IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > תוכנה ומערכות הפעלה > תיכנות
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

תיכנות פורום בנושאי תיכנות , פיתוח אתרים , שפות תיכנות , אפליקציות סלולר וטאבלטים.

תוכנה ומערכות הפעלה : תיכנות

לימוד תיכנות (דגש על פיתוח PHP)-התיעצות

היי אני בקטע של ללכת ללמד את עצמי תכנות. ההתלבטות שלי היא בין פיתוח PHP לבין כל מה שקשור לJAVA ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 30-10-12, 17:25   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

פרצוף אדום לימוד תיכנות (דגש על פיתוח PHP)-התיעצות

היי
אני בקטע של ללכת ללמד את עצמי תכנות.
ההתלבטות שלי היא בין פיתוח PHP
לבין כל מה שקשור לJAVA / NET.

בגדול, PHP מדבר אלי יותר ברמה האישית. כשהייתי בתיכון הייתי מתעסק ברמה החובבנית בזה. יש לי קצת רקע וזה דיי עניין שמעביר לי את הזמן בכיף. ואני אהנה ללמוד את זה.

מצד שני האפשרות של JAVA/NET זה יותר כמו הלימודי הנסדת תכנה בתיכון.
פחות מושך אותי אבל אני לא חושב שאני אסבול למוות. אולי זה יהיה באמת גם נחמד.

לאור מה שרשמתי, החלטתי שאני בסוף זורם על מה שקרוב אליי יותר וזה הPHP.
אני רוצה להתחיל קורס במכללת ג'ון ברייס בפיתוח PHP השאלה היא אם יש ביקוש מבחינת מקצוע בתחום. זה יהיה סתם מעפן ללכת ללמוד משהו ולא לעשות עם זה כלום. אני מסתכל על דרישות באינטרנט (חלקם רוצים תואר במדעי המחשב. אבל יש כאלה שלא) והשכר גבוהה (12K 9K וכוכו')
ויש כאלה שהשכר שלהם נמוך יחסית רק אני מאמין שזה לא הרבה עבודה. אז נראה לי סבבה.

אני ארכז בקצר ת'שאלות והתהיות שלי
* אז יש בזה תעסוקה בסוף או שזה בעייתי? (בPHP)
* איפה הכי מומלץ ללמוד את התחום?
* בJAVA/NET השכר יותר גבוהה מבחינה תעסוקתית? עד כמה יותר גבוהה כי אולי לא משתלם.
* מה השכר ההתחלתי בתחום בערך? מה השכר הממוצע?

תודה מראש ! D:
ישו לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-10-12, 18:54   #2 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של New_Shady

מצתרף לשאלה.
ישן 30-10-12, 20:26   #3 (קישור ישיר)
IO Pro

מצטרף לשאלה בדגש על C#
Intel I5 2500K | ASrock Z77 Pro 4 | DELL PERC 5 with Raid 5 array | Corsair XMS3 16GB |Intel HD3000 | Seasonic X-750 Modular | Crucial M4 SSD Samsung F3 X8 in RAID 5 | LG DVD-RW GH22NS40 Sata X18 LG DVD-RW GH22NS70 LG DVD-RW H42 | EMU 1212M | YY -W201 Microsoft Windows 7 Professional 32 Bit |Dell 2709 | Microsoft Laser Mouse 3000 | KAMA reader II 30 in one | Microsft ELIT keyboard |

Samsung Galaxy NOTE N7000
avidan33 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-10-12, 22:21   #4 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של VanHalen

הכי פשוט זה לפתוח אתרי חיפוש עבודה ולראות איפה הביקוש הכי גבוה.
לדעתי דוט נט במקום הראשון, ג'אווה במקום השני, וכל השאר הרחק מאחורה. כל זה בהנחה שאנחנו מדברים על שפה בצד שרת.
יש הרבה שמתעניינים להתעסק דווקא בקוד צד לקוח שגם הוא מעניין וגם לו יש ביקוש גבוה.
שכל אחד ילמד מה שעושה לו את זה, דברים משתנים כל הזמן ולא חסר עבודה בתחום הזה.

אני לא יודע מה השכר בתחום של PHP אבל אם זה ממש מטריד אתכם אני יכול לברר.
אני יודע את מדרגות השכר בתחום הדוט נט, מתכנת מתחיל ללא נסיון מעשי יכול להתחיל בין 6 ל 10, תלוי איפה הוא נפל.
מתכנת זוטר נע בסביבות 15K
מתכנת רגיל נע בסביבות 18K
מתכנת בכיר נע בסביבות 22K
וכו'
לאו דווקא קשור לשנות נסיון, אתה יכול להיות מתכנת זוטר כל החיים שלך או להיות מתכנת בכיר תוך חמש שנים. הכול תלוי איפה נפלת וכמה אמביציה יש לך.
Intel I5 3470| AC Freezer 7 | Asus P8Z77-V LX2 | Corsair XMS3 2x4GB 1600MHZ | Sapphire HD 7850 | Corsair Force 3 120GB| Topower Top 550W | TT Strike MX | LG L207WT | Microsoft Sidewinder X6 | Razer Naga
Sony Xperia Z1 Compact
Xiaomi MI-2 16GB - MIUI V5
מדריכים: תצוגת משאבי מערכת בזמן אמת תוך כדי משחק
VanHalen לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 31-10-12, 9:29   #5 (קישור ישיר)
IO Pro

תודה על תשובתך חבר

אבל אני יכול להעיד שהשוק מטורף.
בתור אחד ללא תואר - והסיפור שלי ידוע כבר..אני בודק תוכנה ללא ניסיון לא ידעתי ששוק התוכנה
כל כך חד שיניים וקשה.

האם אפשר ללמוד שפה לבד מספר או שזה כרוך בקורסים תארים של 4 שנים וכדומה??
כי לי אין זמן ויכולת כלכלית לזה.

הייתי בשבוע ניסיון של הייפר-אקטיב מיכללה חדשה שרצה עכשיו הרבה בפרסומות.

הם פסלו הרבה שיטות תיכנות ורק ה - C SHARP או ה C# קיבלה אצלם קצת
קרדיט.כל השיטות האחרות נקטלו כולל ה PHP שנחשבה לפרימיטיבית.

אז הנה אני אלייך - תאמר לי אתה מה עדיף למתחיל שלא יודע תיכנות מהו
לא ראה בחיים שפה ורוצה ללמוד משהו בסיסי כדי להכנס לתיכנות.

סליחה על החפירה.
Intel I5 2500K | ASrock Z77 Pro 4 | DELL PERC 5 with Raid 5 array | Corsair XMS3 16GB |Intel HD3000 | Seasonic X-750 Modular | Crucial M4 SSD Samsung F3 X8 in RAID 5 | LG DVD-RW GH22NS40 Sata X18 LG DVD-RW GH22NS70 LG DVD-RW H42 | EMU 1212M | YY -W201 Microsoft Windows 7 Professional 32 Bit |Dell 2709 | Microsoft Laser Mouse 3000 | KAMA reader II 30 in one | Microsft ELIT keyboard |

ישן 31-10-12, 22:35   #6 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של VanHalen

אתה לא חופר.

בו נעשה סדר, אתה מעוניין ללמוד לתכנת למה?
1. אפליקציות - כלומר אפליקציה שמתקינים/מריצים קובץ על מחשב מקומי
2. מובייל - אפליקציות שמיועדות למכשירים סלולריים
3. אפליקציות ווב - אפליקציות שיושבות על שרת מרוחק וניתן לגשת אליהם מכל מקום בעולם.

התחומים החזקים היום הם מן הסתם עולם הווב והסלולאר.
שוב אני אומר, לך על מה שהכי נוח ונגיש לך, כל שפה היא כשרה ויפה, לכל אחת יתרונות וחסרונות.
אם אתה מתכוון ללמוד לבד, זה יהיה לך מאוד קשה להתקבל למקום עבודה כי אין לך ניסיון תעסוקתי ולא ידע מקצועי, ככה שהקורות חיים שלך יהיו מאוד בעייתיים.

אם לא תואר אני ממליץ על מסלול אחר או אולי אפילו תנסה את המסלולים של לשכת התעסוקה, בזמנו אני זוכר שהם היו מוצלחים מאוד.

לגבי הטכנולוגיות, לכל אחת יתרונות וחסרונות, כמובן שאי אפשר לשלול אף אחת.
אני הייתי כן ממליץ על דוט נט משום שהיא מאוד פופולרית במדינת ישראל ויש למיקרוסופט כלים מאוד נוחים לעבודה שעושים חיים קלים למתכנתים.

ג'אווה לעומת זאת שפה חכמה מאוד אבל מאוד מסובכת משום שהיא מבוססת על קוד פתוח, יש המון תשתיות שיושבות עליה בעולם הווב ובלתי אפשרי להתמקצע בכולם. מה גם בגלל שיש כל כך הרבה תשתיות, צריך ללמוד ולהשקיע הרבה באינטגרציה של התשתיות האלה בשביל ליצור אפליקציה עובדת.

PHP אני חושב היא הפשוטה וה"פרימיטיבית" מכל השפות ואולי גם בגלל זה היא הקלה יותר לעבודה בזמן קצר יותר.

עוד שפה מאוד נחשבת היום בעולם אבל הרבה פחות בארץ זאת רובי, היתרון הוא שאם יהיה לך ניסיון איתה אין הרבה תחרות כי לא הרבה מכירים אותה בארץ ומצד שני לא יהיה קל למצוא עבודה בתחום.

עוד שפה שאפשר לשקול במקרה שלך היא שפת סיבל siebel שהיא לא שפת תכנות אלה שפה המאפיינת כלי CRM מאוד נחשב של חברת IBM (ניתן ללמוד רק אצל IBM או טלדור)

מצד אחד אתה יכול ללמוד להיות DBA, כלומר מתכנת בסיסי נתונים שזה אומר בעיקר שאילתות לבסיס נתונים.

ואם אפשר לבלבל אותך עוד קצת, יש תוכניתנים שלא מעניין אותם צד שרת בכלל, רק צד לקוח והם מומחים בכל מה שקשור לחווית המשתמש - user interface
מה שאומר שימוש בHTML CSS ו JAVASCRIPT

אתה חייב לנסות להבין לאן אתה רוצה ללכת, לא חסר לאן כמו שאתה שם לב
Intel I5 3470| AC Freezer 7 | Asus P8Z77-V LX2 | Corsair XMS3 2x4GB 1600MHZ | Sapphire HD 7850 | Corsair Force 3 120GB| Topower Top 550W | TT Strike MX | LG L207WT | Microsoft Sidewinder X6 | Razer Naga
Sony Xperia Z1 Compact
קישור פירסומי
ישן 01-11-12, 9:53   #7 (קישור ישיר)
IO Pro

תודה על התשובה המפורטת

אני אצא בהנחה שהיכולות לימוד שלי בכיוון האקדמי נמוכות אם כי אני אוהב לחפור בנושאים שעות ולהתעמק אם צריך.
אני לא יודע איך זה יהיה בלימוד עצמי של תיכנות.בשבוע היכרות שהיה בהייפראקטיב ממש נהנתי
והיה ממש כיף לכתוב שורות ולראות את הטקסט מופיע על המסך

כתבתנו hello world בכמה וריאציות שנות
פעמיים צמוד מעל מתחת והבנתי את הקוד ואת ההיררכיה.
התקנתי על המחשב של ויזואל סטודיו אבל לא הצלחתי לשחזר את מה שהיה בכיתה משום מה.

קשה להחליט לאן ללכת גם במיכללה הציאו לי קורס מורחב אנדרואיד ו .NET

אני מעדיף ללמוד משהו קל רק בשביל לראות את היכולות שלי ואם זה אפשרי.אם כן אני אלך על אחת הגדולות.

מעניין אותי מאד SQL ואקסס למרות שהן דומות.זה הכיוון שלי פחות או יותר
אבל אני יודע שאלה מגבילות אותי רק למסדי נתונים אני מעדיף גם לדעת שפת קוד כלשהי.

שאלה - מה זה ASP.NET ומה זה שונה מהטכנולוגיה של מיקרוסופט?

נערך לאחרונה על ידי avidan33, 01-11-12 בשעה 10:01.
ישן 01-11-12, 23:11   #8 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של VanHalen

ASP .NET זה בעצם מושג שכולל את עולם התוכנה של מיקרוסופט סביב הווב.
אם אין לך עדיין מושג בעולם התכנות, אתה יכול להתחיל ללמוד שפה נניח C# שמאוד פופולרית משום שהיא מאוד דומה לשפות c,c++,java או VB שהיא קצת שונה אבל יש כאלה שמאוד מתחברים אליה (שתיהן של מיקרוסופט).

מצד שני אתה יכול להתחיל ללמוד לעבוד עם HTML ו JAVASCRIPT שהן יותר כייפיות כי כל דבר שאתה עושה אתה ישר רואה על הדפדפן שלך.

על כל שפה שתבחר מתלבשים כל מיני חבילות שמתאימות את השפה לצרכים מסויימים, אבל בלי ללכת לאיבוד, תתחיל מהבסיס ותראה לאן זה הולך.

מעטים האנשים שמוסגלים ללמוד דברים כאלה לעומק לבד בלי שום מסגרת, אני מאחל לך בהצלחה, אבל אם אתה רואה שזה לא מחזיק, כנס למסגרת. אם לא מתאים לך עכשיו להכנס לתואר, לא חסר מכללות שילמדו אותך אך ורק את מה שאתה צריך. אני בטוח שתהנה ממסלול כזה במידה ואתה באמת אוהב לתכנת.
Sony Xperia Z1 Compact
ישן 02-11-12, 0:05   #9 (קישור ישיר)
IO Pro

תיראה לא ניסיתי.
אני איש חומרה חי ונושם חומרה.אבל אני תמיד רוצה ללמוד משהו חדש.
אני בהחלט אנסה ללמוד את ה C# לבד.יש לי כבר על המחשב ויזואל סטודיו מותקן

את הבסיס של הבסיס הבנתי.יש היררכיה סימנים וכללים.מפה צריך רק לנסות להבין איך לתכנת.

ישן 02-11-12, 12:00   #10 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של DR-EVIL

שלח הודעה דרך MSN אל DR-EVIL שלח הודעה דרך SKype אל DR-EVIL

לא לא לא לא
יש מספיק מתכנתים היום עם ניסיון או בוגרי תואר ראשון בהנדסה ללא נסיון או עם ניסיון ובוגרי תואר ראשון
שאף אחד לא יסתכל על בוגר קורס גון ברייס, זה המון כסף לחינם
אנשים עם נסיון רב שנים ב QA לא מוצאים משרות, רק השבוע:
פוטרו 150 איש מ ECI
150 איש מ FREESCALE
100 מבטרפלייס (הבנתי שחלקם הגדול אנשי תוכנה)
ועוד
השוק מוצף בעובדים וזה נהיה שוק של מעסיקים (ז"א מעסיק יכול לסנן טוב טוב וללחוץ משכורות למטה)
DR-EVIL לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-11-12, 11:35   #11 (קישור ישיר)
IO Pro

בוקר טוב.

אל תבין אותי לא נכון.אני לא עושה את זה כי משעמם לי.פשוט שוק הבדיקות עובר שינוי.
מעלים את רף הדרישות ממי שרוצה להכנס אליו.SQL אני רוצה להתחיל ללמוד השבוע לבד
כבר יש לי ספר של 448 עמוד.

אני מודע היטב למצב של המשק אבל אני גם לא רוצה להשאר בבית.זה מחרפן.
אני קורא מלא דרישות של אנשי בדיקות - חלקם נדרשים לדעת תיכנות כלשהו שפה אחת לפחות.
ויש 11 סוגים אם אני לא טועה.מפה באה השאלה שלי מה כדאי.

ללמוד בקורס אני לא מתכוון מקסימום להדפיס ספר באוניברסיטה (חיפה) וזהו.
בשביל קורס צריך כסף בשביל כסף צריך עבודה.

ישן 04-11-12, 12:59   #12 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של VanHalen

האמת שאני לא מכיר את הסיפור שלך, אולי תן תקציר של המצב שלך וננסה להבין מאיפה באת ולאן אתה הולך.
Sony Xperia Z1 Compact
ישן 04-11-12, 13:46   #13 (קישור ישיר)
IO Pro

המממ.
אחרי שקיבלתי "פה בראש" ממישהו אני כבר לא נכנס הרבה לפה.אני בתהליך גמילה..
אבל בקיצור - עברתי לדרום (איזור לא משהו) למדתי קורס QA בהאקר יו ברמת גן לפני קצת פחות
משנה.ואני מחפש עבודה אבל עבודה לחזור לחיפה והצפון.לא מסתדר פה.רק עבודות יצור שאין מה להתפתח בהן.והיחס כמו אל חתיכת זבל (אתה יכול ללכת יש עוד 1000 כמוך).

פניתי לבדיקות תוכנה אבל צריך מקום שמוכן לתת לי לצבור ניסיון.
זהו בגדול.וכמובן אני איש מחשבים.(אחרת לא הייתי פה).רוצה לעבוד ולא להתבטל.
אבל בתחום הבדיקות.

מסקירה מהירה שלי בעולם הדרושים של הבדיקות רצוי לדעת SQL וגם שפת תיכנות כלשהי.זה כבר לא רשות זה חובה.

ישן 04-11-12, 13:52   #14 (קישור ישיר)
IOne X

סמל האישי של 1immortal

אבידן, תתחיל ללמוד Javascript, הוא משולב כמעט בכל תחום אפשרי היום, וגם לעצמך לא יזיק שתדע.
תשלב בלימודים העצמיים שלך גם עבודה מול SQL, לא ברמות ארגוניות, אבל שכן יהיה לך מושג איך המנגנון בנוי ושתוכל להתמודד עם מטלות פשוטות.
לגבי ה"קבלת בראש" שלך, והגמילה שלך, לא זאת הייתה הכוונה שלי.
תנהל את הזמן שלך נכון, תקציב לעצמך יעדים, אחרת שום דבר לא יזוז, ואתה תחפש עוד שנה וחצי דברים ללמוד.
תעבוד ממטרה למטרה, ותגביל את עצמך בזמן.
התחלת עם ספר של C# ? פרק ביום.
התחלת משהו אחר ? פרק ביום.

לגבי הקורס QA וההבטחות שלהם ... קאקריו זאת אחת המכללות הפחות מומלצות, אני בעצמי סיימתי שם מסלול QA, שלא עזר לי בשום צורה שהיא. ההתנהלות שם חובבנית, המרצים ... עדיף שאני אשתוק.
בשורה התחתונה, עם הקורס הזה ביד כל אחד שיוצא משם, הוא שווה ערך לחסר ניסיון כלל.
אם אתה גר באשדוד, תתחיל לחפש משרות במקומות שיש אליהם גישה ברכבת, לא יפול ממך שום דבר אם תצטרך לנסוע לעבודה נורמלית כשעה ביום ברכבת.
מה עם ההבטחה שלהם למצא לך עבודה ? ניסו בכלל להציע לך משהו ?

עקבו אחר IOPanel בTwitter

נערך לאחרונה על ידי 1immortal, 04-11-12 בשעה 13:57.
1immortal לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-11-12, 14:19   #15 (קישור ישיר)
IO Pro

א.לא מפריע לי נסיעה ברכבת.בדרך כלל המישרה נופלת מהצד השני.אני מצהיר בשיחה על נכונות.
ב.יש לי יעד ללמוד SQL 2005 במשך חודשיים.נקווה שאני לא אפול.
יש לי יעדים.אחרי מה שאמרת אני מקווה שזה יצליח.
ג.לגבי המיכללה.אני מעדיף לא לספר מה היה שלא יתבעו אותי על הוצאת דיבה.אם אני רוצה תעודה
אני אלך להבחן על ISTQB.
ד.ראיתי בלישכת התעסוקה שיש קורס של "מנהל מערכות מידע" או "ניהול מערכות מידע".אני אשמח לקבל הסבר על התחום.
אני חוזר לשם יום שלישי בתקווה להוציא מהם קורס כלשהו.

נערך לאחרונה על ידי avidan33, 04-11-12 בשעה 14:53.
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא