IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > תמיכה טכנית
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

תמיכה טכנית המחשב לא עולה ? לא נדלק ? מסכים כחולים ? הודעות שגיאה ? לפני שרצים לטכנאי מחשבים , כאן תוכלו לקבל עזרה לתקלות תוכנה וחומרה

חומרה : תמיכה טכנית

הצילווו!!!!! RAID 1 Degraded לא מבינה מה לעשות, דחוף!

תקציר: יש לי רייד 1 עם 2 הארד דיסקים וכרגע הרייד מסומן DEGRADED ב BIOS ואני לא מצליחה לפענח מי ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 07-09-12, 21:58   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל הצילווו!!!!! RAID 1 Degraded לא מבינה מה לעשות, דחוף!

תקציר:
יש לי רייד 1 עם 2 הארד דיסקים וכרגע הרייד מסומן DEGRADED ב BIOS ואני לא מצליחה לפענח מי מההארד דיסקים הוא הבעייתי. בנוסף לזה אני צריכה לפתור את הבעיה להחזיר את המחשב שלי לתפקוד בהקדם האפשרי.

פירוט המקרה:
יש לי מחשב עם ווינדוס 7 64 ביט, לוח של ASUS ו2 הארד דיסקים SATA שמכוונים על רייד 1 MIRROR, הארד דיסק אחד SEAGATE 500 גיגה והשני WD 500 גיגה. יש לי עוד הארד דיסק מחובר ב IDE אבל הוא לא נראה לי קשור לעניין.
ביום חמישי (אתמול) עבדתי בערב על המחשב ופתאום הוא הגיב לאט מידי, חושב הרבה בכל קליק. עשיתי אתחול ואז הווינדוס נתקע בשלב הלוגו. יום לפני אגב הוא עבר בסדר אבל האמת שבשבוע האחרון פעמים כשעשיתי SHUTDOWN היה לי קראש של ה EXPLORER משום מה, אבל אני בדרך כלל לא מתייחסת לזה, כי עולי עשיתי סגירה בדיוק שרץ משהו, וכו וכו.
נסיתי להריץ REPAIR TO STARTUP (וזה היה בלי לשים לב בעצם שהבעיה היא ברייד, כנראה לא הסתכלתי על המסך באותו רגע). זה לקח לו איזה שעה ובסוף הוא אמר שהוא לא מצליח לפתור את הבעיה. עשיתי אתחול ואז שמתי לב בעצם שהרייד שלי הפך מ HEALTHY ל DEGRADED.
עזבתי את זה וחזרתי לזה ביום שישי.
ביום שיש (היום) פתחתי את המחשב וניתקתי וחיברתי חזק את כל החוטים למקרה שמשהו יצא מהמקום או משהו כזה. זה לא עזר. התחלתי לחפש באינטרנט והבנתי שכנראה אחד ההארד דיסקים נדפק ואני צריכה להחליף אותו.
הבעיה שלי, אותה אני מנסה כבר 3 שעות לפתור, היא שאני לא מצליחה להבין מי מההארד דיסקים נדפק, ככה שאני לא יודעת את מי להחליף (אם זה כבר אפשרי, קראתי שאם עושים אתחול, ואני עשיתי כמה, זה כבר מאוחר וצריך לתקן את ה ARRAY ידנית, אבל תקנו אותי אם אני טועה). בכל המקומות שקראתי באינטרנט כולם היו כבר בשלב אחרי, אומרים שהמחשב איפה שהוא אמר להם בדיוק איזה הארד דיסק עזב את הרייד והם פשוט החליפו אותו. רק המחשב שלי לא אומר לי כלום, 2 ההארד דיסקים מסומנים בדיוק עם אותם נתונים (מצורפות תמונות) ואין לי מושג מה לעשות. בנוסף הווינדוס שלי לא עולה ככה שאני לא יכולה מתוך הווינדוס לפענח מה הבעיה. אני כרגע עובדת על הלפטופ הישן שלי.
עולה גם השאלה האם בכלל נדפק ההארד דיסק, או שזו סתם הייתה איזה נפילת מתח שגרמה לו לצאת מסנכרון ואז איך מחזירים את זה למה שהיה??
עכשיו שאני חושבת אל זה אני באמת בטעות לפני שבוע הוצאתי את המפצל מהחשמל, אבל המחשב היה כבוי באותו זמן...
אנא אנא עיזרו לי! אני עובדת מהבית, המחשב הוא העבודה והחיים שלי. בנוסף להכל אחי היקר שעוזר לי בדברים האלה מבלה עכשיו בצרפת ואין לי מי שיעזור לי. אני חייבת דחוף את המחשב שלי בחזרה. יש לי גישה למחשבים (למרות שאני לא מומחית) אז אם מישהו יוכל להנחות אותי בדיוק מה לעשות אני אודה לו לעולמי עד!

תודה מראש,
לירון ו-3 החתולות שלה =^w^=
קבצים מצורפים
סוג הקובץ: jpg Bios Degraded Raid.jpg (195.3 KB, 21 צפיות)
סוג הקובץ: jpg Array List.jpg (184.2 KB, 15 צפיות)
סוג הקובץ: jpg Segate Array Details.jpg (191.0 KB, 15 צפיות)
סוג הקובץ: jpg WD Array Details.jpg (187.7 KB, 16 צפיות)
Bulma לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-09-12, 22:08   #2 (קישור ישיר)
IO Rookie

שאלה נוספת - אם אחד ההארד דיסקים נדפק האם יש אפשרות בינתיים לבטל את הרייד ולעבוד רק עם ההארד דיסק התקין לכמה ימים ואז אחרי זה לקנות הארד דיסק חדש, לחבר אותו במחשב וליצור רייד חדש בלי (!) שזה יפרמט לי את ההארד התקין, הקיים שעובד??? או שזה לא מומלץ והיא כדאי להחליף ישר את ההארד דיסק הפגום ולתת לרייד לתקן את עצמו בתקווה שהוא לא ימחוק לי את הכל?

בהנחה שבאמת יש הארד דיסק דפוק, אני עדיין לא הכי בטוחה בזה.
תודה.
ישן 07-09-12, 22:32   #3 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של elad

אם באמת היה רייד 1 בין 2 הדיסקים ואחד נהרס אז לא היית אמורה להרגיש את זה בכלל.
זה כל הקטע של רייד 1. שרידות גם בכשל של חצי מהדיסקים (במקרה שלך חצי משניים זה דיסק אחד)

לא נראה שאף אחד מהדיסקים נדפק.

או שמישהו נגע בהגדרות הרייד ושיבש אותן
או שהכניסו דיסק חדש למערך והיה סינכרון הפוך.
ישן 07-09-12, 22:38   #4 (קישור ישיר)
IO Rookie

אוקיי... אני חשבתי שפשוט רייד 1 זה כמו גיבוי תמידי, ככה שאם אחד נדפק אז פשוט אפשר להשאר עם זה שעובד, משהו כמו גלגל ספייר באוטו.
אני מאוווווד מקווה וכן יש לי הרגשה ששני הארדיסקים לא נדפקו ומשהו פשוט יצא מסנכרון.
אף אחד לא נגע בהגדרות במאה אחוז, אני גרה לבד ואני היחידה שנוגעת במחשב שלי ואני בגדול מבינה במחשבים ככה שלא הייתי עושה משהו סתם בטעות. זו גם הסיבה שעצרתי עכשיו בלי לעשות כלום לפני שאני מבררת במיליון אחוז מה צריך לעשות בסיטואציה הזו.
גם לא הכנסתי שום דיסק חדש או משהו כזה. המחשב הוא אותו מחשב מהיום שקניתי אותו לפני 4 שנים כמעט, לא הוספתי לי שום דבר או שיניתי משהו. וכמובן שהכל היה בסדר עד לפני יומיים.
בקיצור, השאלה היא מה עכשיו? מה שהיה היה, אבל איך אני מחזירה את המחשב שלי לפעולה?

תודה על התגובה אגב, אני מעריכה את זה.
ישן 07-09-12, 22:57   #5 (קישור ישיר)
IO Rookie

עוד שאלה (סליחה, אני פשוט במקביל מחפשת ברשת).
אם אני הופכת את ההארד דיסק שאני כרגע לא עושה ממנו BOOT לזה שאני כן אעשה ממנו BOOT ואז אולי בתקווה אצליח להפעיל את הוונדוס ולעשות איזה סריקת תקינות על ההארד דיסקים?
או שזה לא רעיון טוב, כי הדיסק הטוב ינסה לכתוב לדיסק הפגום ולא יצליח, מידע ילך לאיבוד, ווינדוס יתחרף או לא יודעת מה? מישהו פשוט הציע את זה באינטרנט וככה הוא בירר איזה מהם הוא הדיסק הפגום.
אני צריכה לדעת אם זה צעד נכון.
ישן 07-09-12, 23:05   #6 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של dudu_azran

האם את יכולה לגשת ל-WINDOWS או ל-SAFE MODE?
dudu_azran לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 08-09-12, 0:12   #7 (קישור ישיר)
IO Pro

שלום וברוכה הבאה לפורום.

קודם כל חשוב ללא קשר לרייד כלשהו לעשות גיבוי תמידי לחומר במיוחד אם זה מחשב
עבודה מהבית וזה קריטי.דבר שני האם את יכולה לראות את מערכת ההפעלה שלך עולה

חשוב ביותר זה לדעת לחבר את הכוננים ברצף כבלים הנכון חזרה ללוח !!.
אחרת את שברת את המערך רייד שלך מול הלוח אם.
כי אם פירקת את הכל כמו שעשית והרכבת שוב ולא החזרת הכל באותו סדר בדיוק

כבל 1 לפורט 1 כונן 1 לכבל 1 וככה הלאה אז בעצם הרייד כבר לא קיים כי הרכבת הכל בסדר אחר.

מצב DEGRADED

לא בהכרח אומר שהכל אבוד.תנסי לחבר את הכוננים מחדש במחשב ולראות מה יעלה.
לפעמים יש כשל זמני בבקר רייד אז הוא כותב DEGRADED.אבל אם הכל עובד שוטף הבקר משחזר את המערך ואת הנתונים שיש בו.

מעבר לכך אני ממליץ בחום לעבור מיידית לרייד 5 וזה יעלה עוד כונן קשיח.פה גם אם יש כשל של
אחד תמיד יהיה ניתן לשחזר .מינימום 3 זו הדרישה.

אם אחד נכשל השיחזור של כל המערך נעשה מהשניים האחרים.יותר יקר.אבל מידע יקר יותר.
Intel I5 2500K | ASrock Z77 Pro 4 | DELL PERC 5 with Raid 5 array | Corsair XMS3 16GB |Intel HD3000 | Seasonic X-750 Modular | Crucial M4 SSD Samsung F3 X8 in RAID 5 | LG DVD-RW GH22NS40 Sata X18 LG DVD-RW GH22NS70 LG DVD-RW H42 | EMU 1212M | YY -W201 Microsoft Windows 7 Professional 32 Bit |Dell 2709 | Microsoft Laser Mouse 3000 | KAMA reader II 30 in one | Microsft ELIT keyboard |

Samsung Galaxy NOTE N7000
avidan33 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-09-12, 0:23   #8 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

ציטוט:
פורסם במקור על ידי avidan33 צפה בהודעה
שלום וברוכה הבאה לפורום.

מעבר לכך אני ממליץ בחום לעבור מיידית לרייד 5 וזה יעלה עוד כונן קשיח.פה גם אם יש כשל של
אחד תמיד יהיה ניתן לשחזר .מינימום 3 זו הדרישה.

אם אחד נכשל השיחזור של כל המערך נעשה מהשניים האחרים.יותר יקר.אבל מידע יקר יותר.
אני לגמרי נגד המעבר לרייד 5 תוכנתי, בטח על בקר של NVIDIA שיש לך על פי התמונות.

המערך לא נשבר, נראה שחיברת ליציאות ה SATA חיבורים לא נכונה בכוננים.
אם כונן אחד את אמורה להעלות ברייד 1...
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-09-12, 13:55   #9 (קישור ישיר)
IO Rookie

אוקיי. יום חדש. עשיתי עוד כמה בדיקות:
1. ניתקתי את כל החיבורים שוב והחזרתי חזק למקום. כמובן כל כבל בדיוק לאיפה שהיה, אני תמיד מנתקת-מחזירה בלי לשנות כלום. לא שינה שום דבר, אותה בעיה.
2. נכנסתי למאפיינים של הרייד ושיניתי שה BOOT יהיה מהדיסק השני, ה WD. עכשיו מה שקרה הוא שהווינדוס התחיל לעלות ואז הגיע BLUE SCREEN OF DEATH. אוקיי, דווקא נראה כמו התקדמות, אני חושבת, כנראה זה הדיסק הדפוק, או שאני טועה.
3. החזרתי את ה BOOT לדיסק הראשון SEAGATE כדי לראות מה קורה וזה חזר למה שהיה, הווינדוס פשוט תקוע בלוגו אבל אין קראש.
4. ניסיתי לעלות ב SAFEMODE הכי בסיסי, אפילו בלי תמיכת רשת והוא נתקע בשלב מסוים. אז גם SAFEMODE לא עולה.

פה עצרתי. יש לי הרגשה שהדיסק WD נדפק (חבל, דווקא היו לי ציפיותת גדולות ממנו) ואני רוצה באמת לנסות פשוט לנתק אותו ולראות מה יקרה.
אבל! אני ממש פוחדת לעשות את זה. הרייד לא יראה שחסר לו דיסק ותהיה אותה בעיה? הוא לא ינסה לכתוב לדיסק לא קיים?
והאם אני צריכה לשנות משהו בכוונים שלי??? יש באינטרנט שכתבו שהם שינו לרייד 0 או הוציאו ואז הרייד אמר להם לבטל את הARRAY אבל זה נראה לי מסוכן ויגרום לאיבוד מידע. אז מה לעשות בדיוק?

כל הפואנטה שעשיתי את הרייד הזה היא בדיוק בשביל שאם אחד הדיסקים ידפק זה לא יעצור לי את העבודה השוטפת. זה לא לצורך גיבוי מידע אלא למנוע בזבוז זמן - 3 ימים של התקנה ועוד שבועיים (כן, מניסיון) של שחזור כמעט 200 גיגה מהענן. חשבתי שפשוט זה יהיה עניין של כמה קליקים ואני לא ארגיש את זה, אבל משום מה הסתבכתי.
יש לי גיבוי של המידע הכי עדכני בענו פחות היומיים האחרונים, כי המחשב עשה בעיה ולא עשיתי את הגיבוי היומי שלי ויש עבודה וקבצים שילחו לאיבוד. יש לי עוד גיבוי בכונן IDE אבל הוא עדכני ללפני שבוע+, לא הכי עוזר לי אבל גם משהו. הבעיה שיש לי גיבוי מאוד ישן עד כמה שזכור לי למערכת הפעלה ופה הבעיה שלי. אני ממש ממש, אבל ממש לא רוצה להתקין הכל מחדש עכשיו! יש לי כמה פרוקטים שעכשיו תקועים ואני יודעת שאם אני לא אציל את המחשב שלי עכשיו מדובר ב 2-3 שבועות של לא לעבוד משמע אין כסף בסוך החודש.

אני חייבת הנחיות מדויקות בבקשה, בדיוק מה לעשות בלי להניח בבקשה שיש איזה שלב שאני אמורה לדעת לבד. אני מעדיפה שיגידו לי משהו שברור לי מאשר שיחשבו שזה ברור ואני לא אדע.

תודה רבה רבה רבה, אתם מלאכים!
ישן 08-09-12, 15:30   #10 (קישור ישיר)
IO Rookie

אני כרגע בסך הכל רוצה לדעת מה יקרה אם אני אנתק את אחד הדיסקים ואנסה להעלות את המחשב בלי לשנות כלום, רק לראות אם הווינדוס עולה. האם זה ידפוק משהו??? האם זה רק יתריע אבל יתן לי להמשיך? או שזה יהיה אותו דבר כי אחד הדיסקים עזב את ה ARRAY.
זה כל מה שאני רוצה לדעת. אני רוצה לבדוק בלי לגרום נזק בגלל פעולה מטופשת.
ישן 08-09-12, 15:50   #11 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של dudu_azran

לדעתי לא תהיה לך בעיה לעבוד עם אחד מהם בלבד אם תבטלי את מערך הרייד
מקריאה ברשת נראה שהבעיה הזו נגרמת בעקבות דריוורים בעיקר
dudu_azran לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-09-12, 17:45   #12 (קישור ישיר)
IO Rookie

המממ.. אוקיי.

בינתיים יש עוד התקדמות:
הורדתי UBUNTU כדי שתהיה לי גישה לקבצים שאוכל לגבות את הימים האחרונים. בנוסף גיליתי ש א. יש לי גיבוי של מערכת ההפעלה מלפני חודש, אז זה טוב מאוד. ב. יש לי גיבוי בדיסק הנוסף שלי מעודכן ללפני שבוע ובנוסף עכשיו גיביתי את השאר. אז עכשיו רק צריך לאתר את הבעיה ולנסות להחזיר את המחשב לעבודה בהקדם האפשרי.
על הדרך עשיתי בדיקה ב DISK UTILITY של UBUNTU ואז!!!! גיליתי שיש BAD SECTORS בדיסק SEAGATE שהוא גם הראשי ברייד. ה WD תקין. מוזר אבל למה כשהפכתי אותו ל BOOT זה לא עבד.
הורדתי SEATOOLS של DOS BOOTABLE ואני עכשיו מריצה את זה.
גם שם ה SEAGATE לא תקין, FAILED SHROT TEST. ה WD תקין.
אני מריצה עכשיו LONG TEST. זה מצא ERRORS, עשה באמצע FAILED ושאל אותי אם אני רוצה לתקן. הלכתי על אינטואיציה ואמרתי כן. הוא תיקן ואני מריצה עכשיו שוב LONG TEST והוא מוצא עוד ERRORS.
עוד לא ניסיתי לנתק את אחד מהם ולהריץ. אבל עכשיו אני יודעת איזה הוא הבעייתי.
השאלה עכשיו היא גם - האם הדיסק הלך, מת, או שתיקון BAD SECTORS יציל אותו? או איזה FIRMWARE UPDATE ? או שלא שווה לי להסתכן?
ישן 08-09-12, 19:31   #13 (קישור ישיר)
IO Rookie

טוב! לסיכום העניין:
ניתקתי את הכבל DATA של ה SG אבל לא שינית שום דבר חוץ מזה. ב ARRAY LIST הוא לא נתן לי לבחור את ה WD כ BOOT, רשם אותו כ BBS , כנראה כי הוא לא ה PRIMARY אבל זרמתי עם זה והמשכתי וזה עלה!!!!!! אני כל כך שמחה! המחשב היקר שלי עלה ונראה שהכל תקין.
סגרתי את המחשב ועשיתי הפוך - ניתקתי את הכבל DATA של ה WD וחיברתי את של ה SG ועשיתי אותו דבר. הווידוס נתקע בשלב הלוגו כמו הקודם.
אז זה עכשיו רשמי, סופי, אחד הדיסקים נדפק וזהו. שלום לך SG, זו הייתי ידידות נפלאה של כמה שנים אבל הנה הגיע הרגע בו האחריות נגמרה לפני כמה חודשים ואתה צריך למות.

עכשיו. השאלה שלי היא כזו:
אני כנראה אלך לקנות הארד דיסק חדש עוד כמה ימים. אבל מה אני עושה בינתיים?
האם להשאיר את המחשב ככה, שזה על רייד 1 ופשוט יהיה לו דיסק אחד וברגע שאני אחבר דיסק נוסף (ואחליף כמובן את הסידור שלהם, אחרת החדש ימחוק את הישן, נכון? או שאני טועה?) ואז הרייד יעשה REPAIR או REBUILD או משהו כזה, אין לי מושג, לא עשיתי את זה אף פעם.
או
לבטל עכשיו את ה ARRAY של הרייד ולהביא למצב רגיל של דיסק אחד ואז כשאני קונה את הדיסק החדש לבנות את ה ARRAY מחדש, אם זה בכלל אפשרי בלי לפרמט ולהתקין? זה השאלה, זה אפשרי בכלל, הוא יודע להעתיק את ה DATA הקיים עם מערכת הפעלה והכל ל MIRROR?

אם מישהו יוכל להגיד לי "תעשי א ב ג" אני אודה לו מאוד וזה יחסוך לי לחפש באינטרנט.
תודה ^.^
ישן 08-09-12, 20:00   #14 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

כן, תשאירי על רייד 1, זה הקטע שלו (והוא ביצע אותו כמו שצריך), ופשוט שים את הדיסק הקשיח החדש ה SG.
ברגע שתחברי את הדיסק החדש הוא יעשה את ה REBUILD וישמור את המידע הקיים בו.
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-09-12, 20:47   #15 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:
פורסם במקור על ידי cupra צפה בהודעה
כן, תשאירי על רייד 1, זה הקטע שלו (והוא ביצע אותו כמו שצריך), ופשוט שים את הדיסק הקשיח החדש ה SG.
ברגע שתחברי את הדיסק החדש הוא יעשה את ה REBUILD וישמור את המידע הקיים בו.
אני משאירה את החיבורים הפיזיים בדיוק כמו שהם? כי כרגע ה WD הוא SLAVE אני חושבת, או שזה לא משנה בעצם?
אתה בטוח שלא יקרה שברגע שאני אחבר את החדש הוא יחשוב שזה הראשי ויעתיק את הכלום מידע לדיסק הישן וימחוק לי הכל?
אני צריכה לכוון משהו מיוחד? לחבר בסדר אחר? או שזה ממש כזה פשוט של לשים הארד דיסק חדש ולתת לו לעשות את הכל?
תודה ^.^
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא