IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > כרטיסי מסך
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

כרטיסי מסך פורום בנושא כרטיסי מסך , מנהלי התקנים , תמיכה טכנית , בעיות בתצוגה ובמשחקים , מערכי CF ו SLI וייעוץ לפני קניה

חומרה : כרטיסי מסך

crossfire מה לעזאזל קורה שם?

התשובה היא כן. בדקתי עכשיו שוב. כשה AA על X4, אני מקבל 4 פריימים בשניה - זה לא שניסיתי לשחק ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 14-10-13, 15:23   #76 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

התשובה היא כן. בדקתי עכשיו שוב.
כשה AA על X4, אני מקבל 4 פריימים בשניה - זה לא שניסיתי לשחק ככה, אבל זה די קבוע. זה לא נראה כאילו זה משתנה.
כשאני מוריד ל X2, אני מקבל 45 פריימים באולטרה.
שזה סביר.
ete לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-10-13, 19:54   #77 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

על בסיס התאוריה הזו, אני עושה עכשיו ניסויים על קרייסס 3. שם בהגדרות הגבוהות אני מקבל 14 פריימים בשניה (בלי AA), והמשחק בלתי שחיק. למרות זאת, 4 הליבות לא רושמות עומסי עבודה כבדים מדי. המעבד הגרפי עובד יחסית קשה, אבל גם לא בדיוק 100 אחוז כל הזמן.

אם הניתוח שלי נכון, אז היות והליבות של המעבד לא ב-100 אחוז, זה אומר שתוספת של כרטיס מסך נוסף יכולה לשפר את ה"פרפסים" של המשחק הספציפי הזה?

כי לא הוא צוואר הבקבוק שדופק את הביצועים במקרה הזה?

בדקתי עם התוכנות - המשחק בו תוספת כרטיס הורידה ביצועים, הוא משחק ישן יחסית, שבו רק ליבה אחת מהארבע של המעבד פעילה, אז קל להבין שהוא צוואר הבקבוק במקרה כזה, ואז תוספת של כח עיבוד גרפי רק גרמה לעוד עבודה למעבד. אבל מה קורה במשחקים חדשים יותר, כמו קרייסס, שאף אחת מהליבות של המעבד לא מגלה מצוקה?

ועוד שאלה - בדרייבר, כשמאפשרים לו CF, יש אופציה נוספת של לאפשר קרוספייר לאפליקציות שלא משיוך להן פרופיל בלה בלה בלה שקר כשלהו...
מזה?

וגם, גיליתי כשאני מחבר כרטיס נוסף ל7990, אני רואה במהירות חיבור של הPCIE (דרך HWINFO ) שתי ליבות במהירות 8 Gbps, והכרטיס הנוסף או הליבה השלישית במהירות 2.5.
אם הOCIE הראשי הוא אכן 16X, ושתי הליבות ב7990 מתחלקות בו - אני יכול להבין מאיפה מגיע ה8. אבל למה 2.5 בליבה השלישית על הכרטיס הנוסף?
אשמח להבין מה אני לא מבין...

נערך לאחרונה על ידי ete, 14-10-13 בשעה 21:57.
ישן 15-10-13, 11:22   #78 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

מניסון שלי מתחילים לראות פגיעה בFPS כשהמעבד מגיע לאזור ניצול של מעל 80-85%, ממש לא חייב שהוא או אחת הליבות יגיעו ל100% (זו כבר תהיה תקיעה מוחלטת)
אגב, כל זה עדיין על הQ9650 או שעברתה ל I7 2600 ?

בקריסיס ראית ירידה בביצועים עם הוספת כרטיס ? או שרק לא היתה עליה משמעותית ?
במעבר איזה כרטיס הוספתה ומה כבר היה במערכת ?

לגבי האופציה בCF, לא מכיר... עברו שנים מאז שראיתי דרייבר של ATI בכלל ועם CF בפרט
אישיתי אני לא חובב גדול של ריבוי כרטיסים בכלל לא SLI ולא CF, גם בכרטיס יחיד וגם בריבוי כרטיסים הבחירה שלך בד"כ תלך לNV אלא אם יש מקרה לא משתלם לחלוטין כמו 280X מול GTX770 כיום.

לגבי ה2.5/8Gb, נשמע מוזר, צילום יכול לעזור.

נ.ב אני מגיב דרך הפלא', עדיין אין לי אינטרנט פה ככה שאני קצת מוגבל וגם מחר מתחילים הלימודים אז אני אולי אהיה מעט עסוק.
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-10-13, 12:56   #79 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

וואה-וואה...

אני לא יודע מאיפה להתחיל (אתה רואה, זה מה שקורה כשאתה נעדר מהפורום כל כך הרבה זמן).

טוב...

נעשה סדר

1. צר לי עליך ועל חסך אינטרנטך! כשאתה אומר דברים כאלו אני ממש מרגיש צורך לתפוס אחד מהראוטרים שיש לי פה וסתם שוכבים בארון, לחבר אותו לאיזה פלאפון מיותר עם חבילת גלישה ולהניח אותם אצלך בחדר - למען ילמדו מנהלי המעונות שאל להם להפקיע את האינטרנט מהסטודנטים (או משהו כזה).
איך בכלל אתה מסתדר עם הלימודים בלי אינטרנט? בהתחשב בזה שאני בתל אביב, ורוב האנשים שאני לומד איתם לא, וגם אם כן אף אחד לא גר מספיק קרוב בשביל להעיז להוציא את הרכב בשביל למצוא פה חניה... את רוב קבוצות הלימוד שלנו אנחנו עושים בסקייפ\לוג-מי-אין\טים-ויואר וכו...

מקווה שאתה מסתדר. אם בטעות תצטרכך איזה ראוטר אלחוטי מיותר - לדעתי יש לי פה עוד כמה במהירות 11, שבאמת אין לי מה לעשות איתם. אם זה יכול לעזור... בוא תיקך

2. לגבי הCF וריבוי הכרטיסים כמו גם הדרייברים של AMD באופן כללי (את החלק הבא יש לקרוא בעגה של סבתא פולניה (ממוצא רוסי כמובן)) "אויש שאני אגיד לך, אינגלה, שאתה כל כך צודקת..."

פעם ראשונה בחיי שאני אשכרה מנסה להשתעשע עם הנושא של ריבוי הכרטיסים (שלב הבא, אגב, קירור מים...) ושום דבר מגניב עוד לא יצא מזה, חוץ מרעשים שהמחשב עושה שקצת נשמעים כאילו הוא מנסה להמריא, וצריכת חשמל וטמפרטורות שלא היו מבישות קור גרעיני קטן. או גדול. אני פחות מתמצא באטומים.

אני ממש ממש מקווה שיהיה אפשר להאשים את ה9650 בכל הסיפור, ושעם מעבד חזק יותר הסיפור יתיצב והתמונה תתבהר (או במקרה של CF - תשתפר).

ועכשיו לשאלות שלך ולממצאים שלי (שאמורים לעזור לך לענות על השאלות שלי, כמובן).

1. הרכבתי את ה7990
2. ברוב המשחקים התוצאות יותר טובות מאשר עם ה7970 6GB
3. אתמול הוספתי לו את ה 7970 (3GB, למרות שכאמור זה לא צריך לשנות כלום, כי גם ה 6GB היה יורד למהירות של 3).
מצורפים לך שני גרפים של אפטרברנר, אחד של קרייסיס, אחד של BF3. בשניהם אתה יכול לראות בעיקר התנהגות לא עקבית - שעולה ויורדת. עם פריימים שנעים בין 30 ל-50. (שזה לרוב שיפור ביחס לכרטיס אחד). אלא - שכאשר יש "צניחה" של הפריימים, המשחק הופך להיות בלתי שחיק - למרות שהוא מדווח על 30 פריימים. כלומר, כשיש כרטיס אחד הוא מראה 30, או אפילו 24 - אפשר לשחק. כשיש שניים ויש נפילה, בכמה שניות שהוא מדווח על קצב פריימים נמוך - המשחק לא זז.
קובץ מצורף 2659

קובץ מצורף 2660

אני עדיין עושה את הניסויים על ה9650, בעיקר כי כבר הזמנתי 4960X (לא היה 4930 במלאי, אז הראתי להם מזה), ואני קצת מתעצל לעשות פה רוויזיות במחשבים ויעודם הנוכחי. אני עשוי להישבר כמובן, אז כשזה יקרה אני אדווח.

הקטע של ה8/2.5 אכן היה מוזר, ולצערי אין לי צילום מסך של זה. אבל צרפתי לך צילום מסך של התוכנה (hwinfo), עם איך שהוא מראה את שתי הליבות של ה 7990, והמהירות PCIE שלהן שעומדת על 8. אז כשהיה עוד כרטיס היתה עוד שורה עם GPU#2, שהראה מהירות PCIE על 2.5
ואגב, יש סיבה שהתוכנה הספציפית הזו מראה פעילות של חתול דרוס על הליבה השניה?
קובץ מצורף 2661

נערך לאחרונה על ידי ete, 20-10-13 בשעה 23:19.
ישן 15-10-13, 14:17   #80 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

"לא היה 4930K, אז קניתי 4960X"
נפלתי מהשולחן עוד רגע.

בקשר לאנומליה המוזרה שאתה חווה פה. אני חושב, שזה שילוב של כמה "צווארי בקבוק" אפשריים:
לוח (אפיקי PCIE זמינים)
מעבד
דרייבר וההתמודדות שלו עם שלושה כרטיסים \ שני כרטיסים שונים

אז אני אומר, טוב שהזמנת מעבד חדש (4960X אני עדיין צוחק) ככה תוכל להעלים לפחות שני גורמים מהמשוואה.

Intel i5 2500K @ 4.9GHz | MSI Big Bang Z77 MPOWER | Crucial Blallistix Tactical Tracer 8GB 1600MHz CL8 | Fractal Design Define R4 | EVGA GeForce GTX 780 | Samsung 840 EVO 250GB | Custom WC Loop| Seagate Barracuda 3TB
Ymac לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-10-13, 14:31   #81 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Stompy

הלכת רחוק .... 4690 בשביל מערך CF? מה אתה מרנדר שם?
זה רק רקרייסיס.. בכל מקרה תהנה. לדעתי זה דיי בזבוז.. אני בונה לך מערכת שלמה משולבת 4770K ולוח Z87 שיעשה את כל מה שאתה צריך... 2011 זו תושבת שקיימת שנתיים. לא הייתי קונה שילוש של 2011 היום אלא אם אני צריך מחשב חזק לרנדור... לא גיימינג.

תעשה את אותה בדיקה על הלוח החדש שלך אתה מוזמן לבוא לבדוק על לוח של 180 דולר. MSI שלי ותראה שהוא יתן אותם תוצאות בCF של לוח הכי יקר של 2011....

אני שדרגתי מלוח 775EP35 ומעבד Qאקסטרים... אני מכיר תמצב שלך.

לא סתם אמרתי בתחיל הפוסט הגיע זמן לשדרג.. אבל לא צריך להגזים... במיוחדש שעוד קצת יותר מחצי שנה HASWELL E בחוץ עם DDR4 ועוד שטויות...8 ליבות...
Stompy לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 15-10-13, 14:51   #82 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

חצי שנה?
מקורות בבקשה..
ל-2011 יש עוד שנתיים בערך ב"חוד החנית"

Intel i5 2500K @ 4.9GHz | MSI Big Bang Z77 MPOWER | Crucial Blallistix Tactical Tracer 8GB 1600MHz CL8 | Fractal Design Define R4 | EVGA GeForce GTX 780 | Samsung 840 EVO 250GB | Custom WC Loop| Seagate Barracuda 3TB
ישן 15-10-13, 15:22   #83 (קישור ישיר)
IO Addict

בטח התכוון לשנה וחצי...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
amadey לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-10-13, 16:01   #84 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Stompy

לפי המפה של אינטל בחצי השני של 2014 X99 עם HASWELL E
ישן 15-10-13, 16:24   #85 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

קשה לי להאמין שזה נכון.
הם לא היו מוציאים דור חדש אם Haswell-E כל כך קרוב.
אני חושב ברבעון האחרון של 2014 (כמו SB-E ו-IB-E)

ישן 15-10-13, 20:28   #86 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Stompy

בכל מקרה הנקודה שאני מנסה להעביר ואולי לא תפסתם
ש2011 זה לא לגיימרים ובכללית לא שווה במיוחדש שפחות משנה יוצא דור מחליף.

4770K פר ליבה יותר חזק מהמעבדים של שיש כיום X79 2011
הבנצמרקים לא משקרים.... ורוב המשחקים משתמשים בגג 4 ליבות...

ונחזור לעניין ה CF ו SLI
ב2 כרטיסים לא תראה הבדל בלוח X79 או Z87
אולי אפילו Z87 ינצח בחלק..
אפילו בקוואד SLI
ישן 15-10-13, 21:08   #87 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ete צפה בהודעה

1. הרכבתי את ה7990
2. ברוב המשחקים התוצאות יותר טובות מאשר עם ה7970 6GB הגיוני
3. אתמול הוספתי לו את ה 7970 (3GB, למרות שכאמור זה לא צריך לשנות כלום, כי גם ה 6GB היה יורד למהירות של 3).
מצורפים לך שני גרפים של אפטרברנר, אחד של קרייסיס, אחד של BF3. בשניהם אתה יכול לראות בעיקר התנהגות לא עקבית - שעולה ויורדת. עם פריימים שנעים בין 30 ל-50. (שזה לרוב שיפור ביחס לכרטיס אחד). אלא - שכאשר יש "צניחה" של הפריימים, המשחק הופך להיות בלתי שחיק - למרות שהוא מדווח על 30 פריימים. כלומר, כשיש כרטיס אחד הוא מראה 30, או אפילו 24 - אפשר לשחק. כשיש שניים ויש נפילה, בכמה שניות שהוא מדווח על קצב פריימים נמוך - המשחק לא זז.

לא שחיק הכוונה ממש נתקע או קירטועים וקפיצות קטנות באנימציה ? על שלושה מסכים נכון ?
אם אלו קירטועים קטנים ואם עם כרטיס אחד 30FPS מרגיש שחיק ועם שניים/שלוש אותו FPS או FPS גבוהה יותר לא מרגיש שחיק זה לגמרי נשמע כמו:
Frame Rating Dissected: Full Details on Capture-based Graphics Performance Testing | PC Perspective
הם הצליחו סוף סוף לסדר על מסך אחד, בריבוי מסכים הבעיה עדיין קיימת
Frame Rating: Eyefinity vs Surround in Single and Multi-GPU Configurations | PC Perspective

אני עדיין עושה את הניסויים על ה9650, בעיקר כי כבר הזמנתי 4960X (לא היה 4930 במלאי, אז הראתי להם מזה), ואני קצת מתעצל לעשות פה רוויזיות במחשבים ויעודם הנוכחי. אני עשוי להישבר כמובן, אז כשזה יקרה אני אדווח.
משוגע...

הקטע של ה8/2.5 אכן היה מוזר, ולצערי אין לי צילום מסך של זה. אבל צרפתי לך צילום מסך של התוכנה (hwinfo), עם איך שהוא מראה את שתי הליבות של ה 7990, והמהירות PCIE שלהן שעומדת על 8. אז כשהיה עוד כרטיס היתה עוד שורה עם GPU#2, שהראה מהירות PCIE על 2.5
ואגב, יש סיבה שהתוכנה הספציפית הזו מראה פעילות של חתול דרוס על הליבה השניה?
קובץ מצורף 2661
לגבי התוכנה, 8Gb/s זו המהירות של PCI-E 3.0, ככה שאם התמונה ששמתה היא מה7990 זה אומר שהתוכנה מזהה את החיבור בין הכרטיס לבין המפצל PCI-E שעליו (שהיא כמובן PCI-E 3.0) ולא בין הכרטיס ללוח שהיא PCI 2.0.
2.5Gb/s היא המהירות של PCI-E 1.0, וזה מוזר שזה מה שאתה מקבל, כי הלוח אמור לתמוך PCI-E 2.0 בשני הסלוטים.

נערך לאחרונה על ידי RTR, 15-10-13 בשעה 21:16.
ישן 16-10-13, 3:41   #88 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

YMAC וסומפי - איזה כיף שחזרתם, לא הייתם פה כמעט דף שלם - התגעגענו (טוב, אני לפחות)

בתור התחלה, גם אני שמעתי על הסוול E בשליש הראשון או השני של 2014. אם זה יקרה או לא - אני מניח שכן. וגם מדברים על DDR4, וגם על מעבדים שיהיו מולחמים ללוחות ותהייה להם מערכת הפעלה משם עצמם על הללוח וכו. ואין לי ספק כשזה יקרה, מיד יתחילו לדבר על מעבדי "דרק-ווטר-G", שיהיו עם 15 ליבות, 4 ננומטר, בסוקט תלת ממדי, עם אנרגיה אטומית, שיתקשרו עם המפעיל בגלי גמא, יהיו סופר חסכוניים בחשמל ויעבדו על שילוב של אנרגיה סולרית עם גללי עיזים מקברי צדיקים...

הטכנולוגיה מכתיבה משהו חדש פעם בכמה חודשים. אין לזה סוף ולא יהיה לזה.
בכל מקרה, אני מחליף את ה 9650 שלי (שאיתי משהו כמו 5 שנים). וזו לא אשמתי שהשכן של החבר-ש-היה-שם-גם-איזה-מוכר-ארטיקים-או-משהו-מודה-שאני-לא-זוכר, אבל כן יש לו קשר לאינטל, אמר שאין את ה 4930 במלאי ושהוא כבר יארגן לי 4960 במקום. הרי אם הייתי ממש צריך לשלם את הסכום שדורשים עליו בחנויות בחיים לא הייתי קונה אותו.
המחשב שלי אמנם אמור לעשות כל מני דברים - ביניהם גם קצת פרמייר, ושאר שטויות של אדובי בגרפיקה, אבל לחלוטין לא שווה את תוספת המחיר למעבד. אם הוא היה למשחקים בלבד (או בעיקר), אז 4770 אכן לגמרי מספיק למשחקים של היום. למשחקים שעוד לא יצאו הוא ממילא לא יתאים, וכמוהו גם ה4960 המדובר. לבינתיים הוא יספיק מקסימום אחכ נעשה ממנו שרת פקסים, או סטרימר עם XBMC, או משקולת נייר שולחנית או מעצור לדלת או משהו...

RTR לגבי הבעיות - אלו לא בעיות של מיקרו-סטטר אם זה מה שאתה שואל. זה פשוט הופך להיות איטי. כלומר הוא מראה 30 פריימים בשניה, אבל כשאתה מזיז את העכבר והרקע משתנה, התחושה שהיא שאתה בסלוו-מושן כזה... כאילו יש בקושי 15 פריימים בשנייה.

אגב, אפרופו כרטיסי מסך. מאיך שזה נראה בינתיים, גם ה9290 החדש לא יהיה חזק יותר מהטיטן, ואני מניח שיהיה אפשר למצוא טיטנים משומשים בפחות ממה שיעלה הAMD. שווה לעבור לשני טיטאנים? נראה לכם שNV יוציאו משהו חזק יותר?

ואולי מישהו יודע למה בתוכנות כמו אפטרברנר או אחרות, אני מקבל ניצול GPU שני או שלישי מאוד לא יציבים? כלומר התוכנות ניטור יכולות לראות שהכרטיס בניצול של 99 אחוז גם כשלא פתוח שום דבר שדורש עבודה של כרטיס המסך.

ולגבי הPCIE - אני מבולבל כמוך.

נערך לאחרונה על ידי ete, 16-10-13 בשעה 3:53.
ישן 16-10-13, 4:42   #89 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

HW-E יהיה פה עד סוף 2014, סביר סביב Q3 או תחילת Q4, קחו שנה - שנה וקצת מההשקה של IV-E.

לא נראה שאני אוכל לדעת מה זה, לא בלי לראות וגם אז לא בטוח...
אולי מדובר על עניין של תחושה ?
כלומר עם כרטיס יחיד אתה תמיד סביב FPS של 30 אז זה מרגיש אחיד.
עם שניים או שלוש כרטיסים אתה פעם על ~60FPS מרגיש כמה זה חלק ואז יורד ל30 וזה מרגיש רע ?
אבל זו רק השערה
ישן 17-10-13, 11:46   #90 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

בטח תחושה - תחושה שAMD צריכה ללמוד לעשות דרייברים שיתמכו בכל הליבות המיותרות האלו שאמורות לעבוד יחד! עברתי על הלינקים, לפחות לחלק מהדברים שמופיעים שם בתור בעיות CF היה לי נורא קל להתחבר.
אני רוצה לנסות טיטאנים! מישהו אולי מוכר שלושה ב...נגיד... 2000 שקל? אני מוכן להוסיף סוכריה על מקל, ותעודת הוקרה.
אתמול הגיע המעבד. ממש חמוד כזה. ואם הלוח באמת יהיה בשבוע הבא באיבורי, נשאר לי רק לחכות שנוקטואה שילחו לי את המתאמים, שכבר הזמנתי ואמרו שנשלחו. אז אני מניח שתוך מספר חודשים כבר יהיה אפשר להרכיב את המחשב מחדש. ניסן עד טבת כזה.

בינתיים עוד שאלה - שווה להשקיע בPCIE SSD? ריבו דרייב כזה?
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא