IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

לפני צבא, בגרות או פסיכומטרי - אם בכלל

היי. אסיים השנה את 12 שנות הלימוד שלי, בין היתר עם 5 יח"ל אנגלית ו-3 יח"ל מתמטיקה. עכשיו הגיוס לצה''ל ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 12-02-13, 15:50   #1 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של NiNi

ברירת מחדל לפני צבא, בגרות או פסיכומטרי - אם בכלל

היי.
אסיים השנה את 12 שנות הלימוד שלי, בין היתר עם 5 יח"ל אנגלית ו-3 יח"ל מתמטיקה.
עכשיו הגיוס לצה''ל כנראה יגיע רק במרץ.
זה אומר שמאמצע חודש יולי עד חודש מרץ, אני ללא מעשה. ברור שטיול עם חברים לחו''ל בא באמצע אבל זהו למעשה.
במקרה שבאמת אתגייס רק במרץ הבנתי שאולי כדאי לקחת החלטה לעשות פסיכומטרי או בגרות 4 יח"ל במתמטיקה. ולא ללכת לעבוד ולהרוויח כסף שלא באמת יקדם אותי בחיים, אלא עוד כסף לביזבוזים.
עכשיו אני שומע המון דעות על זה, לטוב ולרע.
נכנסתי לאתרי חישוב ממוצע בגרות בכמה אתרי אוניברסיטאות וקיבלתי את הרושם ש-4 יח"ל במתמטיקה לעומת 3 יח"ל מעלות את ממוצע הבגרות בכ-0.5 נקודות סה"כ.
עכשיו אני לא מבין ויודע כמה זה באמת משנה, אבל אני בטוח שבקבלה לאוניברסיטאות למקצועות מסויימים ה-3 או ה-4 כן משפיע, והרבה.
בואו נצא מנקודת הנחה שאני מחפש אחרי צבא להיכנס לעולם ההיי-טק.
והאם בכלל כדאי לחשוב על לעשות פסיכמוטרי ? והבנתי שפסיכומטרי עם 3 יחידות מתמטיקה זו גם כן בעיה בתחום המתמטיקה שקיים בו.

עכשיו אני בא להתייעץ עם כל בעלי הניסיון חיים פה מה באמת הכי חכם לעשות ואיזו החלטה כדאי לקחת.
כמה ההשלמה ל-4 יחידות מתמטיקה תשפיע על החיים שאחרי הצבא, והאם עדיף בכלל לעשות פסיכומטרי?
או לא לעשות כלום.... לחיות את החופש של הכמה חודשים ואז לעבוד בלי הפסקה עד הגיוס.

תודה רבה
Apple iPhone 5S|Samsung Galaxy Tab 4 10.1
Samsung 46" LCD 1080p 46B550
NiNi לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 12-02-13, 16:16   #2 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

אתה אומר שיהיה לך משהו כמו 9 חודשים.

ב 9 חודשים אתה יכול לצאת לחו"ל לחודש, להעביר חודש בחוף הים, ועדיין יהיו לך עוד 7 חודשים לעשות הרבה מאוד דברים.
בזמן הזה אתה יכול גם להשלים עוד יחידה, גם לעשות פסיכומטרי, גם ללמוד שפה זרה (גרוזינית שמעתי הולך טוב היום) וגם לראות פורנו ימים שלמים בלי הצורך לצאת מהבית (למרות ששמעתי שזה לא הכי בריא).

הכל שאלה של כוח רצון.
אם אתה יכול להקדיש את עצמך, אתה יכול גם להשלים יחידה וגם לעשות פסיכומטרי.

מבחינת פסיכומטרי, גם השאלה היא האם אתה תהיה צריך לעשות זאת. אם כן, הכי טוב זה עכשיו, כי את האמת, הסיכוי שיהיה לך חשק וכוח לעשות זאת אחרי הצבא, ולא תהיה בראש הכי נקי לזה כי אז תהיה כבר צריך למצוא עבודה, תרצה כבר להתחיל ללמוד ועוד.

לדעתי, אתה יכול בקלות לשלב את החופש וגם לעשות פסיכומטרי וגם להשלים יחידה באותו הזמן.
אתה הרי לא הולך כל יום במשך 7-8 חודשים לשבת על התחת וללמוד. אתה יכול ללכת ללמוד בים, ללכת ללמוד בבית הקפה, ללכת ללמוד בטיול בצפון, ללכת "ללמוד" עם החברה, וכן הלאה.

אחרת אתה תעביר את כל הזמן הזה באמת בלא לעשות כלום. ותאמין לי, זה יהיה סתם מבוזבז. אתה תוכל לצאת מהצבא בראש שקט, נינוח, אתה משוחרר והכל ואז אתה יכול לעשות מה שבא לך (טיול, ללמוד, לעבוד) ולא תהיה צריך לחזור לחומר של 3 שנים אחורה.

אם אתה רוצה שכל התקופה בין הלימודים לצבא תהיה "epic", אל תבזבז אותה בלא לעשות כלום. כל יום תעשה משהו, אפילו אם זה יום לטייל פה, יום לטייל שם, יום לשבת עם חברים בבית הקפה ולעשות את המוות למלצרית או יום ללחפש מכון לעיסוי שבאמת עושה עיסוי ולא "עיסוי".

מניסוי עבר שלי, בהחלט מומלץ להשקיע עכשיו. בעתיד לא יהיה לך חשק ואת האנרגיה להשקיע כמו שיש לך עכשיו.

נערך לאחרונה על ידי eyal_ma, 12-02-13 בשעה 16:29.
eyal_ma לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 12-02-13, 19:09   #3 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

כמה אופציות :

1. לעבוד לפני הצבא ולעשות כסף במידה וההוצאות שלך מינמליות [ אין לך רכב, אתה גר בבית ]
2. לשפר לימודים
3. לגרבץ ולעשות מה שבא לך בזמן הזה

לפני שאני אפרט לך על כל אופציה, אני יגיד לך שאני ממליץ על האופציה השנייה.
אני עשיתי את האופציה הראשונה אחרי שסיימתי יב, ואז את הכסף שחסכתי הוצאתי על אוטו בזמן
הצבא ואז שוב חזרתי לרוטציה של עבודה,חו"ל,עבודה בחו"ל,לטייל עוד בחו"ל - ואז התחלתי
ללמוד לתואר ראשון קצת לפני גיל 25, ואת הפסיכומטרי ופיזיקה 5 יחידות עשיתי בלחץ וישר התחלתי שנה ראשונה.
ואני יכול להגיד לך שאני דוגמא קצת חריגה - כי הייתי בחו"ל יחסית הרבה מהזמן הממוצע שאנשים
נוסעים אליו לחו"ל כדי לטייל, והייתי גם בקצוות שונות לגמרי.. גם במזרח קצת, גם ארה"ב, גם אוסטרליה שלשם
אני מתכנן לחזור וכו'.. אני טיילתי די הרבה והמזל שלי זה שיש לי חברה שלחצה עליי ללמוד אחרת
זה לא היה קורה.. 25 זה יחסית סביר.

למה אני ממליץ לך על האופציה של ללמוד ולשפר ?

המוח שלך טרי שאתה מסיים לימודים, אתה תעשה לעצמך רק טוב אם תצא מהתיכון\לפני 3 שנים
בצה"ל אם תעודת בגרות מלאה וכמובן שלפחות עם 4 יחידות במתמטיקה. ברגע שאתה מסיים
צבא אני ממליץ לך לעשות גם ישר פסיכומטרי בלי לבלבל את המוח יותר מידי, פשוט בחודשיים
הראשונים של השחרור להירשם\להתחיל ללמוד מילים וכו'. ברגע שאתה מסיים מוקדם את
הדברים האלו .. אש עלייך אתה בפור מול כולם, יהיה לך מספיק זמן לעשות מה שב*** שלך..
לטייל, לטייל עוד קצת, להתחיל עבודה מועדפת אחרי הפסיכומטרי ואז לגלות שבגיל 22 גם חסכת
אחלה כסף, סיימת פסיכומטרי ואתה לא תתעסק יותר בחיים בבגרויות - ובכלל אין לחץ במצב כזה.
cocainhore לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 12-02-13, 19:15   #4 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של NiNi

אז בגרות 4 יחידות מתמטיקה בכל מקרה אני יעשה בזמן הזה עד הגיוס.
פסיכומטרי זה קצת לא מסתדר כיוון שהבגרות היא רק בינואר פברואר כאשר אני מתגייס במרץ.
אז זה משאיר לי את האופציה היחידה של לעשות פסיכמוטרי לפני הבגרות.
דבר שלא מומלץ מאיך שזה נראה לי-לעשות פסיכמוטרי לפני שאני משלים ל-4 יחידות מתמטיקה.

ועכשיו מגיע השאלה, היכן ללמוד?-עצמאית+עזרה ממורים פרטיים או ביה"ס שמכין לבגרויות?
בוא נגיד שיש לי בבית מספיק אנשים עם 5 יחידות מתמטיקה, משפושפים וגם זוכרים כל נושא בחומר שאלמד.
ישן 12-02-13, 19:20   #5 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

לא מומלץ בכלל.
אל תעשה פסיכומטרי בלחץ ותגלה שאחרי זה אתה צריך שוב.
אני לפחות לא מאמין בדבר הזה של ללכת למבחן הזה "כדי לקבל מושג מה זה". בשביל זה עושים
סימולציות בקורס, זה משהו שאתה רוצה להיפטר ממנו בצורה הכי טובה ומהירה ולא לחזור על
קורס או על מבחן - שזה כסף וזה זמן, וזמן זה עוד כסף. פסיכומטרי תעשה אחרי הצבא ואם
תהיה לך אופציה [ אני לא יודע מה תעשה בצבא ] בזמן הצבא ללמוד מילים ולהתחיל לתרגל עם
עצמך חומר של פסיכומטרי בחודשים לפני השחרור... אתה בכלל במצב מעולה.

את כל מה שאמרתי זה מניסיון אישי בחיים שלי.

היכן ללמוד זה שאלה שאתה צריך לשאול את עצמך.

אם אתה מתקשה - תיעזר באחרים גם אם זה כרוך בשיעורים פרטיים.
אם אתה בן אדם שמסוגל לקחת ספר, וללמוד לבד [ יש כאלו עם יכולת למידה עצמית טובה מאחרים ] אז
אתה יכול לבד. תמיד אתה יכול להיעזר בחברים\מכרים שסיימו לא מזמן מכינות\בגרויות ולקחת טיפים.
אם אתה אומר שיש לך מספיק אנשים כאלה.. פשוט תבדוק אם אתה מסוגל ללמוד לבד ולהבין מה אתה עושה.

נערך לאחרונה על ידי cocainhore, 12-02-13 בשעה 19:29.
ישן 12-02-13, 20:29   #6 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

אני לא מבין את הקשר בין פסיכומטרי ל 4 יחידות.
אתה יכול לעשות פסיכומטרי גם עם יחידה וחצי ועוד רבע שככה יושבת מאחורי הקלעים.
אם בכל מקרה אתה תהיה צריך לעשות פסיכומטרי בעתיד, עדיף שתגמור עם זה עכשיו. פסיכומטרי זה לא בדיוק יחידה נוספת. זה הכל עניין של שינון חומר ותרגול.

גם אחרי שתעשה את היחידה הנוספת, אם תעשה פסיכומטרי אחרי הצבא, יהיה לך קשה שבעתיים.
ישן 12-02-13, 20:43   #7 (קישור ישיר)
IO Pro

מסכים עם אייל.
אני אומנם גדול מ - NiNi בשנה, אבל אני גם סטודנט למדעי המחשב, בשנתי האחרונה.
אני יכול להעיד על עצמי שלמרות שעשיתי 5 יחידות מתמטיקה בציון טוב, ולמרות שאני עדיין מתעסק במתמטיקה בתואר עצמו - החומר כבר ממש לא יושב טוב בראש, כבר בקושי זוכרים ואני בטוח שאם עכשיו אני אגש לתרגל את החומר של אחד השאלונים במתמטיקה אחוזי ההצלחה שלי יהיו ברצפה, וזה עוד כשזה אחרי פחות משנה!
אני בכלל בכלל לא חושב שמומלץ לעשות פסיכומטרי אחרי הצבא, בכלל בכלל לא! אתה כבר לא תזכור כלום והחזרה על החומר תהפוך ללמידה מחדש, והיא תהיה מאוד מאוד מפרכת.

אגב, חברה שלי, גם היא עשתה 3 יחידות מתמטיקה כמוך וניגשה לפסיכומטרי מיד אחרי הלימודים, ודווקא את ההשלמה ל-4 יחידות תעשה אחרי הצבא (היה משיקולים של זמן וכסף, אבל בכל זאת). הוציאה אחלה של ציון יחסית לכמות הזמן שהיא השקיעה בזה (בקושי למדה לפני המבחן, לא ממליץ).

בכל אופן, לדעתי האישית - אם אתה יכול לעשות את שניהם עוד לפני הצבא - מה טוב!
אני חושב שזה רק יקל על המשך הדרך וקרוב לוודאי שממוצע הציונים שלך יהיה גבוה בהרבה אם תלמד עכשיו לעומת אם תעשה זאת אחרי הצבא.

בהצלחה
intenGer לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 12-02-13, 20:54   #8 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

לא מסכים איתם, ולא ממליץ לך לעשות את שניהם יחד.
אפשר לדבר על כוח רצון עד מחר.. בפועל הדברים לא עובדים תמיד ככה.
אם אתה מציב לעצמך רף די גבוה, תעשה פסיכומטרי מיד אחרי הצבא ותתרכז בלהפציץ בבגרות.
כל אחד שונה מהשני, אנשים שכבר בדרך לסיים תואר [ כמוני ] יכולים להגיד לך גם ש 5 י"ל
מתמטיקה זה בדיחה ביחס למה שאני לומד בהנדסה - אבל אני לא יגיד את זה כי לא כולנו אותו
דבר, ולא לכולם יש את אותה תפיסה.. בגלל זה אני לא יגיד.
בקיצור כל מה שתעשה - הכי חשוב בהצלחה !!
ישן 12-02-13, 21:06   #9 (קישור ישיר)
IO Pro

CocainHore, המצב כאן שונה כי את שני הדברים הוא מתכנן לעשות בכל מקרה, אז אין פה עניין של רמת קושי של החומר הנלמד, פשוט עניין של כוח רצון והאם הבן-אדם חושב שהוא מסוגל להשקיע המון שעות כל יום, או שלא.

NiNi, אני באמת חושב שאם אתה מסוגל לעמוד בלחץ לימודי לא קל - לך על שניהם. גם ככה תעשה אותם במוקדם או במאוחר, ומוקדם בד"כ עדיף.
intenGer לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 12-02-13, 21:11   #10 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

אין קשר לקושי, אני אומר את הדברים מניסיון אישי בלבד.
זה מה שאני הייתי עושה אם הייתי חוזר אחורה, זה מה שחברה שלי עשתה, וזה מה שאני ימליץ
לכל אחד שישאל אותי. בטח שאם יש כוח רצון ובאמת בן אדם יושב לצורך העניין 4-5 שעות ביום
ומוציא עשן על מילים ומתרגל בלי הפסקה אז הכול אפשרי. ההנחה שלי שאני מדבר למישהו ממוצע שרוצה ציונים יפים.
אין פה מישהו שצודק או משהו.
ישן 12-02-13, 21:29   #11 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של barak_11

תעשה פסיכומטרי לפני הצבא. יגזול ממך כשלושה חודשים (אחד מהם אינטנסיבי) אבל יחסוך לך הרבה אחר כך. המוח אחרי הצבא מלא בחלודה... כדי לחסוך את הWD40 תסיים עם זה.
לגבי הבגרות, לא הייתי קופץ. ברגע שיש לך פסיכומטרי ובגרות מלאה, תחשב ציון משוקלל למקצוע במוסד שאתה רוצה ללמוד, אולי זה יספיק.

חוץ מזה תטייל ותעבוד... תהנה
barak_11 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 12-02-13, 21:48   #12 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של NiNi

אני אחד שמסתדר עם לשבת כל יום, כל היום, ללמוד וללמוד.
אין לי בעיה עם זה, הספקתי כבר כמה פעמים לשבת עם ספר ולעשות זאת.
אני אומר שאולי אסתדר עם למידה גם לבגרות וגם לפסיכומטרי, לא לכך שאלמד לבד.
הבנתי שעדיף ללמוד דרך בית ספר, ללמוד עם מורים מקצועיים בטוח יניב תוצאות גבוהות יותר בבחינות.

הדבר היחידי שמפריע עם כמה שזה מצחיק זה הזמן.
כי בחינות פסיכומטרי השנה יש באמצע ספטמבר ובתחילת דצמבר.
בגרות חורף במתמטיקה תהיה בסוף ינואר-תחילת פברואר.
ואני מזכיר שוב, אני אסיים ללמוד באמצע יולי ואתגייס בתחילת מרץ.

עכשיו להיבחן לפסיכומטרי בספטמבר זה לא טוב, למה? כי יהיו לי רק כחודשיים של למידה.
לעומת זאת להיבחן בדצמבר זה אומר למידה של ארבעה חודשים לפסיכומטרי אבל משאיר לי כשלושה חודשי למידה לבגרות במתמטיקה.

עכשיו כמה חודשים באמת מספיקים לכל בחינה? כדאי לגשת לשתיהם או להתמקד באחת מהן?
אני חושב שפה אני מגיע לשלב שכדאי שאלך לפגישות ייעוץ אצל בתי ספר לפסיכמוטרי ובגרויות?

אולי אתמקד בפסיכומטרי בלבד?
ואחרי צבא אשלים את מתמטיקה לכמה יחידות שארצה?
ישן 12-02-13, 22:00   #13 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

ציינת שאין לך שום בעיה לשבת ולחרוש, כל יום כל היום - אוקיי.
אז אחרי ההודעה הנוכחית - כן. אני הייתי עושה פסיכומטרי בדצמבר במקומך, ומתחיל ללמוד את
המילים חודשיים-שלוש לפני בסבבה שלך...[ זה ייתן לך פור מ ע ו ל ה ] ועושה בגרות במתמטיקה אחרי
הצבא. אתה מגיע לקורס שאתה יודע את כל המילים - אתה בפור פסיכי.

תשלים לכמה יחידות שאתה צריך. [ מה אתה רוצה ללמוד \ איפה \ מה דורשים ].

בין דצמבר לגיוס - לך תהנה, תעבוד.. כל דבר.
ישן 13-02-13, 1:41   #14 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של NiNi

עכשיו דווקא הבנתי משהו, מאוגוסט עד דצמבר , ארבעה חודשים שבהם אוכל ללמוד לפסיכומטרי וגם לבגרות במתמטיקה.
ולאחר מכן מדצמבר עד פברואר אוכל להמשיך להתמקד רק במתמטיקה ולגשת לבגרות.
והבנתי שזה לא ביג דיל, כי יש קורסים גם של חודשיים לפסיכומטרי של 2-3 מפגשים בשבוע.

אז כנראה זה הכיוון, אבל אני אלך לפגישת ייעוץ אצל אחד מבתי הספר הגדולים.
עכשיו צריך לבחור אחד,
הבנתי שהמובחרים הם:
יואל גבע, קידום, HIGH Q ואנקורי.
משנה למי אלך מבין אלו?
בעיקרון קידום נמצא ממש לידי, והוא אחד מהגדולים אז לא חושב שאפשר ליפול.
ובכל מקרה, זאת רק פגישה לייעוץ שאדע שבאמת הדבר שאני מתכנן אפשרי וכדאי לעשות אותו.
ישן 26-02-13, 13:48   #15 (קישור ישיר)
IO Rookie

רק אחרי צבא תעשה פסיכומטרי שתהיה בראש שקט אחרי טיול ורגוע
פסיכומטרי במקום בגרות ?!
לא ניראה לי
liati83 לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא