IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מעבדי INTEL ולוחות אם
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מעבדי INTEL ולוחות אם מעבדי ולוחות אם מבוססי אינטל , ייעוץ לפני קניה , תמיכה טכנית, השוואת מעבדים ולוחות אם

חומרה : מעבדי INTEL ולוחות אם

האם בעתיד לא נוכל לשדרג את המעבד?

יש סיכוי שכן. כנראה Haswell יהיה סט המעבדים האחרון שישתמש ב LGA. LGA זאת שיטה של חיבור המעבד ללוח אם, ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 28-11-12, 17:19   #1 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ברירת מחדל האם בעתיד לא נוכל לשדרג את המעבד?

יש סיכוי שכן.

כנראה Haswell יהיה סט המעבדים האחרון שישתמש ב LGA.
LGA זאת שיטה של חיבור המעבד ללוח אם, או בפשטות, אותם הפינים אשר נמצאים על הלוח, ועליהם מונח המעבד. השיטה הזאת לא נוחה כמובן, פינים יכולים להתעקם, וגם ניתן להשתמש רק באיזור מסביב למעבד בלבד.

עקב כך, כנראה לאחר Haswell, החל מ 2014, אינטל יתחילו לעבור ל BGA במעבדים שהם mainstream (מה שמעבדי ה 1155 היום), שזאת שיטה שבמקום נקודות מגע המעבדים מגיעים עם נקודות מעוגלות, ואותם מלחימים ללוח האם (ככה מעבדי ה Atom מיוצרים היום).

זה אומר בעצם שאם תקנו מעבד X עם לוח אם Y, בשביל לשדרג תהיו חייבים להחליף את שניהם, במקום שכשהיום אם למשל עברו מ Z68 ל Z77, פשוט היה צריך להחליף לוח אם, ואתם מקבלים את ה features החדשים בהתאם למגבלות המעבד. ואם מתקלקל המעבד או הלוח אם, היום אתם פשוט מחליפים את מה שהתקלקל, כשבמקרה של BGA, תהיו חייבים להחליף את שניהם.

BGA יאפשר להשתמש ביותר נקודות חיבור, שכן אפשר להשתמש גם באיזור האמצעי של המעבד, וגם פחות התנגדות ופחות חום באיזור החיבור בין המעבד ללוח אם (מקרים של נקודת חיבור או פין ש"נשרפים" בגלל חום גבוה).

וכנראה שגם AMD ילכו באותה השיטה.

מה שכן, כנראה שמעבדי ה high-end, כמו ה socket 2011, ישארו כ LGA שכן הם משמשים כתבנית גם למעבדי השרתים.

מה דעתכם? זה יוזיל עלויות? ידפוק את הצרכן?
מעניין אם זה יקרה בסוף.

היתרון לאינטל הוא שהם יוכלו לחבר את המעבדים האלו בשביל טבלטים ומחשבים ניידים קלילים ולשמור על עובי נמוך אך יכולת ביצועים גבוה, תוך כדי שהם שומרים על עלויות ייצור נמוכות (מה שהיום הם צריכים ליצור מעבדים ייעודיים, מה שלוקח להם פסי ייצור מסטים אחרים).
אבל לנו כמובן יהיה את החיסרון.
ישן 28-11-12, 17:27   #2 (קישור ישיר)
I Want a New IO Title

סמל האישי של everdow

יקטין את היצע לוחות האם ויגרום ליצרניות לוחות-אם להתמקד ביותר אפשרויות על כמה שפחות לוחות.
יש השערה לכמות המעבדים שאינטל שישיקו תחת BGA?
everdow לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-11-12, 17:40   #3 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

יש לנו על זה חדשה באתר מלפני כמה ימים. ככל הנראה זה הכיוון, לצערי.
למרות שזה יותר זריקות באוויר, יש עוד שנה פלוס עד שזה יגיע.
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-11-12, 17:55   #4 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

שם לב אבל שמעבדי אינטל לטבלטים או אולטרבוקים החדשים עם windows 8, שהם I5/I7 במקור, הם כבר BGA.

לדעתי כבר לפני 2014 נראה יותר ויותר מעבדים שהם BGA וhaswell כבר יתחילו להופיע פה ושם בסדרות קלות החשמל כמעבד מולחם לכל דבר.
ישן 28-11-12, 18:42   #5 (קישור ישיר)
IO Pro

לוותיקים ביננו כבר הזכרתי את הניסיון הלא מוצלח בתרד אחר..

השילוב של AMD ו ECS בתקופת האתלון XP.זה היה מחשב נוראי.

לא ברור למה זה הכיוון מה שכן זה יתן פריחה מחודשת לשוק היד שניה כי מי שירצה

מחשב חדש ולא ממש יתלהב מהטכנולוגיה הזו יעדיף מחשב חדש אבל דור אחד אחורה ולא

מעבד מולחם.

זה יריה ברגל מצד אינטל.כי במקום לקנות מחשב אנשים יעדיפו טבלטים ופה קוולקום תיקח לה חלק

מהשוק.
Intel I5 2500K | ASrock Z77 Pro 4 | DELL PERC 5 with Raid 5 array | Corsair XMS3 16GB |Intel HD3000 | Seasonic X-750 Modular | Crucial M4 SSD Samsung F3 X8 in RAID 5 | LG DVD-RW GH22NS40 Sata X18 LG DVD-RW GH22NS70 LG DVD-RW H42 | EMU 1212M | YY -W201 Microsoft Windows 7 Professional 32 Bit |Dell 2709 | Microsoft Laser Mouse 3000 | KAMA reader II 30 in one | Microsft ELIT keyboard |

Samsung Galaxy NOTE N7000
avidan33 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-11-12, 18:58   #6 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

המחשב השלישי שלי היה מסוג השילוב של האתלון אקספי, זה היה שילוב גרוע ביותר, אני רק מקווה שאינטל תייצר את זה חכם יותר לעומת האתלונים של פעם.
ישן 28-11-12, 23:40   #7 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

אינטל פשוט רוצים לדחוף בעתיד ל system-on-chip.
מעבר ל BGA ב mainstream רק ידחוף את זה יותר חזק קדימה.
ואם הם ישלבו כוחות עם nvidia כמו שחשבו פעם, הם יחסלו סופית את AMD.

אבל זה גם יכול לבוא לטובת AMD, שכן מעבדי ה trinity שלהם נחשבים לסבירים למדי ל low-end, ואולי הם ישכילו לדחוף זאת גם ב mainstream.
ישן 29-11-12, 10:51   #8 (קישור ישיר)
IO Pro

אז הכי טוב אתה אומר לרכוש מפלצת של haswell ולהשאר איתה לכל החיים.אני 10 שנים עם האופטרון..אז אין לי בעיה.

כי הדורות הבאים של אינטל יהיו מחשבי ATOM מחוזקים ולא כמו שהיה עד היום?

בקיצור אינטל מנסה לחסל את שוק ה DESKTOP?
Intel I5 2500K | ASrock Z77 Pro 4 | DELL PERC 5 with Raid 5 array | Corsair XMS3 16GB |Intel HD3000 | Seasonic X-750 Modular | Crucial M4 SSD Samsung F3 X8 in RAID 5 | LG DVD-RW GH22NS40 Sata X18 LG DVD-RW GH22NS70 LG DVD-RW H42 | EMU 1212M | YY -W201 Microsoft Windows 7 Professional 32 Bit |Dell 2709 | Microsoft Laser Mouse 3000 | KAMA reader II 30 in one | Microsft ELIT keyboard |

Samsung Galaxy NOTE N7000
avidan33 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-11-12, 3:09   #9 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

אני בעד. מיותר כל ההתעסקות הטפשית הזאת עם המעבדים-לוחות, סתם אידיוטי כי אחרכך אנשים נתקעים מלא פעמים עם מעבדים חלשים לאחר השדרוג והרוב פשוט הולך לזבל, הנה עכשיו הזמנתי מעבד 2 ליבות במקום סלרון ליבה אחת לנייד בן 3.5 שנים, מה אני אגיד לכם, אני מקווה שהשדרוג יתבצע בהצלחה, אבל אם בהתחלה היו משתמשים בשיטת ייצור שכזו, ככל הנראה המחיר היה נמוך יותר ולא הייתי צריך את כל הבלאגן הזה, המעבד סלרון ליבה אחת לנייד ככל הנראה יילך לפח (או שאנסה להעיף באיביי אם יהיה לי כח לזה, אבל השווי שלו משהו כמו 10$ אז ככה שזה טיפשי להתעסק עם זה בכלל כי את ה2 ליבות הזמנתי ב20$ כולל משלוח)

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא