IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > כרטיסי מסך
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

כרטיסי מסך פורום בנושא כרטיסי מסך , מנהלי התקנים , תמיכה טכנית , בעיות בתצוגה ובמשחקים , מערכי CF ו SLI וייעוץ לפני קניה

חומרה : כרטיסי מסך

crossfire מה לעזאזל קורה שם?

לגבי התופעה האחרונה, לי יש מערך של "24 3 מסכים של דל. היתה חוסר התאמה בין שני מסכים שהיו 2407 ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 08-10-13, 15:44   #16 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של LT Mor

לגבי התופעה האחרונה, לי יש מערך של "24 3 מסכים של דל.
היתה חוסר התאמה בין שני מסכים שהיו 2407 לעומת השלישי שהיה 2408.
בסופו של דבר החלפתי את המסך השלישי עם מישהו כאן בפורום 2408-> 2407 ועכשיו הכול בסדר.

וגם אני לא ממליץ לעבור את גבול 2 הכרטיסים, לא שווה את המאמץ האנרגיה וחוסר היציבות שיגיעו בהמשך ...
LT Mor לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-10-13, 17:57   #17 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

חששתי שזה יהיה הפתרון בסופו של דבר עם המסכים...
אבל נראה לי שאני אמשיך לחיות עם זה, עד שהם יוחלפו במסך 4K (או משהו).

לגבי הכרטיסים, אני מבין שיש עדיפות כללית לשני כרטיסים ולא יותר, ולכן אני אחדד את השאלה או הטרמינולוגיה - אנחנו מדברים על כרטיסים או ליבות?

7990 + 7970 = 2 כרטיסים, אבל שלוש ליבות
והאם זה יתן תוצאות טובות יותר מאשר
שני כרטיסי 7970 6GB ?

והאם המלוכה הבלתי מעורערת תלך לשני טיטאנים?
ete לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-10-13, 8:21   #18 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ete צפה בהודעה
אני חושב שרק בהודעה הזו הבנתי את הכוונה שלך לכך שהזכרון הוא פר ליבה ואינו "מצטבר".
מה שלגמרי מסביר למה בחלק מהבדיקות שלי קיבלתי תוצאות טובות יותר ל7970 עם ה-6G

עכשיו, כשלפחות נראה לי שאני מבין, מספר שאלות פרגמטיות:

מההערה על הטיטאנים אני מבין שאתה חובב NV, או שהם פשוט באמת חזקים יותר?
הX9 290 אמורים לצאת כבר החודש, לא כך?
בכמה אפשר למכור את הכרטיסים שלי כמשומשים עם מעט מאוד ק"מ?
הבנתי את החשיבות המינורית (יחסית כמובן) של מהירות הזכרון, אבל מה חשיבות הCL (אם אני מבין נכון הכוונה היא לתזמון שלהם?).

תודה RZR (עוזי? אם כן אז תודה עווי
טיטאן,GTX780 וGTX770 חזקים יותר מ7970, בלי קשר לאיזו חברה אתה מעדיף.
מבין השלושה רק לטיטאן יש כמות זיכרון מתאימה לרז' כאלה.

ה290X אמור לצאת החודש אבל בזמן הקרוב יהיה רק עם 4GB, זה לא נוראי אבל יגביל מעט פה ושם, צפוי להיות בין הGTX780 לטיטאן ביצועים.

CL נמוך תורם לביצועים כמו תדר, זו אחת הסיבות שתדר גבוהה לא נותן שיפור משמעותי יותר בביצועים... לרוב זיכרון כזה יבוא עם CL גבוהה מאוד.

RTR, אין קשר לשם שהוא עידן אגב.

ציטוט:
שני טיטאנים יעשו עבודה יתר טובה משני 7970 6GB?, ואם כן, מה לגבי שלושה?

השאיפה הכללית - BF4 עם הגדרות על ULTRA וכל הפילטרים ושאר הירקות...
טיטאן אחד עולה כמו שלוש 280X (שזה השם החדש של ה7970 בגרסת ה 1GHZ) ככה שכדאי שהוא ייתן יותר...
בפועל שני טיטאנים יתנו FPS מינימלי עדיף על שלוש 7970 ברוב המקרים, FPS ממוצע זה תלוי במשחק דיי 50/50, FPS מקסימלי לרוב יהיה עדיף על שלוש 7970 בפיקים שה CF עובד כמו שצריך עם 3 כרטיסים.

BF4 ברז' כזו על אולטרה זה לא מעט, סביר מאוד שיעבור 4GB, ושבאמת יהיה שחיק על משהו בסיגנון של שלוש טיטאנים, יכול להיות ששלוש 7970 עדיין יספיקו אבל אני לא הייתי חותם על זה לא כרגע, צריך לראות יותר מבחני ביצועים.

ציטוט:
חששתי שזה יהיה הפתרון בסופו של דבר עם המסכים...
אבל נראה לי שאני אמשיך לחיות עם זה, עד שהם יוחלפו במסך 4K (או משהו).

לגבי הכרטיסים, אני מבין שיש עדיפות כללית לשני כרטיסים ולא יותר, ולכן אני אחדד את השאלה או הטרמינולוגיה - אנחנו מדברים על כרטיסים או ליבות?

7990 + 7970 = 2 כרטיסים, אבל שלוש ליבות
והאם זה יתן תוצאות טובות יותר מאשר
שני כרטיסי 7970 6GB ?

והאם המלוכה הבלתי מעורערת תלך לשני טיטאנים?
ליבות, אין שוני בין שתי ליבות על שני כרטיסים או שתי ליבות על כרטיס אחד, פשוט רגילים לכתוב "כרטיסים" וזה ממשיך גם לפה למרות שזה פחות נכון, אני בטוח שגם אני נופל בזה פה ושם.

שני 7970 6GB מול 7990+ 7970 זה לא יהיה ניצחון נקי לאף צד.
המערך עם 6GB בייחוד ברז' כמו שלך יהיה יציב יותר מבחינת FPS.
במערך עם ה 3GB ושלוש ליבות השינויי FPS יהיו קיצוניים יותר למשל אם יש צריכה של יותר מ3GB ויש פנייה לRAM ה FPS ייפול חזק, שניה אחרי זה שהזיכרון יטען תהיה שוב קפיצה ב FPS, אותו דבר יכול לקרות ברמת הדריבר שהוא צריך לחלק עבודה ל3 כרטיסים במקום שניים זה יכול לגרום ליותר בעיות ומשם לדרופים ב FPS.

לעומת כל דבר אחר שהוזכר עד כה שני טיטאנים יהיו הכי יציבים עם ביצועים גבוהים יחסית, אם שניים יספיקו להחזיק BF4 על אולטרה ברז' כמו שלך ? לא יודע כרגע אבל אני הייתי מהמר שגם אם כן זה יהיה דיי גבולי.

אם יש סבלנות אז אולי אחת החברות תוציא GTX780 עם 6GB זיכרון, זה יהיה חזק כמעט כמו טיטאן
גם ברז' כמו שלך וזול יותר (וזו בדיוק הסיבה שכנראה לא יוצא אחד כזה בינתיים)

290X חזק ברמת הכוח עיבוד אבל כרגע רק עם 4GB, ממש לא נורא אבל דע מראש שזה לא תמיד יספיק.
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-10-13, 8:29   #19 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

אני הייתי מחכה ליציאת ה-R9 290X, המחיר הצפוי שלו הוא 600 דולר (בערך, יש שמועות גם על 700) אם הוא חזק כמעט כמו הטיטאן, כנראה NVIDIA יורידו את הטיטאן למחיר תחרותי (הם לא יפסידו עליו, אל דאגה) ואולי ישחררו "טיטאן אולטרה" שיחליף את הטיטאן בקטגוריית הפרימיום.

ואז, שהטיטאן זול יחסית, תוכל לקנות זוג או שלישייה בפחות נזק כלכלי.

Intel i5 2500K @ 4.9GHz | MSI Big Bang Z77 MPOWER | Crucial Blallistix Tactical Tracer 8GB 1600MHz CL8 | Fractal Design Define R4 | EVGA GeForce GTX 780 | Samsung 840 EVO 250GB | Custom WC Loop| Seagate Barracuda 3TB
Ymac לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-10-13, 17:15   #20 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Panta

[quote=ete;652751]אני מבסוט!

כבר הרבה זמן לא נתקלתי בפורום בו היה אפשר לדבר עם אנשים שאשכרה יש הגיון במה שהם כותבים, שלא לדבר על ממש מבינים משהו מהחיים שלהם.

חח איפה הייתה עד היום?
בפורום ילדודס של FXP

יש פה אנשים שמאאאד מעמיקים בתחום..

Lian Li PC-7FW |Intel DX58SO | CPU: i7 920 @ Stock Uv | CM V8 (NB3 120mm) | LG24 W2442PA | Sapphire 7970 OC Dual-X @ Stock Uv | 6GB G Skill @ 7 7 7 15 | Corsair HX750i | Fans: front top 2x 140mm, bottom front 140mm, roof 140mm, Direct on HDD 140mm | Storage: 1T HDD | Date: March 2009 ye olde machine but still kicking ass
Panta לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-10-13, 17:33   #21 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

קריצה X16 ושאר ירקות

אוקי, אז עכשיו... ככה:

כבר בתשובות הראשונות לפוסט המקורי, היה ברור שיש צורך בהחלפת הלוח והמעבד.

בהתחשב באופי העבודה שלי (שכולל עריכת וידאו ותמונות, בין היתר), אני אדלג על הHASWELL שנחשב ל"דור רביעי" ואלך לסוקט 2011 עם אחד ממעבדי ה"איבי ברידג' E" עם 6 הליבות החדשים (כי אין לי כח לחכות ל"HW-E" שאני יודע שאמורים לצאת (אבל מי יודע מתי, למרות שבטח הם יהיו עם DDR4). אם אני זוכר נכון, זה אמור להיות רק מתישו ב2014, וזה בניגוד גמור לBF4, שלפחות בגרסת בטא שלו - כבר כאן.
המועמד יהיה ככל הנראה 4930K

והנה לנו סדרה חדשה של שאלות במסגרת תוכניתנו "הכה את המומחה" (אני פה במחוות קידה לעידן (שאת השם שלו אני כבר זוכר), וכמובן לשאר המגיבים - לומד מכם מלא!)

אסוס הוציאה לאחרונה מספר לוחות בסוקט המדובר ש"מותאמים" למעבדי איבי-E החדשים. כמובן שאפשר לשים כל מעבד "חדש" כזה על כל לוח מיושן בסוקט המדובר, אבל האם באמת יש יתרון להתעקש על לוח חדש שיצא אחרי השקת הסדרה המדוברת של המעבדים? או שאולי עדכון ביוס יישר קו בין הליין החדש לישן בכל מקרה? כך למשל יש את הP9X79-DELUX הישן יותר, ואת המחליף החדש שלו - X79-DELUX. זה האחרון אמור להיות עם מעט מאפיינים חדשים יותר ה"מותאמים למעבדים החדשים". האם כך?

וזה מה שמוליד שאלה חדשה בנושא כרטיסי ההרחבה של הPCIE X16.

היות ואין הרבה לוחות שתומכים ב3X SLI\CF. שלא לדבר על 4. וזה כמובן בלי להזכיר את הנושא שאנחנו מחפשים דור 3.0 של PCIE ובמהירות X16.

ה-DELUX המוזכר נותן שני כרטיסי PCIE במהירות 16, כשהשלישי (שאפשר להוסיף), מוריד את המהירות ל X8.

במקביל, יש להם גרסה חדשה של ה P9X79-E WS
שאמור להשאיר את כל הכרטיסים במהירות X16

יש גם את הסדרה הישנה יותר של אסוס: הרמפג', שגם היא כמדומני מגיעה עם מספר כרטיסי PCIE שנשארים ב-X16 גם אם מאכלסים את כולם, אבל האם יהיה "נכון" לרכוש היום לוח בן כמה שנים?

שאלה נוספת שמציקה לי, שמבוססת על מה שאמר RTR באחד הפוסטים - כרטיס כמו ה7990, עם שני הליבות, כשהוא מחובר לPCIE X16, שני המעבדים שעליו מתחלקים ברוחב הפס כך שממילא כל אחד מהם מקבל רק חצי ממה שהחיבור מסוגל לתת?

באתר של אסוס יש הפרדה בין Quad-GPU CFX, ל- 4-Way CFX. הראשון הוא שני כרטיסים כמו 7990 ב CF, והשני מיועד לארבעה כרטיסים בעלי ליבה אחת כמו ה 7970?

אז אם אני מבין נכון את כל מה שקורה פה בינתיים הנה שאלה היפוטתית נוספת רק בשביל לוודא קליטה - מה יותר גרוע: סנכרון של 4 כרטיסים שנהנים ממהירות פס של X16, או שני כרטיסי 7990 שנאלצים להתמודד עם מהירות פס שמתחלקת בין שתי ליבות על כל כרטיס?

בהתאמה - האם שני כרטיסי 7970, יתנו ביצועים טובים, פחות טובים, או זהים לכרטיס 7990 אחד?

נראה לי שזה מספיק לאחהצ תמים אחד...

מי שצריך חילוץ - יכול להשאיר הודעה ואני אגיע עם סולם חבלים להוציא אותו מהבור. בהתאמה, אני אספסר את העוזרת שלי למי שהחפירות לכלכו לו את שולחן העבודה...

ושוב מלא תודה...
קישור פירסומי
ישן 09-10-13, 17:56   #22 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

אוקיי, קצת סדר:
לוחות X79 "ישנים" תומכים חומרתית ב-PCIE 3.0
לוחות X79 "חדשים" יותר מותאמים למעבדי 49XX 48XX
לוח ה-RIVE לא נותן ארבע פעמים 16X בגלל שזה:
א. מיותר, שום כרטיס לא מנצל PCIE 2.0 16X אז בטח שלא 3.0
ב. נדרש שבב ש"מוסיף" לכאורה נתיבי PCIE אבל בעצם משתמש באותם 40 ערוצים למעבד רק בתחכום. פתרון זה מוסיף לעלות הלוח (שבב יקר + הטמעה בלוח) ומוסיף לlatancy של הסלוטים, בקיצור, עדיף 8X שניזון ישירות מהמעבד מאשר 16X (לכאורה) משבב PLX (כזה שבב יש ב-E-DELUXE אין פה קסם)

לוח RIVE מותאם למעבדי IB-E יוצא עוד כשבוע וחצי ושמו בישראל (ובעולם) הוא Rampage IV Extreme Black Edition, הוא יכיל מספר שיפורים על הלוח שהוא מחליף (ה-RIVE) ביניהם תמיכה טבעית ב-IB-E, ערכת צבעים עם שחור דומיננטי יותר מאדום, כרטיס קול מובנה וכו'.

לשאלת "האם יש שיפור בלוחות X79 חדשים שיוצרו עבור IB-E" כן. הלוחות האלה מגיעים עם בקרת מתחים הדוקה יותר (שכן 22 נ"מ יותר רגיש למתחים) ורכיבים איכותיים ומשופרים (השתנו דברים בשוק לוחות האם מאז X79 המקורי) וכנראה גם צפויות פחות בעיות תאימות עם המעבדים החדשים.

שורה תחתונה זו החלטה שלך מה לקנות ומה לעשות.

Intel i5 2500K @ 4.9GHz | MSI Big Bang Z77 MPOWER | Crucial Blallistix Tactical Tracer 8GB 1600MHz CL8 | Fractal Design Define R4 | EVGA GeForce GTX 780 | Samsung 840 EVO 250GB | Custom WC Loop| Seagate Barracuda 3TB
ישן 09-10-13, 18:33   #23 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

פספסתי את ההודעה של PANTA, אבל אני לגמרי שמח להתייחס לזה, היות והנושא כבר עלה.

הבעיה העיקרית עם פורומים, היא שכמו בכל מקום בו יש אוסף של אנשים עם מכנה משותף (ותסביך כזה או אחר של אינטיליגנציה\סתם בולבול קטן) עשויה להיווצר קרקע תחרותית שלפחות חלק ממנה מורכבת מאנשים שמנסים לפאר את עצמם, או לחפש לגיטימציה לשטויות שהם כבר עשו, בשביל להרגיש שמה שהם עשו - "זה בסדר". לפעמים זה באמת כך, בחלק גדול מהמקרים - זה לא.

יצא לי להתקל בזה המון בסבב העבודה הקודם שלי, שהיה קשור דווקא לעולם הרכב (אז הפסים בלוגו של RTR לוקחים אותי למקומות אחרים...). בתור מי שיש (או לפחות היה לו) ידע סופר נרחב בתחום, ההתדיינות עם אנשים בפורומים עשויה להיות לפעמים... בוא נאמר... מצחיקה (שזה ניסוח עדין ל"תלושה-מהמציאות-לחלוטין"). בחלק לא מבוטל של דיונים בפורום רציתי לשאול אנשים ספציפיים באשכול "תגיד... באיזה מדורת-צופים אתה מרגיש שאתה נמצא כרגע שאתה באמת מספר את הצ'יזבטים האלו...???".
אבל התאפקתי (כי אני ממש חמוד ומתחשב (ומהמם וכו... )

אולי בתחום הרכב הנושא קצת יותר קיצוני, וכל דיון, במיוחד כשהוא קשור לביצועים - בו לאנשים יש נטיה להפוך את הרכב ל"אקסטנשן" כזה או אחר של הביצועים של עצמם - יש נטיה להפוך מהר מאוד לתחרות של "מי משתין יותר רחוק" (לא היה לי נעים לכתוב "למי יש זיין יותר גדול". אמממ... אופס...)

בתחום המחשוב, הנושא אולי קצת פחות בולט (בהחלט יתכן כי רמת האינטיליגנציה של המשתתפים גבוהה יותר, כמות הארסים גבוהה פחות, ואיכות האנשים כמו גם ענוותם בהחלט ניכרת - לפחות בינתיים באשכול זה).
גם נושא המיחשוב לא זר לי (מי שמכיר "דיגר", "דייב", "קינגס-קווסט", ואת הציפור הדבילית שהיתה קופצת על משהו שהיה נראה כמו קוביות בצורת פרמידה - שירים ת'יד - אם הוא יכול לעשות את זה בלי עזרה של הפיליפינית שלו...), אלא שלרוב התעסקתי עם רשתות, ובעיות חומרה שהן לא בדיוק "היי-אנד" של כרטיסי מסך. אז אני שמח שיש דברים שאני לא יודע, ואני גם הראשון שיודה בזה, ועוד יותר שמח שיש אנשים שמוכנים לחלוק את הידע שלהם בכזו סבלנות.

אני מניח שכל מי שנמצא בפורום הזה מספיק זמן כבר יודע את זה, ואולי אפילו לוקח את זה בתור מובן מאליו - שככה זה צריך להיות. אבל זה רחוק מלהיות סטנדרט בעיני, ואני שמח שאני יכול להעריך את זה בקול רם (או בכתב-רם, אם תעדיפו).

אז אסיים ב... "ישר כח"?
אמממ... זיבי! למה לי לסיים??? אני נשאר!
ישן 09-10-13, 20:00   #24 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

אני אתחיל דווקא מהתגובה השניה שלך, אני (ועוד כמה פה) חובבי רכב, אני מוצא לא מעט קשר בין רכבים ובייחוד שיפור שלהם לעולם המחשבים והOC

נ.ב, אתמול לא הגבתי כל היום כי הייתי במעבר דירה למעונות סטודנטים, מתחיל ללמוד הנדסאי רכב, לצערי תואר מהנדס רכב בארץ הוא בדיחה לא מצחיקה אז נתחיל מהנדסאי ונראה איך ממשיכים משם

ציטוט:

אסוס הוציאה לאחרונה מספר לוחות בסוקט המדובר ש"מותאמים" למעבדי איבי-E החדשים. כמובן שאפשר לשים כל מעבד "חדש" כזה על כל לוח מיושן בסוקט המדובר, אבל האם באמת יש יתרון להתעקש על לוח חדש שיצא אחרי השקת הסדרה המדוברת של המעבדים? או שאולי עדכון ביוס יישר קו בין הליין החדש לישן בכל מקרה? כך למשל יש את הP9X79-DELUX הישן יותר, ואת המחליף החדש שלו - X79-DELUX. זה האחרון אמור להיות עם מעט מאפיינים חדשים יותר ה"מותאמים למעבדים החדשים". האם כך?
אין הבדל בביצועים, למעשה אפילו בין 3930K ל4930K לא ממש יש הבדל ביצועים אבל היות והמחיר מעבדים דיי דומה למה לא.
ההבדל האמיתי הוא חיבורים, יותר SATA3 , ותוכנות עדכניות יותר כמו 4 way optimization (לא קשור לGPU) זו האפשרות OC האוטומטית שלהם שלוקחת בחשבון את 4 הגרומים החשובים לOC

וזה מה שמוליד שאלה חדשה בנושא כרטיסי ההרחבה של הPCIE X16.

היות ואין הרבה לוחות שתומכים ב3X SLI\CF. שלא לדבר על 4. וזה כמובן בלי להזכיר את הנושא שאנחנו מחפשים דור 3.0 של PCIE ובמהירות X16.
ה-DELUX המוזכר נותן שני כרטיסי PCIE במהירות 16, כשהשלישי (שאפשר להוסיף), מוריד את המהירות ל X8.
כולם בסוקט הזה הם PCI-E 3.0, ובמקרה כזה PCI-E 3.0 X8 זהה ברוחב פס לPCI-E 2.0 X16.
לא תראה שינוי בין X16 לX8 בPCI-E 3.0 עם כרטיס יחיד ועם כרטיסים כפולים אתה גם ככה לא תמלא יותר מ2 סלוטים.
במקרה שלך עם שניים רגילים אתה יכול לשם את הכפול על PCI-E X16 7970 על עוד X16 ו7970 אחרון על X8, ככה יוצא שהכרטיס היחיד הוא על ה X8 וזה בסדר גמור.

במקביל, יש להם גרסה חדשה של ה P9X79-E WS
שאמור להשאיר את כל הכרטיסים במהירות X16
יש גם את הסדרה הישנה יותר של אסוס: הרמפג', שגם היא כמדומני מגיעה עם מספר כרטיסי PCIE שנשארים ב-X16 גם אם מאכלסים את כולם, אבל האם יהיה "נכון" לרכוש היום לוח בן כמה שנים?
בזכות צ'יפ חיצוני שמרכז את כל הPCI-E (כלומר 64 "קווים") ומחבר אותם למעבד (רק 40 "קווים" לכן הרוב תומכים X16/X16/X8 או X16/X8/X8/X8)
הוא פשוט מתזמן אותם וככה מנסה לא להגביל אף מהם.
מן הסתם אתה יכול להבין שזה לא יעיל כאילו זו תמיכה ישירה מהמעבד ויש עוד שבב באמצע הדרך שמעלה זמני גישה במעט, בשורה התחתונה זה לא יפיל או יעשה מערך כרטיסים.

שאלה נוספת שמציקה לי, שמבוססת על מה שאמר RTR באחד הפוסטים - כרטיס כמו ה7990, עם שני הליבות, כשהוא מחובר לPCIE X16, שני המעבדים שעליו מתחלקים ברוחב הפס כך שממילא כל אחד מהם מקבל רק חצי ממה שהחיבור מסוגל לתת?
כן ולא, הם מחוברים ע"י ציפ' דומה לזה שמשמש להוסיף קווי PCI-E ללוח אם, הוא מתזמן את זה מעט יעיל יותר אבל בגדול כן יש חלוקה של האפיק לשניים+-.
נחזור למה שאמרתי בהתחלה, כל עוד זה PCI-E 3.0 X16 אז יהיה מספיק רוחב פס לכל אחד משני הכרטיסים.
אם זה PCI-E X8 2.0, כמו שקורה עם לוח P45 כמו שיש לך, זה כבר משהו אחר.

באתר של אסוס יש הפרדה בין Quad-GPU CFX, ל- 4-Way CFX. הראשון הוא שני כרטיסים כמו 7990 ב CF, והשני מיועד לארבעה כרטיסים בעלי ליבה אחת כמו ה 7970?
בדיוק

אז אם אני מבין נכון את כל מה שקורה פה בינתיים הנה שאלה היפוטתית נוספת רק בשביל לוודא קליטה - מה יותר גרוע: סנכרון של 4 כרטיסים שנהנים ממהירות פס של X16, או שני כרטיסי 7990 שנאלצים להתמודד עם מהירות פס שמתחלקת בין שתי ליבות על כל כרטיס?
אותו דבר.
הדריבר רואה 4 ליבות, לא ממש משנה לו על כמה כרטיסים הם.

בהתאמה - האם שני כרטיסי 7970, יתנו ביצועים טובים, פחות טובים, או זהים לכרטיס 7990 אחד?
מול שני 7970 זה יהיה דומה מאוד.
מול שני 7970GE אז 7990 יהי חלש במעט.
כרטיסים כפולים כמו 7990 מוגבלים מעט יותר בגלל בנושא הספקת חשמל וקירור כשמנגד אין להם שום יתרון פרט לחסכון במקום.
ישן 09-10-13, 20:39   #25 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

הרי לרגע לא חשבתי אחרת בנושא הקורלציה של מחשבים\גברים\מכוניות - בכל זאת... BOYS WILL BE BOYS, שלא לדבר על זה ש... תכלס... גם אני בסוף הגעתי לפה...
(איפה האשכול של ה3M?)

במסגרת התובנות החדשות, אם אני מבין נכון, לוח כמו ה"דלוקס" החדש של אסוס, אותו לפחות באופן תיאורטי אפשר ללכת מחר ל"איבורי" ולאסוף אותו הביתה, מתאים לכל גחמה שתתחשק לי בנושא כרטיסי המסך (שניים או שלושה), שכן הוא - כפי שצוין, תומך בשתי הרחבות PCIE X16, ואחת נוספת ב-X8 (הכל על טהרת ה 3.0)

הייתי מביא הכל מחול, אבל יש לי נסיון לא טוב עם לוחות. אולי "לא טוב" זה קצת מוגזם, אבל בהתחשב בכמות המחשבים\שרתים שיצא לי להזמין ולהרכיב, נתקלתי במספיק לוחות (וזכרונות), שהיו DOA, או - יותר גרוע - התנהגו בצורה הכי מרגיזה ביקום - כשזה לא לגמרי מת, אבל גם לא לגמרי עובד כמו שצריך, מה שמייצר את אוסף התקלות הכי מוזר מהסוג של "טוב-זה-עוד-לא-קרה-לי".

אז בתחום הזה אני לגמרי מוכן לשלם 100 שקל יותר (כן, גם אם זה 200), ולדעת שאם משהו לא בסדר, אני יכול ללכת לאחד הסניפים ולשבור את זה לנציג על הראש. ואז אחרי חצי שנה של בדיקות וטלפונים בהם אף אחד לא זוכר בכלל ש:
א. קנית שם
ב. השארת משהו לתיקון
אתה יכול לגשת לסניף הקרוב למקום מגוריך ולאסוף משם את הלוח ה REFURBISHED החדש\ישן שלך - רק בשביל לגלות שהוא עדיין לא בסדר...
אולי אני קצת מגזים, אבל גם במצב הזה, זה איכשו לרוב יוצא זול יותר ממשלוחים לארהב, וחזרה (ומכס - ומי מכם שהיה לו את הנסיון להסביר למוכס שהמראה שהזמנת מאיבי לא באמת צריכה אישור ממכון התקנים שהיא מאושרת לשימוש בארץ, אולי יודע על מה אני מדבר).

אבל אם למישהו יש דרך מוצלחת לחסוך כמה שקלים בצורה שעדיין יהיה קל ונוח לממש אחריות - כולי אוזן...
אגב, אני בטוח שביניכם יש מספיק אנשים שגם רשומים כ"דילרים" בכל מקום, אבל אם למישהו יש חנות\יבואן מועדף, אשמח לשמוע.

אז אם אחזור לנושא המרכזי, יש אישור כללי ללוח המדובר (מסתבר שאני לא מספיר ותיק בשביל להוסיף קישור, אבל זה הDELUX של אסוס, בלי הP9 לפני שם הצ'יפסט של הסוקט המדובר).

ונעבור לזכרונות - היות ויש שני סטים של 4 כרטיסי זכרון - מישהו יכול לאשר\להפריח עדיפות של שני סטים של 16 כל אחד(שני של 4X4), לעומת סט אחד של 32 (4X8) - בכל הקשור לביצועים?
(כן - אני יודע שלמשחקים זה די אוברקיל, אבל כאמור, המחשב אמור לעשות עוד דברים).

וRTR - ברכות על המסלול האקדמי, ועל מעבר הדירה! מעונות זה כיף
ישן 09-10-13, 21:01   #26 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

הדלוקס אחלה לוח, זה בטוח (יצא חרוז חוחוחו) קשה לטעות איתו.
לגבי זכרונות, אתה מתכוון האם יש הבדל בין שמונה סטיקים של 4GB לבין ארבעה סטיקים של 8GB כל אחד?
אם זו השאלה אז.... כן. יש הבדל.
בביצועים הוא איננו מורגש, אבל ברגע שתתחיל להתעסק עם OC זה יעיק עליך (שמונה סטיקים) כי אתה מעמיס על בקר הזיכרון והמעבד יתקשה להגיע רחוק באופן יציב ותצטרך לשחק עם מתחים יותר מתקדמים (UNCORE וכל השיט הזה) וחוץ מזה, שמונה סטיקים ממלאים לך לגמרי את הלוח, מונעים ממך שדרוג בעזרת הוספה ואם תרצה למכור אתה הזכרונות בעתיד, תתקשה יותר למצוא קונה.

ישן 09-10-13, 21:06   #27 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

אתה יכול להוסיף קישור עכשיו, 10 הודעות...

לי אישית יש לא מעט מזל עם חלקי מחשב (טפו טפו טפו), כמעט 15 שנה של OC, היו כאלה שאפילו עבדו 5 שנים בתדר כמעט כפול מהמקור, הרגתי רק סט אחד של זיכרונות, ואני עדיין מעדיף קניה בארץ.

ASUS X79 Deluxe לוח מעולה, מאוד מאובזר, הוא לא ROG מבחינת יכולת OC בקירורי אקסטרים אבל תחת קירור רגיל לא מאמין שתראה הבדל.
יש לו בעיה אחת, הסכמת צבעים שלו נוראית

לגבי זיכרון, כמה שפחות סטיקים טוב יותר בייחוד למעבד ב OC, עושה לו חיים קלים יותר.
פחות סטיקים גם אומר אפשרויות שדרוג עתידי.
מעבר לשני אלו לא ממש משנה כל עוד יש לפחות 4 סטיקים שמחוברים נכון.
ע"ע תגובה 8 והלאה פה -> שידרגתי מע' קירור מים

עריכה:
אני רואה ש Ymac הגיב קצת יותר מהר ממני, אז בקיצר +1 למה שהוא אמר.
ישן 09-10-13, 23:52   #28 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

יאללה קישורים!
YEY ME

נראה לי שאכן לא תהייה ברירה ונלך על האסוס המדובר. חיב להודות שאני סקרן לגבי הקטע של תוכנת הOC האוטומטית שלהם.
האם למישהו יש נסיון עם לוחות (אני מניח שזה חצי חילול קודש, אבל אני אגיד את זה בקול רם) אינטל?
x79sr ? מישהו שמע? מישהו מכיר? (ואני שואל רק כי דרך חבר שמכיר חבר, שאמא שלו יש לה בן חורג ששכנה שלו יצאה פעם עם מישהו שעבד בתור מוכר באוטו-גלידה והיה נותן קרטיבים למנקה שעובד באחד המפעלים של אינטל - כך שאולי תהייה אופציה להביא מעבד+לוח במחיר "מוזל"...)
והנה לינק! (אני ממש מתרגש פה...):
Intel?® Desktop Board DX79SR

קיצר, לא יודע אם וכמה זה אכן יצא פחות, אבל אם יהיה פה חסכום במחיר, אני אשקול אותו - אז אשמח לחוות דעת

עוד בעניין כרטיסי המסך - איזה תפקיד, או כמה חשוב נושא הזכרון. 7970 עם 6GB, איפה תהייה לו עדיפות על 7970 רגיל? ואשמח להסבר לגבי למה. ועל הבסיס הזה גם אשמח לשמוע באופן כללי איפה תהייה עדיפות לזכרון לעומת כח עיבוד.
כלומר - האם (ובאיזה מצב אם בכלל) שני כרטיס 7970 6BG, יתנו תוצאות טובות יותר (נטו משחקים כמובן), משלושה כרטיסי 7970 3GB?
ישן 10-10-13, 1:04   #29 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

הודעה מעליך יש לינק לדיון של בחור עם לוח מאוד דומה והוא טוען שהוא מתקשה בOC עם הלוח.
זו הפעם השלישית שאני רואה מישהו שטוען לקשיים עם לוח אינטל מתוך מעט מאוד מקרים שראיתי מישהו בכלל מנסה, אני פשוט לא בטוח מה הניסיון שלו.
אני מכיר שני אנשים מאוד מנוסים שהתלוננו על OC עם לוחות אינטל, אבל היה מזמן, בערך כשQX9650 היה הדבר הכי "חכם" בסביבה ועוד אחד עם הלוח X58 שלהם.
אני ההיתי נמנע.

איך אתה עם אנגלית וגרפים ?
אם יש משהו לא ברור אני אשמח לענות על זה, אבל כניראה שרק מחר
HARDOCP - Introduction - ASUS GeForce GTX 670 DirectCU II 4GB SLI Review
בביקורת פה יש השוואה בין כרטיסים דומים פעם עם 2GB ופעם עם 4GB, הרזולוציה נמוכה בהרבה משלך,
לצערך לא ממש יש ביקורות ברזולוציה שלך אז נשאר רק להניח על בסיס נתוני צריכת זיכרון שאנשים מפרסמים (גם פה בפורום, קישרתי לדיון כזה קודם בדיון הזה) שמה שקורה שם מתאים למה שנראה מ 3GB מול 6GB ברזולוציה שלך.
ישן 10-10-13, 4:36   #30 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

טוב
עברתי על שני הלינקים ולהלן הממצאים:

אהבתי את קונפיגורצית המים - בעיקר כי יש לי מארז זהה (לבל 10, יש לי גם קרוסאיר גרפיט 600T), ואכן גרסת הלוח שם כמעט זהה לזו עליה דיברתי (עם קצת פחות SATA וUSB). שלחתי לבחור הודעה בשביל לראות איך הוא הסתדר עם הOC.
אני לא ממש מכיר את קונפיגורצית קירור המים בה הוא משתמש, אבל לצורך העניין אני לא ממש חזק בקירורי מים בכלל.

הלינק השני, על כרטיסי המסך ונושא הזכרון - אני חושש שעשה אותי יותר מבולבל.

בתור התחלה, כשאני מציץ ברשימת הGPU בנצמרק PassMark Software - Video Card Benchmarks - High End Video Cards
אני לא ממש בטוח שאני מבין מה קורה שם.
האם הGTX670 שמוזכר בכתבה מקבל ציון גבוה מה 7970?!

בכתבה המוזכרת, נתנו את תוספת הזכרון על ה670 כסוג של בזבוז, כי המעבד שלו חלש מדי בכדי לנצל את תוספת הזכרון (ברוב המשחקים). גם במצב של SLI זה עדיין לא מספיק כח עיבוד לטענתם.
לעומת זאת, הם נותנים כדוגמה את ה680, או ה7970, ככרטיסים בעלי מעבדים חזקים יותר, שאולי היו מצליחים לנצל טוב יותר את תוספת הזכרון.
ולכן, זה לא ממש עונה לי על השאלה - האם 6GB על ה 7970 מביא אותנו למצב דומה המתואר בכתבה (כי היא בכל זאת לא ממש חדשה, ואולי במונחים של היום ה-7970 נחשב ל"חלש" ברמה שלא יצליח לעשות הרבה עם 6GB של זכרון, עם לא יושבים לידו עוד שניים כמוהו), או שלהפך - שדווקא במקרה של ה 7970, שמגיע עם מעבד יחסית חזק, דווקא יש יתרון לתוספת הזכרון.

אשמח להארה
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא