IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > רשתות ותקשורת
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

רשתות ותקשורת כאן תמצאו תשובה לכל שאלה בנושא רשת אלחוטית , רשת קווית , הגדרת ראוטר , נתב , שיתוף בין מחשבים , בעיות גלישה באינטרנט , חבילות גלישה וספקיות אינטרנט

ציוד היקפי : רשתות ותקשורת

מישהו יכול לעשות לי סדר בבלאגן? רשת קווית בין קומות [יש תמונות]

אהלן, כשעברנו לבית (אני גר בארה"ב), "סידרו" לנו רשת קווית בכל הבית. הבעיה שאף פעם לא בדקתי את זה ומסתבר ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 03-02-13, 4:08   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל מישהו יכול לעשות לי סדר בבלאגן? רשת קווית בין קומות [יש תמונות]

אהלן,

כשעברנו לבית (אני גר בארה"ב), "סידרו" לנו רשת קווית בכל הבית. הבעיה שאף פעם לא בדקתי את זה ומסתבר שזה גם לא עובד. כל התקשורת נמצאת בין הקומות (אפשר לקרוא לזה בויידם), רק שאני לא בדיוק מבין מה זה המכשיר הזה שכל הדברים מתחברים אליו.
הינה תמונות של הייצור:
http://img687.imageshack.us/img687/6...b0244336pm.jpg
http://img22.imageshack.us/img22/657...b0244352pm.jpg
http://img543.imageshack.us/img543/3...b0244357pm.jpg
http://img252.imageshack.us/img252/8...b0244409pm.jpg
http://img832.imageshack.us/img832/8...b0244435pm.jpg

אני מבין שיש שם פיצול לטלויזיה (אכן, יש 2 או 3 נקודות שזה מתפצל) ולפי הנקודות אצלי בקיר, ה CAT5 אמור להתפצל ל-3.
הרואטר נמצא בקומה למעלה ויש כבל מהקיר שיורד ומתחבר לקופסה הזו (מרכזייה?). הבנתי שאני צריך לחבר שם סוויצ' (שרכשתי כבר), אני רק לא מבין איפה ומה לחבר לסווצ' כאשר הכל כאן כבר חשוף ומחובר.

אשמח לעזרה,
תודה.
Moshe1010 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-02-13, 5:21   #2 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

מה עם צילום הראוטר ואיך הוא מחובר? + דגם הראוטר יעזור, במידה והראוטר הגיע בחינם מחברת האינטרנט, תצטרך לבדוק האם הוא לא סגור להיות רק מודם וכל הפורטים שלו עובדים, במידה והוא עובד רק כמודם, תצטרך להשתמש בראוטר אחר לבצע את החלוקת IP.
ישן 03-02-13, 8:25   #3 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי doscape צפה בהודעה
מה עם צילום הראוטר ואיך הוא מחובר? + דגם הראוטר יעזור, במידה והראוטר הגיע בחינם מחברת האינטרנט, תצטרך לבדוק האם הוא לא סגור להיות רק מודם וכל הפורטים שלו עובדים, במידה והוא עובד רק כמודם, תצטרך להשתמש בראוטר אחר לבצע את החלוקת IP.
מז"א איך הראוטר מחובר? נכנס אליו כבל COAX מהקיר וזהו בעיקרון.
זה ראוטר של Verizon, שיש לו מודם מובנה. דגם הראוטר הוא:
Actiontec MI424WR Rev.1

הראוטר של Verizon מחובר לראוטר אחר של Netgear WNDR3700, אבל ה DHCP בראוטר של VERIZON הוא זה שמנתב את הכתובות באופן בלעדי (ה Netgear הוא סה"כ ברידג' ל WIFI חזק יותר). יש לי גישה מלאה לראוטר של VERIZON, ככה שהוא לא סגור לעבוד רק כמודם.
הבעיה שלי כרגע זה מאיפה ואיך לחבר את הסוויצ' ב PATCH הזה שיש לי בין הקומות. האם להוציא את הכבלים ולהלביש פלסטיקים או משהו אחר? אין שם יותר יציאות או משהו מיוחד.
ישן 03-02-13, 13:59   #4 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

האם את ה"קיר" חיברת בכבל רשת ישירות לראוטר של וריזון(לאחד הפורטים המסומנים בצבע צהוב, יש לך 4 כאלה)? ולשים לב שחיברת כבל רגיל ולא מוצלב. לא נראה לי שאתה חייב להשתמש בSWITCH - זה רק אם אתה רוצה לשכפל פורטים(הSWITCH יקצה IP פנימי כמובן) ביציאה מסויימת.

נערך לאחרונה על ידי doscape, 03-02-13 בשעה 14:06.
doscape לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-02-13, 22:53   #5 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי doscape צפה בהודעה
האם את ה"קיר" חיברת בכבל רשת ישירות לראוטר של וריזון(לאחד הפורטים המסומנים בצבע צהוב, יש לך 4 כאלה)? ולשים לב שחיברת כבל רגיל ולא מוצלב. לא נראה לי שאתה חייב להשתמש בSWITCH - זה רק אם אתה רוצה לשכפל פורטים(הSWITCH יקצה IP פנימי כמובן) ביציאה מסויימת.
איך ניתן לזהות פיזית אם כבל רשת הוא מוצלב או לא?
איך הראוטר יקצה כתובות IP שונות לכל שאר המכשירים בבית?
מהרוטר של VERIZN נניח יוצא כבל מיציאה 1-4 ישירות לקיר (יציאת רשת 1) ומשם הכבל הולך ישירות ל PATCH שהראתי בתמונה למעלה וממנו זה מתפצל ל-3 נקודות שונות. אני הייתי בדעה שבגלל שיש רק יציאת רשת אחת בקיר שמתחברת לראוטר, זה אומר שאין חילוק של כתובות IP ע"י הראוטר לכל שאר המכשירים ולכן יש צורך בסוויצ' באמצע - האם אני טועה?

תמונה של המערך:
http://img210.imageshack.us/img210/2963/344343n.jpg

נערך לאחרונה על ידי Moshe1010, 04-02-13 בשעה 3:12.
ישן 04-02-13, 6:38   #6 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

1. דיון בנוגע האם זה אפשרי ובכלל אנשים במצב שלך: (שים לב לקישורים בתוך הטראד, מציע לך לקרוא אותו בעיון)
RJ45 splitter for Ethernet - possible ?
אז אוקי, כנראה שהם הכינו את הרשת הזאת לאוו דווקא לETHERNET וכן תצטרך להשתמש בSWITCH שרכשת, ככל הנראה במידה ואתה רוצה לקבל מהירות מלאה(קרוב ל1גיגהביט בכל נקודה ונקודה, אז תצטרך להעביר עוד כבלים בסטנדרט CAT5E או CAT6, יש מצב שמה שמוכן שם אצלך יעבוד על 100מגהביט במידה והכבל שהוא השתמש CAT5E/6 איכותי, אם חשוב לך רק שקע אחד מסויים, אז אין צורך בכל הבלאגן ופשוט בדוק איך אתה צריך לנווט את הכבלים לשימושים שלך.
הם נותנים שם קישורים מעניינים למה שאתה יכול לעשות, לדוגמא: How to split a CAT5 or CAT6 cable between two Ethernet PCs
2.מידה כללי לגבי החיבורים: Tech Stuff - LAN Wiring and Pinouts
3. מדריך מסודר ומושקע לחיווט וכו': How to Install an Ethernet Jack for a Home Network - Part 1HandymanHowto.com
ישן 04-02-13, 9:24   #7 (קישור ישיר)
IO Member

אעבור על הכל, תודה רבה.
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא