IOPanel

חזור   IOPanel > צרכנות ומסחר > צרכנות
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

צרכנות חוות דעת על חנויות , מוצרים , מסחר ברשת בארץ ובעולם, שאלות על משלוחים ,שווי שוק ומחירים

צרכנות ומסחר : צרכנות

חוויה מKSP - על מדיניותה ההזויה בנוגע לכרטיסי אשראי.

חברים היום הייתי בKSP.. הנה הסיפור: דודה שלי שעשתה עליה לארץ לפני פחות משנה, כרגע היא לומדת במכללה ועובדת ויש ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 01-02-13, 16:06   #1 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Smoli4

ברירת מחדל חוויה מKSP - על מדיניותה ההזויה בנוגע לכרטיסי אשראי.

חברים היום הייתי בKSP.. הנה הסיפור:
דודה שלי שעשתה עליה לארץ לפני פחות משנה, כרגע היא לומדת במכללה ועובדת ויש לה תינוק בן 10 חודשים בבית חייבת לקנות מחשב נייד, במקום אמין ואני מכיר את KSP
אז בKSP מחייבים את בעל הVISA להיות נוכח פיזית בעת הרכישה. (שזה אומר שאם בעל עסק רוצה לקנות מוצר לעסק, הוא לא יכול לשלוח את העובד שלו להביא את המוצר אלא הוא בעצמו חייב לבוא פיזית עם תעודת זהות לסניף של KSP ולבצע רכישה בויזה. היום רוב האנשים לא משתמשים במזומן בכלל.... אז זו כבר מדיניות הזויה בפני עצמה)
אוקיי, אז אנחנו מצאנו יום וזמן שמתאים לכולם (יש מישהו עם הילד לזמן קצר, אין לימודים ואחרי עבודה....) כדי לנסוע שנינו ביחד לסניף
כשהיום הגיע ונסענו מסתבר שKSP לא רק מחייבים את בעל הכרטיס להיות נוכח בעת העסקה אלא, שגם כרטיס הויזה שלו יהיה מונפק בבנק ישראלי. שזה כבר יותר מידי.
VISA זאת חברה בינלאומית (לא ישראלית) שאיתה עובדים הבנקים בישראל.
אז אם יש לי ויזה מחו"ל (מבנק לא ישראלי) אני לא יכול לבצע שום רכישות בKSP. אבל..... אם העובד בדלפק של KSP יעביר את הVISA, העסקה תתבצע כרגיל כמו כל עסקה אחרת.
עכשיו מה שמטריד עוד יותר זה שהעובד לא ניסה לעזור בכלל, להרים טלפון ולשאול על מקרה ספציפי... לדבר עם מי שמעליו, לנסות לעזור....
במקום זאת, הוא לא התנצל על אי הנוחות, הדבר היחיד שהוא אמר, וחזר עליו, היה לדקלם את מדיניות המעסיקים שלו.
כשקמנו והתחלנו ללכת לכיוון הדלת, העובד, פשוט ישב ושתק.

*אני אציין שכן ביקשתי שידבר עם מישהו מעליו ויבקש, לפחות כמקרה חריג, לבצע את העסקה.

נערך לאחרונה על ידי Smoli4, 01-02-13 בשעה 16:13.
Smoli4 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 01-02-13, 16:11   #2 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

אני חושב שיש פה עיניין של מדיניות עמלות.

ויזה בין לאומית תעבור, אבל היא שונה מזו הישראלית, החיוב (והזיכוי) לבעל העסק והלקוח הוא מיידי ולא ניתן לביטול, אני לא סגור לגבי העמלות והערך שלהם כלפי בעל העסק.

אני מניח שיש משהו מאחורי המדיניות של KSP. בכל אופן, זו מדינה חופשית, אפשר לקנות את המחשב במקום אחר שכן מקבל ויזה בין לאומית.
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 01-02-13, 16:15   #3 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Smoli4

האם יש עמלות ומה הגובה שלהן... גם עם ויזה ישראלית, עסקה שתתבצע במזומן תעלה פחות.
ישן 01-02-13, 16:17   #4 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Quntix

שלח הודעה דרך MSN אל Quntix

דווקא בסדר גמור ומקובל לחלוטין.
ראשית בית עסק תקין שלא לוקח סיכונים (כדוגמת KSP ועוד הרבה חברות אחרות לרבות החנות שאני עובד בה) לא סולק כרטיס אשראי טלפונית.
מה גם שלפעמים גם במעמד הקנייה יש חובה לדרוש תעודת זהות לאימות.
השוק מוצף בזייפנים וגנבים של כרטיסי אשראי, אני לא חושב שיש מישהו שישמח לאבד כסף בסכומים גדולים וימשיך לעשות את אותה טעות.
לגבי הויזה שלא נופקה בארץ, גם הגיוני.

Quntix לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 01-02-13, 16:19   #5 (קישור ישיר)
S&M
IO Admin

סמל האישי של S&M

מדיניות הזויה לא חושב, אמנם הישראלים לא המציאו את הגלגל, אבל יש לא מעט נוכלים וניסיונות
העקיצה רבים. תכפיל את זה בסדר הגודל של KSP ומספר הסניפים, אני במקום מנהלי הרשת גם
הייתי נוקט בכל צעד אפשרי כדי לצמצם את החשיפה לסכנה כזאת או אחרת. האמת שבמקומך
הייתי מרים טלפון או שואל בעמוד הפייסבוק שלהם לפני שאני קופץ לשם ...

וכמו שאמר ליאור, אתה מוזמן לקנות בכל מקום אחר, מניח שבאייבורי תמצא את אותו מחשב עם
הפרש של כמה שקלים לפה או לשם במקרה הרע, לא סוף העולם.

Lenovo X201 | Core i5 520M | 4GB DDR3 | OCZ VERTEX LE 100GB | Ultrabase + DVD/RW
S&M לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 01-02-13, 16:22   #6 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Smoli4

תראה לגבי הדרישה של תעודת זהות זה בסדר, זה רק לא נוח בסיטואציות מסויימות
אבל מה שלא נעים זה לעשות נסיעה ולחזור בלי לקנות כלום, ובבית צריך לחפש אולי דגם אחר של נייד... כשהוא יכול פשוט לגהץ תויזה, גם לא היו עושים לו כלום על זה... וגם למה לעשות בעיה עם בעל הכרטיס כאן עם תעודת זהות ....
קישור פירסומי
ישן 01-02-13, 16:25   #7 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Smoli4

מה שאתם אומרים זה שיעני כל בנאדם עשירי זה אולי נוכל או משהו כזה... חחחח
ישן 01-02-13, 16:29   #8 (קישור ישיר)
IOPanel

סמל האישי של rouvio

ציטוט:
פורסם במקור על ידי S&M צפה בהודעה
תכפיל את זה בסדר הגודל של KSP ומספר הסניפים
מי ישמע....
כאן בארה"ב אני עם ויזה נטען של דואר ישראל, רוכש כדרך קבע בכל מקום.
כל חנות ועסק שמכבדים כרטיסי אשראי (מהפיצוציה ליד הבית, דרך Micro Center ועד להזמנות של חדר במלון וכרטיסי טיסה) מקבלים את זה בתור ויזה לכל דבר.
למה? כי זו ויזה לכל דבר.

מה שלא מצא חן בעיניי בסיפור הזה הוא דווקא היחס של העובד שלא הסכים לברר ולעשות צעד אחד קטן מעבר למה שהוא "נדרש" לו. סה"כ הצורה שבה העובד התנהג עלתה לסניף ברכישה של מחשב.
איכות השירות.. אוי יו יו.. איכות השירות. כל כך חבל.

*
עם זאת, אני תומך לחלוטין במה שהצעת.
על פותח הדיון היה לברר קודם בשיחה טלפונית או בדף הפייסבוק שלהם אם הם מקבלים ויזה כזו ולו רק כדי להסיר ספק.

Intel
I7 3770K | Asus Maximus V Gene |
4x4GB Samsung 30nm kit 1600@2400 | EVGA GTX 780 | 2x64GB OCZ SSD RAID 0, 3TB Storage | Antec Signature 850Q | 3x Benq 24" LED
Corsair H100 Liquid Cooling | Coolermaster HAF 932 | Kingpin Dragon F1 LN2/DICE pot

ציטוט:
פורסם במקור על ידי amadey צפה בהודעה
ב gta אין לי בעיה לשחק גם במנוע של gta vc רק עם עלילה ועיר אחרת.

נערך לאחרונה על ידי rouvio, 01-02-13 בשעה 16:54.
rouvio לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 01-02-13, 17:14   #9 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Smoli4

חיובי. לא זכרתי להתקשר.
וכמו שאמרת גם כאן בארץ בכל מקום אפשר לעבוד עם ויזה כזאת
נראה לי אני אלך על המשלוח של אייבורי הם אומרים עד 6 ימים, בלי סיבוכים
ישן 01-02-13, 17:29   #10 (קישור ישיר)
IO Pro

בהרבה חנויות (KSP והרבה חנויות סלולאר) בעל הכרטיס צריך להיות נוכח
זאת המדיניות וזאת לא אשמתו של העובד, אין איך להגדיל פה ראש
בזמנו בסניף השלום חיכה איתי צ'ייני (מפקד חה"י לשעבר, עוד שהיה בתפקיד) בגלל אותו דבר בדיוק - הנהג שלו היה בחוץ והוא היה להזדהות ולחכות שיוציאו לו את המחשב מהמחסן וגם הוא לא התרגש מהעניין
Crucial M4 128GB + 6TB
Cooler Master 690II Advanced, SeaSonic S12II 620W
Asus Xonar Essence ST, MicroLab X16, Sennheiser HD598
Samsung Galaxy Note 3
RoNeN :P לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 01-02-13, 17:35   #11 (קישור ישיר)
IOPanel

סמל האישי של rouvio

ציטוט:
פורסם במקור על ידי RoNeN :P צפה בהודעה
זאת המדיניות וזאת לא אשמתו של העובד, אין איך להגדיל פה ראש
אתם מבינים?
הוכחה חיה למצב שירות הלקוחות בארץ שתקוע אי שם בשנות ה40.
"אין איך להגדיל פה הראש" "לא אשמתו" "זאת המדיניות".

לא יודע אם זה יותר מצחיק או יותר עצוב.

Intel
I7 3770K | Asus Maximus V Gene |
4x4GB Samsung 30nm kit 1600@2400 | EVGA GTX 780 | 2x64GB OCZ SSD RAID 0, 3TB Storage | Antec Signature 850Q | 3x Benq 24" LED
Corsair H100 Liquid Cooling | Coolermaster HAF 932 | Kingpin Dragon F1 LN2/DICE pot

ציטוט:
פורסם במקור על ידי amadey צפה בהודעה
ב gta אין לי בעיה לשחק גם במנוע של gta vc רק עם עלילה ועיר אחרת.

rouvio לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 01-02-13, 17:41   #12 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של liorwohl

שלח הודעה דרך ICQ אל liorwohl שלח הודעה דרך MSN אל liorwohl

לא היה לך יותר פשוט ללכת לכספומט ולהוציא את הכסף במזומן?
ישן 01-02-13, 17:46   #13 (קישור ישיר)
IO Pro

ומה לגבי תשלומים? לפעמים אנשים רוצים לשלם בתשלומים (או יותר נכון לרוב)...

בכל אופן, rouvio צודק.
כשמלצרתי כמה פעמים במהלך חיי, הרבה פעמים היו עולות בקשות לא שגרתיות שידעתי שאי אפשר לתת עליהן מענה חיובי, אבל זה אף פעם לא עצר אותי מללכת שוב ושוב לאחראי משמרת/למנהל כדי לוודא שוב וכדי לשאול, הכל למען הלקוח וכדי להראות רצון טוב. יכול להיות שהעובד יודע שהדבר לא אפשרי (שימוש בכרטיס שלא הונפק בארץ לדוגמא), אבל לשאול שוב את האחראי אף פעם עוד לא הרג מישהו.
intenGer לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 01-02-13, 17:52   #14 (קישור ישיר)
IO Rigs

סמל האישי של Proteous

בקשה לגיטימית והגיונית מצד KSP , כל השוואה לענפים אחרים כמו מלצרות וכו לא קשורים בעליל.
KSP רשת מספיק גדולה ומנוסה דייה על מנת לברוח ממקרים שעלולים להוות עקיצה .

ואין פה עניין של הקטנת ראש, אלו הנהלים וזה הכל.

H7C Desire : [ROM-AOSP GRH78] Oxygen v2.0-RC6 GingerBread 2.3.1
Proteous לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 01-02-13, 18:36   #15 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

בלי קשה לויזה בינלאומי או לא, עניין של זיהוי בעל הכרטיס הוא דבר לגיטי לגמרי (אין לזה קשר לעסק, לעסקים יש כרטיסי אשראי עסקי, ויש להם יפוי כוח, וזאת פרוצדורה אחרת לגמרי מאשר אדם פרטי).
זה נועד למנוע גניבה של כרטיס וקניה ברמה של1 "זה כרטיס של אבא/דוד/אח/סבתא מצד דוד שאני לא מכיר" ואז KSP יפסידו כסף.

מבחינת ויזה בינלאומי, זה משהו קצת בעייתי.
כרטיס אשראי יכול להיות בינלאומי ומקומי. כלומר לא ניתן לקנות איתו מחוץ לגבולות המדינה שהפיצה אותו. זה נכון לכל מיני כרטיסים מקומיים בארץ (כמו כרטיסי חיילים לסוגיהם, כרטיסים צעירים וכל מיני מועדונים מקומיים). זה נכון גם בארץ וגם בחו"ל. למשל כרטיס אשראי של אוניברסיטת פרינסטון לא ניתן להשתמש בו בארץ, למרות שהוא מבוסס על ויזה.

מבחינת שימוש של כרטיס אשראי של מדינה אחת לאחרת, זה גם כן דבר בעייתי.
כשאדם בא למדינה זרה ורוצה לקנות עם כרטיס האשראי, כרטיס האשראי שלו לא עובר סליקה מקומית, אלא בקשת הסליקה (חיוב בעצם) נשלח לחברה המקומית (במקרה שלנו בארץ זה לחברת ש.ב.א הראשית) ומשם נשלח לחברה שאחראית על הסליקה של בית העסק, ומשם הבקשה נשלחת לחברה הבינלאומית, משם למדינה המקורית של הכרטיס, ואז לחברת האשראי שדרכה משלם בעצם בעל הכרטיס. כלומר יש פה לפחות 4 תחנות אם לא יותר.
אחת הבעיות של עסקים בארץ זה עניין של אחריות על העסקה. אם פתאום קונה המוצר מתכחש לעסקה, העסקה יורדת מהכיס של העסק, ועכשיו לך תחפש מישהו מחו"ל. החוקים בארץ הרבה יותר נוקשים לצד הלקוח. בייחוד אם הלקוח מחו"ל ויטען "מעולם לא הייתי בישראל!".

מבחינת עמלות על חיוב של מישהו מחו"ל, אין לזה קשר לבעל העסק. הוא יש לו עמלה שלוקחים ממנו מהחברה הסולקת (שהוא מפיל אותה על הלקוח). אין הסכם נפרד על חיוב מחו"ל וחיוב מהארץ. מי שישלם את העמלה הנוספת של הקניה בחו"ל זה בעל הכרטיס.

כלומר אם נסתכל על המקרה שהבחור פה טוען, שהם גם רצו לקנות עם כרטיס שבא מחו"ל, וגם רצו לקנות ללא שבעל הכרטיס נוכח בעסקה, מבחינת העסק יש פה double jeopardy, סיכון כפול שהוא עשוי ליפול לעקיצה.
זכותו המלאה לא להסכים לא לכרטיס אשראי מחו"ל ולא למכור ללא שבעל הכרטיס נוכח. הגיוני לחלוטין ואני לא רואה שום סיבה שהם יתנצלו או יתנהגו אחרת.

אני מסכים שזה לא הכי נוח בעולם. אבל זה לא רק בישראל. גם באירופה ובארה"ב יש חנויות שלא מוכנות למכור לכרטיס אשראי בינלאומי.
כמובן שיש גם המון מקומות שאין לך שום בעיה לקנות עם ויזה מחו"ל. הכל עניין של מדיניות.
בארה"ב זה קצת מקרה מיוחד, שכן שם התנאים לקבלת אשראי ואופי העבודה של חברות הסליקה מול האשראי הוא בעייתי קצת. זאת אחת הבעיות מדוע גניבות מספרי אשראי וקניות באינטרנט עם כרטיסים אלו מאוד פופולארי שם. באירופה הרבה פחות. אין שם את החוקים שיש פה.

ובכל מקרה, מוזר לי שהיא עשתה עליה לארץ, ולא הוציאה כרטיס אשראי מקומי.
לשמור את כרטיס האשראי הבינלאומי שלה ולהשתמש בו בעצם בחשבון בחו"ל עולה לה הרבה יותר כסף. בנוסף זה קצת מוזר שהיא עדיין עובדת עם חשבון בחו"ל אבל עשתה עליה לארץ.

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא