IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > ספקי כח, מארזים ומודינג
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

ספקי כח, מארזים ומודינג מארזים למחשב , ספקי כח , מערכות אל פסק , התאמת ספק למפרט , מודינג וגלריית מארזים.

ציוד היקפי : ספקי כח, מארזים ומודינג

יש סיבה לשדרג מארז?

(חתימה) אני חושב לשדרג לFULL אבל הם יקרים אז רציתי לשאול אם בכלל כדי? זה לצורך הורדת טמ''פ (של המעבד ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 06-08-12, 9:33   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל יש סיבה לשדרג מארז?

(חתימה)
אני חושב לשדרג לFULL אבל הם יקרים אז רציתי לשאול אם בכלל כדי? זה לצורך הורדת טמ''פ (של המעבד בעיקר שאני מתכוון לעשות לו OC ולקנות לו קירור איכותי - אבל זה לא הנושא העיקרי כאן )
השאלה היא אם למישהו יש קישור לתת לי מאתר בארץ שמוכר מארז FullTower שיתאים לכל גדלי הכס.מסך וגבהיי הקירורים למינהם ושתיהיה לו זרימת אוויר טובה. (וסידור כבלים מאחורה מן הסתם זה FullTower חחח)

תודה רבה
ישן 06-08-12, 11:10   #2 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

יש לך תקציב מוגדר? ועיצוב נדרש?
יש למשל את ה antec 640 שעולה 440 שקל ב KSP למשל.
יש את ה Raidmax Augusta ב TMS שעולה 519.
ישן 06-08-12, 11:32   #3 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

מיותר בשבילך, אם כבר שידרוג אז קנה SSD ואל תדאג לטמפ'.
(אייל הבחור לא יודע מזה CL של זכרון, בשביל מה הוא צריך מארז FULL TOWER .?)
אם יש לך בעיות טמפ' אז קנה קירור של נוקטואה U12P עם ה2 מאווררים ואתה מסודר.
ישן 06-08-12, 11:50   #4 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי doscape צפה בהודעה
מיותר בשבילך, אם כבר שידרוג אז קנה SSD ואל תדאג לטמפ'.
(אייל הבחור לא יודע מזה CL של זכרון, בשביל מה הוא צריך מארז FULL TOWER .?)
אם יש לך בעיות טמפ' אז קנה קירור של נוקטואה U12P עם ה2 מאווררים ואתה מסודר.
אני לא מסכים איתך. אין בכלל קשר בין הדברים.
OC לומדים עם הזמן. אני בטוח שגם אתה לא ידעת מה זה CL עד שהתחלת ללמוד

מארז גדול יכול לעזור המון מבחינת טמפרטורה באופן כללי. יש יותר מרווח, האויר לא נתקל כל הזמן במעברים לדיסקים, בכרטיס מסך, והוא יכול לזוז טוב יותר מצד לצד ולהעביר את האויר החם החוצה ביותר יעילות.

אתה יכול להוריד 10 מעלות מהמקסימום חום של המעבד אם אתה עובר למארז גדול יותר ומרווח יותר. בקיץ זה משמעותי, ומאפשר לך באופן כללי להתחיל לעשות וללמוד OC.

לשדרג ל SSD? אתה יודע, כל אחד והבחירות שלו. לא כל אחד רוצה / צריך / מעניין אותו SSD.
ברגע שהמשחק בזיכרון של המחשב, ל SSD אין שום השפעה. בייחוד אם ה SSD משמש אותך רק למערכת ההפעלה.
ישן 06-08-12, 12:02   #5 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

אני רואה את השאלות של הבחור בפורום והוא סתם מתפזר, אני מניח שהוא לא ירצה לשלם על משהו שלא יביא לו תועלת לטווח הקצר (הוא לא אמר שהוא רוצה לשדרג מארז על מנת להכניס מערך כרטיסי מסך למשל) ולכן זה מה שעניתי.
ישן 06-08-12, 12:26   #6 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

כן, הוא מתפזר, אבל אני מניח שהוא רוצה לדעת הכל מיידית. זה תמיד ככה
ולא הבנתי את עניין התועלת לטווח הקצר.
מארז גדול זה לא תועלת לטווח הארוך? מחליפים מארז כל שנה? רוב האנשים שמשדרגים חומרה ולא את כל המחשב לרוב משדרגים מארז פעם בכמה שנים טובות.
ישן 06-08-12, 12:36   #7 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

אייל הסיבה היחידה שהוא רוצה FULL TOWER זה בגלל שהוא מפחד שהמארז שלו לא מספיק מקרר, לדעתי זו לא סיבה מספיק טובה ונובעת בגלל חוסר ידע ולא בגלל צורך אמיתי, למה שהבחור סתם ייכנס להוצאות מיותרות במידה וזו באמת הסיבה? מציע להמתין לתגובתו כי שנינו הצענו לו את הקירור של נוקטואה ה U12P שאני אישית אוהב ומשתמש בו כעת במערכת האחרונה שהרכבתי.
ישן 06-08-12, 12:56   #8 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

אולי אתה צודק, אבל אני לא חושב שיש התנגשות בין הדברים.
קירור למעבד זה דבר אחד.
אבל אם מול המאוורר של הקירור למעבד יש קיר של כבלים ורכיבים בחריצי ה 5.25, שמונע ממנו לינוק אויר קר ולקרר כמו שצריך את המעבד, אז המעבר ל U12P יהיה משמעותית פחות אפקטיבי.
יש גם השפעה על קירור כרטיס המסך, על הזכרונות, לספק הכוח, ועוד. יכול גם להיות שסתם הוא לא אוהב את המארז הזה, ובא לו לשדרג. גם זה משהו לגיטימי לגמרי. כמה פעמים אנשים שדרגו כי סתם בא להם, גם אם זה אומר להוציא כמה מאות שקלים מהכיס?

בכל מקרה הבחור שאל, ונתתי לו חלופות.
להגיד "מיותר" ולהציע SSD לא בהכרח פוגע במטרה שלו. מעבר ל SSD דורש התקנה מחשב של המחשב באם הוא מיועד למערכת ההפעלה, ואולי לא בא לו? ואם הוא מיועד רק למשחקים, זה סתם להוציא הרבה כסף, כי 60GB זה בקושי 4 משחקים במצב של היום.

הבחור רוצה לשדרג זיכרון, את כרטיס המסך, אולי לשדרג את המארז גם בשביל להרגיש כאילו יש לו מחשב חדש? מה רע בזה?
יש חלופות, יש מחירים, ואת השיקול כדאי או לא, הוא יעשה.
מארז גדול יותר לא ישפר את המעלות בעוד קצת, ויוכל להעלים את כל הכבילה ולגרום למערכת להראות אסטית יותר? בטוח שהוא כן אם זה מארז טוב ומאוורר. בכמה אל מול מחיר? זה כבר חישוב שלא אתה ולא אני יכולים לעשות.
ישן 06-08-12, 14:52   #9 (קישור ישיר)
IO Addict

היה לי CM690+ U12P סך הכול היה שילוב טוב מאוד אבל צפוף מידי. ( לאחד ש"התעסק" עם מארז כול הזמן, במיוחד לסידור כבלים טוב) אז אפשר להבין את הצורך ב"להתקדם"....
amadey לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-08-12, 19:50   #10 (קישור ישיר)
IO Rookie

אייל עיצוב לא נדרש כלל - תקציב אין, רק רוצה מארז גדול ולחסוך בקנייה כמה שיותר כסף.
ותכלס אין לי מושג מזה CL כמה פעמים שניסיתי להבין מזה חח חוץ מזה שזה משהו כמו איזה תזמון מסוים בזכרונות או משהו אין לי שמץ. אבל מחשב יש לי מכיתה א' ומאז עברו כמעט 12 שנה ואני די מתעסק בו הרבה ואוהב תעניין ועם הזמן רחשתי רק ידע בסיסי שהגיע לי עם הנסיון. אני לא יודע מה לעשות בגלל שאני אל בטוח שאני בודק מספיק טוב או יודע מספיק טוב ובגלל זה הפוסט כאן כדי שתעזרו לי החליט מה לעשות - אני מקשיב לכל אחד מכם ולוקח את דעתם בחשבון בסופו של דבר בהחלטה.
amadey צודק בעיקרון המארז לא כזה בנוי לסידור כבלים ודי צפוף לי במארז. במארז גדול יותר אני יוכל לסדר כבלים יותר טוב בשביל להזרים יותר טוב אוויר וגם יותר מקום באופן כללי.. אין לי קירורים והרבה דברים במחשב חוץ מ4 מאווררים ואני כרגע רוצה לקנות קירור נורמלי למעבד שכפי הניראה בקושי יכנס במארז אז חשבתי שכדי לי להגדיל אותו בנוסף לשידרוג של הקירור למעבד ואני כן מנסה לחסוך בכסף ובגלל שאלתי על הכי זול אני לא מנסה לעוף כל עצמי עם איזה HAF X או PHANTOM או איזה COSMOS שאני בכלל לא צריך. אני תכלס רק רוצה מקום. תו לי קופסה עם אוורור זה יספיק לי.. סתם לא חח אבל הבנת תנקודה.
לגבי הSSD אני לא כל כך מבין אבל חוץ מזה שזה יקר אני לא זוכר מאיפה שמעתי אבל אמרו לי שהם לא מחזיקים יותר מדי זמן בהשוואה לארדים רגילים.
לגבי הקירור למעבד.

המארז 640 לא מצאתי בKSP
מצאתי רק 650. לפי האתר שלהם כתוב שזה מארז לסרברים (ה650), אתה חושב שהוא יתאים לצרכים שלי?

נערך לאחרונה על ידי grisha960, 06-08-12 בשעה 20:08.
grisha960 לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא