IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > תמיכה טכנית
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

תמיכה טכנית המחשב לא עולה ? לא נדלק ? מסכים כחולים ? הודעות שגיאה ? לפני שרצים לטכנאי מחשבים , כאן תוכלו לקבל עזרה לתקלות תוכנה וחומרה

חומרה : תמיכה טכנית

צריך עזרה: החלפת לוח אם + בדיקות

שלום לכולם, היה לי קשה לסכם את הבעיה תחת הנושא, מצטער אם זה כללי מידיי. בכל מקרה, הסיפור הוא כך, ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 23-11-12, 10:22   #1 (קישור ישיר)
Oni
IO Member

ברירת מחדל צריך עזרה: החלפת לוח אם + בדיקות

שלום לכולם,
היה לי קשה לסכם את הבעיה תחת הנושא, מצטער אם זה כללי מידיי.

בכל מקרה, הסיפור הוא כך, מחשב של חבר הפסיק לעבוד, הוא קנה מחשב חדש ולי הועבר מחשבו הישן.
המחשב:
core i7 965
asus rampage extreme II
corsair dominator 2gb*3 1600
corsair 1000w hx
480gtx gigabyte

כמובן שזה אחלה חייה והחלטתי שאני לא מוותר עליה, הכרטיס מסך לא היה קשור לתקלה, זה "סתם" כרטיס שישב לו בבית.

1. הוא לקח אותו לטכנאי ליד הבית, שביצע לו בדיקות (לא הבנתי איזה) אבל היה דיי פייר במחיר ולא ניסה למכור לו כלום אך לטענתו הלוח נהרס כי הספק מוציא מתח לא תקין/קופץ.

2. למזלי, באפשרותי לבצע את הבדיקות אצל חברים, לקחנו את כל המחשב שלא נדלק והתחלנו לבצע רוטציה של בדיקת החלקים.
תוצאות הבדיקות:
כל החלקים עובדים ברגע שמחברים אותם ללוח אחר + חלקים אחרים שהם תקינים לגמרי לא עובדים על הלוח= הלוח לא תקין.
בנוסף חיברתי את הספק למודד מתחים כזה של ספקים, מספרים היו תקינים לגמרי, טענתו של הטכנאי מבחינתי עדין לגטימית כי יכול להיות שזה קורה לפעמים אז חיברתי את הספק למחשב אחר לגמרי במשך שבוע ולא היו בעיות בכלל. (מחשב עבודה דיי פשוט).

3. קניתי לוח אם יד2 מבחור נחמד, ex58-ud3r, המחשב עולה ועובד בצורה תקינה, ועכשיו הבעיות:
בPOST, מזוהה 4 גיגה ראם, בעוד שבבדיקה שביצעתי במחשב אחר היה מזוהה 6.
גירסת הביוס דיי ישנה אז... ביצעתי מספר שידרוגים, לא נכנס לסרטים הרעים שהלוח העביר אותי בהם, בסופו של דבר אני יכול להגיע למצב שהלוח מזהה 6 גיגה אבל הוא לא מעלה את מערכת ההפעלה כי הוא נתקע על:
verifying dmi pool
הייתה לי הרגשה שזה הזיכרנות, חיברתי אותם אחד אחד, כשאחד מהם עובד לבד, המחשב לא עולה.
חיברתי אחד תקין ואת החשוד, ואני מריץ MEMTEST.

הבעיה:
אני מריץ את הבדיקה האוטומטית כי אני לא כל כך מכיר את האפשרויות, האם זה מספיק?

בנוסף, בלי קשר לזכרון וזאת הסיבה שנתתי כל כך הרבה רקע, אני רוצה לקחת תקופה של ~חודש ובזמן עבודה שלו על המחשב להריץ נונסטופ בדיקות שידווחו בזמן אמת על חריגה מוולטים לא תקינים/חום/הפסקת עבודה של מאווררים וכו',
צריך את עצתכם בנושא.

בנוסף, רציתי להודות לכל מי שקרא את ההודעה עד לכאן

*עדכון MEMTEST על הזכרון החשוד + עוד זכרון שנראה תקין,
הבנתי שזה רץ בLOOP, זה כבר רץ כמה שעות טובות, בלי שגיאות,
רעיונות בנוסף לשאר התקלות, למה הזכרון לא עולה עם מערכת ההפעלה?

נערך לאחרונה על ידי Oni, 23-11-12 בשעה 13:30.
Oni לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 25-11-12, 8:32   #2 (קישור ישיר)
Oni
IO Member

לא משנה, הסתדרתי כבר. אחרי חפירות על חפירות החלטתי להחזיר את הביוס לגרסה דיי ישנה, לפני שוויתרתי הבנתי שמשהו דפוק עם הראם/לוח אם..
בתור בדיקה אחרונה לקחתי את הקיט זכרונות שלי ושל המחשב החדש והחלפתי בינהם.. נראה שהלוח פשוט לא תמך בסוג זכרונות האלה.. מוזר..

כרגע נראה תקין, אני מתכנן הרצת תוכנות STRESS למינהם. בשתי המחשבים (המחשב שלי הוא גם I7).
התחלתי כבר עם MEMTEST86+.

תודה לכולם
ישן 25-11-12, 15:36   #3 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

מאוד קשה לזהות דברים כאלו דרך הרשת.
על פניו ואני מקווה שהבנתי נכון יש מצב טוב מאוד שהבעיה דווקא במעבד, או בבקר הזיכרון שלו. יש מצב שזה משהו כולל יותר, לדוגמא: הספק לא סיפק מתח מתאים ללוח שנדפק (אולי) ודפק את המעבד (את הבקר שלו), יש מצב טוב שמעבד אחר יעבוד לך על הרמפייג.
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 25-11-12, 22:11   #4 (קישור ישיר)
Oni
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי cupra צפה בהודעה
מאוד קשה לזהות דברים כאלו דרך הרשת.
על פניו ואני מקווה שהבנתי נכון יש מצב טוב מאוד שהבעיה דווקא במעבד, או בבקר הזיכרון שלו. יש מצב שזה משהו כולל יותר, לדוגמא: הספק לא סיפק מתח מתאים ללוח שנדפק (אולי) ודפק את המעבד (את הבקר שלו), יש מצב טוב שמעבד אחר יעבוד לך על הרמפייג.
1. הלוח נבדק במערכת תקינה לגמרי, יותר נכון בדקתי חלק חלק והכל היה תקין חוץ מהלוח,
זא שעם הרמפייג חיברתי I7920 אחר.. וזכרונות אחרים והכל.. והמחשב לא הסכים להדלק..

בסופו של דבר, היום סיימתי להריץ STRESS על הזכרונות (שלי שנמצאות במחשב הבעייתי והזכרונות מהמחשב הבעייתי שחיברתי אצלי), רץ בלי שום בעיות, גם STRESS CPU עבד טוב.

נראה שמדובר בבעיה חמורה בתמיכה בזכרונות בud3r..
הזכרונות שהוא לא תמך בהם אצלי= corsair 2gx3 1600 mhz
Corsair Dominator 1600MHz 6GB Triple Channel DDR3 Memory Kit :: TweakTown USA Edition

מוזר..

היום שאני יודע מה הבעיה.. מסתבר גם.. שאני לא לבד..
http://www.tomshardware.com/forum/271847-30-x58a-usable

במקרה שלי, עדכוני ביוס לא עזרו (הייתי בגרסה הכי עדכנית באחת הבדיקות).
סוג של אפיק פייל מבחינת גיגהבייט.. וזה סוג של שנאה/אהבה, כי המחשב השני שלי.. שנקנה ברובו באנשים באינטרנט, מריץ ex58-extreme של גיגהבייט כבר המון זמן.. והוא אחלה לוח..
ישן 25-11-12, 22:19   #5 (קישור ישיר)
S&M
IO Admin

סמל האישי של S&M

אני הייתי בודק את המעבד. מדובר בתופעה די מוכרת במעבדי ה LGA1366, צריך להוציא ולהכניס
מחדש את המעבד, לפעמים זה עניין של מגעים, בנוסף, אם גוף הקירור יושב בצורה הדוקה מדי על
המעבד, הוא מפעיל לחץ ומקבלים את התופעה הזו.

אני נתקלתי בבעיה הזו עם מספר לוחות X58 ומעבדים שונים, הפתרונות היו או הוצאה והכנסה מחדש
של המעבד או שחרור של גוף הקירור מעט.

Lenovo X201 | Core i5 520M | 4GB DDR3 | OCZ VERTEX LE 100GB | Ultrabase + DVD/RW
S&M לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-11-12, 0:27   #6 (קישור ישיר)
Oni
IO Member

קראתי על פתרונות מהסוג..

אני לא כל כך מבין למה אתם מציעים פתרונות.. האם אתם מתכוונים שעצם העובדה שהמצב אליו הגעתי הוא איננו פתרון וסתם איזה מזל?
כי לפי תיאור התקלה שלי ופתרון הכנסה/החוצאה/שחרור לחץ, במקרים שדומים לשלי.. לא עזרו.. אם זה קשור במעבד/כמה חזק שחיברתי עליו את הthermal-light, שבא עם ברגים קפיצים שאמורים למנוע חיזוק ייתר על המידה, איך אתם מסבירים את העובדה שעם זכרונות אחרים זה כן עובד..
בנוסף היום שחיפשתי את התקלה / פתרון שמצאתי, ראיתי עוד אנשים שהפתרון שהצעת S&M לא עזר להם..

אולי אתם יודעים משהו שאני לא יודע או שפיספסתם, בכל החפירה שלי, כמה מהעובדות (אני לא יכול להאשים אתכם )
קישור פירסומי
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא