IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > כרטיסי קול , רמקולים ומערכות שמע
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

כרטיסי קול , רמקולים ומערכות שמע כל נושא הקשור לרמקולים , אוזניות , כרטיסי קול , מערכות סטריאו , מגברים ומערכות קולנוע ביתי

ציוד היקפי : כרטיסי קול , רמקולים ומערכות שמע

כרטיס קול או מגבר אוזניות \ DAC ?

התלבטות שיש לי בזמן האחרון, ראיתי גם שהיה פה דיון כזה שלא זכה ליותר מדי תגובות לפני זמן רב, אז ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 24-01-13, 10:59   #1 (קישור ישיר)
S&M
IO Admin

סמל האישי של S&M

ברירת מחדל כרטיס קול או מגבר אוזניות \ DAC ?

התלבטות שיש לי בזמן האחרון, ראיתי גם שהיה פה דיון כזה שלא זכה ליותר מדי תגובות לפני זמן
רב, אז חשבתי שהגיע הזמן לפתוח דיון כזה שיעזור אולי לעוד חברים לקבל החלטה טובה יותר לפני
שהם רוכשים כרטיס קול איכותי או מגבר אוזניות או DAC כלשהו או מכשיר משולב.

התקציב המדובר הוא כמובן עד 1,000 ש"ח (ה ESSENCE STX של אסוס כתג מחיר מייצג לכרטיס
קול איכותי יחסית שמשלב גם מגבר אוזניות בתוכו).

אז מצד אחד - כרטיס קול איכותי, XONAR ESSENCE STX, משולב מגבר אוזניות. אני לא אודיופיל
אבל מהתקופה הקצרה שהיה לי כרטיס קול כזה (נגנב במסגרת פריצה לדירה שבה התגוררתי) אני יכול
לומר שההאזנה בעזרתו למוזיקה היא חוויה מעולם אחר. אין לי שמץ של מושג לגבי רכיבי ה DAC שלו,
או לגבי אפשרויות השדרוג שלו, אבל אני לוקח אותו כקנה מידה לכרטיס קול איכותי.

מהצד השני - מגברי אוזניות \ רכיבי DAC כמו ה uDAC2 של nuForce או שילוב של מוצרים של Fiio,
שוב פעם, בלי להשתגע, בקטגוריית המחירים של עד ל 1,000 שקל.

מה דעתכם ? מה היתרונות והחסרונות של כרטיס קול ? מה היתרונות והחסרונות של DAC או מגבר
אוזניות ? מה אתם הייתם בוחרים ?

כמובן שצריך לציין שמדובר לא רק בהאזנה באמצעות אוזניות (שנעזוב אותן כרגע) אלא גם באמצעות
רמקולים.

Lenovo X201 | Core i5 520M | 4GB DDR3 | OCZ VERTEX LE 100GB | Ultrabase + DVD/RW
S&M לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-01-13, 11:16   #2 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של arkadur

לדעתי הSTX הוא שילוב מנצח.
גם אוזניות, וגם רמקולים.
אני לא רואה סיבה להשקיע - ולא למצות את מלוא הפוטנציאל שבתקציב.

יתרונות? תוכל להעביר אותו ממערכת למערכת, להתקין אותו בעתיד בHTPC אם יש.
חסרונות? אומנם לא עבדתי מעולם עם DACים דוגמת אלו שציינת, אבל - במקרה שלך הם נותנים מענה חלקי. אולי הם קטנים ונוחים ותוכל לקחת אותם יחד איתך לכל מקום (לפטופ?).

אני הייתי נשאר במקרה הזה עם הSTX.

EVGA SR-2 , 2X Intel Xeon 5620, 12X2GB Corsair Domminator 1600 MHZ CL7
3X GTX580,Corsair AX1200, Lian Li PC-Z70, LSI 9220-8I SAS Controller
Dell U2311H X3, Liliput 669GL 7" touchscreen
קרדיט לאלמוג על החתימה

arkadur לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-01-13, 11:22   #3 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

כרטיס קול עם מגבר אוזניות מובנה כמו ESSENCE STX או Auzentech Bravura או מגבר אוזניות של Fiio משולב עם DAC זה ברמת התחלית עושים את אותו התפקיד רק לשימושים שונים ובמחירים שונים ורמת חומרה שונה.

לדוגמא XONAR ESSENCE STX, שם דגש על להיות כרטיס קול פנימי שיודע להפיק צליל איכותי אם זה לרמקולים או לאוזניות, ועושה זאת בעזרת DAC של Burr-Brown PCM 1792A שמתיימר להפיק צליל איכותי שיצאו או מהרמקולים או מהאוזניות + ריכיבי חשמל חזקים ורכיביים אלקטרוניים להגברה ניתן גם לחבר אוזניות איכותיות עם עקבה (ohm) גבוה מידיי או נמוכה מידיי

אבל בהיותו "כרטיס קול" הוא אמור להתמודד עם שלל התפקידים של המחשב כמו משחקים או צפייה בתכני וידאו עם מספר רב של ערוצים אז צריך גם מעבד שידע להתמודד עם זה וגם יכלול בתוכו פיצ'רים כמו Dolby® Technologies : Dolby® Digital Live/Dolby® Headphone /Dolby® Virtual Speaker /Dolby® Pro-Logic II

ו-GX 2.5 Game Audio Engine למשחקים, כך שהוא גם דיי יקר

יש גם זולים יותר כמו לדוגמא AuzenTech Bravura שעושה את אותו הדבר כמו ESSENCE רק עם DAC נחות יותר, מגבר אוניות נחות יותר, שבב היותר מתאים למשחקים, ואפשרות חיבור 7.1 רמקולים

מגבר של Fiio או כל חברה אחרת משלב בתוכו DAC ורכיבי חשמל ואלקטרוניקה להגברה זה הכל, המטרה היא ליקרוא מידע הדיגיטלי על גבי הדיסק הקשיח, לעשות Resample ולהפיק את הצליל הכי היכותי במגלבת ה-DAC והרכיבים שהוא נעזר בהם.
הוא טוב לניידות ואפילו במחיר אבל יש גם מגברים שעולים מאות דולרים.

אז אם אתה לא משחק ולא רואה סרטים, זה לא משנה לך עם ה-DAC הוא מגבר חיצוני או כרטיס פנימי

אבל אם כן הייתי מציע לקחת כרטיס קול פנימי

I7 920 4.4GHZ HT ON #3849b + Coollaboratory Liquid Ultra |
MSI X58A-GD65
| Mushkin Redline 12gb 1600mhz 6-7-6-18 | Sapphire HD6850 1000@1200 x2 | Watercooled lancool K62W | OCZ Vertex 2 60gbX3 Raid 0 | Seagate 500GB 32MB 7200.11 + WD 1TB 16MB Low power | Corsair TX650W | Auzen X-Fi Bravura 7.1 > Logitech X-540 5.1 > HD595 > Kave Roccat | corsaiar k60 + steelseries sensei pro + razer scarab | iBasso DX50 > Earsonics SM3 v2 | Google Nexus One Nightly Gingerbread CM7

נערך לאחרונה על ידי Juiced, 24-01-13 בשעה 11:38.
Juiced לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא