IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > אחסון
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אחסון דיסק קשיח , דיסק און קי , כונני SSD , דיסקים קשיחים חיצוניים , אמצעי אחסון מתקדמים , פתרונות NAS , RAID ותמיכה טכנית.

חומרה : אחסון

האם יש מעלה בשני דיסקים קשיחים על פני אחד עם נפח כפול ?

אני עומד לרכוש מחשב עבור ביצועים של גרפיקה ועריכת וידאו. לצורך זה אני זקוק להרבה מקום אחסון, וחושב על 2 ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 04-07-13, 16:05   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

שאלה האם יש מעלה בשני דיסקים קשיחים על פני אחד עם נפח כפול ?

אני עומד לרכוש מחשב עבור ביצועים של גרפיקה ועריכת וידאו. לצורך זה אני זקוק להרבה מקום אחסון, וחושב על 2 טרה.
חבר אמר לי שעדיף לקנות שני דיסקים של טרבייט כל אחד, ולפני התקנת הווינדוס להגדיר אותם כדיסק אחד. זאת עדיף על דיסק אחד של שני טרבייט. הסיבה, הוא אמר שכאשר שני דיסקים עובדים ביחד זה הרבה יותר מהר.
מעניין אותי אם למישהו יש לו מה לומר בנושא, בעד או נגד. ההבדל הוא סה"כ כלכלי היות ויותר יקר שני דיסקים של טרה מאחד של שני טרה.
תודה רבה לכולם.
מיטשי לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-07-13, 16:11   #2 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

2 דיסקים עובדים יותר מהר רק כאשר עם בRAID0 כאשר מוגדרים לעבוד כזוג, החיסרון זה שאם אין לך מקום גיבוי לכל המידע שעליהם זו בעיה, גם המהירות היא רק בתעבורה ולא בזמן גישה בניגוד לכונן SSD.
מה שהכי מומלץ ממה שאני מבין בשבילך זה שתרכוש כונן SSD באזור ה100$, למשל הדגם הזה, לווינדוס וכונן של 2טרה רצוי WD RED לשאר השימושים.
ישן 04-07-13, 16:14   #3 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

הוא מתכוון ל raid 0 בין שני הדיסקים.
raid 0 אומר לקחת שני דיסקים, ולחלק ביניהם את המידע, כאשר חצי פה וחצי פה.
היתרון בזה הוא שהכל ירוץ יותר מהר מאשר דיסק אחד. כי שני הדיסקים כותבים חצי מהמידע, אז תיאורתית אתה מקבל פי 2 מהירות.
החיסרון הוא שרידות. אם המחשב למשל נכבה באמצע כתיבה לדיסקים, אתה עשוי להגיע למצב שמבחינת המחשב ה raid לא תקין, ואז אתה לא יכול לגשת למידע באף אחד מהדיסקים, וכל מה שיש עליהם הלך לאיבוד.

בשביל מחשב שישמש אותך לעבודה, שני דיסקים ב raid 0 זה סיכון גדול.

היום בשביל לקבל ביצועים, מה שעושים זה קונים שני דיסקים, אחד SSD למערכת ההפעלה ושישמש בתור דיסק ה cache של התוכנה, והשני הוא HDD רגיל לאחסון המידע. זה הפתרון הנכון לביצועים וללא החסרונות של raid 0.
ישן 04-07-13, 18:22   #4 (קישור ישיר)
IO Rookie

תודה רבה, אני מבין שהמומלץ ביותר זה לרכוש כונן SSD, עליו להתקין את הווינדוס ואת כל התוכנות, ודיסק קשיח רגיל אשר בו אשמור את כל החומר שלי. אם לא הבנתי נכון, נא תתקנו אותי.

מעניין אותי לדעת, אם מאחדים שני דיסקים בשיטה הנ"ל [0 RAID] זה אומר שלא ניתן לחלק שוב לשני כוננים וירטואלים [שיהיה C להתקנות וD לחומר DATA]? או שזה לא סתירה?

תודה רבה
ישן 04-07-13, 18:28   #5 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

1. הבנת נכון בקשר ל SSD.

2. אין קשר. כשאתה מגדיר raid 0 אתה בעצם יוצר משני דיסקים אחד גדול. לאחר מכן אתה יכול לחלק אותו איך שבא לך תחת windows ברמה הלוגית.
ישן 09-07-13, 11:36   #6 (קישור ישיר)
IO Rookie

החבר שהמליץ לי על שני דיסקים קשיחים [0 RAID] אמר לי שנכון שדיסק SSD הוא מאוד מהיר בהפעלת המחשב והתוכנות. אמנם כאשר מדובר על עבודה בעריכת וידאו, ופעולות רינדור, כל עוד חומר העבודה נמצא בדיסק הקשיח הרגיל הרינדור יתבצע באיטיות, לכן הוא ממליץ על שני דיסקים עם 0 RAID.
אשמח אם למישהו יש מה לומר בנושא.
תודה רבה
קישור פירסומי
ישן 09-07-13, 12:15   #7 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

מן הסתם מה שלא יהיה על הSSD יעבוד רגיל (במהירות של כונן HDD יחיד)
ולכן ההמלצה היא לא כונן לOS בלבד (64GB +-) אלא כוננים גדולים יותר שיספיקו גם לתוכנות חשובות (128-256GB+-), ביחוד לאור העובדה שהם מהירים יותר מה64 ועם המחירים של היום זה כבר לא מטורף כמו בעבר.

* רינדור ברוב המקרים שאני מכיר בכל מקרה קשור יותר לCPU שלך מאשר לHDD/SSD...
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-07-13, 12:15   #8 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

אמור לחבר שלך שהוא צודק, אבל (וסליחה על הביטוי) הוא דביל.
1. שמירת מידע על raid 0 עם 0% שרידות במקרה של תקלה, זה הדבר הכי טפשי ששמעתי. בייחוד למי שחשוב המידע.
2. כל התוכנות היום משתמשות ב cache (בייחוד אם אתה משתמש בתוכנות של adobe), אשר ניתן להגדיר איפה הוא ירוץ, מה שזה אומר שבזמן היצירה / עריכה / עדכון של הקובץ אין כמעט שימוש ב HDD אלא ב SSD.
3. אתה יכול להעתיק את הקובץ ל SSD, לערוך אותו ולבצע את כל הפעולות שם, ואז להעביר אותו ל HDD בסיום הפעילות. זה גם מה שלא מעט תוכנות עושות היום בעצמן. זה עושה את העבודה פי כמה וכמה מהירה יותר.
4. זמן הגישה ב raid 0 עולה משמעותית לעומת HDD לבדו (כמעט פי 3 מדי פעם), כך שאם אתה עובד על הדיסק, לגשת לפריים אחד ואז לקפוץ לאחר ואז לעוד אחד בשביל לחפש נקודה מסויימת, יקח לך יותר זמן עם raid 0.

בסופו של דבר raid 0 זה כל החסרונות ומעט יתרונות. זה טוב אם אין לך SSDים בכלל ואתה לא מעוניין גם לקנות אחד.
אפילו SSD קטן כ cache ו HDD גדול במקום SSD ו HDD נפרדים יהיה עדיף על raid 0 במצב הנוכחי היום.

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא