IOPanel

חזור   IOPanel > צרכנות ומסחר > צרכנות
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

צרכנות חוות דעת על חנויות , מוצרים , מסחר ברשת בארץ ובעולם, שאלות על משלוחים ,שווי שוק ומחירים

צרכנות ומסחר : צרכנות

עמלה כפולה בפייפל, ידעתם?

אהלן! יצא לי לעשות כמה רכישות עם פייפל בשבוע האחרון והיום אני מנסה לעשות רכישה ופייפל רושמים שמי שהנפיק לי ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 27-01-13, 15:07   #1 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

שלח הודעה דרך MSN אל ZipoX
ברירת מחדל עמלה כפולה בפייפל, ידעתם?

אהלן!
יצא לי לעשות כמה רכישות עם פייפל בשבוע האחרון והיום אני מנסה לעשות רכישה ופייפל רושמים שמי שהנפיק לי את האשראי לא נותן לי לבצע את העסקה. התקשרתי לפייפל והם אמרו שהבעיה בחברת הכרטיס. התקשרתי לשירות הלקוחות של הכרטיס והם אמרו שיש סיכוי שפשוט אין לי מספיק כסף בכרטיס. אבל איך זה ייתכן? בדקתי ויש לי 10$ יותר ממה שאני משלם. אז הבן אדם משירות הלקוחות הסביר שיש סיכוי שפשוט בגלל עמלה כפולה בפייפל זה יותר כל כך הרבה. לא ידעתי כמה זה משנה!! זה הבדל של לפחות 7-10$ בעסקה. הוא שלח לי לדוא"ל מדריך איך לשנות את העניין הזה, ורציתי להביא לכם אותו, שתדעו!

הגדרת מטבע בעת רכישה ב- PayPal:
הערה: ניתן לשנות את מטבע החיוב רק בעת ביצוע רכישה דרךPayPal, ההגדרה תשמר לעסקאות עתידיות.
· בעת השלמת עסקה באינטרנט, מערכת PayPal תפנה אותך אל עמוד הסליקה בו תתבקש/י לאשר את פרטי התשלום אותו בכוונתכם לבצע.
· בעמוד אישור העסקה, בחר/י בקישור other conversion option.
שימ/י לב: תצוגת העמוד מופיעה בצורות שונה באתרים ששונים של בתי העסק. על מנת לעזור לאתר את הלינק המבוקש, צירפנו להלן מספר תצלומי מסך מסוחרים שונים.
· בעמוד Conversion Option, שנה/י את הגדרות מטבע החיוב ל אפשרות
seller’s invoiceBill me in the currency listed on the

(תרגום: חייב אותי במטבע הנקוב בחשבונית הספק)

· אשר/י את השינוי ע"י לחיצה על Submit

שים לב: לאחר ביצוע פעולה זו, היא תהיה תקפה לכל עסקה עתידית שתבוצע באמצעות Paypal.
פורסם במקור על ידי raziel1981 צפה בהודעה
העולם הוא בית משוגעים, ואנחנו המחלקה שהכי טוב להיות בה בנסיבות הקיימות
ZipoX לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-01-13, 15:23   #2 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

זה לא עמלה כפולה. זה עניין של שער מטבע ועלויות המרה.
כשאתה קונה ב $$ למשל, אתה יכול להחליט האם paypal יעשו את ההמרה לשקלים, או שהם יחייבו אותך ב $$ ואז בחיוב בכרטיס האשראי יעשו את העמלה.

ההבדל הוא שמדי פעם ההמרה לשקלים של paypal היא קצת יותר גבוהה מזאת של הכרטיס אשראי.
כש paypal עושים את ההמרה, הם מחייבים אותך בעמלה.
כשבכרטיס האשראי עושים זאת, גם הם מחייבים אותך בעמלה.
כך שהפרש שער המטבע + עמלת ההמרה הוא זה שיוצר הפרש בין המחירים.
ישן 27-01-13, 16:07   #3 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

בדיוק.
וזה לא 7-10 דולר בעסקה, זה תלוי בסכום העסקה.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-01-13, 16:20   #4 (קישור ישיר)
IO Rookie

אז ממה שאתם אומרים - עדיף להשאיר את זה ככה? שפייפל יעשו את ההמרה?

כי הרי פה יש עמלה, ופה יש עמלה.

בפייפל אתה יודע ישירות כמה יצא לך הסכום.
אם תבקש לשלם כשחברת האשראי תעשה את ההמרה לא תדע את הסכום.

* ככה הם כותבים שאם תבחר באופציה השניה לא תדע את הסכום עד שתקבל את החשבונית (או במקרה שלנו עד שתכנס לאתר).

ניראה לי להשאיר את האופציה הרגילה וזהו. זה לא באמת משנה
yakov092 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-01-13, 17:03   #5 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

בכרטיס האשראי אתה יודע בדיוק כמה זה עולה. רשום לך באתר של חברת האשראי.

לאומי קארד למשל לוקחים 0.75% כעמלה אם אתה קונה בדולר בכרטיס visa או 2% אם זה מטבע אחר, ו 0.75% עמלה אם אתה קונה ביורו בכרטיס mastercard או 2% אם זה במטבע אחר.
ב 2 דקות תוכלו למצוא את מה שיש בשאר החברות.

paypal לוקחים עמלה של 2.5% בנוסף לשער החליפין.

כלומר בדרך כלל, עדיף לעשות את העמלה בכרטיס האשראי, בהנחה שהפרש עלויות הקניה של המטבע בין החברות הוא פחות מ 0.5%.
ישן 27-01-13, 19:10   #6 (קישור ישיר)
IO Member

פעם כאל באמת היו עושים המרה כפולה, פייפאל היו מחייבים בשקל ואז כאל היו לוקחים עמלת המרה לא מובנת, אין לי מושג אם זה עדיין ככה היום כי אני מחייב את החשבון בדולרים.
קישור פירסומי
ישן 27-01-13, 19:29   #7 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

דווקא יצא לי המרה כפולה עם פייפל. הכרטיס מלא עם דולרים, אז פייפל עשו המרה לשקלים ואז המירו לדולר עוד פעם כשקניתי בדולרים. פיקה נתתי דוגמא של 7-10 דולר במקרה שלי, ברור שזה לא תמיד ככה...
ישן 27-01-13, 22:29   #8 (קישור ישיר)
IO Pro

ידוע.
אני עם כ.א.ל. - בעבר גם אני נפלתי לטעות הזו וביצעתי עיסקאות עם המרה של פייפל, מה שקורה זה שפייפל עושה את ההמרה ואז כ.א.ל עושה שוב את ההמרה - משהו כזה, משהו הזוי.
עד שחפרתי,פישפשתי, חפרתי וראיתי שאפשר אחרת - ומאז השדה שמסומן הוא שחברת האשראי תעשה את ההמרה.

אגב, כ.א.ל. לוקחת 2.5% עמלת המרה מדולרים. (כרטיס חייל "יותר" - מה שלא ממש משנה).
ofir לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-01-13, 23:58   #9 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של ramsalemix

שאלה

האם לאחר שמסמנים את האפשרות שחברת האשראי תעשה את ההמרה זה נשאר שמור?
או שבכל קנייה אני צריך לבחור את האפשרות מחדש?
Raidmax Apex | X2 Raidmax 120mm Fan | Intel Whitesburg DP55WB | QuadCore Intel Core i5-750 | ARCTIC Freezer 7 Pro Rev. 2 | Gigabyte nVidia GTX 560 Ti Ultra Durable - GV-N560UD-1GI | G.skill F3-10600CL9 DDR3 2GBx2(4GB) 1333MHz | SeaSonic S12 Energy Plus SS-550HT 550W | Samsung HD502HJ F3 500GB & Samsung HD204UI F4 2TB | LG GH22NS40 | Samsung LA32B450 32" LCD TV & Acer AL1521 15" LCD | Microsoft SideWinder X4 | Logitech M570 | Windows 8 Pro x64
ramsalemix לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-01-13, 0:15   #10 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

אז אם רוב העיסקאות בד"כ הן בדולר אמריקאי, רצוי לעשות אותו כ PRIMARY ? (זה היה על ש"ח אצלי ושיניתי לדולר בדיוק עכשיו)
ישן 28-01-13, 0:31   #11 (קישור ישיר)
IO Pro

moisterxxx , מה זה יתן לי אם אבחר בדולר כמטבע ראשי ?
ofir לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-01-13, 0:39   #12 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

^ זה מה שאני שואל אנשים כאן גם, כי חלק מהעסקאות לא חוייבתי בעמלה נוספת (שנעשו בדולר) וחלק כן, אני מנסה להבין למה זה קורה - יכול להיות אם מזמינים ב LISTINGים שהם במטבע בריטי או אוסטרלי יש איזשהי המרה נוספת, השאלה האם זה משנה בכלל אם זה על ש"ח או דולר או בכלל בכל עיסקה צריך לבחור מטבע שבו מזמינים בפועל (האמת לא ידעתי שאפשר לבחור כי בקושי רואים שם אופציות)
ישן 28-01-13, 1:21   #13 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

ניסיתי את מה שאמרת עוד לפני כן, לא קשור אחד לשני. זה לא משנה את ההמרה. מכיוון שאתה קונה מישראל פה הכל בשקלים, אז בכל מקרה ממירים את זה לשקלים (אם יש לך דולרים מן הסתם), ואז שוב לדולרים. מבין? מה שהסברתי בעצם מונע את ההעברה לשקלים. ולא זה לא שומר את זה, צריך כל פעם מחדש לעשות מה שרשום.
ישן 28-01-13, 1:50   #14 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

אני אחזור שוב, ואתן שתי דוגמאות (כי חשבון זאת מילה קשה, ובדרך כלל אומרים מתמטיקה, אבל אפשר גם להשתמש בבדידים למי שזוכר).

נסתכל על קניה של 100$.
שער המטבע היציג האחרון של בנק ישראל הוא 3.71. ממוצע הבנקים לקניה היה באותה התקופה 3.75 שקל (דואר ישראל מראה 3.77). כלומר רציתם לקנות 100$ בשביל לכסות את התשלום של ה 100$ בשביל לשלם על מוצר שעלה 100$ (כי 100$ מגניב להגיד... אממ 100$...). כלומר אתם צריכים לשלם 375 שקל.

שער המטבע הנוכחי של Paypal הוא 3.59 להמרה. כלומר בשביל להמיר 100$ לשקל, צריך לשלם 359 שקל. יותר זול (כנראה... מוהאהאהאהא.... אממ כן...)?
זהו שלא. בשביל לכסות את תשלום ה 100$, צריך לקנות 100$ בשקלים, כלומר הפוך ממה שאתם חושבים. במקרה כזה צריך לשלם 384 שקל (כלומר שער של 3.84). שמו לב שזה אחרי העמלה שלהם (על פי מה שאני מבין מהאתר שלהם).

1. החלטתם לשלם ל paypal בדולרים/יורו/פאונד/לירה מצרית משנת 1000 לפני הספירה ולא לעשות המרה לשקלים.
מה שיקרה זה ש paypal פשוט יעבירו את החיוב לחברת האשראי as-is.
חברת האשראי תעשה המרה של התשלום לשקלים על פי שער הקניה שלה היציג שהיא קיבלה באותו בוקר, תוסיף עליו את % העמלה שלה, וזה מה שהיא תחייב אותכם.
כלומר באתם עם 100$, האשראי ימיר זאת ל 375 שקל, ועל זה יגבה נגיד 2.5%, כלומר אתם תשלמו 384.5 שקל בערך.

2. החלטתם לשלם ל paypal בשקלים ישירות למה לא בא לכם לראות כל מיני מספרים מוזרים בכרטיס האשראי (הרי מה זה פאקינג לירה מצרית??).
מה שיקרה הוא שבזמן התשלום paypal ימירו את הסכום לתשלום לשקלים על פי שער החליפין של קניה של שקלים על פי השער שראינו קודם.
כלומר את ה 100$ paypal ימירו ל 384 שקל, וזה הסכום שאתם צריכים לראות בתשלום של חברת האשראי.

עכשיו אתם חושבים לעצמכם שזה נראה אותו הדבר. כך שזה בכלל לא משנה!
ווהו! איזה יופי! פציחנו את השיטה!

ועכשיו יצא הגמד הקטן ויעשה לכם... "אממ כן אבל....".
paypal היא חברה בינלאומית, כלומר לא מבוססת בארץ (זה שיש paypal ישראל זה כי הם המירו את האתר שלהם גם לעברית. זהו).
כלומר כשמחייבים אותם בכרטיס האשראי, החיוב נעשה דרך החברה הבינלאומי, ויזה או מאסטרקארד.
זה אומר שהחיוב מגיע לחברת האשראי מחו"ל. ואז היא אומרת בעצמה "ייאפי! חו"ל! עמלה! שמפניה!".
ועכשיו מגיע השטינקר הקטן, ולמרות שמדובר על תשלום בשקלים, חברת האשראי מתייחסת לזה כתשלום חו"ל כמו כל תשלום אחר, רק שאין צורך לעשות המרה של שקלים.
מה שיקרה, הוא שהם בדרך כלל לוקחים עוד 1% עמלה (לא עושים פה המרה למומר של המרה מומרת להמרה. זה מפגר. ואני יודע אישית גם שזה לא נעשה ככה, ולא אגיד לכם איך אני יודע, אבל דווקא בקטע הזה אפשר לסמוך עלי).

עכשיו אתם מגלים שאתם משלמים דרך paypal רק 384 שקל, אבל מגלים בתשלום בכרטיס האשראי 388 שקל. איזה קטע!

עכשיו הנה עוד משהו שבכלל יחרפן אותכם.
יש כרטיסי אשראי כמו ויזה, שהם כרטיסים שמבוססים על דולרים (בגלל שויזה היא חברה אמריקאית בבסיסה). לעומת זאת מאסטרקארד זאת חברה שמבוססת על יורו (בגלל שהיא איגוד של היורו). יש גם אמריקן אקספרסס, והשם מלמד אותנו שזאת חברה הודית שמבוססת בגואטמאלה כמובן (כן...).

זה אומר שלכרטיסים של ויזה בדרך כלל יש עמלה נמוכה יותר שחברת האשראי לוקחת בזמן ההמרה אם ורק אם קניתם בדולרים (ובמאסטרקארד זה ביורו). כלומר במקום 2.5%, הם לוקחים רק 0.75%, כלומר אתם תשלמו 378 שקל במקום (כמובן שזה תלוי בכרטיס, שכרטיסים של חיילים או צעירים העמלה קבועה והמקסימאלית שהם יכולים לקחת תמיד).
ועכשיו פתאום אתם משלמים רק 378 שקל בחברת האשראי ו 388 דרך paypal. אז פתאום זה כן משנה!

הראש שלכם כבר לא מסתובב מרוב המספרים האלו??

בקיצור בשיטת ה TLDR:
יש כל כך הרבה משתנים, שאי אפשר לקבוע מה עדיף. כל מקרה לגופו.
דעתי האישית, תכירו את סוג כרטיס האשראי שיש לכם, ותבדקו האם לא משתלם לכם יותר לשלם ישירות לכרטיס האשראי בדולרים, או שאתם מעדיפים שאת ההמרה paypal יעשו לכם.

אם הצלחתם להגיע עד לכאן, כנראה הבנתם ששתיתי קצת היום, וכתבתי קצת יותר מדי.
ובכלל, מפתיע אותי כל פעם מחדש איך כולם יוצאים בכל מיני הצהרות מוזרות, ואף אחד לא באמת טורח לבדוק על מה הוא מדבר וכל אחד שואל את השען החירש האם הגלזן בחוץ צעק כבר שהגיעו עיתונים לכיכר.
יש דבר שנקרא... בררררררר (תופים בקצב לא משהו)... גוגל!.

ונ.ב.
מה שקרה אז עם כ.א.ל, מאז השתנו החוקים. אבל הם לא המירו שקלים לדולרים ובחזרה. פשוט מה שקרה זה שהם עשו חיוב של כל מה שהגיע מחו"ל בעוד 2.5%, עם או בלי המרה. אנשים התעצבנו עליהם, אבל לא יצא מזה כלום. מאז אם אין המרה, פשוט העמלה הרבה יותר נמוכה, אבל חברות האשראי לוקחות בעיקרון עמלה מסויימת. יש כרטיסי אשראי שאין עמלה על חיוב בחו"ל בשקלים כלל, ויש כאלו שכן.

נערך לאחרונה על ידי eyal_ma, 28-01-13 בשעה 2:03.
eyal_ma לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-01-13, 2:00   #15 (קישור ישיר)
IO Pro

חחחחח אייל, אתה אדיר!
intenGer לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא