IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > ספקי כח, מארזים ומודינג
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

ספקי כח, מארזים ומודינג מארזים למחשב , ספקי כח , מערכות אל פסק , התאמת ספק למפרט , מודינג וגלריית מארזים.

ציוד היקפי : ספקי כח, מארזים ומודינג

מחשב בשמן עמוק! הפרוייקט יוצא לדרך!

ואי איזו היענות, תודה לכולם! אני אסביר מעט על הפרוייקט לתוהים בינכם: שמן מינרלי (שם של קבוצה שלמה של שמנים ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 16-03-13, 15:41   #16 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Mr.Fridge

שלח הודעה דרך MSN אל Mr.Fridge

ואי איזו היענות, תודה לכולם!

אני אסביר מעט על הפרוייקט לתוהים בינכם:
שמן מינרלי (שם של קבוצה שלמה של שמנים מסוג "מינראלי") הוא שמן עם הולכת חום נמוכה מאוד (לעומת מים שירתחו תוך נגיד 5 דקות בקומקום? לשמן מסוג זה יקח שעה...) ללא ריח או טעם, ובמקר של השמן המיוחד שאני משתמש בו, זהו השמן שמשתמשים בו לשימון המכונות שמייצרות אוכל, לדוגמא אסם, או טוב טעם וכו', שצריכים לשמן את המכונות שלהם, אבל אסור שהשמן יהיה רעיל, במידה והוא יכנס לאוכל.
אז, שמן שכזה הוא גם לא מוליך חשמל, בביפך, הוא מבודד. משמע, אין שדות חשמליים סביב הרכיבים עצמם, דבר שמקנה למערכת אקסטרא יציבות על פני מערכת אחרת.
השמן הזה, לא קורוסיב, כלומר לא "אוכל" חומרים, ואינו יוצר צביעה או בעיה מסוימת לחומרה עצמה.
אמנם, הוא גם לא כל כך ירצה לצאת מהחומרה מהרגע שהוא כבר בתוכה, זה אמנם בעיה, אבל כמו שאתם רואים את מפרט המחשב שלי, כבר אין אחריות על אף אכיב, אפילו לא על הSSD שלי, אז נוראי זה לא.

העיקרון, ולמה צריך משאבה?:
העיקרון אומר שחום הוא התפשטות של חומר. השמן, שהוא צמיגי משמעותית מאוויר ומים, מונע התפשטות חום שכזו, והרכיבים פשוט נשארים קרים.
אמנם, השמן, בסופו של דבר יתחמם, ועלול להגיע אף ל-90 מעלות (מקסימום, בניסויים שונים של אנשים שונים). לכן נדרשת משאבה, עם רדיאטור (פשוט, אפילו לא צריך מאוררים!) רצוי רדיאטור גדול (בגודל של דופן של האקווריום נניח...) כדי שהשמן יעשה דרך ארוכה בתוך צינורות הקירור.
המשאבה יכולה להיות משאבה יעודית לקירור מים, אין עם זה בעיה, אבל היא צריכה להיות חזקה מספיק בשביל "לדחוף" את השמן דרך הרדיאטור.
קירור שכזה, שהוא שקט במיוחד, עובר אוטומטית להגבלת הטמפרטורה המקסימלית של המערכת לסביבות ה-62 מעלות (!!!) ומאפשר למחשב (בהמה) כמו שלי להימצא בסביבה קרה (יחסית) ונעימה, ושומר על הרכיבים עצמם.
מהצבא רובכם יודעים ששמן משמר דברים, ושמן מינרלי משמר במיוחד את המחשב.

אז למה בעצם לעשות את כל הפרוייקט?
א. כי זה יפה.
ב. כי זה שקט.
ג. כי זה מגניב (אחושילינג!).

לצערי אני לא הראשון בארץ שעשה את זה, אני מכיר חבר טוב שעשה זאת כבר לפני שנים, אך הוא השקיע יותר, ובנו לו במיוחד אקווריום עם חוץ באמצע.
הגאון שם את המחשב בשמן מינראלי מאחורה, ומקדימה שם מים עם דגים (כמובן שהשמן לא עובר למים ולהפך).
כששני התאים מלאים, החוצץ באמצע כאילו נעלם (אשליה אופטית פשוטה של נוזל) וזה נראה כאילו המחשב שוחה בתוך האקווריום עם הדגים. מגניב פצצות!
הוא השתמש אמנם בשמן מעט שונה, שהצהיב עם השנים, וחבל מאוד, פתאום האקווריום האחרוי שלו צהוב...חח

בכלל, את הפרוייקט הנ"ל אני הולך לעשות מאוד אסטתי ועם המון מחשבה:
הדיסקים הקשיחים והצורבים נשארים מחוץ לשמן, ואף כל החיבורים ישארו כסנטים אחד מעל קו השמן העליון, על מנת באמת למנוע "טיפוס" של השמן לכבלים.

מי שמעוניין לראות יותר, ולהבין מאיפה הרעיון ובכלל גם לקרוא על ההשפעות של השמן, טמפרטורות ובנץ'-מארקינג, מוזמן להיכנס לפה ולהתרשם מהרעיון.

בינתיים אני עוד בדירתי בקיבוץ בית זרע, ועד שאגיע לקחת את האקווריום יקח עוד שבוע.
בינתיים? קצת סבלנות..

עניינית לגבי המשאבות והרדיאטורים:
אני לא חושב שהבנתם אותי נכון, אני באמת לא מבין בזה כלום, לא גדלים, לא זרמים ולא כלום.
אם תוכלו (בבקשה) לשים לי לינקים ותמונות של דברים שיכולים להיות לי טובים, אני אשמח.
תנו לי גם פירוט למשל: זאת יותר טובה מהשניה, אבל עושה יותר רעש, וההיא יותר טובה מההיא בכוח בראש, או, זה רדיאטור פסיבי יותר מתאים, וזה סתם רדיאטור נחושת שיכול להיות יעיל וכו'...

באמת, לא מבין בזה בכלל...

תודה לכולם!
שבת הקרובה תמונות p;

נ.ב.
ספיאו, אתה מוזמן להצטרף לעזור לי בפרוייקט, רק שלא ראיתי אותך פיזית כבר חודשיםםם, אז... מתי ניפגש? חח
ישן 16-03-13, 16:23   #17 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Mr.Fridge

מצאתי כמה משאבות שיכולות להתאים, ואפילו ישנה משאבה אחת תעשיתית קטנה שיושבת אצלי בבית שאולי תתאים אף היא.
לכל אחת מהן יש צינורות שתואמים לה, ואני צריך לחשוב איך אני בונה, או קונה רדיאטור.

כמה שאלות לי אליכם אלופים:
אם אני לוקח משאבה חזקה (יחסית) עם מחבר גדול (נגיד קוטר של סנטים וחצי), עם הספק גבוהה של דחיפה ומחבר אותה בצינורות אל רדיאטור של מקרר קיבוצניקי ישן, היא תצליח לדחוף בפנים? או שבגלל שהקוטר של הרדיאטור קטן יותר משמעותית (נגיד חצי סנטים?) היא בעצם תאבד כוח?

תסתכלו על הדברים האלו ותגידו לי כללית מה דעתם בבקשה:
משאבות מים לאקווריום
ישן 16-03-13, 18:54   #18 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

זה לא שהמשאבה תאבד כוח. פשוט יהיה לה קשה לדחוף את הנוזל.
אתה צריך להסתכל על הנוזל שאתה משתמש, ולראות מה המקדמים שלו (ולחזור לפיזיקה של כיתה י' ).

יש שני סוגי רדיאטורים:
1. רדיאטור שלוקח את הנוזל שנכנס אל תוך צינורות דקים יותר, אוסף אותם ומוציא מהרדיאטור. זה מאפשר למים ליותר מגע עם שטח הקירור, וטוב יותר.

2. רדיאטור שפשוט לוקח את הנוזל "לטיול". הוא פשוט מכיל צנרת מאוד ארוכה או אוסף של צנרות בגודל קבוע. המטרה שם היא פחות לשטח מגע, אלא פשוט שהמים יבלו יותר זמן באיזור הקר.

במקרה שלך, רדיאטורים של מחשב שאנחנו משתמשים, חלק מהרדיאטורים של מקררים, גם חלק מהרכבים, משתמשים בשיטה הראשונה, והיא מאוד לא תהיה טובה בשבילך.
זה בגלל שזה יצור עומס גדול יותר על המשאבה (לדחוף נוזל שגם ככה צמיגי דרך צנורות דקים), וגם יכולת השמן להוציא את החום איטי יותר משמעותית, ולכן זה פחות אפקטיבי.

אתה צריך למצוא רדיאטור מהסוג השני. אתה צריך לבדוק האם הרדיאטור שמצאת יתאים לכך.
אין בעיה בעיקרון להשתמש במשאבה עם יציאה עבה מול רדיאטור עם כניסה דקה יותר.
אבל צריך לשם לב שזה יצור צוואר בקבוק, ותהיה חייב לוודא שהוא מחוזק היטב לצינור ולא יתפוצץ לך או יצא מהמקום, שכן המשאבה תדחוף בכל הכוח לנקודה הזאת.

עוד דבר שאתה צריך לשם לב אליו, הוא שאתה משתמש בצנרת איכותית, שלא תקבל עיוותים בגלל החום.

מבחינת המשאבות שציינת, אף אחת מהן לא תעמוד בעומס.
אתה צריך משאבה חזקה, עם כוח דחיפה של 5 מטר בערך. זאת בכלל שאתה לא דוחף מים, אלא שמן.

עוד אפשרות זה ללכת למוסכים, בייחוד של אופנועים, ולחפש אצלם אולי יש להם רדיאטור שמן של קטנוע מקורר שמן (אין הרבה היום, אבל יש בישנים). אולי אפילו את המשאבה. זה בהחלט עשוי להועיל, ולא צריך לעלות לך הרבה.
ישן 17-03-13, 0:31   #19 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Sapinho

גיישההה ! אני אקפוץ אחי ממש בקרוב ברגע שיהיה לך האקווריום לתת יד ולעזור ! לבינתיים בהצלחה !
ישן 18-03-13, 12:29   #20 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Mr.Fridge

אייל, אחלה תשובה! תודה רבה!
יש לאבא שלי משאבה בהמה קטנה תעשייתית, מנסיון יש לך כוח דחיפה פסיכי קצת, והיא פועלת על 12v DC שזה אחלה ממש.
רדיאטור עוד אין לי, צריך לעבוד על זה עם מחשבה, שאמצא מה הכי מתאים לי. צנרת כבר יש, מתאימה למשאבה הזאת, והיא צנרת גדולה איכותית ושקופה, במקור זאת צנרת של מטוסי ריסוס חקלאיים, אז אני מאמין שלא ידלוף ולא יתחמם גם אם ארצה...

הערב אני חוזר הביתה להוריי, לוקח את האקווריום מחבר, לבדוק את צמיגות השמן, ומתחיל בניסויים... כמו שהבטחתי, שבת תמונות, שיהיו הרבה ובאיכות גבוהה ��

אייל, אשמח אם תמשיך לעקוב, אולי אעזר בידע שלך, נראה....

תודה לכולם!
ישן 28-03-13, 18:48   #21 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Mr.Fridge

טוב, יש מלא תמונות, אני רוצה להעלות אבל אין לי שרת, תנו לי שרת תמונות טוב להעלות אליו בקשה
מה כבר עשיתי, עד שתראו את התמונות:
המכסה התחתון של האקווריום מסתבר מתפרק, ובמקומו ישב ארון עץ, אז הוא יעמוד יציב גם בלי המכסה פלסטיק הרך הזה..
במקום, הפכתי אותו למכסה עליון. עשיתי חתך בגודל של תושבת לוח האם שיש לי במיוחד בשביל זה, חתכתי, קדחתי חורים, וחיברתי את כל הקונסטרוקציה ביחד.
בינתיים האווריום כבר נקי, כל האבנים הוצאו ממנו לטובת הניסוי (וגם הן היו ממממששששש מטונפות ולא מצאתי כבר שום דרך נוספת לנקות אותן, ואני עצלן וכו'...).
מצאתי בין האבנים גם מפזר בועות אוויר כזה ארוך של דגים, והיכה בי רעיון להשתמש בו כבסיס ליציבות של המכסה (אחבר אותו עם ברגים, והשטות הזה חזקה, לא תישבר כלומר - יציבות) והן אשתמש בו כמנורת לדים ארוכה... כן כן, זה אפשרי ואפילו די יפה (ולא עולה שקל :P ).
מצאתי צינור טרמי עתיק פה ליד הבית שלי, וגיליתי שבתוכו מסתתר צינור נחושת בריון, בדיוק בקוטר המתאים לי למשאבה, כלומר גם לצינור שיהיה מחובר אליה, בלי מתאמים ובלי אבטיח!, אקופף אותו בימים הקרובים ואעשה ממנו רדיאטור אדיר שיאפשר למשאבה לפעול פול טיים בלי לשחוק אותה...!
קיצר יש הרבה בדרך, המלאכה אפילו לא קרובה לחצי... אולי, אוליייי לרבע.
אה, ואין לי עדין צינור סיליקון מתאים, אבל אני כבר יודע איפה לקנות, יהיה יותר פשוט.

אז, למי יש שרת טוב לתמונות?
קישור פירסומי
ישן 28-03-13, 20:10   #22 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

imgur: the simple image sharer

Intel i5 2500K @ 4.9GHz | MSI Big Bang Z77 MPOWER | Crucial Blallistix Tactical Tracer 8GB 1600MHz CL8 | Fractal Design Define R4 | EVGA GeForce GTX 780 | Samsung 840 EVO 250GB | Custom WC Loop| Seagate Barracuda 3TB
Ymac לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-04-13, 11:43   #23 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Mr.Fridge

תודה! הקמתי משתמש, אבל אני בשיעור כימיה במכללת עמק הירדן, אגיע הביתה ואעלה לכם קצת תמונות.

אגב,
מצטער שלא עומד בלוחות הזמנים, אני סטודנט להנדסת חשמל, כלומר אין לי הרבה חיים... משתדל ��
ישן 04-04-13, 11:49   #24 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

אתה לומד בכנרת?

Tapatalk N7100 note 2
Device: Gnote ROM: CM9 #7 Kernel: stock Modem:LB2
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-04-13, 15:28   #25 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Mr.Fridge

iakovl חיובי יא אח...

רבותיי!!! תמונות! (מהסוף להתחלה דבקא..., לא יודע איך יצא ככה)

הסבר (כי כבר פישלתי ואני לא יכול לכתוב מתחת לתמונות, זה מסובך מדי...)
תמונה 1: המוצר חצי גמור, המכסה מוכן והתושבת יושבת יפה מאוד בתוך האקווריום.
תמונה 2: המערכת ניסוי שתיכנס פנימה. אם אינני טועה זה Dore 2 Duo עם 2GB ראם וכרטיס פסיבי...
תמונות אחרי, התהליך...
תמונה אחרונה: צינור נחושבת ארוך שיקופף בהמשך לרדיאטור

תהנו!
יש עוד המון לפרוייקט אגב... זה בקושי חצי גמור.
יש עוד לבנות מקום לדיסקים קשיחים, כוננים, כפתורים, לדים עניניים (פועל וHDD), לדים ליופי, וכו'... בינתיים? חכו עוד קצת

ישן 05-04-13, 15:36   #26 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

שלח הודעה דרך MSN אל ZipoX

כפכפים של ריידר?
סחטיין, אבל אתה לא מפחד על המחשב?
פורסם במקור על ידי raziel1981 צפה בהודעה
העולם הוא בית משוגעים, ואנחנו המחלקה שהכי טוב להיות בה בנסיבות הקיימות
ZipoX לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-04-13, 19:56   #27 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Sapinho

לא נראה לי כי בודקים קודם על משהו פשוט אם ייהרס.. שייהרס חח
ישן 05-04-13, 20:18   #28 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

מגניב אחי מחכה לעדכונים

Tal Raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-04-13, 21:08   #29 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ממה עשוי המכסה ואיך הוא מחובר אל ה tray שחתכת בשביל הלוח אם?רק תוודא שהוא יעמוד בעומס. אם חיברת אותם עם ברגים, שם אומים רק בשביל הביטחון.

בנוסף אני מקווה שיש לך מספיק מקום בשביל להדק את כרטיס המסך לתושבות, שלא יפעיל לחץ מיותר על החיבור שלו אל הלוח אם.
ישן 07-04-13, 13:40   #30 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Mr.Fridge

בדקתי הכל. התושבת מחוברת עם ברגים שנקדחו ונכנסו לתושבת במיוחד, משמשע הם בעצמם אומים.
יש לקחת בחשבון ששמן יגרום לכל המערכת לשקול שליש אם לא פחות, לפחות מה שבתוך השמן...
מערכת הניסוי זאת לא המערכת מחשב האמיתי שאני הולך להשתמש בה.
מחבר את מערכת הניסוי ונותן לה לרוץ שבוע לבדוק שאין בעיות של התפרקות האקווריום, או דליפה של שמן מפה ומשם, ובכלל, לראות שהכל עובד כמו שצריך, שבוע הרצה כזה...

המכסה עצמו מפלסטיק די מעפן, אבל אני בונה לו חיזוקים גם מבפנים וגם מבחוץ, כאלה שיתנו לו אקסטרה תמיכה כמו קורה תומכת. חשבתי על עומסים ומשקל, זה יצא בסדר אני מאמין.

אם תסתכלו טוב תראו את המפזר אוויר של הדגים, מן חלק ארוך כחול כזה, אקדח בו חורים, אחבר למכסה, ואשים דרכו לדים בצורה יפה... יש הרבה רעיונות, זה יקח זמן.
אה, אני צריך גם מלחם...

אייל, אתה חושב שהצינור הזה יספיק באורכו? הוא איזה 7/8" קוטר, ואיזה 2 מטרים אורך... די עבה בסה"כ, מנחושבת טהורה :P

עד הפעם הבאה שיגיעו תמונות ובכלל שאעבוד על זה יש עוד זמן, חזורים ללימודים ברבאק..
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא