי מהצד השני מים מזוקקים ניערתי ושפכתי הכל פעמיים והחלטתי שזה מספיק לי מבחינת מלחים ומינרלים שנשארו..) פשוט מעצבן לחשוב שבשביל 3 מטר צינור שזה הדבר הכי שטותי בעולם לשלם 300 שח בשביל לקנות מחו"ל שמתוכם 120-150 זה על המשלוח..
eran89 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 02-08-12, 1:40   #9 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eran89 צפה בהודעה
^מצטרף לשאלה.. אני חיפשתי להחליף את צינורות הטייגון שיש לי עקב ג'יפה מצטברת(הצינורות בשלב כלשהו(שנה+) נהיים עכורים כאלה.. ואחרי חיפוש רציני בארץ לא מצאתי שום צינור PVC שמגיע לגמישות שלהם(ושלא נדבר ביכלל על צבעים או ממש ביכלל על UV)בסוף מצאתי את עצמי עם מנקה מקטרות+מים רותחים וסבון ואחרי זה טבילת כל אחד מהצינורות במים מזוקקים(קשה להסביר איך אבל סתמתי צד אחד ומלאתי מהצד השני מים מזוקקים ניערתי ושפכתי הכל פעמיים והחלטתי שזה מספיק לי מבחינת מלחים ומינרלים שנשארו..) פשוט מעצבן לחשוב שבשביל 3 מטר צינור שזה הדבר הכי שטותי בעולם לשלם 300 שח בשביל לקנות מחו"ל שמתוכם 120-150 זה על המשלוח..
מה לגבי צינורות צבעוניים? מצאת בארץ?
ולהגיד לך בת'כלס, לא מעניין אותי החברה של הצינור, נכון הם פחות גמישים, אבל תמיד אפשר לארגן את הלופ (אם הוא פשוט) בצורה כזאת שצינורות פשוטים יספיקו.. (הצבע חשוב לי, כי אני הולך להשתמש רק במים מזוקקים )
ישן 05-08-12, 1:43   #10 (קישור ישיר)
IO Rookie

וואלה קבל איזה קטע אני לא יודע איך אבל מצאתי לי מוכר שמחר לי את כל החתיכה שנשארה לו בערך 15 פיט ב11 שקל לפיט כולל המשלוח.. אני לא יודע אם זה זול אבל זה הכי טוב שמצאתי לטייגון..
בכל מקרה בקשר לשאלה לא מצאתי בלום בארץ אפילו צינורות שקופים ברמה של טייגון אין..
בכל מקרה חשבתי אולי אפשר לקנות צינור אולטרה שקוף ואולי בעזרת ספריי לצבוע אותו.. אני אישית לא יעשה את זה כי אין לי סבלנות+כוח+ לא אכפת לי איך זה יראה במלה המחשב שלי ניראה כמו מפלצת ביגלל שהרדיאטור בחוץ חח.
אבל אשמח לשמוע את דעת המומחים.. ובקשר לזיהום המאגר אז אפשר לסתום את קצוות הצינור לפני הצביעה
eran89 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-08-12, 2:09   #11 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eran89 צפה בהודעה
וואלה קבל איזה קטע אני לא יודע איך אבל מצאתי לי מוכר שמחר לי את כל החתיכה שנשארה לו בערך 15 פיט ב11 שקל לפיט כולל המשלוח.. אני לא יודע אם זה זול אבל זה הכי טוב שמצאתי לטייגון..
בכל מקרה בקשר לשאלה לא מצאתי בלום בארץ אפילו צינורות שקופים ברמה של טייגון אין..
בכל מקרה חשבתי אולי אפשר לקנות צינור אולטרה שקוף ואולי בעזרת ספריי לצבוע אותו.. אני אישית לא יעשה את זה כי אין לי סבלנות+כוח+ לא אכפת לי איך זה יראה במלה המחשב שלי ניראה כמו מפלצת ביגלל שהרדיאטור בחוץ חח.
אבל אשמח לשמוע את דעת המומחים.. ובקשר לזיהום המאגר אז אפשר לסתום את קצוות הצינור לפני הצביעה
לצבוע את הצינורות לא יתן אותה תוצאה, אני מעדיף שזה יהיה שקוף וזהו.. נכון יראה ריק כזה,
לפחות עד שאני אשיג ריכוז צבע כלשהו, אפשר לשים ויטמינצי'ק ופתרנו את הבעיה
אני מקווה שאני אמצא את המיכל ככה אני אוכל להתחיל כבר..
ישן 05-08-12, 7:41   #12 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

אל תעז לצבוע את הצינורות. אתה תעשה יותר נזק מיופי. צריך צבע מיוחד המיועד לצביעת גומי.

לכל היותר, אתה יכול להזמין נוזל קירור בצבע שאתה רוצה, וכשהוא יגיע, אז תמלא את המערכת בו.

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא