IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > מחשבים ומה שמסביב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מחשבים ומה שמסביב כאן תוכלו לפרסם נושאים הקשורים בצורה כלשהי למחשבים , אך לא מצאתם היכן לפרסם אותם בפורומים השונים

דבר חופשי : מחשבים ומה שמסביב

מחפש את הדרך הכי זולה לגבות את המחשב

המחשב שלי רץ כבר 4 שנים (אם זכרוני איני מטעה אותי, מ-2009) על המערכת הפעלה המסריחה הזאת שנקראת ויסטה, בהתחלה ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 14-01-13, 3:53   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל מחפש את הדרך הכי זולה לגבות את המחשב

המחשב שלי רץ כבר 4 שנים (אם זכרוני איני מטעה אותי, מ-2009) על המערכת הפעלה המסריחה הזאת שנקראת ויסטה, בהתחלה זה לא הפריע כי יש לי מחשב חזק יחסית והוא היה חדש אז הכל רץ והיה יופי אבל אחרי 4 שנים המחשב כבר מתחיל להשמיע לי רעשים מוזרים שאין לי מושג למה הם קורים והוא איטי ברמות בגלל כל התוכן שיש בו.
אז אני רוצה לעשות פירמוט למערכת חדשה ולהתחיל מחדש כשהוא נקי משטויות אבל הבעיה שאחרי 4 שנים החומר החיוני נערם ונערם ומגיע לכמעט תפוסה של 1TB שלפחות 100GB מהם חיוניים.
וגם לא צריך להתגרות במזל כי מתישהו החומר הזה יעלם ואני יצטער.

אז איך אתם מציעים לי לגבות כי אין לי מושג בדברים האלה !
ואיזה מערכת אתם ממליצים לי, 8 או 7 ? ואיזו גירסא שלה ?

תודה רבה !!!
Saari לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-01-13, 4:13   #2 (קישור ישיר)
IO Pro

מתי פעם אחרונה פתחת את המחשב והסתכלת קצת בפנים מה הולך?
תנסה להסתכל בפנים, כי מה שלא יהיה - רעשים מוזרים מהמחשב לא קשורים למערכת ההפעלה...
איטי ברמות - כמה ג'יגה זיכרון יש לך? מתי בפעם האחרונה ביצעת איחוי דיסקים וכו'? פרמטת את המחשב מאז 2009? בכל אופן, נשמע הגיוני שהוא איטי...

בכל אופן, לגבי הגיבוי... אין דרך אחת..
אתה יכול לצרוב הכל על דיסקים למשל - מה שלא חכם במיוחד אבל זאת אופציה.
בעיקרון אם זה לטווח קצר אז אתה יכול לקנות שרת איחסון ולהעלות לשם את כל החומר החיוני שלך (תהליך מייגע מאוד כאן בארצנו שרוחב הפס בה הוא לא סימטרי לצערי הרב =/ ) (אין לי מושג לגבי מחירים, יכול להיות שבשביל נפח כל-כך קטן גם לטווח הקצר האופציה הבאה תשתלם יותר).
לטווח הארוך יותר הדבר הכי משתלם זה פשוט כונן קשיח חיצוני (תמיד טוב שיש אחד כזה לגבות חומר גם אם אתה מתכוון לפרמט, או אפילו סתם להעביר לשם סרטים בשביל להעביר למחשב של חבר או משהו).

לגבי מערכת הפעלה מומלצת - אישית אני יכול להגיד שלא התנסתי עם ווינדוס 8, אבל ווינדוס 8 היא עדיין מערכת הפעלה חדשה, מה גם ש-7 ה(לא)ישנה והטובה עדיין לא מאכזבת.

בהצלחה
intenGer לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-01-13, 15:47   #3 (קישור ישיר)
IO Member

קודם כל תודה רבה על המענה.
לגבי הרעשים, אני דווקא כן סבור שזה מהמערכת הפעלה כי עד שהיא עולה אין שום רעש מלבד מאווררים.
יש לי כעיקרון 6gb זיכרון אבל משום מה 2 מהם לא עובדים, אני צריך לבדוק את זה.

מאז 2009 לא התבצע שינוי במערכת ההפעלה (הוחלף לוח אם והורד כרטיס מסך מתוך ה-2 שהיו ב-cf)

לגבי הגיבוי, קניתי ב-150 שקל 3tb של freeagent אני לא זוכר את השם של החברה פשוט, ואני מחכה שהוא יגיע. לאחר מכן אני יבצע גיבוי.

שאלות :
מה עושה איחוי דיסקים והאם הוא גורם נזק להארד דיסקים ?
האם ניתן לחבר זכרונות שונים, כלומר יש לי זכרונות של crosair ואני רוצה לחבר נגיד gskill, אפשרי ?
איזה גירסא של וינדוס 7 מומלצת (מצטער אם אין בינהן הבדל אני פשוט רואה כל מיני גירסאות ולא יודע מה עדיף) והאם כדאי מערכת 64 ביט כמו שיש לי עכשיו או עדיף לשנות ל-32 ? יש לי מעבד i7.

תודה רבה !!!
ישן 14-01-13, 15:58   #4 (קישור ישיר)
IO Pro

אני די בטוח שמערכת הפעלה לא יכולה לגרום באופן ישיר לרעשים פיזיים מהמחשב.
בכל אופן, אם זה רעשים עד שהיא עולה - אולי זה כונן קשיח, אבל זו רק השערה...

2GB לא עובדים כי המערכת הפעלה שלך היא 32 ביט ולא 64. זה לא אמור להיות תקלה בסטיק כי אז המחשב כנראה לא היה עולה, ואני מניח שזה גם לא סלוט תקול.

לא מכיר את Freeagent, אבל אני בכל מקרה לא מכיר יותר מידיי חברות של כוננים קשיחים חיצוניים אז אני לא דוגמא, אבל 150 ש"ח ל-3TB נשמע מפוקפק, מאוד.

מהו איחוי דיסקים - מיקרוסופט

אכן ניתן לחבר סטיקים של חברות שונות, אבל תדע שכל הזכרונות יעבדו במהירות של הזכרון האיטי מבין כולם.

הגירסא הכי מומלצת של ווינדוס 7 היא כמובן Windows 7 Ultimate (לא כי אני יודע על פיצ'רים מיוחדים אלא פשוט כי היא "גירסאת הדגל" שלה (לא מצאתי שם אחר)). כמובן שגם גירסאת הProfessional תספיק, ואני מניח שגם גרסאת הPremium, אבל לא התנסתי איתה ככה שאני לא רוצה להעיד סתם.
בכל אופן, כמובן שמערכת 64 ביט.
intenGer לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-01-13, 19:07   #5 (קישור ישיר)
IO Member

זה ההארד דיסק החיצוני GoFlex Desk | Seagate

בכל אופן אני גם ככה צריך לפרמט נקווה שהבעיה תיפטר אחרי הפירמוט במידה ולא אז נמשיך לחקור.
בנוגע למערכת ההפעלה, היא 64 ביט וינדוס ויסטה אולטימט ושיחקתי קצת עם הזיכרונות ואין לי מושג למה אחד לא עובד אבל על הלוח אם מאחורי זיכרון אחד (כלומר ליד הסלוט של הזיכרון) יש נורה כחולה, יש מצב שהיא מודיע על בעיה בזיכרון ? (הלוח אם הוא p6t)

כדי שהמחשב ירוץ במהירות הדבר היחיד שבאמת יעשה זאת זה הזיכרון ראם שלו ?

תודה רבה לך אני יחכה לדיסק קשיח כדי לעשות גיבוי ומשם נעשה פירמוט, אני עכשיו אקרא על האיחוי ויערוך אם יהיו לי שאלות נוספות.
ישן 14-01-13, 19:23   #6 (קישור ישיר)
IO Pro

intenGer, רעשים מהמערכת הפעלה = רעשים מהדיסק קשיח = ברוב המקרים אלה סימני גסיסה
*אני מתכוון לרעשים יוצאי דופן שרק לאחרונה צצו

נתקלתי במחשבים שגם עם סלוט פגום הצליחו לעלות

מערכת של 32 ביט יכולה להגדיר עד 2.75-3.2 גיגה בחלק מהמקרים
ביניהם נכללים זיכרון הקאש וזיכרון הכרטיס מסך

ובנוגע לאיחוי החל מוויסטה האיחוי מתבצע אוטומטית בימי רבעי בשעה 2 בלילה אם זיכרוני אינו מטעה אותי
משמע כך שהאיחוי לא מצביע על הביצועים הירודים

בכל אופן לפותח הטראד,
1) מה המפרט המלא שלך?
2) אני רוצה לחדד וראות אם הבנתי אותך, מאיפה בוקעים הרעשים? במידה ואינך סבור מאיפה הם תנתק את הארדיסק ותראה אם הרעשים נעלמו
3) הפיתרון הכי טוב לדעתי הוא לרכוש עוד ארדיסק באותו נפח ולהעתיק את המידע לשם
אפשרות נוספת היא לגבות את התוכן אצל חבר\טכנאי מחשבים (בתשלום)
ולקנות עוד 2 הארדיסקים בנפח של 1 טרה ולעשות מערך רייד 5

גם שיפור ביצועים וגם שרידות גבוה יותר במקרה של כשל מכני
Lior2k לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 14-01-13, 19:41   #7 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי המפציץ A החמקן צפה בהודעה
intenGer, רעשים מהמערכת הפעלה = רעשים מהדיסק קשיח = ברוב המקרים אלה סימני גסיסה
*אני מתכוון לרעשים יוצאי דופן שרק לאחרונה צצו

נתקלתי במחשבים שגם עם סלוט פגום הצליחו לעלות

מערכת של 32 ביט יכולה להגדיר עד 2.75-3.2 גיגה בחלק מהמקרים
ביניהם נכללים זיכרון הקאש וזיכרון הכרטיס מסך

ובנוגע לאיחוי החל מוויסטה האיחוי מתבצע אוטומטית בימי רבעי בשעה 2 בלילה אם זיכרוני אינו מטעה אותי
משמע כך שהאיחוי לא מצביע על הביצועים הירודים

בכל אופן לפותח הטראד,
1) מה המפרט המלא שלך?
2) אני רוצה לחדד וראות אם הבנתי אותך, מאיפה בוקעים הרעשים? במידה ואינך סבור מאיפה הם תנתק את הארדיסק ותראה אם הרעשים נעלמו
3) הפיתרון הכי טוב לדעתי הוא לרכוש עוד ארדיסק באותו נפח ולהעתיק את המידע לשם
אפשרות נוספת היא לגבות את התוכן אצל חבר\טכנאי מחשבים (בתשלום)
ולקנות עוד 2 הארדיסקים בנפח של 1 טרה ולעשות מערך רייד 5

גם שיפור ביצועים וגם שרידות גבוה יותר במקרה של כשל מכני
מעבד i7 920
p6t
500gbx2 wd
6gb crosair
ati 4830
מצטער אם פיספסתי משהו, ויש קירור ninja 3 על המעבד (שמשום מה המאוורר שלו עושה טובה שהוא מסתובב)
אני סבור שהרעשים מההארד דיסק (אני כרגע לא יכול לנתק אותם אני יעשה את זה ויערוך) מפני שכשהמערכת עולה יש רעשים חזקים, כשאני מעביר קבצים יש רעשים חזקים, כשאני פותח תוכנות יש רעשים חזקים, וככה רגיל יש עדיין רעשים אבל הם פחות משמעותיים (אבל גם אותם שומעים חזק)

לצערי אין לי את הכסף בשביל לעשות את הדברים האלה שציינת.

יש משהו שאולי חשוב, ההארד דיסקים מאוחדים ברייד 0, אולי זו הסיבה ?
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא