IOPanel

חזור   IOPanel > אוברקלוקינג וקירור > קירור מים
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

קירור מים מערכות קירור מים , רדיאטורים , משאבות , בלוקים למעבד ולכרטיסי מסך , גלריית מערכות קירור מים , תוצאות וביצועים של מערכות וחנויות מהעולם לפתרונות קירור

אוברקלוקינג וקירור : קירור מים

ייעוץ בנושא קירור מים

הי חברים! אז אתם בטח יודעים שאני פעיל כאן בעיקר בתחום קירור המים ויומני הפרוייקטים ונותן לפעמים עצות (קמצוץ לעומת ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 23-03-13, 23:30   #1 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

ברירת מחדל ייעוץ בנושא קירור מים

הי חברים!
אז אתם בטח יודעים שאני פעיל כאן בעיקר בתחום קירור המים ויומני הפרוייקטים ונותן לפעמים עצות (קמצוץ לעומת "זקני השבט") אבל שזה מגיע אל עצמי זה כבר יותר מסובך...
סופסוף נחסך מספיק כסף למערכת קירור המים שחלמתי עליה (בערך...עוד על זה בהמשך)
הבעיה: אינני ניחן במארז גדול (אהמ.... אייל, intenGer, אלי....אהמ) וברשותי הפרקטל R4 החביב.
התכנון הוא כזה: רדיאטור בודד, כנראה 360 בחזית (מודינג!) השאלה איזה, חשבתי על ה-GTS של Black ice או (אם ייכנס) GTX. או אחר מבית alphacool או aquacomputer. (איך אני מתעלם באלגנטיות מ-XSPC..)
לגבי הבלוקים, אני נורא אוהב טופים שקופים, לכן זה כמעט בלתי נמנע ללכת על EK (סופרימסי ניקל) ואם כבר הגענו עד הלום צריך גם בלוק כרטיס תואם, לא? אז EK היו נורא נחמדים וחידשו את המלאי על ה-FC-680 GTX על כל דגמיו, אבל למלאי מוגבל. את ה-CSQ אני לא אוהב לא בגלל העיצוב, איתו אני דווקא בסדר (ע"ע סופרימסי) אלא הנדסת האנוש של הבלוק שפשוט לוקה בחסר (I\O רק בצד אחד?!, צורך בלפחות שני מחברי 90 מעלות...) אם לא אשים ידיי על הבלוק הלז "אתפשר" על היטקילר, שנראה מצויין גם כן (אבל בלי טופ שקוף )
משאבה, תמיד הייתה לי החיבה ל-D5, אז נראה לי שאלך איתה, ואם כבר אמרנו D5, למה לא להוסיף לה את המוד של ביטספוור? יאללה 170$ משאבה
רגע, יש מוד של ביטספאוור? מצויין יתאים כמו כפפה למאגר שמותאם לבוא מעל.
עכשיו השאלה אם כל זה ייכנס, בלי יותר מדי בעיות?!!?
בואו נגיד שכישרון הציור שלי...לא משהו וגם בסקאטצ'אפ אני לא אמן
הקנייה מתוכננת להתבצע ככה: בלוקים, ישירות מאתר EK, צפויים לעלות בערך 220 דולר, כולל משלוח + צנרת פרימופלקס, המשלוח ממש זול.
שאר החלקים (פרט לרדיאטור) מתוכננים מsidewinder computers ממס' סיבות: א'. שמעתי מספיק זוועות מ-PPCS
ב. שמעתי יותר דברים טובים על גארי
ג. המחירים פשוט זולים יותר לדברים שאני צריך!
הרדיאטור זה קצת בעיה, אם אמצא בחנות מקומית קנדית (בשביל מה יש דודים?!) אז אקנה משם, אם לא אאלץ להזמין מ-PPCS ואולי אמצא הזמנה של מישהו "לרכב" עליה.
אז חברים, אני צריך את חוות דעתכם, עצותכם ורעיונות לשיפור שאני אוכל להזמין את החלקים כמה שיותר מהר!
אה! שכחתי, התכנון, הוא קודם להזמין את רוב החלקים פרט לפיטינגים, למקם במארז, למדוד ואז להזמין כמות מדוייקת (+-) ואולי לחסוך קצת כסף (משמעותי שמתכננים על קומפריישנים של BP) התקציב להכל לא כולל פיטינגים עומד על 550$ בערך.
תודה!
Ymac לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 23-03-13, 23:53   #2 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

כמה דברים אתה הולך לקרר? רק מעבד וכרטיס מסך?

למארז שלך אפשר להכניס רדיאטור 140x2 מקדימה ללא מודינג, ועוד 240 בחלק העליון.
אם אתה רוצה להכניס 360 מקדימה, אתה בעצם מאבד את כל המקומות ל HDDים, ל 5.25. תהיה בטוח שזה מה שאתה רוצה לעשות.

מבחינת בלוקים, זה כבר עניין אישי בכרטיסי המסך, ויותר קשר לאסטטיקה. ההבדלים ביניהם ממש מינורים מבחינת יכולת.

לא הבנתי למה אתה צריך לקנות משאבה ב 170$. יש המון סוגים ל D5. אם אתה קונה TOP ייעודי, אתה יכול לקנות את ה VPP655 שזאת המשאבה נטו, והיא תעלה לך 90$. עכשיו אתה יכול להוסיף איזה TOP שאתה רוצה. של bitspower עולה באיזור ה 50$? הנה כבר חסכת קצת.

מבחינת חנויות, ל sidewinder יש בעיות של מלאי. הם לא מחזיקים המון דברים והמבחן שלהם מדי פעם בעייתי. PPCS במשלוחים גדולים בדרך כלל מפקששים. frozencpu קצת יקרים יותר אבל מהניסיון שלי תמיד עזרו ואפילו שלחו חלקי חילוף בלי שום בעיה.

לא הבנתי איך בדיוק אתה רוצה למקם דברים במארז ללא פיטינג. זה דווקא ה א.ב. של ההזמנה. זה גם ישפיע על הצנרת שלך בשביל שתדע בדיוק איך הדברים יושבים ללא עיקומים מיותרים.
ישן 24-03-13, 0:17   #3 (קישור ישיר)
IO Pro

אני רושם ככה בקצרה כי אני ממש עסוק, בלילה אגיב יותר בהרחבה...
בכל אופן - יש לי שני דברים די דחופים להגיד..
1 - ההזמנה אצלי מPPCS הייתה מאוד גדולה בהשוואה לבערך כל הזמנה נורמלית - לא היה חסר אפילו לא רכיב אחד. אפילו השאירו את הדף שעברו איתו במחסן וסימנו V ליד כל דבר.
2 - יש לי עודפים של פיטינגים (של BP) מהפרוייקט. אתה מוזמן להשאיל את כולם + עודפי צינור שיש לי כאן בבית. תמדוד מה שתצטרך, תבדוק אילו זוויות אתה בדיוק צריך, אורכי צינור וכו' וכשתסיים מתי שתסיים (בלי לחץ) תחזיר לי.

בכל אופן, אני אפנה אלייך יותר מאוחר בפרטי לגבי הזמנה משותפת של כמה דברים - אני צריך להכניס קצת תאורה למארז.

מה שלא יהיה, אני מאוד שמח בשבילך - קל לראות כמה אתה רוצה את זה!
בהצלחה!
intenGer לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-03-13, 0:19   #4 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

יש ל-PPC וגם ל sidewinder גרסא "מקוסטמת" של ה-D5, שהיא בעצם ה-D5 ה"עירומה" + הטופ של BP + המוד קיט של BP (המאחור) שזה יוצא המשאבה+טופ+מוד קיט במחיר של כולם כולל הרכבה מראש, לא באמת אכפת לי להרכיב, אבל זה חוסך.
אי אפשר להזמין מ-SW? אם לא זו בעיה...
ראיתי באתר של NCIX יש הנחה 10$ על הסופרימסי, יוצא 65$ (אז הנה חסכתי גם 10$ וגם משלוח) ואת הבלוק לכרטיס אזמין ישירות מ-EK. (ייצא 130 דולר כולל משלוח)
לגבי הרדיאטורים, אני עוד לא בטוח, בגלל זה אני מתייעץ. הבנתי שלשים בגג של ה-R4 זה מאוד צפוף וממש נוגע בלוח, בנוסף מקדימה ה"הצבה" (mounting) היא מפלסטיק ואני לא ממש בטוח..
בנוסף ששני רדיאטורים עולים יותר (60+80 לעומת 70 ל-360 בודד) ויותר מסבכים את הצנרת ומוסיפים פיטינגים (ומחסירים $$) אבל אני אחשוב על זה.
כמה צריך כדי לקרר כרטיס + מעבד שניהם ב-OC "מתקדם" (לא אקסטרים, אבל גם לא חובבני) ולשמור על שקט, שכחתי לציין, מאווררים יהיו NF-F12 שפשוט רכשתי לי שניים שלשום והתאהבתי
ישן 24-03-13, 0:23   #5 (קישור ישיר)
IO Addict

באמת? נקוטה ? למה???
דבר עם עדי - יש לו בטח כמה רעיונות ספר בישבילו שיכול לחלוק איתך.
amadey לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-03-13, 0:36   #6 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

ציטוט:
פורסם במקור על ידי amadey צפה בהודעה
באמת? נקוטה ? למה???
דבר עם עדי - יש לו בטח כמה רעיונות ספר בישבילו שיכול לחלוק איתך.
נראה לך שעוד לא דיברתי איתו?!
אני לא יודע אם הוא יגיב פה או לא, אבל אני מדבר איתו בהודעות
נוקטואה בגלל שהם פשוט טובים, (screw aesthetics, go silence!) ויש לי כבר שניים אז..למה לא?
ציטוט:
פורסם במקור על ידי intenGer צפה בהודעה
אני רושם ככה בקצרה כי אני ממש עסוק, בלילה אגיב יותר בהרחבה...
בכל אופן - יש לי שני דברים די דחופים להגיד..
1 - ההזמנה אצלי מPPCS הייתה מאוד גדולה בהשוואה לבערך כל הזמנה נורמלית - לא היה חסר אפילו לא רכיב אחד. אפילו השאירו את הדף שעברו איתו במחסן וסימנו V ליד כל דבר.
2 - יש לי עודפים של פיטינגים (של BP) מהפרוייקט. אתה מוזמן להשאיל את כולם + עודפי צינור שיש לי כאן בבית. תמדוד מה שתצטרך, תבדוק אילו זוויות אתה בדיוק צריך, אורכי צינור וכו' וכשתסיים מתי שתסיים (בלי לחץ) תחזיר לי.

בכל אופן, אני אפנה אלייך יותר מאוחר בפרטי לגבי הזמנה משותפת של כמה דברים - אני צריך להכניס קצת תאורה למארז.

מה שלא יהיה, אני מאוד שמח בשבילך - קל לראות כמה אתה רוצה את זה!
בהצלחה!
תודה על העצות, אני מנסה לעבוד כמה שיותר לאט, בלי לחץ. בגלל שאני מתכנן לחלק את ההזמנות בין הרבה חנויות.
עדי, מוסר שסדרת AX של XSPC מאוד מוצלחת, יש למישהו עוד חוות דעת?
שאני חושב על זה עכשיו, אני עוד צריך למצוא דרך לחתוך חלון, אחרי שג'טלייזר הודיעו לי שהם כבר לא חותכים במים ולא יחתכו בלייזר מוצר מוגמר (עם צבע וכו', רק מתכת)
וגם, כדאי שאמהר עם הבלוק לכרטיס, לא נשאר הרבה ממנו וזה דגם מבוקש, יכול להיות מאוד שאזמין אותו כבר השבוע..
אני חושב שצנרת גם אזמין עכשיו, (תודה intenGer על ההצעה הנדיבה) כדי באמת לבדוק אפשרויות וזויות.
קישור פירסומי
ישן 24-03-13, 0:43   #7 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של adi518

איך תשלב בין הבלוק סופרמיסי לבלוק של הכרטיס מסך? זה לא יראה טוב. עדיף לך לקחת בלוק ששונה לגמרי בעיצוב, כמו רייסטורם או הבלוק ששמתי לאחרונה באשכול הפרויקט.
ישן 24-03-13, 0:53   #8 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

תגדיר "שילוב", הם אמנם בעלי אותו "קו מחשבה" אבל הסופרימסי מגיע בעיצוב CSQ וה-FC680 לא, אפשר ליצור בידול באמצעות משחק תאורה (טופים שקופים! ) נגיד לבן במעבד ואדום בכ.המסך או להפך.
אני לא אוהב כ"כ את העיצוב של הרייסטורם, לא יודע למה, פשוט המסגרת שנפרת ועשויה מגוש פלקסי וטופ אצטל על בסיס נחושת.. לא יודע.
זה יכול לצאת זול יותר! אבל לא בטוח.
קודם צריך להתגבר על המכשולים המעשיים, אח"כ על האסתטיים
ד"א לילה טוב, אני הולך לישון (ילד קטן שכמותי) בבוקר אני אקרא את התגובות (זה יהיה מביך אם לא יהיו...)

נערך לאחרונה על ידי Ymac, 24-03-13 בשעה 1:00.
ישן 24-03-13, 1:19   #9 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של adi518

יש בלוקים אחרים לא פחות טובים. השילוב לא ייצא מוצלח לדעתי.
ישן 24-03-13, 3:34   #10 (קישור ישיר)
IO Pro

אם צנרת אתה מתכנן להזמין מעכשיו, אתה עדיין מוזמן לקחת את הפיטינגים ע"מ לדעת מה להזמין.
אין לי בעיה אפילו לעבור אצלך לתת לך את זה.
ישן 24-03-13, 8:26   #11 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

^ תודה, אני אקח זאת בחשבון
עדי, אתה מתכוון שזה לא ייראה טוב בגלל ששניהם פלקסי? בבניות אחרות זה נראה טוב, וגם אצלך יש את ה-LTX עם אותו הבלוק לכרטיס אז זה די דומה.
אם אתה מוכן קצת לפרט, זה יהיה טוב (בכל זאת, פעם ראשונה שלי)
לקחת בלוק אצטל או נחושת יעשה את ההבדל?
אני פשוט נורא אוהב את העיצוב של הבלוק לכרטיס...
אבל אולי היטקילר, ואז יש באקפלייט תואמת
intenGer, איך האיכות של הרדיאטור XSPC לעומת האלפאקול?
עכשיו יש כמה התלבטויות, XSPC AX (רק כפולות של 120 מ"מ), אלפאקול XT45 או UT30 או בחזרה לבלאק אייס, GTS (כל הגדלים)

נערך לאחרונה על ידי Ymac, 24-03-13 בשעה 9:18.
ישן 24-03-13, 13:21   #12 (קישור ישיר)
IO Pro

האיכות די דומה למען האמת.
הבדלים מינוריים - לאלפאקול יש 7 (!) פתחים (גילוי נאות - בהתליך הבדיקה, מרוב שאני חכם הייתי בטוח שיש לו רק 6 פתחים. כמעט קיבלתי התקף לב שבשנייה כל רצפת החדר שלי הייתה מוצפת במים. כמובן שכמעט יריתי לעצמי בראש כשגיליתי עד כמה אני אהבל)! לי אישית זה היה חשוב בשביל מקום לניקוז וכו', קח בחשבון.
הבדל שני זה החומר שממנו עשויה המסגרת - המסגרת של הXSPC עשויה מחומר מעט פחי יותר (מזה שכשאתה נוקש עליו יש רעש מוכר כזה, נו... אתה יודע - פחי. בכ"א, לא משהו משמעותי), אבל שוב (!), שניהם הרגישו לי מאוד מאוד איכותיים ביד. לא רואה טעם להוציא על אחד מהם יותר אלא אם יש לך שימוש בפתחים הנוספים.

בשניהם מעבר האוויר חלק (לא קשה להרגיש את זה עם היד). אני די בטוח שגם הסינקים עשויים מאותו החומר.

אני מרגיש פדופילי לחזור על זה כבר כמה פעמים, אבל שוב, היות ואני יודע שאנחנו גרים באותה העיר - אתה מוזמן לקפוץ להתרשם מאיכות החומרים.

נערך לאחרונה על ידי intenGer, 24-03-13 בשעה 13:47.
ישן 24-03-13, 13:59   #13 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

חחחחחחחח
אם אני הולך על ה-ax שלהם, אז הוא עשוי מאלומיניום מוברש, ככה שהרגשת הפחיות כנראה לא תהיה פה.
כנראה שבשביל הקדמי אקח אלפאקול, גם בגלל אפשרויות הניקוז וגם בגלל שיש יותר מבחר דגמים (ל-AX יש רק דגמי 120) והם חברה שאני סומך עליה בהתחשב בביקורות.
כנראה שהיום אזמין את הבלוק לכרטיס מהאתר של EK
רגע, מישהו יודע ממה עשויה הליבה של xspc? פליז, אלומיניום או נחושת? כי אם אלומיניום עלולה להיווצר קורוזיה בגלל שאלפקול זה נחושת.

נערך לאחרונה על ידי Ymac, 24-03-13 בשעה 14:04.
ישן 24-03-13, 23:14   #14 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

טוב, אני רוצה להזמין את הבלוק, יש "OK"?
intenGer , amadey אייל?
אני יודע שאני לפעמים קצת חופר...אבל אתם יודעים.. פעם ראשונה..
ישן 24-03-13, 23:45   #15 (קישור ישיר)
IO Addict

יש לך בלוק תואם למעבד? שישתלב יחד עם הבלוק לכרטיס?
אייל בתגובה שלו כתב שהבלוקים לכרטיסי מסך נותנים את אותם הביצועים +_ ושזה יותר טעם אישי.

ואם זו מהדורה מוגבלת - עדיף שזמין את הבלוק לכרטיס עכשיו.

אגב - תשקיע גם ב backplate כי תכלס זה משרואים ...
amadey לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא