IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

התחלתי פרויקט חדש בקשר לאופני הרים ממונעים, עזרה חברים.

יש ברשותי אופני הרים שטח בעל 24 הילוכים, גלגלים עבים ו2 בולמי זעזועים כולל מעצורי דיסק. האופניים עצמם אחרי תאונה, ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 20-05-13, 21:06   #1 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

ברירת מחדל התחלתי פרויקט חדש בקשר לאופני הרים ממונעים, עזרה חברים.

יש ברשותי אופני הרים שטח בעל 24 הילוכים, גלגלים עבים ו2 בולמי זעזועים כולל מעצורי דיסק.

האופניים עצמם אחרי תאונה, ורק אחרי הפרויקט אפשר יהיה לעלות איתם לכביש, בעיה בגלגל האחורי.

בAMAZON מצאתי את הקיט הבא שכולל מנוע 80CC ומד מהירות שיהפוך למד RPM, בכללי יוצא לי כ750 שקל ללא משלוח וכ800 שקל כולל משלוח.
PK80 - 80cc 2-Cycle Bike Engine Motor Kit with Angle Fire Slant Head for High Performance Bicycle : Amazon.com : Automotive

אל הקיט יצטרף הספידומטר הדיגיטלי הבא שיאבחן (מהירות, לחץ מנוע, ועוד הרבה), בכללי יוצא ממש זול וכולל תאורה למצב לילה.
Koolertron 2012 New LCD Bicycle Bike Computer Odometer Speedometer Fuctions Light : Amazon.com : Sports & Outdoors

מבחינת הגלגלים, מתכנן להביא 4 גלגלים כאלו ושיהיה לי ספאר של 2 נוספים, נראה לי הכי מתאים לפרויקט שלי.
Amazon.com: Schwinn Cruiser Bike Tire with Kevlar (Black, 26 x 2.12-Inch): Sports & Outdoors

או 4 גלגלים כאלו, עדיין לא החלטתי סופית מה צריך ומה לא.
Amazon.com: Schwinn Street/Knobby Bike Tire with Kevlar (Black, 26 x 1.95-Inch): Sports & Outdoors

מבחינת הבנייה עצמה יקח קצת זמן עד שהכל יגיע לארץ ועד שהתחיל לבנות, מבחינת הדיון זה נטו עזרה בנושא.

זאת הבנייה הראשונה שלי לאופניים ממונעים, מה אתם ממליצים לבדוק ואיפה ? האם יש חנויות זולות בארץ לצמיגים למשל שזולות שאתם מכירים ?

לגבי קיט המנוע לא לשכנע אותי לקחת פחות, חושב על הקיט בעל המנוע 125CC במקביל, יש הבדל בגודל אבל אני יכול לרתח הכל, כמו גם ברצוני לעשות עוד מודינג כדי להפוך אותו רשמית לאופנוע.

התכנון הוא כזה, להוריד את ההילוכים לצמיתות, אולי להחליף לבולמי דיסק הידראוליים ואולי לקחת דיסקים מקצועיים יותר, להחליף את המושב במושב גדול ונוח לנסיעה ממושכת, וכמובן יותר אלקטרוניקה.

מישהו כאן כבר בנה אופניים כאלו ויכול לתת טיפים ?
ישן 20-05-13, 23:38   #2 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של arkadur

הילוכים אתה חייב אחרת תתקע ללא מומנט או ללא מהירות
בנוגע לצמיגים תלוי מה אתה מחפש
אם מדובר בנסיעה על כביש, צמיגי כביש מיצרנית טובה ומוכרת יעשו את העבודה
רוצה להתפרע ממש? חפש משהו בדמות המקסיס הוקוורם, הם מטורפים, יקרים ואוחזים בצורה מדהימה

בנוגע לברקסים, לפני המעבר להידראוליים, שנוחים פחות לאחזקה וטיפול, אם התקציב לוחץ שדרג פשוט את הדיסק ל8 אינצ וקליפר מבית טוב דוגמת הייז או מגורה
יש לך כסף מיותר ? לך עד הסוף ושדרג להידראוליים
כמובן שאם זה ייסע מהר אתה צריך לכייל את השלדה בהתאם
מדובר בזנב קשיח או שיכוך מלא?

קח בחשבון שהשחיקה של המיסבים ושאר גלגלי השיניים תהיה מהירה יותר, אז
לפתוח עיניים מידי פעם או לשדרג למשהו מסיבי יותר

בהצלחה

EVGA SR-2 , 2X Intel Xeon 5620, 12X2GB Corsair Domminator 1600 MHZ CL7
3X GTX580,Corsair AX1200, Lian Li PC-Z70, LSI 9220-8I SAS Controller
Dell U2311H X3, Liliput 669GL 7" touchscreen
קרדיט לאלמוג על החתימה

arkadur לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-05-13, 0:07   #3 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

תודה על התגובה.

על איזה הילוכים אתה ממליץ ?, לפי דעתי המנוע בעל 2 הילוכים בלבד, בעוד שידית הגז נראה לי עושה הכל על הילוך 1.

בנוסף דיי השתכנתי שאין לי צורך במנוע 125CC ואני יקח את ה80CC שאמור להספיק בהחלט, אגב האם אתה ממליץ להחליף אגזוז, הוא נראה לי קצת קטן ?

האופניים יהיו +- לנסיעות לעבודה (שמירה) וקניות, לא צריך משהו מעבר, ואולי גם נסיעות לים.

בנוסף השלדה של האופנים מחוזקת שטח, ואני רוצה לנטו כביש, איזה נפח מיכל דלק אתה ממליץ ?

נראה לי במעצורים אני יסתפק בדיסקים משודרגים, אין כל כך הרבה תקציב, עד 2000 שקל גג.

כרגע המחיר עומד על כ1500 שקל, האם מישהו יכול להמליץ על משהו מAMAZON ?

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא