IOPanel

חזור   IOPanel > אוברקלוקינג וקירור > קירור מים
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

קירור מים מערכות קירור מים , רדיאטורים , משאבות , בלוקים למעבד ולכרטיסי מסך , גלריית מערכות קירור מים , תוצאות וביצועים של מערכות וחנויות מהעולם לפתרונות קירור

אוברקלוקינג וקירור : קירור מים

המלצה לקירור מים למעבד בסוקט 2011

שלום לכל המומחים ! למרות שנפתחו עוד דיונים דומים , החלטתי שהגיע הזמן לעבור לקרור מים רציני , יש לי ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 21-08-12, 9:59   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל המלצה לקירור מים למעבד בסוקט 2011

שלום לכל המומחים !
למרות שנפתחו עוד דיונים דומים , החלטתי שהגיע הזמן לעבור
לקרור מים רציני , יש לי כרגע h80 , ואני מעוניין לעבור למשהו יותר רציני

המערכת שלי כוללת מארז של lianli p80b
ומעבד 3960x ולוח של asus r4e

התקציב הוא כ 600-800$ כולל הכול

תודה

נערך לאחרונה על ידי eyal_ma, 21-08-12 בשעה 10:21.
mevorach לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-08-12, 10:20   #2 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

בוא נתחיל עם המארז שלך.

אתה לא יכול לשים בפנים רדיאטור מבלי לחתוך אותו.
יש כל מיני פרויקטים של אנשים ששמו רדיאטור מקדימה, או למטה. אבל לך יש להבנתי 3-4 כרטיסי מסך, מה שמונע ממך לחבר אחד למטה.

השיטה השניה היא לחבר את הרדיאטור מאחור, שהיא דרך די סטנדרטית.
שיטרה שלישית היא להשתמש ברדיאטור חיצוני על סטנד, שפשוט יושב בחוץ עם המאורריים.
לשתי האפשרויות האלו יש עלות של גודל המערכת, וכן רעש (מאוררים שלא בתוך המארז קצת ירעשו יותר שכן אין משהו שמרכך את הרעש).

השיטה השלישית תלויה בהאם אתה תרצה לשדרג את המערכת ולקרר גם כרטיסי מסך.

צריך להגיע להחלטה במקרה הזה בשביל לקבוע סט שלם. הבדלי המחיר יכולים להיות גדולים.

מבחינת התקציב שלך, כולל הכל זה לא ריאלי. אף אחד לא מבטיח לך שהחבילה לא או כן תעבור במכס, וכמה מכס תשלם. אפשר לעשות אומדן אבל זה די קשה לתת לך מחיר מדוייק.
זה אומר בהנחה שכן תשלם מיסים, אז מדובר על תקציב של 640$-480$ לקניה + משלוח.

מבחינת קיטים, קיט שלם יכול לעזור, אבל בכל מקרה אתה תהיה צריך להזמין כמה רכיבים נוספים בגלל הצורך להרכיב את הרדיאטור.

בנוסף ערכתי לך קצת את הכותרת, שאחרים ידעו באיזה קירור מדובר.
ישן 21-08-12, 10:46   #3 (קישור ישיר)
IO Member

תודה ,
אם כן רדיאטור מחוץ למארז !, ראיתי שאפשר לחבר אותו מבחוץ עם מרווח מסויים של 5-10 סמ

מהגב של המארז , אני מעדיף 2X 120MM , אבל אם זה משמעותי אז גם 3 120 זה בסדר

לגבי התקציב בוא נגיד 400-500 ( לא כזה משנה ) לפני משלוח ומיסים וכל הברגים והמתאמים שאצטרך בכדי להרכיב את הרדיאטור בחוץ ,

מה שחשוב לי זה לדעת איזה בלוק הכי טוב ואיזה רדיאטור הכי טוב ואם המשאבה צריכה להיות בנפרד או חלק מהרדיאטור או אולי קיט כולל
ישן 21-08-12, 11:41   #4 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

מבחינת הרדיאטור, אתה רוצה רעש או שקט?
מדובר על הבדלים מאוד משמעותיים בבחירה.
יש רדיאטורים שהם נותנים את הביצועים הכי טובים כאשר אתה משתמש במאווררים שקטים ואיטיים יחסית, ויש כאלו שנותנים ביצועים חרא עם אותם המאוררים, אבל ברגע שתאחד אותם עם מאווררים חזקים, זה פשוט חוייה.
הרדיאטור של alphacool ה UT60 הוא הטוב ביותר בעיקרון, עד איזור ה 2500RPM של המאווררים.
ה GTX360 נותן את הביצועים הכי טובים עם מאוררים מאוד חזקים. ביניהם יש את ה RX360 של XSPC שהוא יחסית פופולארי בגלל המחיר הנמוך שלו, או ה XTX360 של EK.
כמובן שמדובר על גדלי ה 360. כמובן 240 יהיו די דומים, אך בדגמים הכי טובים לא תמיד יש 240.

גם מבחינת הבלוק, יש די הרבה הבדלים.
יש את ה kryos HF של aquacomputer. הוא מעולה למשחות רגילות ולחץ מים בינוני.
יש את ה HF rev2 של EK שהוא מעולה כאשר אתה משתמש במשחות יקרות ואיכותיות בלבד. משחות בינוניות פשוט "לא עושות" לו את זה, והביצועים הם בינוניים.
ויש את ה Koolance cpu-370 שהוא הכי טוב עם משחות רגילות ולחץ מים גבוה.

מבחינת המשאבה, יש שתי אפשרויות בדרך כלל, ה 655(או D5) וה 35X (או DDC). ה D5 מעולה כאשר אין הרבה דברים במערכת. בדרך כלל לקרר מעבד בלבד או רק כרטיס מסך אחד היא מעולה לזה. ה DDC מעולה למערכות עם הרבה רכיבים בפנים, ותתן ביצועים טובים יותר ככל שהמערכת גדולה.
אפשר לקנות לכל משאבה גם מעין "קיט" של המשאבה בתוך מאגר, וזה עוזר להקטין משמעותית את החלקים במערכת.

אז אתה מעדיף שקט או רעש?
הבחירה צריכה להיות האם אתה מתכוון לשדרג את המערכת בעתיד, או לקרר את המעבד וזהו.

יש לך מעבד די חזק, אז גם השאלה היא כמה אתה תרצה לדחוף אותו?
הוא בכל זאת לא קריר כמו ה IB.
ישן 21-08-12, 12:05   #5 (קישור ישיר)
IO Member

תודה על האנפורמציה המקצועית
איזה רכיב קובע אם הלחץ מים יהיה חזק או בנוני ?

אין לי כוונה לקרר במים את כרטיסי המסך כרגע כך שמדובר רק במעבד , לגבי המאוורים אין לי בעיה עם רעש מכיוון שארצה להביא את המעבד למקסימום רק מדי פעם , אתה יודע כששורה הרוח

כך שבעצם רוב הזמן זה יהיה עם מאווררים שקטים באוברקלוק מועט אבל שיעבוד הכי טוב עם מאווררים רועשים במקסימום

אז ...

GTX360

kryos HF

D5

???

תודה

נערך לאחרונה על ידי mevorach, 21-08-12 בשעה 12:16.
ישן 21-08-12, 15:51   #6 (קישור ישיר)
IO Rookie

מצטער על Google Translate

כדאי לקחת ערכה מראש התאסף. הייתי מציע סט חדש של XSPC עם Raystorm Extreme והבסיס לרדיאטור
XSPC Water Cooling Kits : Performance-PCs.com, ... sleeve it and they will come
XSPC 120mm Radstand - Universal 120mm Radiator Stand Products Model: XSPC-RADSTAND-120 [XSPC-RADSTAND-120] : Performance-PCs.com, ... sleeve it and they will come
XSPC 140mm Radstand - Universal 140mm Radiator Stand Products Model: XSPC-RADSTAND-140 [XSPC-RADSTAND-140] : Performance-PCs.com, ... sleeve it and they will come

זקן התחיל להתקרר 3930K
XSPC Rasa 750 RX240 WaterCooling Kit Products Model: XSPC-X2OP750-RX240 [XSPC-X2OP750-RX240] : Performance-PCs.com, ... sleeve it and they will come
מעבד כדי להיבדק על 5.2Ghz

וזו קבוצה החדשה היא הרבה יותר טובה עם היחידה החדשה והמשאבה
jacob1974 לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 21-08-12, 22:07   #7 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

מצטער על התשובה המאוחרת.

אני רוצה רוצה לוודא שאתה מבין שמה שאתה רוצה יקר?
אתה רוצה את הכי טוב, אבל כמובן הכי טוב יקר.

הנה דוגמא למה שאתה מצפה לקבל.

משלוח הוא עוד 81$ דרך USPS.
וזה עוד לפני שאתה בוחר מאווררים. גם שמתי שם רדיאטור 240 ולא 360, כי בפועל למעבד יחיד אני לא חושב ש 360 יתן שיפור משמעותי אמיתי (יש הפרש של כמעט 20$ ביניהם).

עכשיו אם במקום אתה רוצה קיט מסודר, אז המתאם של koolance (לא מצאתי שם מתאם זול יותר לחבר את הרדיאטור בגב המארז) והקיט EK-KIT H3O, אתה חוסך בערך 30$.
או יש את הקיט של XSPC Raystorm RX360, ושם אתה חוסך עוד 50$.

ואלו פלוס מינוס האפשרויות שלך. אפשר לחסוך עוד כסף עם סטים קטנים יותר. הכל עניין של trade-off.

נ.ב.
יש לך כבר תוצאות של ה 7970? מעניין אותי לדעת כמה אתה יכול למשוך אותם על אויר.
ואל תדאג, אני מגיע עם משהו הרבה יותר צנוע . נראה שהמקום הראשון מובטח לך פחות או יותר.
ישן 22-08-12, 0:12   #8 (קישור ישיר)
IO Member

תודה !!
לא יכולתי לבקש תשובה יותר מפורטת מזו .
אני לא חושב שאחסוך ואלך על האופציות היותר יקרות כדי לא להתבאס אחר כך

בקשר לתוצאות שלי ... אז לא היה לי קל להפעיל את כל הכרטיסים ב 100% תפוקה בגלל הדריברים של AMD

אבל בסוף מצאתי דרך וכולם פועלים על 1180/1770 אבל הרעש מחריד , המעבד שלי קצת עצל זו הסיבה שנשברתי ואני מאיים עליו במים
מחר תראה את התוצאה , לא מאמין שאתה תביא משהו צנוע ,, 80 תמיד מנצח 70

ישן 22-08-12, 0:29   #9 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי mevorach צפה בהודעה
אבל בסוף מצאתי דרך וכולם פועלים על 1180/1770 אבל הרעש מחריד , המעבד שלי קצת עצל זו הסיבה שנשברתי ואני מאיים עליו במים
מחר תראה את התוצאה , לא מאמין שאתה תביא משהו צנוע ,, 80 תמיד מנצח 70

לא רע. אני מקווה שתוכל לדחוף את המעבד לאיזור ה 5ghz ולתת 27K או קרוב.
מה שיש לי היום לא ממש מתקרב למה שהיה בפעם הקודמת, כך שאני מניח שמקום ראשון יהיה לך קל להשיג.
ישן 24-08-12, 18:05   #10 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של lllliiioor

תגובה מעט לא קשורה, אבל ה2011 זו התושבת עם המעבדים הבעייתים מבחינת משחה טרמית (פנימית)
אני צודק?

במידה וכן, קירור כמו שיש לך עכשיו והסרת הפלטה הלא מולחמת מהמעבד יתנו ביצועים דומים ואף עדיפים.
למרות שהאחריות מבוטלת, המחיר של הקירור מים זה כמעט כמו כמו 2 מעבדים כאלה, חבל על הכסף

אני הייתי מוותר על הקירור והולך על המוד למעבד במידה וזה מעשי מבחינת המשתמש ה"רגיל" להוריד את הפלטה העליונה

lllliiioor לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-08-12, 18:11   #11 (קישור ישיר)
IO Member

איפה ראית את זה ? , פעם ראשונה שאני שומע על מוד כזה
ישן 24-08-12, 18:28   #12 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של lllliiioor

http://www.iopanel.net/themal-paste-...y-bridge-temp/

ישן 24-08-12, 18:30   #13 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי lllliiioor צפה בהודעה
תגובה מעט לא קשורה, אבל ה2011 זו התושבת עם המעבדים הבעייתים מבחינת משחה טרמית (פנימית)
אני צודק?

במידה וכן, קירור כמו שיש לך עכשיו והסרת הפלטה הלא מולחמת מהמעבד יתנו ביצועים דומים ואף עדיפים.
למרות שהאחריות מבוטלת, המחיר של הקירור מים זה כמעט כמו כמו 2 מעבדים כאלה, חבל על הכסף

אני הייתי מוותר על הקירור והולך על המוד למעבד במידה וזה מעשי מבחינת המשתמש ה"רגיל" להוריד את הפלטה העליונה
1. אתה טועה. מדובר על IB ולא על SB-E. מעבדי 1155 הם IB, ו SB-E זה 2011. הבדל קטן.

2. אתה באמת מציע לו לחתוך את המעבד ולהוריד את ה IHS?

3. מדובר פה על מעבד שעולה 1000$. אתה מציע לו לחסל את האחריות לחלוטין, לסכן להרוס לחלוטין את המעבד, ולהרוס כל סיכוי של מכירה לאחר מכן?

4. מי אמר שמדובר פה על מוד? מה אנשים עשו עם IB זה להחליף את המשחה, אבל כמעט כל מי שניסה לעשות זאת, לא החזיר את ה IHS בדיוק לאותו המקום.

5. אתה באמת פאקינג מציע לאנשים להוריד את ה IHS? סליחה אבל זה ממש נופל בקטגוריה של holy shit....

6. אף אחד מאלו שנגעו ב IB לא התקינו קירור ישירות על המעבד. דבר ראשון בגלל שבאותו הרגע הקירור לא בהכרח ישב עליו טוב (אין IHS שזה אומר שיש עכשיו הבדלים בגובה), ואתה מתסכן בליצור לחץ מוגזם ישירות על המעבד, ובעצם להרוס אותו בהרכבה הראשונה.

7. לא מאמין שמישהו מציע דבר כזה במקום קירור למישהו שרוצה סתם לקרר את המעבד שלו...
ישן 24-08-12, 19:01   #14 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של lllliiioor

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eyal_ma צפה בהודעה
1. אתה טועה. מדובר על IB ולא על SB-E. מעבדי 1155 הם IB, ו SB-E זה 2011. הבדל קטן.

2. אתה באמת מציע לו לחתוך את המעבד ולהוריד את ה IHS?

3. מדובר פה על מעבד שעולה 1000$. אתה מציע לו לחסל את האחריות לחלוטין, לסכן להרוס לחלוטין את המעבד, ולהרוס כל סיכוי של מכירה לאחר מכן?

4. מי אמר שמדובר פה על מוד? מה אנשים עשו עם IB זה להחליף את המשחה, אבל כמעט כל מי שניסה לעשות זאת, לא החזיר את ה IHS בדיוק לאותו המקום.

5. אתה באמת פאקינג מציע לאנשים להוריד את ה IHS? סליחה אבל זה ממש נופל בקטגוריה של holy shit....

6. אף אחד מאלו שנגעו ב IB לא התקינו קירור ישירות על המעבד. דבר ראשון בגלל שבאותו הרגע הקירור לא בהכרח ישב עליו טוב (אין IHS שזה אומר שיש עכשיו הבדלים בגובה), ואתה מתסכן בליצור לחץ מוגזם ישירות על המעבד, ובעצם להרוס אותו בהרכבה הראשונה.

7. לא מאמין שמישהו מציע דבר כזה במקום קירור למישהו שרוצה סתם לקרר את המעבד שלו...
כל מה שאני יודע לגבי התהליך זה מהלינק שפרסמתי
לצערי אני לא יודע כיצד בנוי מעבד, הסקתי שמדובר בסוג של לאפינג קיצוני
בנוסף ציינתי בהודעתי הראשונה שרק במידה וזה מעשי מבחינת המשתמש הרגיל הייתי עושה את זה.

לגבי מחיר המעבד, אני לא בקיא בדגמים שלאחר הSB, חשבתי שהוא עולה בסביבות ה500$
כמו שעלו ה2600K וה920
עכשיו אני מבין שמדובר במחליף של הX980

חלק ממהותו של הפורום זה להביע דעה... אני לא מתעסק ומתעניין במעבדים לאחרונה כמו כבודו
תודה שתיקנת אותי.

ישן 24-08-12, 21:00   #15 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי lllliiioor צפה בהודעה
חלק ממהותו של הפורום זה להביע דעה... אני לא מתעסק ומתעניין במעבדים לאחרונה כמו כבודו
אבל חלק מהמהות היא גם לפני שאתה מציע למישהו משהו, לדעת מה אתה מציע, וההשלכות שלו.

אתה רשמת משהו כאילו שאתה באמת מבין על מה מדובר ומה קורה פה.
וחוץ מהעניין של לתקן, העצה שנתת היא קטסטרופית.

זה כמו להגיד למישהו חדש "אני לא מבין ב SB, אבל לדעתי מה שאני יודע, אתה יכול בשקט להריץ את המעבד שלך על 1.7V".
עכשיו יבוא אותו מישהו, יגיד "סבבה, 1.7V!" ולא יבין למה הלך לו המעבד...

חוץ מרצון טוב צריך קצת לגבות את הדברים שלך בהבנה ממש. כמו שאני לא אציע למישהו איזה רכב לקנות כי אין לי מושג בשיט ברכבים, ככה אני גם לא אגיד לו "אין בעיה, תפתח את המנוע ותחליף את הבוכנה, כל מה שאתה צריך זה מברג".

קצת אחריות במה שאתה רושם. לא יכול להיות שתרשום דבר כזה למישהו שיכול לגרום נזק פיזי ממשי למעבד שלו בלי להבין בכלל מה רשמת.

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא