IOPanel

חזור   IOPanel > אוברקלוקינג וקירור > קירור אקסטרים
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

קירור אקסטרים מגרש המשחקים של הילדים הגדולים - קרח יבש , חנקן נוזלי , מערכות Phase Cooling , Cascades ושאר הדברים שמבטלים אחריות על מוצרים ...

אוברקלוקינג וקירור : קירור אקסטרים

עזרה במערכת קירור גז

זה כבר לא קירור גז, זה צ'ילר אקסטרים. אני ותום בנינו כזה לפני 5-6 שנים, זה היה מחריד. הרעיון עצמו ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 04-04-13, 14:55   #16 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

זה כבר לא קירור גז, זה צ'ילר אקסטרים.

אני ותום בנינו כזה לפני 5-6 שנים, זה היה מחריד. הרעיון עצמו עבד נהדר שהבלוק מחובר מלמעלה לתוך מיכל,
אבל היה לנו אין ספור בעיות, מנוזל הקירור שקפא במהירות - ואז עברנו לוודקה (רציני), אחרי כמה ימים שהריח היה
בלתי נסבל הוצאנו את המיכל מחוץ לבית והעברנו את הצנרת דרך הקיר בבית, הבעיה בקירור
כזה שאתה צריך בידוד בידיוק כמו קירור אקטסרים - כלומר בידוד לצנרת , לבלוק וללוח, אחרת יהיה לך שם עיבוי רציני.

מבין השתיים - וותר על הצ'ילר, קל יותר להתעסק עם קירור גז.

בקשר לכל הבניה - תיקח קורס מיזוג אוויר, צריך ידע בהרכבה של מדחס, קפילר וכו... אתה צריך כלים מתאימים - בלונים, שעוני לחץ וכו...
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-04-13, 15:46   #17 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי orpaz צפה בהודעה
ואתם תעזרו לי ליבנות אותה ותכוונו אותי.
תראה...
תשמע...

יש לי רק משהו אחד לציין, כי אין לי ניסיון בקירורים שכאלו.
אותו בחור שקישרתי קודם, זה שבנה UD9 מקורר מתחת לאפס להכל, היום מריץ 4 כרטיסי titan בקירור מים, עם רדיאטור פסיבי (כלומר בלי מאוררים), ללא מארז, יושב על מדף בחדר העבודה.
אתה יכול לראות על הפרויקט האחרון שלו כאן.
בנוסף, הפרויקט הקודם שלו שהיה מקורר מתחת לאפס, לפני שאתה מתחיל, הייתי במקומך עובר עליו לראות בדיוק מה הוא השתמש לבידוד, ולהסתכל על כל הבעיות שהוא נתקל בהן (שם לב שהוא היה צריך להחליף כרטיס או שניים במהלך הפרויקט בגלל שהרס אותם, רק שלו יש אין סוף כסף כנראה).
ישן 04-04-13, 18:27   #18 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של static

אני חושב שהיחיד שבנה אי פעם קירור גז מאפס בארז היה The Byter מהפורום, והיה לו ידע רחב מאוד במזגנות וחשמל (כנראה) עוד לפני שהוא התחיל עם הרעיון של לבנות את הקירור, אם אני זוכר נכון הטמפ' היתה -65 מעלות בערך.

אני לא חושב שתמצא מדריכים בעברית מ-0, אולי כדאי שתלמד קודם כל על מזגנים, על חשמל, וגם תתחיל לקרוא בפורומים באנגלית חבל על הכסף והמאמץ להכנס לזה בלי ידע קודם
ישן 05-04-13, 4:15   #19 (קישור ישיר)
IO Member

הינה באתר הזה הוא בונה קירור גז גם שני שלבים:
CASCADES - piotres homepage
יש בעיה ליקנות מימנו?
האם הוא מייצר עוד?
רציתי לעשות צ'ילר כי חשבתי שהנוזל לא יעשה עיבוי.
והאם יש בלוק קירור גז מלא ללוח אם לכרטיסי מסך ולזיכרונות? (למעבד יש)
ומאיפה קונים אותם?
תודה
orpaz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-04-13, 21:28   #20 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של free_me_0

Build Your Own Phase Change PC Cooling System | Overclockers

מקווה שזה מספיק מפורט בשבילך
free_me_0 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-04-13, 13:18   #21 (קישור ישיר)
Vmod Master

סמל האישי של DOCTOR ICE

התשובה שלי היא ארוכה אבל אולי תכוון אותך קצת יותר.

כל קירור מתחת לטמפ' החדר יגרום לאפקט הנקרא "עיבוי" , כלומר הצטברות נוזלים "בלתי רצויים" על רכיבי המע' ולכן יש לדאוג שהרכיבים המקוררים יהיו מבודדים משאר הרכיבים.
ככל שהקירור עמוק יותר (מינוס גבוה יותר) כך גם תצטרך לבודד טוב יותר .

כל מה שאני רושם כאן בפוסט הזה - הינו רק לתת מידע , קח בחשבון שבנייה כזו הינה מורכבת ,
מסוכנת למי שלא הוסמך לכך ואינו מכיר את התחום בצורה מעמיקה ואני ו/או האתר אינם לוקחים אחריות בנידון.
במידה ותחליט לבנות בעצמך (לא ממליץ לך) זה על אחריותך בלבד.

להלן מידע בנושא:
בתור אחד שבנה צ'ילרים וגם מע' גז (אחת עדיין אצלי בתצוגה) אני יכול לומר לך את הדברים הנ"ל:
דברים כללים:
מבחינת חשמל - בהנחה ותרצה לבנות מע' כזו - לחשבון החשמל שלך יתווספו בממוצע בין 150 ל-200 ש"ח בחודש (גם אצלי עבדה מע' גז מעל שנה וגם הפעלתי צ'ילר תקופה ארוכה) ,
עם צ'ילר תקבל חשבון חשמל דומה (נמוך בכמה עשרות ש"ח ממע' גז).

מבחינת המער' שאתה הולך לקרר - QX9650 אוהב קירור רציני , אך אתה צריך לחשוב גם קדימה
המעבדים הישנים וכרטיסי המסך שהיו בעבר היו נותנים שיפור גדול מאוד כשהיו מחוברים לקירור אקסטרים המעבדים ורכיבי החומרה שישנם היום
אינם נותנים את אותו יחס שיפור ביצועים כפי שהיה בעבר וקירור אקסטרים נותן תוצאות טובות אך לא כמו בעבר ואיני בטוח כי שווה לך להשקיע כ"כ הרבה זמן כאב ראש וכסף בשביל זה.

כמו שהציעו - אם זה רק לבנצ'ים - לך על קרח יבש.

אבל אם אתה ממש חייב ביצועים רציניים כל הזמן (24/7) אז אין מנוס ממע' גז / צ'ילר.

גם צ'ילר וגם מע' גז הינם מע' "סגורות" (הגז לא בורח). שניהם מורכבות מקומפרסור , צנרת עם עובי משתנה , קונדנסר (דומה לרדיאטור) קפילר ועוד תוספות.

צ'ילר - מקרר מים במיכל ובעזרת משאבת מים ובלוק אתה מקרר את המעבד/כ. מסך וכו'..
מערכת גז - ראש הקירור יושב על המעבד ומקרר רק אותו.ישנם מע' גז עם כמה ראשים אך \ה ממש מסובך ולא עובד טוב (מניסיון).

מבחינת הספק מע' גז בד"כ מקררת יותר (ומגיעה למינוסים חזקים יותר) מאשר צ'ילר.

במער' של היום (מעבדים וכ. מסך מודרניים) הייתי ממליץ על צ'ילר , וזאת כמובן כדי להשיג ביצועי עיבוד וגראפיקה טובים יותר וגם זה יכול להיות פשוט יותר.

כדי לבנות מע' צ'ילר (או מע' גז) תצטרך לחרוש את האינטרנט במשך חודשים , לקנות ציוד בכמה אלפי שקלים (ערכת ברנר , בלוני גז , חנקן , ציוד מדידת לחץ/וואקום , משאבת וואקום ,
כלי כיפוף , צנרת ועוד הרבה כלים למינהם) וגם אז לא בטוח שתגיע לתוצאות כפי שאתה רוצה .

באינטרנט ישנו מידע על רכיבים מומלצים לבניית כל אחת מהמערכות.
אם יש לך אפשרות לרכוש - לך על זה .

ואני אחזור שוב על דבריי:
מעבר לזה שיש הרבה התעסקות , הדבר גם מסוכן למי שאינו מכיר את התחום. זה על אחריותך בלבד
ישן 24-04-13, 13:26   #22 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

מבחינת המקום שאתה מקרר, אפשר להשתמש בשיטת ה TEC אם אתה רוצה לחסוך ראשים.

אתה בעצם עושה לולאה נוזלים שמקררת את המערכת, ואתה משתמש למשל בבלוק קירור של מעבד ומצמיד אותו לראש של הקירור גז/צ'ילר, וזה יקרר את הבלוק הזה ואת המים בלולאה במקום רדיאטור כאילו.

או גם להשתמש ב TEC במקום בקומפרסורים. זה יחסוך מקום ורעש, אבל צריך קצת ידע בחשמל לעשות זאת.
ישן 24-04-13, 23:34   #23 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של raziel1981

בקיצור, תעשה קורס בתרמודינמיקה למהנדסי מכונות ואתה תהיה פיקס
CPU:Intel Core i7 3770k@4.2GHz Mobo:Asrock Z77 Extreme 4 RAM:2x8GB Corsair Vengeance 1600MHz GFX:Gigabyte 970GTX G1 4GB OS:Win7 Pro@Samsung 840 Evo 250GB Storage:WD1003FZEX,Samsung HD204UI,Seagate 7200.11 2GB, Hitachi Travelstar 7K1000 1TB Display:Dell U2412M Case:Corsair 540R PSU:Enermax Revolution 950W Peripherals: Logitech G930,Razer Onza,TT Meka G1,TT Black
ביקורות: nMedia HTPC 8000;Asus e35m1-m pro פרוייקט: Obelisk V2 (תודה לאלמוג על הלוגו),Overlord
raziel1981 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 25-04-13, 3:33   #24 (קישור ישיר)
IO Member

טוב ביינתיים,
אני חושב על כיוון של קירור גז מוכן למחשב עם בידוד טוב.
ולכרטיס/י מסך קירור מים.
ובעתיד לחשוב על כיוון של משהו שמקרר נוזל בטמפ' מתחת לאפס בלי צורך בבידוד ואז לשים את זה בלופ משותף עם הכרטיס/ים הגראפי/ים ועם הלוח אם ואז זה יוצא הכי שקט וקר ניראה לי.
ובתרמודינמיקה האם באמת אפשר להפוך חום למשהו אחר? (או להעביר אותו בצורה טובה יותר?)
תודה רבה על העזרה
orpaz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 25-04-13, 5:11   #25 (קישור ישיר)
Vmod Master

סמל האישי של DOCTOR ICE

כמה דברים לגבי TEC:
1. זללן חשמל לא קטן - מה שידרוש ספק כח חזק (תלוי גם בהספק של ה-TEC) ואל תשכחו שהיום גם כ. המסך הם מפלצות וואטים.

2. התמורה שתקבל היא קטנה הרבה יותר מאשר עם גז/צ'ילר.
3. הוא מתאים בעיקר לקירור של כרטיסי מסך כשהוא משולב בבלוק קירור (כמו שאמר אייל) אך לא יקרר מספיק טוב מעבד מודרני .
4. אל תחשוב אפילו על שילוב של קירור גז/צ'ילר עם TEC כי זה יפיל לך את המע' (בעיקר בגלל הספק ביחס לגודל פיזי של ה-TEC) .

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא