IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > כרטיסי מסך
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

כרטיסי מסך פורום בנושא כרטיסי מסך , מנהלי התקנים , תמיכה טכנית , בעיות בתצוגה ובמשחקים , מערכי CF ו SLI וייעוץ לפני קניה

חומרה : כרטיסי מסך

המלצה לכרטיס מסך

כיום יש לי כרטיס גרפי אונבורד של אינטל שיושב על המעבד. (Intel hd graphics core i-3) לוח גיגה בייט h55m- ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 08-12-12, 20:14   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל המלצה לכרטיס מסך

כיום יש לי כרטיס גרפי אונבורד של אינטל שיושב על המעבד. (Intel hd graphics core i-3)
לוח גיגה בייט h55m- usb3.
הסיבות שבשעתו לא הוספתי כרטיס מסך 'חיצוני' היו כי חיפשתי סביבת עבודה שקטה עם מינמום מאווררים ולכן גם שמתי על המעבד קירור פאסיבי.
כמו כן גם הצרכים שלי לעניין הגרפי היו בסיסיים ביותר.
כיום בתי משחקת במשחקים כמו סימס 3 וכדו' ויש לי תחושה שזה זז קצת לא אידיאלי, וגם יש משחק אחד שלא ניתן להתקין בכלל (מדיסק קנוי) בגלל מגבלות הכרטיס הגרפי הקיים.

רוצה לרכוש כרטיס שישפר לי את העניין, אבל עם קירור פאסיבי.
שאלה ראשונה, האם אין חשש שגם מעבד וגם כרטיס מסך, שניהם עם קירור פאסיבי, עלולים ליצור סביבת עבודה חמה מדי? (המארז שלי הוא antec 82).
שנית, איזה כרטיס מומלץ בתחום של 200-300 שח'.(אפשר טיפה יותר אם זה ייתן שיפור מוצדק).

לא יודע אם המידע הזה רלבנטי, אבל הזכרונות במחשב הם בנפח כולל של 4 גיגה ומע' ההפעלה היא וינ.7 .

איכשהו אני מעדיף nvidia לחבר שלי היו בעיות עם ati במיוחד בזיהוי מקור סאונמד וכדו'.
כמו כן נראה לי זיכרון פנימי של 1 גיגה ו- pci ex.
את הכרטיס הזה יש למשל למישהו שאני מכיר והוא מאוד מרוצה ממנו.(עם קירור פאסיבי).
nVidia GeForce 610 GT 1 GB

אבל אם יש משהו חדש/מתאים יותר עבורי, אשמח לשמוע.
תודה.

עריכה:
קראתי באיזה מקום שהכרטיס הנ"ל מתאים יותר למדיה וכו', פחות למשחקים.
האמת שאין לי מושג אם סימס 3 נחשב משחק כבד או לא, אני יודע שיש לו גרפיקה ברמה גבוהה יחסית והמון פרטים במשחק.
אבל אני מסתכל גם קצת קדימה.

נערך לאחרונה על ידי rock, 08-12-12 בשעה 20:38.
rock לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-12-12, 20:32   #2 (קישור ישיר)
S&M
IO Admin

סמל האישי של S&M

כרטיסי מסך בטווח המחירים של 200-300 שקל הם לא כרטיסי מסך שיעניקו לך שיפור
משמעותי במשחקים. הם יהיו שיפור לעומת כרטיס המסך המובנה במעבד, אבל לא כמו
שאתה מצפה ...

אם אתה יכול להתפשר על מאוורר בכרטיס המסך, הייתי משדרג טיפה את התקציב וקונה
GT630, תחפש אחד שיגיע עם מאוורר גדול יחסית ולא קטן, כך יש פחות סיכויים שהוא
ירעיש ויתקלקל.

אם אתה לא מוכן להתפשר על מאוורר - אין פתרון פאסיבי בתקציב שלך מלבד ה GT610.

Lenovo X201 | Core i5 520M | 4GB DDR3 | OCZ VERTEX LE 100GB | Ultrabase + DVD/RW
S&M לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-12-12, 20:46   #3 (קישור ישיר)
IO Member

אוקי, הבנתי, גם קראתי בעוד מקום על ה- 610 (הוספתי בעריכה) וכנראה שאתה צודק.
בעיקרון אני מוכן להוסיף כסף, אבל לא מאוורר.(כך עשיתי גם כשבניתי את המחשב הוספתי כסף בעניין המארז, ספק, קירור מעבד וכדו'- בדיעבד, הוכיח את עצמו מעל ומעבר- אני פריק של סביבת עבודה שקטה).
אוקי, תנו המלצה לכרטיס יקר יותר, קירור פאטסיבי, עם שיפור ממשי במשחקים.
שוב, שלא יהיה כרטיס מאוד חזק ותובעני, כי ידוע לי שאלו יוצרים המון חום בזמן העבודה.
גם קחו בחשבון שהמשחקים כרגע הם בעיקר לבתי ( אני אישית לא משחק) ולא מסוג crysis וכדו'.

אם כי קראתי שה- סימס 3 דורש הרבה זיכרון גרפי, וכן, שעבודה חלקה איתו תלויה גם במעבד.

עריכה:
מה למשל עם הכרטיס הזה:
http://www.dsa-sys.co.il/Product.aspx?ProductID=1114

או זה
http://www.zap.co.il/models.aspx?sog...&orderby=price

נערך לאחרונה על ידי rock, 08-12-12 בשעה 23:35.
ישן 09-12-12, 22:03   #4 (קישור ישיר)
IO Member

הלו, מישהו בבית? (-:
ישן 09-12-12, 22:06   #5 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

6670 עדיף מבין השניים שציינת
ישן 09-12-12, 23:05   #6 (קישור ישיר)
IO Member

האמת שלאחר קצת בירורים וקריאה אני גם נוטה ללכת עליו.
יש לי רק שאלה שקשורה לעניין התחממות.
אני רוצה את כרטיס המסך הזה עם קירור פאסיבי.
מכיוון שגם המעבד שלי (i3 630) הוא עם עם קירור פאסיבי (מסוג נינג'ה), אין חשש ליתר התחממות?
המארז שלי הוא antec 82.
תודה.
קישור פירסומי
ישן 10-12-12, 2:12   #7 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

אם במארז שלך יש זרימת אוויר או לפחות חורי אווורור, אמור להיות בסדר, אני אישית לא חובב כרטיסי מסך עם קירור פסיבי בגלל שהקירורים הפסיביים לא יעילים מספיק (את היעילים צריך לקנות בנפרד בד"כ) לדעתי אין בעיה שתיקח אחד אקטיבי, אפילו עדיף.
ישן 10-12-12, 2:30   #8 (קישור ישיר)
IO Member

אם יש לי אופציה לפאסיבי, אני ממש לא רוצה את האקטיבי, בגלל רעש המאורר שבדרך כלל רק הולך ומחמיר, מאווררים שמתקלקלים כדו'.
מה כוונתך לקנות בנפרד?
לוחות כאלו שמולבשים על הכרטיס, שהם יעילים יותר מזה שבא איתו בקנייה?
בגלל הטריפ שלי לשלול ככל הניתן רעשים (כך גם בניתי את כל המחשב שלי- דבר שהוכיח את עצמו, עבורי לפחות) אני מוכן במידת הצורך להשקיע גם בזה.
איפה רוכשים דברים כאלו? אני מניח שדורש משהו מותאם לכל כרטיס, או שיש סטנדרט מסוים?
ישן 10-12-12, 6:11   #9 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

1 GHz with Passive Cooling: Arctic Accelero S1 PLUS and Turbo Module - X-bit labs
Accelero S1 PLUS · VGA · Cooling · ARCTIC
מניסיון רב עם הדברים האלה, אני מבטיח לך שהכרטיסים הבאים שאני נותן לך פה יהיו הבחירה המשתלמת גם מבחינת ביצועים וגם מבחינת רעש, אתה לא תשמע אותם.
http://ksp.co.il/?select=.1044..35.....maxpric e=714
לדעתי הכרטיס הזה שעולה 479ש"ח יספק אותך לחלוטין למשחקים כמו SIMS3 וFIFA וכאלה
אם אתה בקטע של NVIDIA בלבד, אז יש את הכרטיס הזה (אמנם שנתיים אחריות אבל נראה לא רע בכלל):
http://ksp.co.il/?select=.1044..35.....maxpric e=714

נערך לאחרונה על ידי doscape, 10-12-12 בשעה 6:23.
doscape לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 11-12-12, 0:02   #10 (קישור ישיר)
IO Member

ראשית תודה, פתחת לי עוד כיוונים וידע.
עברתי אל שני הכרטיסים שרשמת וגם רפרפתי באתר gpu revew.
ברור ששניהם ברמה גבוהה יותר מאשר ה- 6670 ואני מוכן להשקיע קצת יותר על הכרטיס.(ביקרתי היום אצל חברים וראיתי איך זז משחק מסוים של הבן שלהם בכרטיס gt430 - שהוא כמובן נחות יותר מאלו- וזה עשה לי תיאבון..).
בנוגע לקירורים הפאסיביים ראיתי שיש דגם של ה- 7750 שנקרא ultimate שבא כבר עם קירור של נינג'ה, איתם יש לי ניסיון טוב (אחד שלהם מורכב לי על המעבד).
אמנם יקר קצת מדגם זהה עם המאוורר, אבל כנראה יצא זול יותר מאשר לקנות כרטיס וקירור בנפרד, לא?

מצד שני הכרטיס השני שרשמת, ה- gtx 650 oc עושה רושם שמבחינת הנתונים הטכניים הינו בדרגה מעל ל- 7750.
אבל בבדיקה כללית כזו לא מצאתי שיש לו גרסה עם קירור פאסיבי וזה אומר שאם לא ארצה להשתמש עם מאוורר זה ייקר אותו משמעותית, שגם כך הוא קצת יקר יותר.

אז הדילמה היא האם ללכת על ה- nvidia gtx 650 שהוא חזק יותר אבל עולה קצת יותר (בהשוואה לדגם האולטימייט של ה- 7750) ולהתפשר על עניין המאורר, או על ה- 7750.
תוכל בבקשה להביע דעה כלשהי בנושא?

עריכה:
בהמשך לנ"ל קראתי כאן על הכרטיס
MSI GeForce GTX 650 Ti Power Edition - ?‘?™?§?•?¨?× | IOPanel
ועושה רושם שהוא עובד אפילו קריר יותר מאשר ה- amd , ולפי הרשום שם הוא עלה בביצועיו אפילו על כרטיס יקר יותר שלהם, ה- 7770.
עוד דבר שמצא חן בעיני (על פי הביקורת לפחות) הוא שנאמר שם שעבודתו שקטה ושיבחו את קיריר הסייקלון שלו (מה זה?).
עושה רושם של כרטיס רציני.
האם ה- ti הוא הדגם המומהר שלהם , שנקרא power edition ?

נערך לאחרונה על ידי rock, 11-12-12 בשעה 0:47.
ישן 11-12-12, 1:02   #11 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

TI - זה דגם מעל ה650 הרגיל, זאת אומרת שזה דגם שאמור להיקרא נניח 655 כי הוא בין ה660 ל650 וזה ממש לא כמו דגם ה OC שאצלו רק התדר קצת מומהר מהרגיל.
7750 אולטימייט זו אופציה, אבל לדעתי הוא כרטיס יקר שלא בזכות ואני מודע לזה שאתה רוצה קירור פסיבי, אבל בפועל הקירור הזה בכ.מסך שכזה יעשה לך יותר חום מקירור אקטיבי כי כרטיסים פסיביים כל הזמן חמים, ממש ככה, הם קבוע באזור ה60+ מעלות (במקרה הטוב), לשיקולך.
1. באיזה משחקים אתה רוצה לשחק? - תן לי 1-2 עם גרפיקה כבדה שאתה הולך לגעת בהם בתקופה הקרובה.
2. מה הרזולוציה של המסך שלך? לא מעניין אותי גודל המסך, אני רוצה לדעת מה ההפרדה(כמה נקודות הכרטיס יצטרך לסחוב).
3. כמה כסף יש לך תכל"ס להשקיע ואיזה ספק כח יש לך במחשב(דגם מדוייק בבקשה ולינק אם אפשר)? ותן לי בבקשה לינק למארז שלך! (סורי אין לי מושג מזה אנטק82)
ישן 11-12-12, 1:27   #12 (קישור ישיר)
IO Member

מעריך את הנכונות שלך לעזור כי אני כבר קצת מבולבל.
ראשית, אחרי שקראתי את הביקורת כאן על ה- 650 (על העבודה השקטה של קירור הסייקלון שלא ברור לי עדיין מה זה בדיוק) אני מוכן לרדת מעניין הקירור הפאסיבי (האישיו שלי הוא כאמור להשיג שקט מירבי ולא משהו עקרוני של קירור פאסיבי).
הביקורות על ה-650 מצאו חן בעיני.

הרזולציה של המסך היא 1920 על 1080. ואני עובד עם הרזולוציה הזו בשוטף.
סליחה, המארז הוא antec p-182
Review: Antec P182 - Chassis - HEXUS.net

ספק הכח
enermax eco +80 500w active pfc ees500a wt
קצת קשה למצוא לו קישור מדוייק אבל משהן כזה אני חושב.
Sursa Enermax ECO80+ II 500W - PC Garage

לגבי משחקים, זה קצת מורכב יותר.
כלומר, כרגע זה משחקים של בתי כמו סימס 3 וכדו', אבל אני מעוניין לרכוש כרטיס שישמש אותנו בהמשך גם למשחקים עם גרפיקה כבדה יותר.

לגבי סכום, נניח משהו של סביב עד 700שח.
ישן 11-12-12, 1:32   #13 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

אוקי אז ככה, ה182 מארז מעולה, אבל הטעות הכי גדולה שאפשר לעשות זה לשים בו כ.מסך עם קירור פסיבי מהסיבה הפשוטה שבמארז הזה כמעט ואין זרימת אוויר! (יתרון השקט - חיסרון הזרימה)
הכי כדאי לך זה לקנות כ.מסך מבוסס קירור מפוח שדוחף אוויר חם מחוץ למארז.
אם היה לך תקציב באזור האלף שקל:
http://wellcom.co.il/catalog/product...69?language=he
* לא מצאתי משהו נורמלי עם קירור מפוח (רק דגמים מיושנים - וזה אפשר למצוא ביד2 במחירים יותר נמוכים)
להגיד לך דוגרי, כדאי שתיקח את הכרטיס הזה כי הוא מריץ כמעט כל משחק עם הגדרות גבוהות וזה כרטיס חבל על הזמן אם תחליט לשחק במשחקים חדשים על גרפיקה גבוהה, הוא גם בול מתאים לרזולוציה שלך (קניתי אחד דומה לחבר לפני חודש).
הכרטיס שקט מאוד, אולי תשמע אותו קצת במשחקים כבדים אבל לפחות האוויר החם ייצא מחוץ למארז ולא יחמם את החומרה שבפנים.
אם בכל זאת אתה רוצה כרטיס שקט אז אפשר ללכת על GAINWARD 650 או MSI או ה7750 שהראתי לפני, אבל הכרטיסים האלה מאוד נחותים (ולא משתלמים לדעתי ביחס למחיר שלהם) לעומת ה660 2גיגה.
במידה ואין לך בעיה שהאוויר החם ייצא לתוך המארז (יתפזר בפנים), אך יהיה יותר שקט במאמץ - הכרטיס הזה:
http://ksp.co.il/?enter_zap=1&uin=17...m_medium=c pc
יעשה עבודה טובה מאוד גם (זה דומה לכרטיס 660 של אסוס שקניתי לחבר לפני חודש)

נערך לאחרונה על ידי doscape, 11-12-12 בשעה 1:42.
doscape לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 11-12-12, 1:43   #14 (קישור ישיר)
IO Member

אני מאמין למה שאתה אומר, אבל זה כבר הרבה מעבר לתקציב (הכי זול שלהם זה מעל 1100 שח, זה כמעט כפול מה- 650)וגם נראה לי שזה הרבה מעבר לצרכים שלי גם בהמשך.
אני אישית לא משחק בכלל, אלא רק בתי שהיא כרגע בת 10.5 .
לגבי המארז,אתה צודק, אם כי אני עובד היום עם קירור פאסיבי של נינג'ה על המעבד, עם מאווררי מארז במהירות נמוכה ואין לי בעיה.
אבל תשים לב שכבר בפתיחת הטראד הבעתי חשש של שני רכיבים עם פאסיבי, אם זה לא יותר מדי?
לגבי המפוח אין לי מושג מה זה אבל הכיוון הוא שקט מירבי.
מה דעתך על ה- 650 כאופציה?

נערך לאחרונה על ידי rock, 11-12-12 בשעה 1:50.
ישן 11-12-12, 1:48   #15 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

אוקי הבנתי ה650 יהיה בחירה מוגזמת בשבילך ולדעתי זה אוברקיל לבת שלך, אפשר להסתפק בכרטיס עוד יותר חלש.
http://ksp.co.il/?select=.1044..35.&...6&maxprice=604

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא