IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > כרטיסי מסך
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

כרטיסי מסך פורום בנושא כרטיסי מסך , מנהלי התקנים , תמיכה טכנית , בעיות בתצוגה ובמשחקים , מערכי CF ו SLI וייעוץ לפני קניה

חומרה : כרטיסי מסך

מאמר על מדוע יש הגבלת OV לכרטיסי nvidia בדור האחרון

קישור למאמר מי שקרא או שם ידיו על אחד מהכרטיסים החדשים של nvidia יודע שכבר לא ניתן לשנות את ה ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 04-10-12, 2:36   #1 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ברירת מחדל מאמר על מדוע יש הגבלת OV לכרטיסי nvidia בדור האחרון

קישור למאמר

מי שקרא או שם ידיו על אחד מהכרטיסים החדשים של nvidia יודע שכבר לא ניתן לשנות את ה volt למעבד ידנית כמו בעבר, אלא יש משהו שנקרא power, שהוא כמה % אתה רוצה לאפשר למעבד הגרפי לדחוף קדימה (כמו turbo boost), וזה גורם לכרטיס לעשות over-volt אוטומאטי בעצמו תחת ה volt המקסימאלי ש nvidia קבעו.

הרעיון בגדול אומר ש nvidia החליטו להגביל את היכולת שלנו לעשות over-volt לכרטיסים בגלל סיבות של אמינות.
כלומר הם אומרים שהמעבד יכול להיות אמין עד רמה מסויימת. הם בדקו את רמת הסבילות של המעבדים, החליטו עד איזו רמה המעבדים יציבים, ובכך החליטו להגביל את הכרטיסים. לכן הרבה יותר קשה לעשות לכרטיסים שלהם OC.

במקביל, הם נתנו ליצרני הכרטיסים אפשרות או לעמוד בסטנדרט של nvidia מבחינת ה OV, ובכך nvidia נותנת להם גיבוי מלא למעבדים הגרפיים מבחינת RMA, או שהם מוכרים כרטיס עם אפשרות לבצע OV ידני (שינוי ה volt במקום שימוש ב power), ובכך nvidia לא מספקת יותר RMA ליצרן, כלומר אם הכרטיס הלך, היצרן עצמו הוא זה שאחראי וזה שאמור לספק את ה RMA לצרכן, ללא התערבות של nvidia.

המאמר מדבר על כך שזה טוב ל nvidia, שכן כך פחות אנשים ישרפו את הכרטיסים שלהם וידרשו RMA, וגם פחות החזרות אומר פחות איבוד כסף.
אבל במקביל, זה כנראה לא טוב לצרכן, שכן הוא "תקוע" עם כרטיס שמוגבל מבחינת ה OC, וגם RMA לכרטיס שכן ניתן לעשות לו OV ידני, עשוי לא להיות מואשר ל RMA ע"י היצרן של הכרטיס, בגלל שאין לו יותר גיבוי של nvidia.

אני רק רוצה לדבר על הנקודה האחרונה.
אחת מהתופעות, בעיקר בחו"ל, היא שקונים כרטיס, קורעים לו את הצורה ע"י OV רציני, ואז מחזירים אותו בטענה שהוא לא עובד כמו שצריך, ומקבלים חדש.
בנוסף, אנשים עושים זאת לכרטיסים שלא מוציאים מספיק OC בשבילם, וגם אנשים מצפים שאם הם קונים כרטיס יקר, הוא חייב חזק לפחות כמו הכרטיס הבא שימכר, או שהוא חייב להיות ה OC הכי טוב שיש.

לדעתי במקרה הזה אני קצת מסכים עם nvidia. כשהם מוציאים כרטיס, הם לא מחוייבים שהכרטיס יאפשר 20-30-40 אחוזים של יותר ביצועים ב OC. גם אם מישהו שילם 500-600$ לכרטיס מסך, עדיין, הם לא מבטיחים למבורגיני. מקסימום פורד פוקוס.
בנוסף, זה גם חוסך את "בעיות" האמינות שהיו לאנשים בעבר, שהיו עושים OC גבוהה לכרטיס, פתאום מת בגלל שלא תמיד היה 100% יציב ועם הזמן נפגע, ואז אומרים ש nvidia לא מוציאים כרטיס טוב.

דעתכם?
ישן 04-10-12, 3:29   #2 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של dennis_g

אני בעד ההחלטה, מי שירצה להוציא יותר מהכרטיס שיעשה volt mod.
קצת מבאס אבל הם פעלו נכון לדעתי.

---
- נשלח מה- IPhone שלי
w/Swiftech mcw60 Power Supply: Hiper 625W SSD: OCZ Vertex LE 100GB HDD: 320GB Samsung HD322HJ

קרדיט לאלמוג התותח
dennis_g לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-10-12, 4:31   #3 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

לנו, הצרכנים, שלא ממש אכפת לנו מהאוברקלוק, מקסימום יהרס אז נחזיר ל RMA ונקבל אחד חדש, זה לא משנה לנו, אנחנו מתנסים ובתאכלס יכולים לדפוק את הכרטיס ככה... אני דפקתי את הכרטיס שלי ככה בעבר, ואני עדות לכך שלא ממש אכפת לי

אבל מה שכן NVIDIA הבינו, זה בדיוק מה שאתה אמרת, הם מאמינים שאם יגבילו את הכרטיס ל OC ולא יאפשרו שינויי מתחים ידנית לכרטיס בלי VOLTMOD, אז יהיו פחות תקלות, פחות החזרות, וכרטיס שנעשה לו VOLT MOD ידני, לא יקובל כתקלה מקובלת...

מבחינת מסחריות, NVIDIA צודקת בסה"כ, אם אני הייתי מחליט החלטה עסקית בתור מנכ"ל NVIDIA ? הייתי עושה את אותו הדבר.

Tal Raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא