IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > ספקי כח, מארזים ומודינג
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

ספקי כח, מארזים ומודינג מארזים למחשב , ספקי כח , מערכות אל פסק , התאמת ספק למפרט , מודינג וגלריית מארזים.

ציוד היקפי : ספקי כח, מארזים ומודינג

מחשב בשמן עמוק! הפרוייקט יוצא לדרך!

תודה לכל המעוניינים, להלן תשובות לשאלות שלכם: א. אין בעיה עם מאוררים בתוך השמן, הם יסתובבו, אבל תפקידם כמאורר די ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 23-04-13, 16:54   #46 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Mr.Fridge

שלח הודעה דרך MSN אל Mr.Fridge

תודה לכל המעוניינים, להלן תשובות לשאלות שלכם:
א. אין בעיה עם מאוררים בתוך השמן, הם יסתובבו, אבל תפקידם כמאורר די יורד לתמיון, צמיגות השמן גורמת להם להסתובב מאוד לאט, אך עדין בקצת של כמאה ויותר סיבובים לדקה.
המאוררים ימשיכו להסתובב לנצח, ותפוקדת החום שלהם מזערית, אלו מאוררים חשמליים "בראש-לס", כלומר, הם עובדים על השראה מגנטית ולא על "מחט" שנוגעת פיזית במנוע, לכן השמן יכנס ברווח וידאג לשמן אותם היטב, כך שהם יסתובבו למעשה לנצח, עם אפס חיכוך פנימי בין הרכיבים, רק עם חיכוך בין הלהבים לשמן.
מאורר שקוע כזה לא יעשה בלגאן ולא יתיז לשום מקום, כי הוא מסתובב ממש לאט.
ספציפית לספק שלי, המאורר יהיה שקוע כולו בשמן, אך הספק לא יהיה כולו בפנים, כסנטים או שניים יהיו מחוץ לשמן.

2. אני כבר בעלים גאה של משאבת 12 וולט חזקה מאוד, עם קוטר 1" (צול) ויחס דחיפה מצויין, עשיתי את הניסוי, היא די חולה בנפש..., המשאבה תדחוף את השמן דרך רדיאטור מיוחד כדי לקררו.

3. הרכיבים לא יתחממו יותר בגלל השמן, אלא פחות, שמן מוליך פחות חום, אבל הוא 360 מעלות מסביב לכל רכיב, משמע, הרכיבים יתחממו פחות, יקח להם פחות זמן להתחמם. לצורך העניין, חנקן נוזלי מוליך חום גרוע במיוחד, אבל הוא מגיע בטמפ' קפואה ממש, אז הוא מקרר את הרכיב.
זה לא בדיוק שחור ולבן, אבל במקרה של שמן מינראלי, הוא תורם לטמפרטורה קרירה טובה.

אני מבין מאיפה רובכם מקבלים את הרעיון, הרי שמן טיגון, מתחמם בטיל, ומגיע לטמפרטורות גבוהות מאוד.. צודקים, אבל אם תקחו 80 ליטר שמן לבישול, כמה זמן יקח לו לרתוח? הוא ישאר קר למשך כשעתיים, גם על גזיה טורבו.... תחשבו על זה :P

בכל מקרה, אני באמת מופתע שכל כך הרבה אנשים לא שמעו על זה בכלל, זה דבקא מוכר :X

4. אמנם המערכת שיושבת בפנים לא נראית זוללת אנרגיה, אבל תסתכל בחתימה שלי על איזו מערכת תשב בפנים בעתיד, עדין חושב שהיא קרירה ונעימה?

בינתיים עוד לא עשיתי יותר ממש שראיתם בתמונות האחרונות, אם יהיה חידוש (ויהיה) אני אעלה לכם מיד. וכשיהיה סרטון, גם את זה תראו, אבל זה יהיה כבר ביוטיוב
ישן 23-04-13, 18:31   #47 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של lllliiioor

אעלה שוב את נושא המאוורר ברשותך
אני זוכר שקראתי בעבר שחשוב לנתק את המאוורר בספק,
הוא עשוי לגרום לקצר, כיבוי של הספק כסוג של מנגנון הגנה או לא יודע מה... אני פשוט לא זוכר מה הסיפור מאחורי העניין, אבל אני יודע שיש סיפור.

אני לא בבית כרגע אז לא אוכל לעשות זאת עכשיו, אבל אולי כדאי שתריץ חיפוש בגוגל ותראה פרוייקטים כאלה בפורומים מחו"ל, אני מניח שהם התייחסו לעניין הזה.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

lllliiioor לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 23-04-13, 20:21   #48 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של LT Mor

היי, אם תרצה אקווריום נוסף למערכת בחתימה, במקום לפרק את האקווריום הנוכחי...
יש לי אקווריום לא בשימוש בגודל בינוני.

אני מוכן לתרום לטובת הנושא.
LT Mor לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-04-13, 23:14   #49 (קישור ישיר)
IO Rookie

נוו איפה השמן???
Dangur לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 29-04-13, 13:47   #50 (קישור ישיר)
Vmod Master

סמל האישי של DOCTOR ICE

אני חייב למצוא את התמונות !!!

ואת הספק - תשאיר בחוץ !

נערך לאחרונה על ידי DOCTOR ICE, 29-04-13 בשעה 13:54.
DOCTOR ICE לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-05-13, 17:55   #51 (קישור ישיר)
IO Member

מה העליות של השמן ? ומאיפה אתה קונה ?
סאונד בראש לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 04-08-13, 22:02   #52 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Mr.Fridge

טוב, לאחר שנייייים של חוסר עדכון, הנה זה מגיע:

האקווריום פורק (תודה LtMor על ההצעה! אני עוד אולי אעזר בזה, אבל כרגע אין צורך, תודה!).
יום רביעי מבחן אחרון ואח"כ אני נוסע לMe-Steak הביתה כדי להכין את הקופסא העליונה. יש לי סרטוטים להעלות, אבל זה יקרה רק אחרי המבחנים.
מה בתכנית (מנסיון העבר):
1. להדביק לייסט פלסטיק, כמו זה שמשתמשים בו כדי להסתיר כבלים שעוברים על הקיר, כשה-"ח" שלו פתוח כלפי מעלה. מדביק את הלייסט הזה בתחתית האקווריום.
2. את פס ה-LED מדביק בתוך הלייסט.
3. בתוך הלייסט, על פס הלדים, אני מניח אבנים כחולות חצי שקופות כדי שהאור הכחול של הלד יעבור דרכם.
4. בצידי הלייסט, על הקרקעיתצ, אני מניח את האבנים השחורות כמו שראיתם בתמונות.
*זה ייצור לי פס אור יפהפה באמצע האקווריום, כששאר האבנים השחורות יתנו את האופי האפל שלו (חכו תראו, זה יהיה מדהים!).
5. קניתי מקרר לאקווריומי מים מלוחים 1/8 כוח סוס. לצערי, פצעתי את אחת הצינוריות שם והיה נדרש תיקון. אז תוקן כבר, ואפילו הגיע בחור שמילא לי גז. ביצעתי הרצת ניסוי עם המשאבה הטבולה החדשה, ביחד עם השמן - חבל לכם על הזמן! עובד מדהים!
6. הקופסא העליונה של האקווריום:
מדובר בקופסא שמשמשת מכסה, וגם הבסיס עליו אחבר את כל רכיבי המחשב כשהחיבורים כלפי מעלה.
בראש הקופסא יהיה חלון זכוכית שכבר בנמצא. בחזית הקופסא מנגנון סגירה פשוט, ובאחוריה פתחים לכבלים שצריכים לצאת החוצה מהמחשב, כך שכל החיבורים עצמם וכל הכבלים יעברו בתוך הקופסא.
בתוך הקופסא, יחוברו גם הדיסקים הקשיחים, הSSD והצורבים.
הבאתי מדיל אקסטרים בקר הדלקה וכיבוי עם חיבורי USB בילט אין, כל הבקר קטן יחסית. יחובר איפה שהוא מחוץ לקופסא בעזרת דבק חם או ברגים - עוד לא החלטתי איפה או איך, נראה כשהקופסא תהיה בנויה.
בכללית, מדובר בקופסא של 60ס"מ על 32ס"מ (גודל האקווריום), וגובה של כ-12-15 ס"מ, אחליט בהמשך, והכל עשוי עץ מלא, צבוע בצבע מסויים שגם עליו אחליט כשאראה את הקופסא בנויה מול עיניי.

לגבי מספר שאלות והערות וכמובן הצעות שעלו מחברי הפורום ואנשי מקצוע שמבינים בזה יותר ממני:
את הספק כוח - אפרק, ואניח בתחתית האקווריום: מהנדס חשמל תואר שני, מנהל אגף מסויים ברפאל, אמר שאין עם זה בעיות, בייחוד נוכח השמן המינרלי שמבודד חשמל יותר מאוויר. המאורר חסר משמעות, רק צריך לבדוק איך "עובדים על הספק" שיחשוב שהמאורר תקין ופועל למקרה ויש לו מנגנון בטיחות כזה שמונע הדלקה שלו אם המאורר לא תקין (ספק כמו בחתימה, מישהוא יכול לעשות לי את הבירור לראות אם בכלל יש לו מנגנון כזה? אני יודע שעד כ-60% עומס הוא בכלל לא מדליק את המאורר...).
את הכרטיסי מסך אפרק גם כן, אשאיר רק את גופי הקירור עצמם. ביררתי, ואין לכרטיסי מסך מנגנון בטיחות כזה, רק מנגנון בטיחות חום, ועם זה אין בעיה (מערכת הקירור של האקווריום מסוגלת לשמור על טמפרטורה של 15 מעלות בזמן עומס מקסימלי של 5 ימים ברציפות!).
בקיצור? כל המאוררים הביתה, צאו לי מהאקווריום, לא צריך אתכם.

7. כדורי הלדים שרואים בתמונות, אלו שצפים שם, צריכים לעבור שינויים:
ראשית עלי לקדוח חורים בתחתית ובקצה העליון כדי לאפשר לאוויר הכלוא בפנים לצאת החוצה עם עליית מפלס השמן.
שנית, אני רוצה לקחת את החיווט המאולתר שלהם, ולעשות לו סליבינג יפה - לא חייב להיות כזה של מחשבים מקצועי, מספיק סתם טיובינג גומי שחור.
כעת, אדביק את אלו לקרקעית האקווריום בעזרת דבק חם (האבנים יקיפו אותם ולא יהיו הבסיס שלהם).
8. את כל מערכת התאורה הפנימית, וגם את המשאבה, צריך לחבר בעזרת פטנט מסויים, בצורה כזאת שאוכל להרים את הקופסא, עם כל חיבורי המחשב הרלוונטים, ולהוציא מהאקווריום מבלי שאצטרך לדחוף את ידי אל השמן. חשבתי על משהוא בסגנון מארזי TT עם המאוררים הענקיים בצד, כזה מנגנון מגעים בסיסי שכאשר הקופסא מונחת על האקווריום - יש מגעים, וכשמרימים את האקווריום - אין מגעים, ולא צריך לנתק שום כבל. חשבתי על כמה רעיונות, אבל זה יצטרך לחכות שהכל יהיה מוכן ואז אעבוד טוב על כל העניין החשמלי הזה.
9. לחבר הכל יחדיו, ולשפוך שמן פנימה.
10. DONE

שאלות שעלו מהגולשים:
עלות 40 ליטר שמן שכזה היא בסביבות ה-700 שקל. כן, זה לא זול, אבל אם משתמשים בשמן ברמה ירודה יותר, יש סוגים מסויימים שמצהיבים עם הזמן, חשוב לקנות שמן שכזה שלא מצהיב.
איפה קונים? בחור בשם "יאיר ארז", אפשר לחפש בגוגל. הוא ספק פרטי.
ניתן כנראה גם למצוא את זה בחיפה כימיכלים, אבל לך תסביר להם שעה עכשיו על איזה שמן אתה מדבר, כי את הסימון הכימי שלו איני יודע, והשם רחוב שלו זה "שמן לבן".
ראיתי אנשים משתמשים ב"פרופלין גליקול". זה עובד, אך איני יודע האם הוא יצהיב או לא - חבל לקחת סיכון - אם השמן הצהיב, הלך הפרוייקט, לך תוציא אותו עכשיו בין הרכיבים: המחערכת ניסוי הייתה תלויה ל"ייבוש" (זה לא באמת ייבוש, השמן לא מתאדה כל כך, זה יותר היה "טפטוף עד שלא ישאר") במשך 5 ימים עד שהחלתטי שהגיע הזמן להכניס אותה לאיזה כלי, והיא עדין מלאה בשמן.

המשאבה מסוגלת לעשות את האקווריום שלי 6 פעמים בשעה, והיא עלתה בסה"כ 86 ש"ח מחנות חיות פה בצמח, לא צריך לחפש בשמים.
צנרת עולה גרושים, בייחוד להתחשב בעובדה שקונים אותה בחנות דגים ולא בחנות מחשבים.

וזהו! העץ לקופסא העליונה נלקח מארון ישן של ההורים.
האקווריום תרומה מחבר.
המחשב כבר קיים.
מערכת ההדלקה עם ה-USB בפנים עלתה 2.5 דולר בערך מדיל אקסטרים.
המקרר לאקווריום נקנה יד שניה ב-1000 שקל (כן, זה לא זול. אבל הוא לא רואה ממטר כל מערכת קירור אחרת שרק תחשבו עליה לאקווריום מסוג כזה, כולל רדיאטורים ומאוררים, ובטח שאין מה להשוות רעש! רק חשמל היא צורכת יותר. אבל בחייכם, מישהוא פה אמר לעצמו "אני אוריד את ה-OC כדי לחסוך בחשמל"...? לא נראה לי :] ).
כדורי הלדים עלו דולר כל אחד, גם כן מדיל אקסטרים.

וזהו, כל הפרוייקט כולו אני מעריך בעלות של כ-1800 שקל כולל ה-כ-ל (מלבד החומרה כמובן).

ועכשיו, תחשבו על כמה כסף ישלמו עשירים שירצו גם אחד כזה בבית, ושאני אכין להם אותו...
למרות שביננו? אחד כמו שלי לא יהיה לאף אחד גם אם אני אבנה אותו בעצמי!

אז חכו עוד שבועיים, ואתחיל להעלות תמונות בקצב. אפילו החלפתי טלפון לנקסוס 4 חדש, אז גם התמונות והסרטים יהיו באיכות גבוהה. בהצלחה
ישן 04-08-13, 22:14   #53 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Mr.Fridge

אה כן, לגבי מערכות קירור חלופיות:
מערכת קירור מים של מחשב רגילה, עם שינויים כאלו ואחרים, עם רדיאטור של 4 מאוררי 120 מילימטר, שומרת על אקווריום כזה בטמפ' מקסימלית של 65 מעלות בערך בזמן אינסופי בעומס מקסימלי - לא מתקרב מספיק.

חשבתי על לבנות קירור Thermo Electro Cooling שיכול להיות מאוד יעילת, אבל זה ידרוש ממני לקדוח חורים בדפנות האקווריום ואני לא באמת מתכנן לעשות את זה, מה גם שאצטרך למצוא דרך לקרר את המקררים ואת הקירור שמקרר את המקררים ובקיצור: יקר ולא שימושי מספיק, מלבד יעילות אנרגטית משמעותית.

חשבתי גם לבנות קופסא חיצונית עם TEC שכזה, ושהמשאבה תזרים את השמן דרכה, מאין מקרר שכזה. אך גם זה עלה בתוהו לאחר שעשיתי קצת בירורים.
והכי חשוב? מה בכלל מבטיח לי שזה יקרר לטמפ' טובה בכלל?

מאוררים מחוץ לשמן שיזרקו אוויר על השמן - שווה לת**, לא בא בחשבון.

צינור נחושת סגור עם נוזל קר שירוץ בתוך השמן, במקום שהשמן ירוץ בתוך הצינור - גם לא בא בחשבון, בחיים לא יצליח לעמוד בעומס החום שמייצר המחשב, כדאי יותר לקרר ישירות את השמן.

בקיצור? הכי כדאי מקרר כמו שקניתי. ומי שרוצה לחסוך בזה, הפיתרון הביתי הכי קרוב הוא רדיאטור ישן של אופנוע או מזגן ולהריץ דרכו את השמן בעזרת משאבה, ואולי אפילו לשים עליו איזה מאורר ג'מבו או כמה מאוררים קטנים ושקטים. רדיאטור כזה, בקוטר חצי צול, יעשה עבודה משמעותית טובה, עם משאבה תואמת, מאשר קירור מים למחשב שעבר שדרוג כזה או אחר. אין מה להשוות בין הרדיאטורים - מתוכננים ועמס עבודה אחרררררר לגמרי.
ישן 19-08-13, 16:52   #54 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Mr.Fridge

טוב, כתבתי פה חתיכת הודעה ואז לחצתי על קישור לא טוב והכל נמחק. אז קבלו את הגירסא המקוצרת:
יש קופסא, בניתי את מורן קרמר (Me-Steak) ביחד עם אבא שלו באופן חלקי.
יצא מדהים אבל עוד יש המון עבודה, אני כבר בהתרגשות, זה קרוב לסיום!

הנה תמונות:
אבא של מורן עושה קסמים:

מורן ואביו עושים קסמים:

אני:

אני עם המכרסמת של אבא של מורן - מכשיר מדליקקקקק:

הקופסא בצורתה הכמעט סופית:

הקופסא על האקווריום:

החלק הפנימי של הקופסא:

עדין יש לחבר צירים, לכרסם קצת יותר טוב את החור לחלון (הוא לא נכנס), לצבוע, ולחבר
ישן 05-09-13, 23:00   #55 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Mr.Fridge

עצוב הודעת פטירה

חברים יקרים...
אלוהים כנראה לא אוהב מחשבים בתוך שמן, כי קרו מספר דבירם שהובילו אותי להכריז היום בשעה 19:03 על מות המחשב שלי באופן סופי.

אז מה קרה?
בתור התחלה התקלקל המקרר של האקווריום.
בתור המשך פתאום התחילו להופיע מלא בועיות מקרו סקופיות שהפכו את השמן לעכור לחלוטין (לא שקוף יותר) ובסוף בסוף הכרטיס מסך התחיל לגמגם קצת, ואז בניסוי פשוט גיליתי שיש לי מים בתוך השמן, צפים על השמן (מסתבר שהשמן הזה כבד יותר ממים) והם ב-ד-י-ו-ק ישבו על החיבור SLI ועל קצה המעבד. בקיצור? קצר, פיצוץ, אש וניצוצות מכל המערכת כולה, כולל הספק, כולל לוח האם, כול כרטיס המסך.
בא לי למות.

בגלל שהכל מרוח בשמן מכף רגל ועד ראש אז גם אין מה לחלץ.

הגיע הזמן לסגור את הטראד.
אמנם, ישנם מספר סרטונים של המערכת מורכבת ועובדת יופי, אשתדל להעלות לכם אותם כדי שתראו מה היה לפני שהעניינים הלכו דרומה.

אז מה עכשיו? אני עובד מטאבלט.

יהי זכר המחשב המהולל שלי
ישן 05-09-13, 23:19   #56 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

דיי איזה באסה! מה לדעתך היה הגורם העיקרי שגרם לנזק הזה? ומתי זיהית שהמים נהיו עכורים?

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk 2

Tal Raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-09-13, 1:47   #57 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

וואו, באסה רצינית.
זה היה אחלה מחשב.
גם נשמע מסוכן לאללה כל הקטע של הפיצוץ והניצוצות...
איך הגיעו לשם מים?

Intel i5 2500K @ 4.9GHz | MSI Big Bang Z77 MPOWER | Crucial Blallistix Tactical Tracer 8GB 1600MHz CL8 | Fractal Design Define R4 | EVGA GeForce GTX 780 | Samsung 840 EVO 250GB | Custom WC Loop| Seagate Barracuda 3TB
Ymac לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-09-13, 3:59   #58 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Elay

איזה אכזבה! עקבתי אחריך הרבה זמן וחיכיתי לתוצאות, כנראה שלא עשית חקר מעמיק מספיק בעיניין.
צר לי בשבילך אבל לפחות ניסית והחכמת. בהצלחה בפרוייקט הבא
Elay לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-09-13, 5:03   #59 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

רגע רגע, המפרט שבחתימה הלך ?

אם כן WOW אתה משוגע... דבר כזה קודם מריצים לניסיון על מחשב זבל כלשהו.
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-09-13, 9:09   #60 (קישור ישיר)
IO Pro

מה היה בחתימה?! שתפו אותי!
intenGer לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא