IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > אומנות דיגיטלית
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אומנות דיגיטלית צילום דיגיטלי , פוטושופ , עריכת סרטים ותמונות , ייעוץ לפני קניה של מצלמות דיגיטליות או וידאו , פרסום עבודות ותמונות ומדריכי עיצוב

דבר חופשי : אומנות דיגיטלית

רוצה להתחיל לצלם ומעוניין בהמלצה למצלמה

אייל נהניתי לקרוא, הרשה לי להבהיר מספר נקודות: 1- בעניין הקומפיזיציה, שוב, הסכמתי איתך ואתה יכול לקרוא בתגובה שלי שזה ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 18-10-12, 13:59   #16 (קישור ישיר)
IO Artist

סמל האישי של Almog Design

אייל נהניתי לקרוא, הרשה לי להבהיר מספר נקודות:

1- בעניין הקומפיזיציה, שוב, הסכמתי איתך ואתה יכול לקרוא בתגובה שלי שזה החשוב ביותר.
2- לגבי צילום באייפון, לא אמרתי שלא ניתן להפיק צילומים יפים, אבל מבחינת כניסה לעולם הצילום,
דעתי נשארת שלא ניתן להתקדם בעניין באמצעות צילום באייפון בלבד. בשביל להיות צלם מקצועי
אתה לא יכול לצלם עם אייפון בלבד.
3- לגבי התקציב, כמובן שלא דיברתי באופן ספציפי על להיות מקצוען עולמי ב-600 שקל.
פתחתי את האשכול לנושא כללי יותר.
4- לגבי P&S קלאסית - התשובה היא כן, יש לי מצלמה של 6 או 7 שנים, קאנון ישנה
וכמובן אפשר להגדיר שם הכל - חשיפה, מהירות סגר ועוד. לכן לדעתי האישית הוא יפיק
הרבה יותר ממצלמה רגילה ופשוטה [אבל מצלמה...] מאשר אייפון.
5- אינסטגרם, הנושא הזה אישית מאד מעצבן אותי וחבל לי שאתה מציג את אינסטגרם
כנושא עזר ופיצוי לצילום אמיתי. האינסטגרם עושה באופן ממוחשב "עומק שדה" כאשר
היא עושה BLUR לכל הרקע חוץ מאשר האובייקט הראשי. מאד עצוב שאנשים מתיימרים להיות
צלמים שהם משתמשים בזה.
6- בעיות בצילום ספורט \ לילה - ציינת שהמצלמה של ה-600 שקל לא תעשה עבודה טובה.
לא הבנתי למה, באייפון אין סיכוי לצלם בכלל עיירה בלילה, אין מצב חשיפה, אין הגדרות אין כלום.
במצלמות P&S יש כמובן מצב M ידני, אתה יכול לעשות חשיפה ממושכת ותצא אחלה של תמונה.
מצב ספורט? שוב למה לא ב PS? יש קטגורייה מיוחדת אפילו לצילום ספורט עם ביצועי ISO גבוהים.
7- DSLR- אני אישית לא הצעתי לו אחת כזו... כמובן שלא בסכום של 600 שקל.
אני אישית חושב שהוא ילמד הרבה יותר באמצעות מצלמה כלשהי מאשר מצלמת סמארטפון.
אי אפשר להעביר את החוויה של הצילום עצמו באמצעות צילום ממכשיר טלפון.
המלצה אישית - כן לרכוש מצלמה, ואפילו רק בשביל הפן הלימודי והחוויתי.
8- לגבי דוגמת הצילומים של האייפון שהבאת, אין ספק שצילומים יפים, אך ניתן לראות בכל תמונה עיבוד מאסיבי למדי שאין ספק
שהושקעו מאמצים גדולים בשביל להביא את הצילום הזה לתוצאה הסופית [רואים אפילו גרעיניות בשמיים מרוב העיבוד הגראפי].
שנית כמובן לציין כי מדובר בצלם מקצועי ולא בבנאדם שהחליט סתם ככה לצלם באייפון:
Dean Holland is a professional photographer and educator, and director of Take Better Photos photography courses

שוב אני רוצה להבהיר, לא אמרתי שלא ניתן לצלם תמונות יפות באמצעות מכשיר סלולארי.
פותח האשכול הבהיר שהוא רוצה להיכנס לעולם הצילום, ואני מניח שהוא ירצה ללמוד ולהתקדם.
ללמוד - אני לוקח את זה יותר בפאן הטכני, ואין מה לעשות - אי אפשר ללמוד את הצד
הטכני במצלמת סמראטפון.

{(בתקופת לימודי תואר ראשון)- (פעילות מתונה בפורום)}=limx→x0

ערוץ הפייסבוק הרשמי של 'deza, נשמח אם תבקרו:
http://www.facebook.com/dezacompany

4790K @ 4.0Ghz | Z97X-GAMING 3 | 16GB DDR3 | 970 GTX G1 GAMING | Razer BlackWidow
Almog Design לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-10-12, 14:50   #17 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

סליחה אבל אתה לא יכול סתם לפתוח את הנושא באופן כללי, כשההמלצה שלי היתה נטו בגלל התקציב.
אם הייתי מניח כמוך שיש לו תקציב לא מוגבל, הייתי מתחיל להציע לו D600 או 5D3 ושלום על ישראל. כי הרי איתם אפשר לעשות הכל לא?

אבל הוא דיבר על 600 שקל. זאת ההנחת בסיס של כל הדיון הזה ביננו, וההתעלמות שלך והאי הסכמה שאינה בכלל מתייחסת לכך.

ועם כל הכבוד לקנון שיש לך 6-7 שנים, המצלמות שאתה תוכל לקנות היום ב 600 שקל, לא יתנו לך אפשרות ללימוד צילום. גם לא תוכל לקנות גם דמוי DSLR למיניהן, או DSLR ברמת פתיחה. ועל זה מתבססת התשובה שלי.
ואם אתה מציע למישהו עם תקציב של 600 שקל שיקנה יד שניה, כשאין לו מושג בכלל איך להתחיל, זה פשוט לזרוק אותו לגוב האריות.
היום, שימוש במצלמת P&S ב 600 שקל לא תפוך אותך לצלם מתחיל. ולכן העצה שלי היתה לוותר, להשתמש בפלאפון וכשיהיה לו תקציב, אז לקנות מצלמה נורמלית, ולא לזרוק 600 שקל על מצלמה מיותרת.
ואתה כנראה פספסת את זה לחלוטין.
במקום להמתין ולקנות את הכלי המתאים, אתה מציע לו לקנות כלי שאינו מתאים רק בשביל להגיד "יש לי מצלמה"?

ואינסטגרם, זה כבר השקפת עולם אישית. לדעתי לאדם שלא רוצה לצלם מקצועית, ורק רוצה להוציא תמונות יפות, זה אחלה כלי. בנוסף לכך שהוא מאפשר למישהו פשוט מאוד להיות קצת יותר יצירתי. אתה לא חייב DSLR יוקרתית בשביל להיות יצירתי. בייחוד שחוץ מעומק שדה, כל שאר הדברים שאתה עושה הם ב photoshop, שזאת המקבילה היקרה יותר לאינסטגרם אז...
זה כמו שזמר עשיר מרשה לעצמו להשתמש במכשור יוקרתי שהקול שלו יהיה עשיר יותר, אבל אם זמר מתחיל עני עושה זאת, אז הוא כנראה מרמה והוא לא באמת זמר טוב.

ולגבי התמונות, אתה פספסת לגמרי. אתה מתייחס אך ורק למראה התמונה, ולא לתמונה עצמה, לקומפיזיציה.
האם מצלמת P&S תתן בהכרח תמונות יותר טובות? ולמה? כי רשום עליה canon או olympos? גם להם יהיו בעיות ISO, ורובן במחיר לא יתנו לך שום עומק שדה נורמלי.
גם עם מצלמת P&S תהיה צריך לעשות עיבוד מסיבי על התמונות בשביל להוציא משהו דומה. רק שהוא עשה זאת הכל עם הפלאפון שלו, בלי photoshop. אתה יודע, ההבדל הקטן הזה.

וזה שהוא צלם, ואם תקרא את המאמר ולא רק תסתכל על התמונות, היית מבין אתה מה שהוא רשם שם:
ציטוט:
I found that iPhone can give fabulous pictures of lots of things – particularly landscapes, street-life and people in their own settings. You can get shots that are comparable to those from "real" cameras, and get them quicker and easier
מצלמת P&S תהיה בדיוק אותו הדבר. מצלמת משפחה וטיול בסיסית.
אם אתה רוצה מצלמה יותר מורכבת, אתה צריך להוציא יותר כסף. בתקציב החדש שלו, 1900 שקל, זה כבר עולם אחר לגמרי, שהופך את כל הדיון הזה לעסוק בתפל.
ישן 18-10-12, 15:31   #18 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של jackreacher

מה ההבדל בין להשתמש באייפון ו Instagram למצלמה יוקרתית ופוטושופ?
היום כל תמונה עוברת פוטושופ לקרופים, חידוד צבעים, ליטושים כאלו ואחרים. אז מה הטעם?
ללמוד את הבסיס הטכני במצלמות שמאפשרות את זה, זה שטויות, כי בצילום יום המצלמה מחשבת יותר טוב מכל אדם את החשיפה המתאימה. צילום בחושך, כמו שכתבתי, זה סיפר אחר, אבל זה רק אם הבחור מתכוון להעביר את חיי הצילום בלילות או באירועים דלי אור, לשם גם נכנסים הפלאשים ועוד ציוד יקר ערך.
לא צריך יותר מאייפון כדי להבין את תחום הצילום, במידה שפותח הדיון מבקש.
לא לשכוח, התמונות עושות את הצלם, לא הציוד שלו.
jackreacher לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-10-12, 15:58   #19 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי jackreacher צפה בהודעה
מה ההבדל בין להשתמש באייפון ו Instagram למצלמה יוקרתית ופוטושופ?
תגדיר יוקרתית? סלולארי היום עולה יותר ממצלמת P&S זולה וגם נותן את אותה התמורה מבחינת צילום, אבל מצלמת DSLR במחיר של iphone 5 או galaxy S3 למשל, תהיה שנות אור טובה יותר לצילום מכל הבחינות.

אני רוצה לראות אותך מוציא צילום פורטרט טוב יותר לעומת המצלמה שלי למשל, שעולה פי 4 או 5 בערך מה iphone החדש, וזה עוד לפני עדשה. בין אם זה עם תוכנות עריכה או ללא.
ישן 18-10-12, 17:47   #20 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של jackreacher

לזה התכוונתי מלכתחילה, מצלמה לשימוש ייעודי, ספציפי כמו אירועים, עיתונות, ספורט וסטודיו, הסיפור שונה ומדובר בסכומים שונים לחלוטין.

בנוסף, לא אמרתי כי אם עומדת החלטה אם לרכוש מצלמה או אייפון, למטרת צילום, אז לקחת אייפון. זה יהיה מגוכח..

גם לי היה ציוד צילום בשווי עשרות אלפי שקלים, אבל זה לא מה שפותח הדיון מחפש.
הרי אתה לא תמליץ על מרצדס slr לבחור שצריך לנסוע מהבית לעבודה וחזרה..
jackreacher לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-10-12, 18:00   #21 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של X-TeNDeR

הבחור לא "צריך" לנסוע הביתה, הוא רוצה ללמוד לנהוג.
להציע לו קאיה אוטומטית 70 כ"ס שרק מסיעה אותו לא ילמד אותו; קליאו ספורט דור ראשון 172 כ"ס עם גיר ידני - כן.
אייפון עולה 3 אלף שקל. הניקון D5100 שלי גם. אתה מוזמן להשוות מה יותר טוב ללמד אותך לצלם.
SE Xperia Arc S - CM10(Fxp222)+Fusion krnl
Now Playing: World Of Tanks, Star-Trek Online, S.T.A.L.K.E.R - Clear Sky
X-TeNDeR לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 18-10-12, 18:15   #22 (קישור ישיר)
IO Member

ב1900 ש"ח יש את הניקון 3100 מDIGIMAN,איך היא?אנסה לחרוג לכיוון הזה...
jossefoN לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-10-12, 18:25   #23 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי jackreacher צפה בהודעה
בנוסף, לא אמרתי כי אם עומדת החלטה אם לרכוש מצלמה או אייפון, למטרת צילום, אז לקחת אייפון. זה יהיה מגוכח..

גם לי היה ציוד צילום בשווי עשרות אלפי שקלים, אבל זה לא מה שפותח הדיון מחפש.
הרי אתה לא תמליץ על מרצדס slr לבחור שצריך לנסוע מהבית לעבודה וחזרה..
זהו, שבדיוק בשתי הנקודות האלו הכיוון שלך לא היה נכון.

הוא כן מחפש משהו למטרת צילום.

הוא לא רוצה משהו שרק צריך לנסוע מהבית לעבודה. אבל בהתחלה התקציב שלו לא אפשר לו גם כרטיסיה לאוטובוס אם אתה רוצה את אותה האנלוגיה. כך שגם להתחיל ללמוד לנהוג הוא לא יוכל.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי jossefoN צפה בהודעה
ב1900 ש"ח יש את הניקון 3100 מDIGIMAN,איך היא?אנסה לחרוג לכיוון הזה...
היא ברמה של ה 1000D של קנון.
אבל מה שראית ב ZAP זה גוף בלבד, ללא עדשה. עדשה בסיסית כמו ה 18-55 תעלה לך עוד 300 שקל בערך.
במחיר הזה יש 1100D אצל ארליך עם עדשה.

אני מציע לך להרים טלפון לארליך ולפוטופילם.
לשתי החנויות יש מחלקות קטנות של יד שניה, והם נותנים אחריות של כמה חודשים על המצלמות והעדשות. אולי לאחד מהם יש גוף+עדשה טובים.
לפוטופילם באתר יש 20D. היא מצלמה יחסית מאוד ישנה, אבל תכנס לך בקלות לתקציב, יהיה עודף לעדשה נוספת, ויש לה חצי-מקצועי, כך שמבחינת שליטה ואבזורים, היא די דומה למצלמות החצי מקצועיות שיש היום.

נערך לאחרונה על ידי eyal_ma, 18-10-12 בשעה 18:40.
eyal_ma לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-10-12, 19:45   #24 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של X-TeNDeR

לצלם מתחיל עם תקציב מוגבל, הניקון 3100 או הקאנון 1100 מעולות. יתנו לך את כל הבסיס ואף יותר.
SE Xperia Arc S - CM10(Fxp222)+Fusion krnl
Now Playing: World Of Tanks, Star-Trek Online, S.T.A.L.K.E.R - Clear Sky
X-TeNDeR לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא