IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > אחסון
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אחסון דיסק קשיח , דיסק און קי , כונני SSD , דיסקים קשיחים חיצוניים , אמצעי אחסון מתקדמים , פתרונות NAS , RAID ותמיכה טכנית.

חומרה : אחסון

הכנה לרכישת כונן קשיח חדש

לאחרונה קיבלתי מספר פעמים הודעת וינדואס על כך שאותרה בעיה בכונן הקשיח והמלצה לגבות ולבדוק אם יש צורך להחליפו. לא ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 03-04-13, 23:18   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל הכנה לרכישת כונן קשיח חדש

לאחרונה קיבלתי מספר פעמים הודעת וינדואס על כך שאותרה בעיה בכונן הקשיח והמלצה לגבות ולבדוק אם יש צורך להחליפו.
לא יודע אם זה קשור, אבל שמתי לב שזה הגיע בדרך כלל כשחזרתי ממצב hibernate.
אני בודק מדי פעם טמפרטורות ולא ראיתי בעיה בזה.
גיבתי כל מה נשדרש (אימייג' ל-סי, דיסק ריפייר ודברים מ-די) אבל אני מכין את עצמי לאפשרות של צורך בהחלפת כונן.(הכונן כיום הוא 1 טרה של סמסונג בן 3 שנים וחודשיים... ).

השאלות שלי הן: האם כדאי לשים כבר ssd למע' ההפעלה והתוכנות, מה שקיים היום אצלי במחיצת -סי ( דבר שתכננתי לעשות בשלב מסוים) ובנוסף כונן רגיל לאחסון? (יש לי גם שני כוננים חיצוניים, אבל אני מאחסן לא מעט).
אילו נפחים הייתם ממליצים לכל אחד מהם? (המחיצה של- סי היום אצלי קרוב ל-200 גיגה ומלאה בכ- 115 ואולי זה יגדל (משחקים בנפחים גבוהים).
ראיתי שבכונן פנימי רגיל הפרש המחיר בין 1 ל-2 טרה לא משמעותי.
כמו כן ראיתי דגמים של usb3 (הלוח שלי תומך) וסאטה 6 (לא יודע אם נתמך אצלי).מה נותן כל אחד מהם ומה מומלץ?
תודה.
rock לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-04-13, 23:30   #2 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

אין קשר בין תקינות הכונן הקשיח למצב שלו, כחלק נייד יכולים להיות לו לא מעט בעיות אחרות, הוא
מזהה אותם על ידי הפעלת ה SMART בביוס, כמו כן תוכל להוריד כלי דיאגנוסטיקה מהאתר של יצרנית הקשיח.

בקשר ל SSD - לגמרי, זה "ה" מקום לשים SSD למערכת ההפעלה, ה SSD מהיר ובעל זמן גישה נמוך משמעותית מדיסק מכאני.

בקשר למשחקים - אין הרבה הבדל עם או בלי SSD למעט זמן הטעינה של המשחק.
תתקין את מערכת ההפעלה על C עם כל התוכנות - את המשחקים תתקין על הכונן מכאני, אני עשיתי מחיצה נוספת של 400 גיגה למשחקים שלא יושבים על ה SSD שלי.

בקשר ללוח - הוא תומך בכל התקנים האחרונים, אין לך בעיה - הכל יעבוד כמו שצריך.
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-04-13, 23:51   #3 (קישור ישיר)
IO Member

בנוגע לדיאגנוסטיקה, נכנסים לאתר היצרן ומוצאים את זה שם?
זה כלי שאמור להצביע לי אם יש בעיה ומהי בדיוק?
קראתי באתר שמציע את הכלי הזה משהו קצת מפחיד:
It is strongly recommended to back up the user's significant data in advance because Hutil has a Write operation that can erase it.
כמו כן קראתי בהקשר הזה כי זה נעשה דרך הביוס ובשל כך נדרש דיסק חיצוני לבצע boot . אמנם יש לי דיסק repair, אבל זה נשמע לי קצת משהו שעם הידע שלי אני עלול להסתבך.
ה- smart בביוס זה משהו שאני צירך להפעיל?

לגבי ה- ssd , ראיתי שכיום מתוך 85 הגיגה התפוסים אצלי בכונן -סי רק כ- 30 גיגה זה המשחקים, מע' הפעלה כ- 18 גיגה והשאר כנראה תוכנות.(שנשמע לי גם קצת יותר ממה שחשבתי).
איזה נפח היית ממליץ למציאות הזו ובהנחה שתמיד מתווספות תוכנות? לדעתי לא פחות מ- 120 ובהתאם להפרש המחיר אולי גם 240?

מה הסיבה שהתקנת את המשחקים במחיצה נפרדת?
בשעתו אגב, כשהמשחקים ישבו אצלי על כונן -די, הייתה לי בעיה לעשות אימייג' ל- סי, כי המחשב כנראה זיהה שיש תוכנות גם בכונן -די ולא ידע להפריד ביניהם.

במוגע לתמיכה בסאטה 6, איזה שיפור זה נותן בכלל ?

נערך לאחרונה על ידי rock, 04-04-13 בשעה 0:01.
rock לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא