IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > כרטיסי מסך
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

כרטיסי מסך פורום בנושא כרטיסי מסך , מנהלי התקנים , תמיכה טכנית , בעיות בתצוגה ובמשחקים , מערכי CF ו SLI וייעוץ לפני קניה

חומרה : כרטיסי מסך

crossfire מה לעזאזל קורה שם?

+1 דבר עם אייבורי לגבי הלוח, אם לא, לא אבדה גדולה יש עוד לוחות X79 מעולים, פשוט עם פחות חיבורי ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 12-10-13, 23:24   #61 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

+1 דבר עם אייבורי לגבי הלוח, אם לא, לא אבדה גדולה יש עוד לוחות X79 מעולים, פשוט עם פחות חיבורי SATA3

לגבי זיכרון, אם מדובר בחריגה קטנה הכרטיסים יודעים להתגבר על זה בצורה סבירה, חריגה של 1GB+- זה כבר יוביל לדרופים בFPS עד שהזיכרון יטען מחדש,
אתה יכול לראות לא מעט כאלה בביקורת של ה2GB מול 4GB עם ה GTX670 ומקרה בודד בהיטמן האחרון במקרה של ה780 מול הטיטאן.
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 12-10-13, 23:36   #62 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

איי וויל
ובינתיים שמתי לב לתופעה מוזרה אחרת - או אולי לא ממש מוזרה, רק כזו שמוזרה לי.

במשחק אחר, הכוונה באחר - לא BF4, בדקתי ברקע וראיתי שצריכת הזכרון המקסימאלית של הזכרון על הכרטיס 7970 6GB, היא במקסימום 2211.
הבעיה הלא מובנת היא כזו - אני מקבל עם הכרטיס הזה בסביבות ה 45 FPS, וזה קצת יותר ממה שקיבלתי עם ה 7990 לבד... האם על פניו לא הייתי אמור לקבל תוצאות טובות יותר עם ה7990? האם התוצאות המעט פחות טובות יכולות להיות פועל יוצא של חולשת המעבד\העובדה ששתי הליבות שעל ה7990 צריכות לחלוק את מהירות ה16X של הPCIE?

הסבר אחר... ANYONE...?

והמלצה לגבי לוח? משהו מהלוחות שנמצאים במלאי...?
ete לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 12-10-13, 23:58   #63 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

כנראה באמת שאתה על הגבול עם המעבד והלוח, אין לי לפחות הסבר אחר.

לגבי לוח, לא הייתי מוותר על הדלוקס כלכך מהר, אבל לוחות אחרים טובים הם הדלוקס ה"ישן", ה-RIVE, RIVF או מגיגהבייט ה-X79S-UP5 WiFi הוא בין הלוחות הטובים שהם ייצרו מבחינת איכות. אפשר גם את ה-UP4 אם לא חשובים לך כל הפיצ'רים של ה-5.

Intel i5 2500K @ 4.9GHz | MSI Big Bang Z77 MPOWER | Crucial Blallistix Tactical Tracer 8GB 1600MHz CL8 | Fractal Design Define R4 | EVGA GeForce GTX 780 | Samsung 840 EVO 250GB | Custom WC Loop| Seagate Barracuda 3TB
Ymac לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 13-10-13, 0:24   #64 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

תבדוק את % ניצול ה GPU של כל אחת מהליבות של ה7990 וcpu...
יכול להיות שCF לא מתפקד במשחק הזה או הגבלת מעבד.
ישן 13-10-13, 0:27   #65 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

כתבתי בעצתכם לאיבורי בפייס. נראה מה יהיה כשיחזרו אלי.

הלוחות של גיגהביט, אם אני לא טועה, אלו לוחות "ישנים" שיצאו עם הסוקט 2011 המקורי.
ממה שיצא לי לעבור על ביקורות (וזה), רק אסוס "הרימו את הכפפה" והוציאו מספר מעודכן של לוחות.

לא כך?
וחשוב מכך - אם אכן כך, ואקח לוח "ישן" יותר, האם זה משנה כך או כך? (ניסיתי להכניס עוד כמה "כך'ים", אבל כבר לא היה לי איפה)
ישן 13-10-13, 0:36   #66 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

אמרתי, זה לא כזה ביג דיל... חיבורים ותוכנות.
קישור פירסומי
ישן 13-10-13, 3:43   #67 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

יש אפשרות לראות ניצול ליבות מעבד GPU + CPU במהלך המשחק עצמו? כלומר על מסך מלא?
או שאני צריך לריץ אותו בחלון\להקטין אותו בשביל להסתכל על המוניטורים של המעבדים (GPU, מנהל משימות וכו?)
הייתי שמח אם היתה תוכנה כזו שיוכלה לבדוק את הדברים בזמן אמת מול FPS, ככה כשיש נניח נפילה של FPS אני יכול לראות ישר מי ב"אוברלוד".
יש חיה כזו?
ישן 13-10-13, 3:50   #68 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

GPU אתה יכול עם MSI AB עם ה OSD.
CPU אם אני זוכר נכון קראתי שהוסיפו את זה בגרסה האחרונה למוניטור (של AB), יכול להיות שזה תקף לOSD...

אם לא
How to: CPU and GPU usage along with FPS in-game
ישן 13-10-13, 4:34   #69 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

נראית כמו תוכנית פינוק
אני אבדוק אותה מחר במהלך היום ואדווח
תודה על הלינק
נ.ב
שינה זה לחלשים! ישנים פחות - מספיקים יותר!
ישן 13-10-13, 14:45   #70 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

לקח קצת זמן להבין מה קורה עם שילוב התוכונות, ולמה לעזאזל התוכנה FRAPS, מבטלת לחלוטין את התצוגה על המסך של האחרת, אבל בסוף הסתדר. אני מנטר לי פה דברים כאלו אין מחר...

אני מודה שדי מעניין לראות איך המשחקים השונים מתנהגים מול ניצול ליבות מעבד\מעבד גרפי\ זכרון...
ממש תחביב חדש.

אגב - צדקתם לגמרי לגבי איבורי והדלוקס - גם חזרו אלי, גם אמרו לי שהלוח יחזור למלאי בשבוע הבא - YEY.
למישהו יש נסיון אתם ברמה של מוצרים דפוקים? לצערי יצא לי להתנסות די הרבה עם KSP ולהפתעתי הם יצאו ממש בסדר. החליפו לי חלקים יותר מפעם אחת - גם כשלא היתה לי חשבונית, וגם כשהיה מדובר בכרטיס מסך של אלפי שקלים (היו לי קצת בעיות עם 6990. יותר מפעם אחת...).
איך איבורי בקטע?

נערך לאחרונה על ידי ete, 13-10-13 בשעה 15:02.
ישן 14-10-13, 3:45   #71 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

טוב עכשיו אני מודה שאני קצת מבולבל.
במסגרת שעשועי עם כרטיסי המסך השונים, אחרי שסיימנו את מסיבת התה, והשכבנו את הבובות לישון, החזרתי את ה7990 ועשיתי קצת ניסויים עם BF3.

אני מצרף שתי תמונות שבהתחשב בדברים עליהם דיברנו עד כה, השאירו אותי קצת מבולבל.
שתיהן על אולטרא. זו עם ה45 פריימים בשניה היא בלי AA, וזו עם ה4 פריימים בשניה היא עם AA X4...
כל זה טוב ויפה, אבל אם תציצו בין הנתונים שיש שם (חוץ ממעבד - שהוא גבולי באחד המצבים, ועומד על 90- אחוז +-, בכל הליבות (הישג יפה למשחק), וניצול מעד גרפי ב 97 אחוז - הזכרון שם... עומד כל 4284 (לא לבלבל בשורה האמצעית עם הזכרון שעל הלוח אם).

ואם זה לא מספיק משונה, אז בתמונה הנוספת, זו עם ה4 פריימים בשניה, הנתון מראה צריכת זכרון של 5984 GB (יש גם נתון נוסף כי השתמשתי בשתי תוכונת להציג נתונים, אז אפשר לראות שגם מעל הפריימים לשניה יש נתון של זכרון - אחד מהאפטרברנר, והשני מHWINFO).
בכל מקרה, לא אמרנו שה7990 הוא פעמים 3 GB? הנתונים האלו לא עומדים בסתירה לזה?

מזזה???
ישן 14-10-13, 3:50   #72 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

ברירת מחדל צילומים

משונה? או שאני שוב לא מבין משהו?

נערך לאחרונה על ידי ete, 15-10-13 בשעה 12:41.
ישן 14-10-13, 7:47   #73 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

ידיעתי שזה יבוא...
באג/מגבלה מעצבת בתוכנה הזו גורם לה לזהות את כל המידע שעובר אל הכרטיסים כלומר אם 2 כרטיסים צורכים 3GB כ"א היא תראה את זה כ 6GB, זה כמובן רק מוסיף לבילבול של אנשים בנושא בזיכרון של כרטיסים כפולים ו/או CF/SLI בכלל.

כשאני אומר ששני כרטיסים בCF/SLI לא מכפילים זיכרון אני לא אומר את זה על סמך תוכנה אלה על סמך ידיעה של איך CF/SLI עובד, זה נקרא Alternate frame rendering או AFR בקיצור.
מה שזה אומר במילים פחות יפות זה שכל כרטיס מסך בתורו מעבד את כל הסצנה ו"זורק" תמונה למסך כשמיד אחריו עושה את זה כרטיס מספר 2 ואחריו כרטיס מספר 3 וכו'.
ברגע שאתה מבין שככה עובד SLI/CF אתה מבין שלמעשה אין שום שיתוף מידע בין הכרטיסים, למעשה אפילו הכוח עיבוד לא באמת משותף...

יותר מזה, הרוחב פס בין ליבה לזיכרון בכרטיס כמו 7990/7970GE הוא 288GB/S, אין שום אפיק במחשב בכלל ו/או בכרטיס כפול שאפילו קרוב לכזו תעבורה ככה שאין אפשרות אפילו לא תאורטית של העברת מידע מזיכרון של כרטיס אחד לשני.
ישן 14-10-13, 12:20   #74 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

אז אם הבנתי נכון,
למרות ששתי הליבות נתנו כמעט 100 אחוז מזכרון שלהן לסך יכולת עיבוד התמונה, עדיין שני המעבדים לא היו מספיק חזקים בשביל לרנדר (אני לא בטוח שזו המילה המתאימה... ) מספיק מהר את כמות המידע על המסך וקיבלתי רק 4 פריימים בשניה?
ולמה ה AA עושה למעבד חיים כאלו קשים? זה ממש לא חברי!
ישן 14-10-13, 12:40   #75 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

נראה ככה, למרות שזה מעט מוזר לי שהGPU על % דיי גבוה (אחד 100% ואחד 70%), המעבד לא נקרע בכלל, דיי סולודי... אבל הFPS כ"כ נמוך עם 7990.

זה היה קבוע ככה או דרופ נקודתי ?

AA עושה חיים קשים לROP's ולזיכרון בכרטיס מסך, שתי נק' שאתה כבר דורך עליהן חזק עם הרזולוציה שלך
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא